Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-72 από 72
  1. #61
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δωρεάν εννοείς νόμιμα? Πρώτη φορά το ακούω αυτο
    Αν θέλεις εσύ να πληρώνεις τα νταβατζηλίκια του ΟΤΕ και της Forthnet για να είσαι "νόμιμος" και να βλέπεις παλιές ταινίες σε επανάληψη και τον Παναιτωλικό, είναι δικαίωμα σου. Και εντάξει, να το πεί αυτό κανάς παππούς ή κανας μπάρμπας που δεν την παλεύει με το ίντερνετ το καταλαβαίνω, αλλά να πληρώνει νέος άνθρωπος για να βλέπει την Βουγιουκλάκη και ξένες ταινίες 10ετίας επειδή δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει p2p προγράμματα για να κατεβάσει ταινίες, ντοκυμαντέρς και να βρεί live streams με ποδόσφαιρο κλπ αυτό με ξεπερνά.

  2. #62
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις εσύ να πληρώνεις τα νταβατζηλίκια του ΟΤΕ και της Forthnet για να είσαι "νόμιμος" και να βλέπεις παλιές ταινίες σε επανάληψη και τον Παναιτωλικό, είναι δικαίωμα σου. Και εντάξει, να το πεί αυτό κανάς παππούς ή κανας μπάρμπας που δεν την παλεύει με το ίντερνετ το καταλαβαίνω, αλλά να πληρώνει νέος άνθρωπος για να βλέπει την Βουγιουκλάκη και ξένες ταινίες 10ετίας επειδή δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει p2p προγράμματα για να κατεβάσει ταινίες, ντοκυμαντέρς και να βρεί live streams με ποδόσφαιρο κλπ αυτό με ξεπερνά.
    Ναι αλλά παραμένει παράνομο, και όχι δεν σε κάνει χακερά το οτι τα βλέπεις τζάμπα

  3. #63
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά παραμένει παράνομο, και όχι δεν σε κάνει χακερά το οτι τα βλέπεις τζάμπα
    Ευχαριστώ που μου το θύμισες. Θα κάνουν raid στο σπίτι οι μυστικοί πράκτορες της Metro Goldwyn Mayer και του FBI και θα με πιάσουν στην τουαλέτα να βλέπω παράνομα Game of Thrones από το tablet χέζοντας. Τρέχω να πληρώσω την Nova γιατί φοβήθηκα

  4. #64
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ που μου το θύμισες. Θα κάνουν raid στο σπίτι οι μυστικοί πράκτορες της Metro Goldwyn Mayer και του FBI και θα με πιάσουν στην τουαλέτα να βλέπω παράνομα Game of Thrones από το tablet χέζοντας. Τρέχω να πληρώσω την Nova γιατί φοβήθηκα
    Σκουπίσου πρώτα όμως, μην είμαστε χωριάτες

  5. #65
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Υπάρχει κάποια λύση να συνδέσεις τον αποκωδικοποιητή 831 ασύρματα με το wireless router και να παίζει? Πήγα να δοκίμασω με ενα παλιό ρούτερ προσπαθώντας να το κάνω wireless access μέσω WDS αλλά δεν έπαιξε. Καμιά ιδέα. (τα powerline ειναι λιγο ακριβά)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος whoami : 01-10-16 στις 21:17.

  6. #66
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκουπίσου πρώτα όμως, μην είμαστε χωριάτες
    Ναι εντάξει κομπλέ είμαι. Εχω κάνει και μπιντεδάκι γιατι μολις πλήρωσα τον ΕΝΦΙΑ και πόνεσε....

  7. #67
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί εν ετη 2016 πληρώνετε ακόμα συνδρομητική τηλεόραση ενώ μπορείτε με μια vdsl να έχετε αξιοπρεπή iptv και να στριμάρετε/κατεβάζετε τα πάντα (ακόμα και ποδόσφαιρο) δωρεάν και χωρίς περιορισμούς. Είναι γελοίο να παρουσιάζονται το on demand και το pay tv ως καινοτομίες, οταν υπήρχαν 25 χρόνια πριν στο εξωτερικό. Αλλά τι να πεί κανείς όταν ο δείκτης ανταγωνιστικότητας της χώρας βρίσκεται κάτω απο την Ναμίμπια και τις υποσαχαριες χώρες της Αφρικής..
    να υποθεσω οτι μας κανεις πλακα ετσι????
    1ον ποιος ειπε οτι εχουμε VDSL????? επειδη εχεις εσυ δεν σημαινει οτι εχουμε ολοι! εγω ειμαι δημο Αθηναιων και δεν εχει κανεις σε αυτον τον δημο οπως και σε πολλους αλλους ακομα.
    2ον που θα βρεις αυτα τα καναλια που δινει η συνδρομητικη TV και μαλιστα με ποιοτητα full HD? για μερικα το ξερουμε και ειδικα τα στανταρ καναλια για τα αλλα δε νομιζω.
    3ον οταν εχεις αλλους στο σπιτι που δεν εχουν σχεση με ιντερνετ, υπολογιστες κτλ θες κατι ποιο σιγουρο και αξιοπιστο απο επιγεια τηλεοραση και φυσικα και παραπανω καναλια που να τα καταλαβαινουν, οποτε θες δλδ δορυφορικη και για να τα εχεις ολα και Ελληνικα γιατι και ξενα δεν ξερουν θες συνδρομητικη.
    στα αλλα εχεις δικιο, αλλα δυστυχως οπως παμε χειροτεροι θα γινουμε απο τις ποιο υποαναπτυκτες χωρες που υπαρχουν, επειδη ειναι πολιτικο το επιπεδο αυτο δεν επεκτεινομαι περισσοτερο....
    τελος να μην κρινεις τους παντες συγκρινοντας τι κανεις εσυ, γιατι προφανως και δεν ειναι ολοι το ιδιο!
    εγω δεν βλεπω τηλεοραση εδω και χρονια, αμα δεν ηταν αλλοι δεν θα εβαζα ποτε οχι μονο συνδρομητικη τηλεοραση αλλα ουτε και την κανονικη συσκευη....

    Y.Γ νομιζω οτι η απαντηση μου καλυψε και αλλα ερωτηματα που εχεις θεσει σε αλλα posts σου, δεν απανταω στο καθενα χωριστα.

  8. #68
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    να υποθεσω οτι μας κανεις πλακα ετσι????
    1ον ποιος ειπε οτι εχουμε VDSL????? επειδη εχεις εσυ δεν σημαινει οτι εχουμε ολοι! εγω ειμαι δημο Αθηναιων και δεν εχει κανεις σε αυτον τον δημο οπως και σε πολλους αλλους ακομα.
    2ον που θα βρεις αυτα τα καναλια που δινει η συνδρομητικη TV και μαλιστα με ποιοτητα full HD? για μερικα το ξερουμε και ειδικα τα στανταρ καναλια για τα αλλα δε νομιζω.
    3ον οταν εχεις αλλους στο σπιτι που δεν εχουν σχεση με ιντερνετ, υπολογιστες κτλ θες κατι ποιο σιγουρο και αξιοπιστο απο επιγεια τηλεοραση και φυσικα και παραπανω καναλια που να τα καταλαβαινουν, οποτε θες δλδ δορυφορικη και για να τα εχεις ολα και Ελληνικα γιατι και ξενα δεν ξερουν θες συνδρομητικη.
    στα αλλα εχεις δικιο, αλλα δυστυχως οπως παμε χειροτεροι θα γινουμε απο τις ποιο υποαναπτυκτες χωρες που υπαρχουν, επειδη ειναι πολιτικο το επιπεδο αυτο δεν επεκτεινομαι περισσοτερο....
    τελος να μην κρινεις τους παντες συγκρινοντας τι κανεις εσυ, γιατι προφανως και δεν ειναι ολοι το ιδιο!
    εγω δεν βλεπω τηλεοραση εδω και χρονια, αμα δεν ηταν αλλοι δεν θα εβαζα ποτε οχι μονο συνδρομητικη τηλεοραση αλλα ουτε και την κανονικη συσκευη....

    Y.Γ νομιζω οτι η απαντηση μου καλυψε και αλλα ερωτηματα που εχεις θεσει σε αλλα posts σου, δεν απανταω στο καθενα χωριστα.
    Μα δεν είπα κάτι διαφορετικό. Το καταλαβαίνω για αυτούς που δεν εχουν vdsl ή εχουν ηλικιωμένους και παιδιά σπίτι. Εσύ ο ίδιος παραδέχεσαι ότι δεν θα το χρειαζόσουν αν ήσουν μόνος, αρα συμφωνούμε. Οσο για για τα κανάλια της συνδρομητικής που λες ότι δεν υπάρχουν σε full hd, αν εννοείς το ποδόσφαιρο εγώ βρίσκω σχεδόν τα πάντα σε streams. Μπορω να σου δώσω λίνκς πριβέ αν θες, γιατί οι moderators εδώ είναι της τάξεως και της ηθικής σαν τον Κωνσταντίνο Κατακουζηνό και δε γουστάρω να φάω ban
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gladiator : 03-10-16 στις 05:14.

  9. #69
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, ειδα και κατι αλλα που εχεις πει, αλλα οταν λες δεν μπορω να καταλαβω γιατι....τι θα πει αυτο, δες τι εχεις γραψει σε αλλο ποστ. γιαυτο στα εγραψα ετσι τα παραπανω, στα αλλα ναι συμφωνουμε.
    Φυσικα και δεν λεω το ποδοσφαιρο δεν βλεπω ποτε μα ποτε και δεν με ενδιαφερει οπως ουτε και το μπασκετ.
    Μιλαω για καναλια σε κανονικη ροη οπως ειναι τα πραγματικα καναλια, ουτε αποσπασματα, ουτε ταινιες ουτε τιποτα.
    Ταινιες που με ενδιαφερουν ξερω και εγω που θα βρω.
    Αλλα αφου συμφωνουμε στα αλλα η παραπανω συζητηση μαλλον ειναι περιττη.
    Η πλακα ειναι να εχεις ηλικιωμενους με nova και να θελουν με ενα κουμπι να γινονται τα παντα!

  10. #70
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η πλακα ειναι να εχεις ηλικιωμενους με nova και να θελουν με ενα κουμπι να γινονται τα παντα!
    Ναι δεν τα καταφέρνουν με 2 τηλεκοντρόλς. Εχω γείτονα έναν παππού που μπερδευόταν και απαιτούσε να έχει ένα μόνο τηλεχειριστήριο για την TV και τον αποκωδικοποιητή. Του το εξήγησα 100 φορές, τίποτα. Μέχρι και πατέντα προσπάθησα να κάνω βάζοντας και τα 2 σε ένα προγραμματιζόμενο αλλά δεν δούλεψε. Τελικά τους πήρε να ακυρώσει την συνδρομή και τους έβρισε και από πάνω. Θεούλης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gladiator : 03-10-16 στις 07:21.

  11. #71
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    αχχααχαχχααχαχαχαχχχααχαχ
    2? ενα θελουν και να εχει ενα κουμπι και να τα κανει ολα!!!

  12. #72
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν είπα κάτι διαφορετικό. Το καταλαβαίνω για αυτούς που δεν εχουν vdsl ή εχουν ηλικιωμένους και παιδιά σπίτι. Εσύ ο ίδιος παραδέχεσαι ότι δεν θα το χρειαζόσουν αν ήσουν μόνος, αρα συμφωνούμε. Οσο για για τα κανάλια της συνδρομητικής που λες ότι δεν υπάρχουν σε full hd, αν εννοείς το ποδόσφαιρο εγώ βρίσκω σχεδόν τα πάντα σε streams. Μπορω να σου δώσω λίνκς πριβέ αν θες, γιατί οι moderators εδώ είναι της τάξεως και της ηθικής σαν τον Κωνσταντίνο Κατακουζηνό και δε γουστάρω να φάω ban
    Επειδη οτι βλεπεις εσυ εδω το βλεπουν ολοι.... τι περιμενες δλδ να κανουν οι mod να επιτρεπουν τετοιες συζητησεις και μετα να τρεχουν τον ιδιοκτητη του site?
    Εδω κυνηγανε και τα φαντασματα......

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Nova on Demand
    Από GreenFloyd στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-16, 12:53
  2. Νέα υπηρεσία Νova3play Cinema
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:13
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 18:48
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-16, 11:51
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-15, 01:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας