Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 72
  1. #31
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμενα ρε παιδια παρολο που εχει γινει η αναβαθμιση του δεκτη, παρολο που μου το εχει στις επιλογες του μενου του δεκτη, μολις μπαινω στο μενου του nova on demand, δεν μου εμφανιζει καμμια ταινια η ο,τιδηποτε αλλο. Ο δεκτης ειναι ο 865 pvr. Δοκιμασα μεσα απο το μενου και μεσω ethernet, αλλα μου βγαζει πως δεν υπαρχει αλλη αναβαθμιση.Μηπως επειδη δεν εχω περασει το 2ο καλωδιο που χρειαζεται για την εγγραφη?

  2. #32
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι πραγματι. Σε ενα μερος των συνδρομητων που πηραν την αναβαθμιση.
    Η διαδικασια εχει ηδη καθυστερησει 5 μηνες, κι η Nova την εχει διαθεσει στο συνολο των συνδρομητων.

    Επιπλεον, το on demand της Nova ειναι εντελως διαφορετικη υλοποιηση απο αυτη του OTE TV.
    Καλά, μην το κάνουμε nova vs ote, στο iptv υπήρχε το replay tv από την αρχή (free of charge πάντα) και πλέον το δίνουν και στο δορυφορικό χωρίς υποχρέωση να έχεις internet feed από ΟΤΕ.
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή υπηρεσία και όντως δωρεάν . Δεν έχει σημασία τι δίκτυο έχεις στο ιντερνετ.
    το on demand Παιζει μονο με forthnet internet το λεει και στις οδηγιες στην σελιδα και λογικοτατο ειναι, πως θα περασουν οι πληροφοριες μεσω αλλων παροχων αν καποιος εχει απλα δορυφορικο nova?

    Τι χρειάζομαι

    Ενεργή συνδρομή σε οποιαδήποτε υπηρεσία Νova 3play με τον αναβαθμισμένο αποκωδικοποιητή Novabox (τύπου 831 & 3001).
    Για τον αποκωδικοποιητή Novabox+ (τύπου 865)



    Τι χρειάζομαι για να παρακολουθήσω το περιεχόμενο της υπηρεσίας Nova On Demand;

    Μπορείς πολύ εύκολα να αποκτήσεις πρόσβαση στην υπηρεσία Nova On Demand αρκεί:

    1. Να είσαι συνδρομητής Nova3play

    2. Να έχεις σύνδεση στο Internet η οποία σου παρέχεται ως συνδρομητής Nova3play

    3. Να συνδέσεις τον αποκωδικοποιητή Novabox (τύπου 831 ή 3001) με το Router σου

    4. Να επιλέξεις την ένδειξη On Demand από το χειριστήριο της Nova ή από το Menu



    Τι ταχύτητα σύνδεσης χρειάζομαι για να δω απρόσκοπτα μια ταινία;

    Συστήνουμε ως ελάχιστη απαιτούμενη ταχύτητα σύνδεσης στο internet για την απρόσκοπτη παροχή της υπηρεσίας τα 4Mbps.

    καλα μεσω ιντερνερ δειχνει? οχι απο δορυφορικη????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nxenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα ρε παιδια παρολο που εχει γινει η αναβαθμιση του δεκτη, παρολο που μου το εχει στις επιλογες του μενου του δεκτη, μολις μπαινω στο μενου του nova on demand, δεν μου εμφανιζει καμμια ταινια η ο,τιδηποτε αλλο. Ο δεκτης ειναι ο 865 pvr. Δοκιμασα μεσα απο το μενου και μεσω ethernet, αλλα μου βγαζει πως δεν υπαρχει αλλη αναβαθμιση.Μηπως επειδη δεν εχω περασει το 2ο καλωδιο που χρειαζεται για την εγγραφη?
    λενε για δεκτη 3000 κατι και τον αλλον δεν ειδα για pvr.
    http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...nova-ondemand/
    δες εδω λεει τι χρειαζομαι
    Ενεργή συνδρομή σε οποιαδήποτε υπηρεσία Νova 3play με τον αναβαθμισμένο αποκωδικοποιητή Novabox (τύπου 831 & 3001).
    Για τον αποκωδικοποιητή Novabox+ (τύπου 865) δες εδώ http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...ova-on-demand/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 09-09-16 στις 13:56.

  4. #34
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gatoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, μην το κάνουμε nova vs ote, στο iptv υπήρχε το replay tv από την αρχή (free of charge πάντα) και πλέον το δίνουν και στο δορυφορικό χωρίς υποχρέωση να έχεις internet feed από ΟΤΕ.
    Από ποια αρχή????

    Στην ιστοσελίδα λέει ότι για να χρησιμοποιήσεις το replay tv πρέπει να έχεις τους νέους hybrid αποκωδικοποιητές που αν κατάλαβα καλά τους δίνει μόνο σε καινούργιους πελάτες (μιλάω για τη δορυφορική λήψη).
    Μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει το replay tv και με τους παλιότερους δέκτες????

  5. #35
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ποια αρχή????

    Στην ιστοσελίδα λέει ότι για να χρησιμοποιήσεις το replay tv πρέπει να έχεις τους νέους hybrid αποκωδικοποιητές που αν κατάλαβα καλά τους δίνει μόνο σε καινούργιους πελάτες (μιλάω για τη δορυφορική λήψη).
    Μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει το replay tv και με τους παλιότερους δέκτες????
    Ναι, το γράφω από την αρχή. Στο IPTV. Οι νέοι hybrid δωρεάν (χρησικτησία για την ακρίβεια) δεν παρέχονται;

    Μια χαρά τεχνικά θα μπορούσε η nova να χρησιμοποιεί οποιαδήποτε επαρκή σύνδεση. Θέμα εμπορικό είναι (και δικαιωμά της εφόσον το αναφέρει ρητά)
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  6. #36
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Εχω τον 831. Συνδεω το καλωδιο δικτυου , μου βγαζει μηνυμα οτι συνδεεται και μπλοκαρει. Σβηνω τον αποκωδικοποιητη , τον ανοιγω και δεν δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενος , ουτε μου λεει οτι συνδεεται στην υπηρεσια ,το πρασινο φωτακι ομως πανω απο τη θυρα δικτυου παραμενει μονιμα ανοιχτο. Κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τιποτα , δειχνει σαν να μην συνδεεται . καμια ιδεα ?

    ΥΓ δοκιμασα το καλωδιο σε υπολογιστη και δουλευει μια χαρα , δεν φταιει το καλωδιο

  7. #37
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nodasz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω τον 831. Συνδεω το καλωδιο δικτυου , μου βγαζει μηνυμα οτι συνδεεται και μπλοκαρει. Σβηνω τον αποκωδικοποιητη , τον ανοιγω και δεν δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενος , ουτε μου λεει οτι συνδεεται στην υπηρεσια ,το πρασινο φωτακι ομως πανω απο τη θυρα δικτυου παραμενει μονιμα ανοιχτο. Κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τιποτα , δειχνει σαν να μην συνδεεται . καμια ιδεα ?

    ΥΓ δοκιμασα το καλωδιο σε υπολογιστη και δουλευει μια χαρα , δεν φταιει το καλωδιο
    Ακυρη η αναφορα καλες θεασεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rage : 11-09-16 στις 11:31.

  8. #38
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Τελικα το προβλημα λυθηκε. Ειχε μπλοκαρει η θυρα ethernet του αποκωδικοποιητη και ηθελε reset (ΟΧΙ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , ηθελε να βγει απο το ρευμα για κανενα τεταρτο τουλαχιστον , ετσι ξεμπλοκαρε.) Τα παιδια του τεχνικου τμηματος της Nova ευγενεστατα αλλα ειναι κολλημενοι στην επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , ετσι δεν μπορεσαν να βρουν τι φταιει και με παρεπεμψαν σε τεχνικο για επισκευη του αποκωδικοποιητη , οταν το προβλημα λυθηκε με μια αποσυνδεση απο το ρευμα.

    Ωραια η νεα υπηρεσια . Ξερει κανεις πως μπορουμε να εχουμε bookmarks ωστε να κραταμε τα σημεια που εχουμε αφησει οτι βλεπουμε ?

  9. #39
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Μπράβο στη Forthnet. Έχω 3play με Cinema αλλά λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να δω τπτ.
    Το on-demand με εξυπηρετεί και δουλεύει μια χαρά.

    Ελπίζω να βάλουν πολύ περισσότερες ταινίες και σειρές (και δεν εννοώ απαραίτητα μπλοκμπάστερς της τελευταίας χρονιάς).
    Για παράδειγμα, κλασσικές ταινίες, ταινίες πριν το 2010, ελληνικές ταινίες, κλασσικές σειρές (ο ΟΤΕTV για παράδειγμα είχε το StarTrek το καλοκαίρι) κλπ.

    Είναι σημαντικό να διατηρήσει υψηλή ανάλυση στην αναπαραγωγή.
    Θα ήθελα επίσης να δω και αποκωδικοποιητή με HEVC για 4Κ περιεχόμενο στο μέλλον.

    Μπράβο στη Forthnet. Αν συνεχίσει να παίζει απρόσκοπτα η υπηρεσία και με τους ίδιους όρους τότε μάλλον θα πάω για ανανέωση συμβολαίου.

  10. #40
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε μια επικοινωνια που ειχα με nova μου ειπε ο υπαλληλος οτι για να δεις on demand με τον αποκωδικοποιητη pace 831 που εχω πρεπει να εχεις triple play και δεν παιζει σε αλλο παροχο ιντερνετ ισχυει?
    Γιατι εγω εχω wind και δεν παιζει μου βγαζει μυνημα x-002 δοκιμαστε αργοτερα.

  11. #41
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Πρεπει να εχεις Nova απο 3play (δηλαδη οχι ξεχωριστη Nova) για να παιξει.
    Τωρα αν ο δεκτης που εχεις απο 3play μπορει να παιξει το on demand κι απο αλλον παροχο, αυτο ακομα δεν το εχω εξακριβωσει.

  12. #42
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να εχεις Nova απο 3play (δηλαδη οχι ξεχωριστη Nova) για να παιξει.
    Τωρα αν ο δεκτης που εχεις απο 3play μπορει να παιξει το on demand κι απο αλλον παροχο, αυτο ακομα δεν το εχω εξακριβωσει.
    Οκ σε ευχαριστώ

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια επικοινωνια που ειχα με nova μου ειπε ο υπαλληλος οτι για να δεις on demand με τον αποκωδικοποιητη pace 831 που εχω πρεπει να εχεις triple play και δεν παιζει σε αλλο παροχο ιντερνετ ισχυει?
    Γιατι εγω εχω wind και δεν παιζει μου βγαζει μυνημα x-002 δοκιμαστε αργοτερα.
    καλησπέρα ναι ισχυει! και ειναι λογικο φυσικα γιατι δινει δεδομενα μεσω ιντερνετ για να μην πω και εικονα ισως.
    Οποτε πως θα περασει απο εναν αλλον παροχο αυτες τις πληροφοριες?
    πιστευω οτι ειναι τεχνικως αδυνατον.

  14. #44
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα ναι ισχυει! και ειναι λογικο φυσικα γιατι δινει δεδομενα μεσω ιντερνετ για να μην πω και εικονα ισως.
    Οποτε πως θα περασει απο εναν αλλον παροχο αυτες τις πληροφοριες?
    πιστευω οτι ειναι τεχνικως αδυνατον.
    όπως τις περνάει ή nova μέσω pc και μέσω app.
    με το On demand και επίσης όπως περνάει ο οτε tv με το replay tv ή με το δικο του On demand και επισης όπως δουλεύει και το novasport.gr σε smart tv και δεν διαχωρίζουν πάροχο πιστεύω είναι θέμα επιλογών forthnet και μειωμένων δυνατοτήτων του αποκωδικοποιητή....

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπως τις περνάει ή nova μέσω pc και μέσω app.
    με το On demand και επίσης όπως περνάει ο οτε tv με το replay tv ή με το δικο του On demand και επισης όπως δουλεύει και το novasport.gr σε smart tv και δεν διαχωρίζουν πάροχο πιστεύω είναι θέμα επιλογών forthnet και μειωμένων δυνατοτήτων του αποκωδικοποιητή....
    καλημερα, τι να πω δεν ξερω σιγουρα και πως δουλευουν, απλα με την λογικη μου πιστευω οτι τα περνανε μεσω μηχανηματων τους απο το ιντερνετ τους οποτε δεν θα παιζουν απο καπου αλλου. Γιαυτο το λεω....δεν ειμαι και σιγουρος εφοσον δεν ξερω πως δουλευει τεχνικα.
    Παντως στους ορους και στις συχνες ερωτησεις λεει οτι θελει 3play οποτε δεν παιζει με αλλον, τωρα αν το κανουν επιτηδες ειναι αλλο θεμα.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Nova on Demand
    Από GreenFloyd στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-16, 12:53
  2. Νέα υπηρεσία Νova3play Cinema
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:13
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 18:48
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-16, 11:51
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 01:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας