Σελ. 16 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 611141516171821 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 318
  1. #226
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπούκαρε και άρχισε να σπάει, σεκιουριτάδες δεν είχαν στο μαγαζί?
    Αν πράγματι έσπαγε κινητά και όχι dammies. Αλλιώς τους έχει κάνει €50k ζημιά, δλδ πενταροδεκάρες για την Μηλίτσα ή έκλεισε το μαγαζί.
    Καλά, δε νομίζω να τον άφησαν να φύγει έτσι.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  2. #227
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Στα επόμενα βίντεο φαίνονται οι σεκιουριταδες που προσπαθούν να τον κρατήσουν, προφανώς μέχρι να έρθει η αστυνομία.
    Ανυπόγραφος

  3. #228
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα επόμενα βίντεο φαίνονται οι σεκιουριταδες που προσπαθούν να τον κρατήσουν, προφανώς μέχρι να έρθει η αστυνομία.
    Λες να τους έκανε μήνυση μετά γιατί τον κρατήσανε εκεί;

  4. #229
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να τους έκανε μήνυση μετά γιατί τον κρατήσανε εκεί;
    Μπορεί να μίλησε με τους Έλληνες τζαμπατζίδες των λεωφορείων
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #230
    Εγγραφή
    27-04-2008
    Περιοχή
    Πάρος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΟΣ
    Αυτός είναι ο κόσμος της Apple. Ακριβή ποιότητα. Έχουν περάσει ένα κάρο κινητά από τα χέρια μου. Σε όλα έπρεπε να κάνω hard reset όταν κολλούσανε ή σε ορισμένες περιπτώσεις να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία. Στο iphone αυτό δεν μου συνέβη ποτέ.
    Έχουνε περάσει από το 2002 που αγόρασα το πρώτο μου laptop άλλο ένα κάρο laptops από τα χέρια μου. Όλα παρουσίαζαν το πρόβλημα της υπερθέρμανσης μετά τον πρώτο χρόνο και έπρεπε να ασχολείσαι πως θα επισκευάσεις τα ηχεία τους ή κάποιο άλλο εξάρτημα που ξαφνικά μια ωραία πρωία το έβλεπες με ένα κίτρινο θαυμαστικό στο control pannel. Τυχαίνει πολλές φορές να επισκέπτομαι φίλους και να βλέπω κάτι τέτοιο κάτω από το laptop τους.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2016-10-01, 10.29.34.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  105,9 KB 
ID: 175125

    Το απαύγασμα της φορητότητας δηλαδή Αφήνω που ότι reviews είχες παρακολουθήσει για το laptop ότι και ν' αναφέρανε για το θόρυβο του πάει στράφι μιας και θα πρέπει να υπολογίσεις και τον θόρυβο της βάσης. Για να μην μιλήσω για την διάρκεια της μπαταρίας που έπεφτε μιας κι έπρεπε να τροφοδοτήσει κι έναν ανεμιστήρα και κάτι λαμπάκια έξτρα. Εκτός κι αν την βάζεις σε διαφορετική πρίζα την βάση. Ενώ αν έχεις κάποιο laptop Mac δεν χρειάζεσαι ούτε καν ποντίκι μιας και το touchpad τους είναι για σεμινάριο. Για να μην μιλήσω για το σύστημα εξαερισμού τους που είναι η είσοδος σε έξυπνο μέρος βαλμένη και δεν μαζεύει χνούδια και διάφορα άλλα που θα βρεις στις μπακατέλες της Dell, HP, Toshiba, acer, και τις υπόλοιπες τοστιέρες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kriosgr : 01-10-16 στις 10:53.

  6. #231
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kriosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός είναι ο κόσμος της Apple. Ακριβή ποιότητα. Έχουν περάσει ένα κάρο κινητά από τα χέρια μου. Σε όλα έπρεπε να κάνω hard reset όταν κολλούσανε ή σε ορισμένες περιπτώσεις να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία. Στο iphone αυτό δεν μου συνέβη ποτέ.
    Έχουνε περάσει από το 2002 που αγόρασα το πρώτο μου laptop άλλο ένα κάρο laptops από τα χέρια μου. Όλα παρουσίαζαν το πρόβλημα της υπερθέρμανσης μετά τον πρώτο χρόνο και έπρεπε να ασχολείσαι πως θα επισκευάσεις τα ηχεία τους ή κάποιο άλλο εξάρτημα που ξαφνικά μια ωραία πρωία το έβλεπες με ένα κίτρινο θαυμαστικό στο control pannel. Τυχαίνει πολλές φορές να επισκέπτομαι φίλους και να βλέπω κάτι τέτοιο κάτω από το laptop τους.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2016-10-01, 10.29.34.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  105,9 KB 
ID: 175125

    Το απαύγασμα της φορητότητας δηλαδή Αφήνω που ότι reviews είχες παρακολουθήσει για το laptop ότι και ν' αναφέρανε για το θόρυβο του πάει στράφι μιας και θα πρέπει να υπολογίσεις και τον θόρυβο της βάσης. Για να μην μιλήσω για την διάρκεια της μπαταρίας που έπεφτε μιας κι έπρεπε να τροφοδοτήσει κι έναν ανεμιστήρα και κάτι λαμπάκια έξτρα. Εκτός κι αν την βάζεις σε διαφορετική πρίζα την βάση. Ενώ αν έχεις κάποιο laptop Mac δεν χρειάζεσαι ούτε καν ποντίκι μιας και το touchpad τους είναι για σεμινάριο. Για να μην μιλήσω για το σύστημα εξαερισμού τους που είναι η είσοδος σε έξυπνο μέρος βαλμένη και δεν μαζεύει χνούδια και διάφορα άλλα που θα βρεις στις μπακατέλες της Dell, HP, Toshiba, acer, και τις υπόλοιπες τοστιέρες.
    Keep Walking
    Απ'τα κλεμμένα στο Μοναστηράκι αγόραζες ?
    Κοίτα ν'αλλάξεις μαγαζί

    Χρήστης ( και επαγγελματικά) κινητών
    Χρήστης υπολογιστών πριν βγεί το ibm pc και τα λαπτοπς

    Κανένα δεν χάλασε
    Για το μόνο που παραδέχομαι την apple είναι για τον apple IIe (έχουν περάσει 40 χρόνια)

    Εκτοτε μπάχαλο

    Εσύ αγόραζε ότι θές, εφόσον είσαι ευχαριστημένος και ικανοποιείται το ego σου. Μην προσπαθείς να πείσεις και τους άλλους.

    ΥΓ1.
    Θα μου μείνει αξέχαστη μια κοπελιά με mac που ήθελε να στείλει φωτογραφίες 30 γίγα στην Αθήνα με mail. Ηθελε να χρησιμοποιήσει το internet που είχα. Οταν είδα το μέγεθος, την ρώτησα αν έκανε zip. Με ρώτησε τι είναι το zip. Την έστειλα σε καφετέρια την απροβλημάτιστη λαπτοπίστρια.

    ΥΓ2. Στις τοστιέρες ξέχασες την lenovo, φτιάχνουν καλά τόστ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 01-10-16 στις 11:29.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #232
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Το θέμα τοστιέρα και αερόθερμο στα mainstream λάπτοπς λύνεται αν πεις στον προσέσσορα να μην τρέχει πολύ.
    Ο κατασκευαστής δεν μπορεί να το κάνει διότι θα πατώσει το προϊόν του στα συγκριτικά τεστ, μετά χαρακίρι.
    .
    btw τα μήλα με τι τα σύγκρίνουμε?
    .
    χνούδια μαζεύει οτιδήποτε ρουφάει αέρα και δεν έχει φίλτρο, το φίλτρο είναι μπελάς. Τι είναι έξυπνο μέρος?
    Την βάση λαπτοπ όταν το χρησιμοποιούν σε γραφεία την τροφοδοτούν απο 5VDC adapter ή απο μια USB του λαπτοπ διότι έχουν βγάλει την μπαταρία για να μην χαλάσει.
    .
    Το θέμα των βλαβών ας μην το πιάσουμε εδώ, άνοιξε άλλο thread για να το συζητήσουμε εκεί.
    Μήλα πουλάει μόνον η Μηλίτσα, laptops με windows όλος ο ντουνιάς. Επίσης τα μήλα είναι τελείως άλλη αγορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eyw : 01-10-16 στις 12:17.

  8. #233
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα τοστιέρα και αερόθερμο στα mainstream λάπτοπς λύνεται αν πεις στον προσέσσορα να μην τρέχει πολύ.
    Ο κατασκευαστής δεν μπορεί να το κάνει διότι θα πατώσει το προϊόν του στα συγκριτικά τεστ, μετά χαρακίρι.
    .
    btw τα μήλα με τι τα σύγκρίνουμε?
    Tα μήλα δεν συγρίνονται. Δεν έχεις ακούσει το"ένα μήλο την ημέρα...."
    Όσο για το θέμα θερμοκρασία κι εκεί το έλυσε με innovation. CPU με χαμηλό TDP διπύρηνος
    και χωρίς έξτρα κάρτα γραφικών. Πρόβλημα θερμοκρασίας τέλος.

    Όσο γαι τις μαπακατέλες DELL HP κλπ. που αναφέρθηκαν με τα μισα λεφτα από ότι στοιχίζει ένας Mac
    έχεις διπλάσιαταχύτητα και καλύτερα γραφικά.Και δεν πληρώνεις 1200+ € μονο για Οffice και surfing.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  9. #234
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγκρίνετε μήλα με λενοVια.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #235
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Τα ξαναδιάβασα, είπα να μην σχολιάσω και βγούμε off topic, αλλά τα ξαναέγραφεις οπότε τα θέλει ο ω σου, μιας δεν μας αφήνεις να αγιάσουμε !
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kriosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην μιλήσω για το σύστημα εξαερισμού τους που είναι η είσοδος σε έξυπνο μέρος βαλμένη και δεν μαζεύει χνούδια και διάφορα άλλα που θα βρεις στις μπακατέλες της Dell, HP, Toshiba, acer, και τις υπόλοιπες τοστιέρες.
    Μπακατάτέλες οι Dell ; Μάλιστα. Να σε ρωτήσω κάτι ;
    Συγκρίνεις Dell των 600€ με Mac των 1200€ ; Γιατί μόνο τότε έχει βάση αυτό που λές.
    Αν θέλεις άμεση σύγκριση να φέρω των επαγγελματικό Dell του 1000άρικου που έχω να φέρεις τον Mac του 1000άρικου και να συγκρίνουμε.
    Σε όλα τα επίπεδα, ποιότητα κατασκευής (μεταλλικό περίβλημα έχω και εγώ btw ), στην ψύξη τους, σε όλα.
    Και τότε βγάζουμε συμπεράσματα.

    Το να ονομάζουμε "μπακατέλες" όλα τα άλλα μηχανήματα στην βάση των δικών μας εμπειριών είναι ολίγον άκυρο, π.χ όταν δεν είχα smartphone και έβλεπα το iPhone γνωστού εντυπωσιαζόμουν, αλλά όταν πήρα το Note 2 των 5,5 ψυχεδελικών Amoled ιντσών κοιτούσα τα iPhonια της εποχής με... κατανόηση, οι ίδιοι δλδ αισθάνονταν πτωχοί συγγενείς μπροστά μου χαχαχα
    Εσχάτως φυσικά η Apple άλλαξε τροπάριο υιοθετώντας big screens, δεν πειράζει, ποτέ δεν είναι αργά να παίρνεις μαθηματάκια απ΄τους πρώην μαθητές σου.

  11. #236
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ξαναδιάβασα, είπα να μην σχολιάσω και βγούμε off topic, αλλά τα ξαναέγραφεις οπότε τα θέλει ο ω σου, μιας δεν μας αφήνεις να αγιάσουμε !

    Μπακατάτέλες οι Dell ; Μάλιστα. Να σε ρωτήσω κάτι ;
    Συγκρίνεις Dell των 600€ με Mac των 1200€ ; Γιατί μόνο τότε έχει βάση αυτό που λές.
    Αν θέλεις άμεση σύγκριση να φέρω των επαγγελματικό Dell του 1000άρικου που έχω να φέρεις τον Mac του 1000άρικου και να συγκρίνουμε.
    Σε όλα τα επίπεδα, ποιότητα κατασκευής (μεταλλικό περίβλημα έχω και εγώ btw ), στην ψύξη τους, σε όλα.
    Και τότε βγάζουμε συμπεράσματα.

    Το να ονομάζουμε "μπακατέλες" όλα τα άλλα μηχανήματα στην βάση των δικών μας εμπειριών είναι ολίγον άκυρο, π.χ όταν δεν είχα smartphone και έβλεπα το iPhone γνωστού εντυπωσιαζόμουν, αλλά όταν πήρα το Note 2 των 5,5 ψυχεδελικών Amoled ιντσών κοιτούσα τα iPhonια της εποχής με... κατανόηση, οι ίδιοι δλδ αισθάνονταν πτωχοί συγγενείς μπροστά μου χαχαχα
    Εσχάτως φυσικά η Apple άλλαξε τροπάριο υιοθετώντας big screens, δεν πειράζει, ποτέ δεν είναι αργά να παίρνεις μαθηματάκια απ΄τους πρώην μαθητές σου.
    Τι ψάχνεις;
    Είπαμε όνομα χρήστη κριός gr

  12. #237
    Εγγραφή
    27-04-2008
    Περιοχή
    Πάρος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Keep Walking
    Απ'τα κλεμμένα στο Μοναστηράκι αγόραζες ?
    Κοίτα ν' αλλάξεις μαγαζί

    Όλα μου τα λάπτοπ είναι της τάξεως των 1500 - 2000€ Δεν έχω υπερβεί ποτέ τα 2000 αλλά ούτε κι έχει τύχει ποτέ να πάρω λάπτοπ φθηνότερο από 1400+€.

    Χρήστης ( και επαγγελματικά) κινητών

    Επαγγελματίας χρήστης κινητών; Πως χρησιμοποιείς εσύ δηλαδή το κινητό σου επαγγελματικά; Συνδέεσαι σε κανένα VPN?

    Χρήστης υπολογιστών πριν βγεί το ibm pc και τα λάπτοπ

    Μιλάμε για λάπτοπ κι όχι για υπολογιστές γενικά.

    Κανένα δεν χάλασε
    Για το μόνο που παραδέχομαι την apple είναι για τον apple IIe (έχουν περάσει 40 χρόνια)

    Εκτοτε μπάχαλο

    Εσύ αγόραζε ότι θές, εφόσον είσαι ευχαριστημένος και ικανοποιείται το ego σου. Μην προσπαθείς να πείσεις και τους άλλους.

    Δεν προσπαθώ να πείσω κανένα. Οι βάσεις με τους ανεμιστήρες που σου έδειξα έχουν βγει για τις τοστιέρες που προανέφερα, όχι για τα Apple.
    Δες πως είναι το κάτω μέρος ενός Mac laptop.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2016-10-01, 14.22.47.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  409,0 KB 
ID: 175139
    Κοίτα τώρα και του δικού σου για να καταλάβεις τι σου γράφω. Θέμα Ego το να μην θέλω να υπερθερμαίνεται το laptop μου; E Δεν νομίζω.



    ΥΓ1.
    Θα μου μείνει αξέχαστη μια κοπελιά με mac που ήθελε να στείλει φωτογραφίες 30 γίγα στην Αθήνα με mail. Ηθελε να χρησιμοποιήσει το internet που είχα. Οταν είδα το μέγεθος, την ρώτησα αν έκανε zip. Με ρώτησε τι είναι το zip. Την έστειλα σε καφετέρια την απροβλημάτιστη λαπτοπίστρια.

    Ελπίζω να της εξήγησες για ποιο λόγο το ονομάζεις ZIP κι όχι συμπίεση. Ίσως από την εποχή που χρειαζόντουσαν τα windows εξωτερικό πρόγραμμα για να συμπιέσουνε αρχεία. To WINZIP. Εξού και το WIN στην αρχή της λέξης.
    Κοίτα τώρα πως κάνεις συμπίεση στο OS X.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sympiesi.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  446,1 KB 
ID: 175140

    ΥΓ2. Στις τοστιέρες ξέχασες την lenovo, φτιάχνουν καλά τόστ
    Τοστιέρα είναι γενικώς οποιοδήποτε laptop δεν είναι Apple κι έχει τρύπα από κάτω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ξαναδιάβασα, είπα να μην σχολιάσω και βγούμε off topic, αλλά τα ξαναέγραφεις οπότε τα θέλει ο ω σου, μιας δεν μας αφήνεις να αγιάσουμε !

    Μπακατάτέλες οι Dell ; Μάλιστα. Να σε ρωτήσω κάτι ;
    Συγκρίνεις Dell των 600€ με Mac των 1200€ ; Γιατί μόνο τότε έχει βάση αυτό που λες.

    Aν σου φαίνεται εσένα laptop των 600€ το Dell inspiron 17R Special Edition ολοκαίνουργιο στο κουτί του. 1460€ το είχα αγοράσει.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Dell Inspiron 17R Special Edition.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  35,3 KB 
ID: 175141 Έδωσα πέρυσι 200€ παραπάνω κι αγόρασα Macbook Pro 128GB 2015. Αν τώρα υπολογίσω τα έξτρα χρήματα που θα χρειαζόμουν για antivirus, office αλλά και για την επόμενη έκδοση των windows έχουμε έρθει ίσα βάρκα - ίσα πανιά. Η Apple σε παρακαλάει να αναβαθμίσεις το λειτουργικό σου στην τελευταία του έκδοση δωρεάν ενώ για να βάλεις την καινούργια έκδοση των Windows πρέπει να πληρώσεις.


    Αν θέλεις άμεση σύγκριση να φέρω των επαγγελματικό Dell του 1000άρικου που έχω να φέρεις τον Mac του 1000άρικου και να συγκρίνουμε.
    Σε όλα τα επίπεδα, ποιότητα κατασκευής (μεταλλικό περίβλημα έχω και εγώ btw ), στην ψύξη τους, σε όλα.
    Και τότε βγάζουμε συμπεράσματα.

    Θα γελάσει αν το κάνουμε αυτό κι ο κάθε πικραμένος. Ο επαγγελματικός Dell του χιλιάρικου που λες ότι έχεις ποιο μοντέλο είναι;

    Το να ονομάζουμε "μπακατέλες" όλα τα άλλα μηχανήματα στην βάση των δικών μας εμπειριών είναι ολίγον άκυρο, π.χ όταν δεν είχα smartphone και έβλεπα το iPhone γνωστού εντυπωσιαζόμουν, αλλά όταν πήρα το Note 2 των 5,5 ψυχεδελικών Amoled ιντσών κοιτούσα τα iPhonια της εποχής με... κατανόηση, οι ίδιοι δλδ αισθάνονταν πτωχοί συγγενείς μπροστά μου χαχαχα
    Εσχάτως φυσικά η Apple άλλαξε τροπάριο υιοθετώντας big screens, δεν πειράζει, ποτέ δεν είναι αργά να παίρνεις μαθηματάκια απ΄τους πρώην μαθητές σου.
    Μπακατέλες και τοστιέρες είναι. Το μέλλον το χαράζει η Apple και οι άλλοι προσπαθούνε να ακολουθήσουνε. Ακόμα και σήμερα δεν κατάφεραν να βγάλουνε την τρύπα από κάτω. Λες και το laptop θα αφοδεύσει

    Το νέο Macbook 2016 που κυκλοφόρησε δεν έχει καν ανεμιστήρες μέσα. Αν το υιοθετήσει αυτό και στα νέα μοντέλα macbook Air και Macbook Pro η Apple θα είναι τρομερή καινοτομία κι ελπίζω να το κάνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kriosgr : 01-10-16 στις 15:22.

  13. #238
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kriosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός είναι ο κόσμος της Apple. Ακριβή ποιότητα. Έχουν περάσει ένα κάρο κινητά από τα χέρια μου. Σε όλα έπρεπε να κάνω hard reset όταν κολλούσανε ή σε ορισμένες περιπτώσεις να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία. Στο iphone αυτό δεν μου συνέβη ποτέ.
    μάλλον έχεις να πιάσεις κινητό από το 2011-2012, γιατί κάτι τέτοιο δεν υφίσταται, εκτός αν τα "ένα κάρο κινητά" που "πέρασαν" από τα χέρια σου ήταν των 50 κι 100 ευρώ. Αυτά για τα Android. Σε BB & WP ούτε καν. Εκτίθεστε συνεχώς αλλά αυτό είναι το αστείο της υπόθεσης

    Όσο για την ακριβή ποιότητα μέχρι κι ο Θωμάς Μάγειρας γελάει μιας και η ποιότητα είναι μέτρια και κάτω. Αν θες ποιότητα δεν πας σε κανένα από τα κινητά που κυκλοφορούν στο mainstream κοινό.

  14. #239
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    ... Όσο για το θέμα θερμοκρασία κι εκεί το έλυσε με innovation. CPU με χαμηλό TDP διπύρηνος και χωρίς έξτρα κάρτα γραφικών. Πρόβλημα θερμοκρασίας τέλος. ...
    τέτοια γράμματα τα ξέρουν όλοι.
    Αν το κάνουν το ίδιο και στα κανονικά λάπτοπ ΔΕΝ θα ξέρουν που να κρυφτούν διότι θα τους κυνηγάν οι χρήστες να τους δείρουν.
    Απορώ γιατί οι μηλόφρωνες δεν διαμαρτύρονται.
    .
    κ. συνάδελφε kriosgr όταν ανεβαίνει η συχνότητα ανεβαίνει και η κατανάλωση, δλδ παραγωγή θερμότητας. Ολοι τα ξέρουμε αυτά.

  15. #240
    Εγγραφή
    27-04-2008
    Περιοχή
    Πάρος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΟΣ
    Δεν νομίζω να εκτίθεμαι. Το iphone 3G κυκλοφόρησε το 2008 και δεν κολλούσε με τίποτα όπως κι όλα τα επόμενα μοντέλα. Μιλάμε δηλαδή για 4 χρόνια βάλε βγάλε την μπαταρία στις διάφορες μπακατέλες μέχρι να πάρουν χαμπάρι ότι είναι βασικό εξάρτημα ο επεξεργαστής σε ένα smart phone και να μην ξεφτιλίζονται.

    Για πες μας τώρα ποια είναι η καλύτερη android μπακατέλα σήμερα και 3 χρόνια μετά να δούμε πόσο θα πιάνει να την πουλήσεις, αν καταφέρεις να την πλασάρεις σε κανένα ανίδεο δηλαδή. Κοίτα τότε πόσο θα κάνει ένα μεταχειρισμένο iphone 7 για να μην σου πω 6S. Αλήθεια θυμάται κανένας ποιο μοντέλο είχε η samsung όταν βγήκε το phone 5s; Kαι ποιος ξέρει πόσο να κάνει μεταχειρισμένο σήμερα

Σελ. 16 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 611141516171821 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Στα καταστήματα Wind τα νέα Huawei P9 και P9 lite
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 17:06
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-16, 11:36
  3. Παρουσιάστηκαν τα νέα Samsung Galaxy S7 και S7 Edge
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 14:15
  4. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 19:57
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-15, 11:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας