Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα

    Εϊμαι πελάτης της CYTA εδώ και ένα ~χρόνο με VDSL στο 50άρι προφίλ.Η γραμμή μου εν γνώση μου πιάνει τα 30~ down και 5~up.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα μέχρι που άρχισε το καλοκαίρι.Η γραμμή για κάποιο λόγο έπεφτε το down ξαφνικά σε τραγικά νούμερα http://www.speedtest.net/my-result/a/2178597248 και το πρόβλημα λυνόταν μόνο με ρεστάρτ του ρουτερ..Ζητησα τεχνικό ήρθε σπίτι έφτιαξε το πρόβλημα για μια μέρα και μετά πάλι τα ίδια μέχρι και σήμερα..Τέλος Αυγούστου μας έστειλαν μήνυμα ότι τον άλλο μήνα λήγει το συμβόλαιο γύρω στης 10 θυμόμουν.Λέω δεν γίνεται άλλο πάω ΟΤΕ.Κάνουμε την αιτηση φορητοτητας αρχές Σεπτέμβρη για αλλαγή παρόχου VDSL και φορητοτητα αριθμών τηλεφωνίας στον ίδιο πάροχο.Πηγαίνουν όλα καλά.Στις μέρες που ακολουθούν δέχτηκα απανωτά τηλεφωνήματα από την εταιρεία που είχα τους αριθμούς των κινητών με προσφορές και γενικώς για ενημέρωση.Είπα ευχαριστώ και τέλος.Απο την πλευρά της CYTA δεν δέχτηκα ΚΑΝΕΝΑ τηλέφωνο...Η ενεργοποίση της γραμμής έγινε σήμερα πριν λίγο μάλιστα έφυγε το παλικάρι του ΟΤΕ..Πριν λίγο όμως δέχτηκε η γυναίκα μου(ήταν ο κάτοχος της γραμμής) ένα τηλεφώνημα απο την CYTA και την λέει κατα γράμμα ότι χρωστάμε 75ε για πρόστιμο αποχώρησης..Η γυναίκα μου σάστισε..Ρωτάει γιατί πότε λήγει το συμβόλαιο μας δλδ?Ο εκπροσωπος απαντάει σε 7 μέρες..Και ενώ η γυναίκα μου ρώτησε γιατί δεν με πήρατε ουτε ένα τηλέφωνο ενώ έχετε πάρει εδώ και μια βδομάτα την αίτηση φορητότητας έστω για να με ενημερώσετε, ο εκπρόσωπος απάντησε ότι ήταν ΔΙΚΙΑ μας αρμοδιότητα!Και μόνο από την απάντηση καταλαβαίνει κανείς γιατι δεν μας πήραν κανένα τηλέφωνο όχι για νέα αντιπροσφορά αλλά για να μας ρωτήσουν ένα γιατί βρε..και όλα αυτά εν έτη 2016

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εσύ δηλαδή δεν ήξερες πότε είναι η λήξη του;
    Δεν νομίζω οτι μπορείς να πεις πως φταίνε αυτοί, αυτοί σε ενημερώσανε μέσω μηνύματος ότι πλησιάζει ο χρόνος λήξης, έπρεπε εσύ να ψάξεις το πότε ακριβώς είναι και ανάλογα να κάνεις την αίτηση.

    Σύμφωνα με το συμβόλαιο ακόμα και 1 λεπτό πριν ισχύει το πέναλτι

  3. #3
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Όπως προείπα θυμόμουν για γύρω στης 10 του μηνός.Επίσης το συμβόλαιο είναι συμβόλαιο δεν αντιλέγω..αλλά δεν γίνεται να έχεις στα χέρια σου μια αίτηση φορητότητας μια βδομάδα και να μην κάνεις το καθιερωμένο τηλέφωνο οπώς μας έχουν συνηθίσει και να σε παίρνουν τηλέφωνο μόνο την μέρα που ενεργοποιήτε η άλλη γραμμή απλώς για να σε ενημερώσουν ότι χρωστάς.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DevilCry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως προείπα θυμόμουν για γύρω στης 10 του μηνός.Επίσης το συμβόλαιο είναι συμβόλαιο δεν αντιλέγω..αλλά δεν γίνεται να έχεις στα χέρια σου μια αίτηση φορητότητας μια βδομάδα και να μην κάνεις το καθιερωμένο τηλέφωνο οπώς μας έχουν συνηθίσει και να σε παίρνουν τηλέφωνο μόνο την μέρα που ενεργοποιήτε η άλλη γραμμή απλώς για να σε ενημερώσουν ότι χρωστάς.
    Δεν είναι σίγουρο οτι θα σε πάρουν για αντιπροσφορά

  5. #5
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Το τηλέφωνο που κάνουν σε όλους που αλλάζουν πάροχο χρόοοονια τώρα, δεν είναι αποκλειστικά για αντιπροσφορά αλλά του στυλ "γιατί" και τα συναφή.Εδώ μας παίρνουν και μας πρίζουν κάθε βδομάδα για ψυλλου πήδημα και για άσχετα πράγματα, δεν θα πάρεις όταν έχεις αίτηση φορητοτητας?

  6. #6
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Τουλάχιστον οτε πόσο πιάνεις;;

  7. #7
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    http://www.speedtest.net/my-result/5622083554

    30άρι προφιλ ..και η γραμμή σταθερότατη μέχρι σήμερα χωρίς κανένα ρεσταρτ.Από βδομάδα θα πάω και σε fastpath

  8. #8
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Πολύ καλά!Σου εδιναν και 50αρι;

  9. #9
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Στην περιοχή που είμαι μέχρι 30 πιάνω.Από upload όμως μπορείς να πας σε 50άρι προφίλ, άνετα πιάνεις 5 έτσι ήμουν στην cyta

  10. #10
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Καλά σου κάνανε.

    Άντε για να πάψουν επιτέλους τα φαινόμενα τιμών κάτω του κόστους που μας έχουν φέρει τηλεπικοινωνιακά ως εδώ.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #11
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Μου κάνανε καλά που δεν με πήραν ένα τηλέφωνο για μια απλή ενημέρωση?

  12. #12
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά σου κάνανε.

    Άντε για να πάψουν επιτέλους τα φαινόμενα τιμών κάτω του κόστους που μας έχουν φέρει τηλεπικοινωνιακά ως εδώ.
    Δε νομίζω να πάψουν τώρα τα φαινόμενα αυτά, ούτε συμψηφίζονται έτσι απλά προσφορές με πέναλτυ σπασίματος συμβολαίου πριν τη λήξη του. Αν δε διαβάζει κανείς προσεχτικά τι συμβόλαια υπογράφει και περιμένει τηλέφωνο αφύπνισης, τότε σωθήκαμε...
    Ως προς το που είμαστε τηλεπικοινωνιακά, αυτό είναι σχετικό, συγκριτικά με την άθλια κατάστασή που βρισκόμαστε κάτι κινείται έστω και αργά-αργά.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  13. #13
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    .. περιμένει τηλέφωνο αφύπνισης, τότε σωθήκαμε...
    Απότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενά σας μόνο σε εμένα, χρόνια τώρα και αφού έχω δοκιμάσει όλους του παρόχους εκτός HOL, ακόμα και η cyta στο παρελθόν, με έπαιρναν τηλέφωνο ότι πήρανε αίτηση φορητότητας και με ενημέρωναν σχετικά (και ξαναγράφω όχι για αντιπροσφορά)..

  14. #14
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DevilCry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενά σας μόνο σε εμένα, χρόνια τώρα και αφού έχω δοκιμάσει όλους του παρόχους εκτός HOL, ακόμα και η cyta στο παρελθόν, με έπαιρναν τηλέφωνο ότι πήρανε αίτηση φορητότητας και με ενημέρωναν σχετικά (και ξαναγράφω όχι για αντιπροσφορά)..
    Δεν σε κριτικάρω απλά διατύπωσα την άποψή μου με αφορμή αυτό που έγραψες. Και σου γράφω ότι έτυχε στο παρελθόν η πολιτική του παρόχου να ήταν να σε παίρνει τηλ, εντούτοις δεν αποτελεί ικανή και αναγκαία συνθήκη ότι οφείλουν να ενημερώνουν τους συνδρομητές τους σε μια τέτοια περίπτωση. Εφόσον πάρουν υπογεγραμμένη αίτηση τότε η συγκατάθεση του συνδρομητή είναι δεδομένη, οπότε δεν είναι υποχρεωμένοι να σε καλέσουν.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  15. #15
    Εγγραφή
    11-06-2006
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28/4.6
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Άμα είχε λήξει το συμβόλαιο να δεις πως θα με έπαιρναν ;-)

Παρόμοια Θέματα

  1. Διακοπή Συμβαλαιου -Προστιμο
    Από antykaps στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-16, 17:05
  2. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-16, 21:54
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 20:04
  4. Περιμένοντας 1 χρόνο ακόμα για να λήξει το συμβόλαιο...
    Από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-16, 13:51
  5. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-16, 15:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας