Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 72
  1. #46
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, τι να πω δεν ξερω σιγουρα και πως δουλευουν, απλα με την λογικη μου πιστευω οτι τα περνανε μεσω μηχανηματων τους απο το ιντερνετ τους οποτε δεν θα παιζουν απο καπου αλλου. Γιαυτο το λεω....δεν ειμαι και σιγουρος εφοσον δεν ξερω πως δουλευει τεχνικα.
    Παντως στους ορους και στις συχνες ερωτησεις λεει οτι θελει 3play οποτε δεν παιζει με αλλον, τωρα αν το κανουν επιτηδες ειναι αλλο θεμα.
    Αυτοι ξερουν......καλημερα.

  2. #47
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! και στο οτε tv παντως για να παιζουν διαφορα επιπλεον που εχει και θελει ιντερνετ θελει να εχεις 3Play, οχι με αλλο παροχο δλδ το ιντερνετ.
    Εβαλε σημερα ενας γνωστος μου και μαζι το σεταραμε και τα ειδα.

  3. #48
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4.999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Thomson TG589vn v3
    SNR / Attn
    25.5(dB) / 6.2(dB)
    Παιδιά καλησπέρα! Έχω το 3play full pack με το internet και το τηλέφωνο στην Αθήνα και την τηλεόραση στην επαρχία οπότε ο φίλος που ρώτησε μπορεί άνετα να το κάνει αρκεί να αναφέρει ξεχωριστή διεύθυνση εγκατάστασης. Όσο για το on demand, το οποίο τρέχω σε 831, αυτό δουλεύει πλήρως μέσω internet χωρίς η πρόσβαση σε αυτό να είναι απαραίτητα από τη forthnet (εγώ το χρησιμοποιώ με οτε). Αν κάποιος έχει θέμα με τη θέαση μπορεί να κοιτάξει τις ρυθμίσεις δικτύου που προστέθηκαν με την αναβάθμιση. Επίσης η θύρα ethernet που χρησιμοποιεί το μηχάνημα χρησιμεύει και για το multiview, είτε με απευθείας σύνδεση είτε μέσω lan.
    Fanboys will be fanboys...

  4. #49
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geost91gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα! Έχω το 3play full pack με το internet και το τηλέφωνο στην Αθήνα και την τηλεόραση στην επαρχία οπότε ο φίλος που ρώτησε μπορεί άνετα να το κάνει αρκεί να αναφέρει ξεχωριστή διεύθυνση εγκατάστασης. Όσο για το on demand, το οποίο τρέχω σε 831, αυτό δουλεύει πλήρως μέσω internet χωρίς η πρόσβαση σε αυτό να είναι απαραίτητα από τη forthnet (εγώ το χρησιμοποιώ με οτε). Αν κάποιος έχει θέμα με τη θέαση μπορεί να κοιτάξει τις ρυθμίσεις δικτύου που προστέθηκαν με την αναβάθμιση. Επίσης η θύρα ethernet που χρησιμοποιεί το μηχάνημα χρησιμεύει και για το multiview, είτε με απευθείας σύνδεση είτε μέσω lan.
    καλημερα, αρα το κανουν απλα για θεμα πληρωμης δεν ειναι τεχνικο το θεμα στο video on demand!
    Συμφωνα με τους ορους η υπηρεσια δεν δουλευει λενε χωρις nova 3play και ηδη εχουν γραψει και αλλοι με αλλον παροχο για ιντερνετ και σκετο nova και ειπαν οτι δεν παιζει, εσενα παιζει γιατι φαινεται οτι εχεις 3Play στον λογαριασμο σου!
    Για το multiview εισαι σιγουρος οτι γινεται μεσω ethernet? το εχεις δοκιμασει? ειχα ρωτησει τη nova και ειπαν οτι θελει 2 επιπλεον καλωδια και δεν γινεται ετσι.
    Κατι με το in, out κτλ οποτε πρεπει να γεμισω το σπιτι καλωδια απο την μια ακρη στην αλλη γιαυτο αρχικα δεν ειχα βαλει multiview.
    Εκτος και αν ηταν θεμα FW του δεκτη και αλλαξε γιατι εχουν γινει αναβαθμισεις απο τοτε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-09-16 στις 06:39.

  5. #50
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εμενα ξαναλεω παντως, πως με τον δεκτη pvr που εχω, 861? και με 3play και με full pack, στην κατηγορια on demand, δεν μου εμφανιζει ουτε εναν τιτλο! απλα ειναι κενο...και ξαναρωταω, μηπως φταιει που δεν εχω συνδεσει το 2ο καλωδιο για την εγγραφη? εχω τσεκαρει και για αναβαθμισεις και εχω το τελευταιο update.

  6. #51
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4.999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Thomson TG589vn v3
    SNR / Attn
    25.5(dB) / 6.2(dB)
    Νικηφόρε δες το μενού των ρυθμίσεων. Θα δεις ότι κάπου έχει μια ενότητα ρυθμίσεων δικτύου. Εκεί ρυθμίζεται η IP του αποκωδικοποιητή, είτε με static είτε με DHCP είτε με Auto IP (δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο). Ίσως μια σωστή ρύθμιση εκεί λύσει όποιο πρόβλημα έχει κάποιος φίλος.
    Τώρα για το multiview... Δεν έχω ο ίδιος την υπηρεσία (αν και το ψήνω η αλήθεια είναι) αλλά με τη νέα αναβάθμιση δίνει τις εξής επιλογές. Μία είναι το RF, που είναι ο παλιός τρόπος. Άλλη μια είναι το Direct Network για σύνδεση των 2 αποκωδικοποιητών απευθείας με καλώδιο ethernet. Η τρίτη είναι το Router, παρόμοιο με το δεύτερο αλλά μέσω lan. Τα παραπάνω είναι από μνήμης γιατί είμαι Αθήνα εδώ και μια βδομάδα.
    Τώρα για το 3play τι να σου πω, δεν ξέρω κάποιον που να έχει μόνο τηλεόραση να το δοκιμάσω. Αν βρω κάτι θα το παραθέσω εδώ.
    Fanboys will be fanboys...

  7. #52
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπον τσεκαρα τον δεκτη εχει παρει ip ειναι συνδεδεμενος στο νετ εκανα αυτο που ειπε ο φιλος ολο το βραδυ εκτος ρευματος και την επομενη τον μπριζωσα και τπτ εκανα αρχικες ρυθμισεις παλι τπτ μυνημα δοκιμαστε σε λιγο x-002 και δεν ειμαι σε 3 play τωρα αν το κανουν αυτο για να τσιμπησουν κανα πελατη σε νετ επιπλεον ισως αυτα.

  8. #53
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geost91gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε δες το μενού των ρυθμίσεων. Θα δεις ότι κάπου έχει μια ενότητα ρυθμίσεων δικτύου. Εκεί ρυθμίζεται η IP του αποκωδικοποιητή, είτε με static είτε με DHCP είτε με Auto IP (δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο). Ίσως μια σωστή ρύθμιση εκεί λύσει όποιο πρόβλημα έχει κάποιος φίλος.
    Τώρα για το multiview... Δεν έχω ο ίδιος την υπηρεσία (αν και το ψήνω η αλήθεια είναι) αλλά με τη νέα αναβάθμιση δίνει τις εξής επιλογές. Μία είναι το RF, που είναι ο παλιός τρόπος. Άλλη μια είναι το Direct Network για σύνδεση των 2 αποκωδικοποιητών απευθείας με καλώδιο ethernet. Η τρίτη είναι το Router, παρόμοιο με το δεύτερο αλλά μέσω lan. Τα παραπάνω είναι από μνήμης γιατί είμαι Αθήνα εδώ και μια βδομάδα.
    Τώρα για το 3play τι να σου πω, δεν ξέρω κάποιον που να έχει μόνο τηλεόραση να το δοκιμάσω. Αν βρω κάτι θα το παραθέσω εδώ.

    καλησπέρα, ωραιος ευχαριστω για τις πληροφοριες, για το multiview μαλιστα οντως μου ειχαν πει για τον παλιο τροπο με το RF που δεν λεει!
    αυτο μεσω router καλο γιατι ετσι κι αλλιως εχω εκει καλωδιο τωρα παιζει κανονικα video on demand.

  9. #54
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.818
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε σύνδεση με 2 Pace με σκληρό και multiview δεν λειτουργεί η υπηρεσία πάντως, πήρα και τηλέφωνο και μου είπαν πως δεν παίζει
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #55
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    τι ειναι το 2 Pace?

  11. #56
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.818
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    2 δέκτες Pace.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #57
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν ξερω ποιοι ειναι αυτοι, μηπως αυτος? https://digitaltvinfo.gr/news/news/i...vabox-tis-nova
    εγω εχω τον αλλον αυτον δλδ : http://images.e-shop.gr/images/PER/BIG/PER.807452.jpg Ποια υπηρεσια δεν σου παιζει το video on demand ή το multiview μπερδευτηκα σορρυ!

  13. #58
    Εγγραφή
    27-01-2008
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/46000
    ISP
    o2 Germany
    Router
    FritzBox 7583VDSL
    SNR / Attn
    13(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το on demand από internet παίζει σε δέκτες 831 και 3001 με το τελευταίο λογισμικό. Πρέπει, ο χρήστης να μπορεί να βλέπει την επιλογή on demand στο κυρίως menu του δέκτη του. Επίσης παίζει μόνο σε 3Play λογαριασμούς NOVA όχι σε απλό δορυφορικό λογαριασμό. Τέλος αν ενεργοποιηθεί σε Forthnet γραμμή στο σπίτι μας, ΝΑΙ μπορούμε να πάρουμε τον δέκτη μαζί μας σε φίλο που έχει OTE, HOL, CYTA και να δούμε on demand εκεί από το internet χωρίς κανένα πρόβλημα.

    Με εκτίμηση προς όλους

  14. #59
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί εν ετη 2016 πληρώνετε ακόμα συνδρομητική τηλεόραση ενώ μπορείτε με μια vdsl να έχετε αξιοπρεπή iptv και να στριμάρετε/κατεβάζετε τα πάντα (ακόμα και ποδόσφαιρο) δωρεάν και χωρίς περιορισμούς. Είναι γελοίο να παρουσιάζονται το on demand και το pay tv ως καινοτομίες, οταν υπήρχαν 25 χρόνια πριν στο εξωτερικό. Αλλά τι να πεί κανείς όταν ο δείκτης ανταγωνιστικότητας της χώρας βρίσκεται κάτω απο την Ναμίμπια και τις υποσαχαριες χώρες της Αφρικής..

  15. #60
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί εν ετη 2016 πληρώνετε ακόμα συνδρομητική τηλεόραση ενώ μπορείτε με μια vdsl να έχετε αξιοπρεπή iptv και να στριμάρετε/κατεβάζετε τα πάντα (ακόμα και ποδόσφαιρο) δωρεάν και χωρίς περιορισμούς. Είναι γελοίο να παρουσιάζονται το on demand και το pay tv ως καινοτομίες, οταν υπήρχαν 25 χρόνια πριν στο εξωτερικό. Αλλά τι να πεί κανείς όταν ο δείκτης ανταγωνιστικότητας της χώρας βρίσκεται κάτω απο την Ναμίμπια και τις υποσαχαριες χώρες της Αφρικής..
    Δωρεάν εννοείς νόμιμα? Πρώτη φορά το ακούω αυτο

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Nova on Demand
    Από GreenFloyd στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-16, 12:53
  2. Νέα υπηρεσία Νova3play Cinema
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:13
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 18:48
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-16, 11:51
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 01:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας