Σελ. 21 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 9291
  1. #301
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είσαι ....

    Μόλις 4 € παραπάνω.
    Παίδες, αν παραγγείλω από το κινέζικο site (HK stock αυτό δεν σημαίνει?) υπάρχει περίπτωση να έχω νταραβέρια με Τελωνείο;

    Πρέπει να επισημάνω κάτι ιδιαίτερο στην παραγγελία όσον αφορά εγκατάσταση junk software;

    Δεν με νοιάζει να έχει Αγγλική γλώσσα αντί για Ελληνική. Να προτιμήσω την έκδοση 8 developer;

    Thnx

  2. #302
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, αν παραγγείλω από το κινέζικο site (HK stock αυτό δεν σημαίνει?) υπάρχει περίπτωση να έχω νταραβέρια με Τελωνείο;

    Πρέπει να επισημάνω κάτι ιδιαίτερο στην παραγγελία όσον αφορά εγκατάσταση junk software;

    Δεν με νοιάζει να έχει Αγγλική γλώσσα αντί για Ελληνική. Να προτιμήσω την έκδοση 8 developer;

    Thnx
    1 υπάρχει περίπτωση τελωνείου
    2 ότι και να τους πεις για τη rom έχει να κάνει αποκλειστικά με τη δική σου ψυχική πληρότητα. δεν τους αφορά
    3 συνήθως προσφέρουν ή την πειραγμένη multilingual ή την global. ανάλογα πότε έχουν στοκάρει θα πάει κι η έκδοση της MIUI που θα σου ρθει
    ποιο μαγαζί κοιτάς και ποιο μοντέλο;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  3. #303
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Αυτό που έχω στην παράθεση. Επομένως να προτιμήσω την Ευρωπαϊκή αποθήκη κι ας είναι λίγο ακριβότερο..

    [Edit]Στην οποία περίπτωση βγαίνει €25 φθηνότερα απ' ότι από Ελλάδα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ckoul : 05-10-16 στις 20:50.

  4. #304
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    541
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, αν παραγγείλω από το κινέζικο site (HK stock αυτό δεν σημαίνει?) υπάρχει περίπτωση να έχω νταραβέρια με Τελωνείο;

    Πρέπει να επισημάνω κάτι ιδιαίτερο στην παραγγελία όσον αφορά εγκατάσταση junk software;

    Δεν με νοιάζει να έχει Αγγλική γλώσσα αντί για Ελληνική. Να προτιμήσω την έκδοση 8 developer;

    Thnx
    1) Υπάρχει ελάχιστη πιθανότητα για τελωνείο (<=1%) αν παραγγείλεις με απλό ταχυδρομείο (όχι courier). Με courier σχεδόν σίγουρα περνάει τελωνείο.
    2) Η συγκεκριμένη έκδοση (international edition) έρχεται καθαρή χωρίς junk κτλ., έτοιμη χωρίς να πειράξεις τίποτα.
    3) Δεν έχει ελληνική γλώσσα , αλλά δέχεται updates κανονικά.

    Γνώμη μου προτίμησε από Κίνα, κατά 99,99 % δεν θα έχεις πρόβλημα.

  5. #305
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Ε ναι, αφού διαπίστωσα ότι θέλει άλλα €30 για μεταφορικά από ES stock ενώ από HK είναι δωρεάν..

    Thank you both and fingers crossed!

  6. #306
    Εγγραφή
    06-04-2009
    Περιοχή
    Σαλόνικα
    Μηνύματα
    992
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, αν παραγγείλω από το κινέζικο site (HK stock αυτό δεν σημαίνει?) υπάρχει περίπτωση να έχω νταραβέρια με Τελωνείο;

    Πρέπει να επισημάνω κάτι ιδιαίτερο στην παραγγελία όσον αφορά εγκατάσταση junk software;

    Δεν με νοιάζει να έχει Αγγλική γλώσσα αντί για Ελληνική. Να προτιμήσω την έκδοση 8 developer;

    Thnx
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Υπάρχει ελάχιστη πιθανότητα για τελωνείο (<=1%) αν παραγγείλεις με απλό ταχυδρομείο (όχι courier). Με courier σχεδόν σίγουρα περνάει τελωνείο.
    2) Η συγκεκριμένη έκδοση (international edition) έρχεται καθαρή χωρίς junk κτλ., έτοιμη χωρίς να πειράξεις τίποτα.
    3) Δεν έχει ελληνική γλώσσα , αλλά δέχεται updates κανονικά.

    Γνώμη μου προτίμησε από Κίνα, κατά 99,99 % δεν θα έχεις πρόβλημα.
    Όπως ακριβώς τα γράφει ο αρχάγγελος είναι.

  7. #307
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    1.385
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Xiaomi AC 2100 router
    Path Level
    Fastpath
    Βλέπω σήμερα το πρωί στο kimovil ότι το Coolicool έβγαλε προς πώληση τα Mi5s που έχει. Το Mi5s plus 6/128 που κοιτάω το έχει στα 510$. Το kimovil έχει λέει και ένα κουπόνι για -20$, άρα 490$=440€. Τιμή φοβερή για τα χαρακτηριστικά του μεγάλου μοντέλου! Ξέρω....καταναλωτική μανία! Εάν δεν ήξερα ότι μέσα του νοέμβρη θα ανακοινώσουν το note pro 2, θα το χτυπούσα σ'αυτή την τιμή. Το θέμα είναι ότι διαβάζω για 600+$ η μεγάλη έκδοση του note 2 και λέω αξίζει να περιμένω!? Για πείτε καμία γνώμη βρε παιδιά....

  8. #308
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Μάλλον τραγικά νέα.
    Το Redmi Note 3 Pro ξαφνικά πέθανε.

    Φορτισμένο από το βράδυ, περίμενα τον γιατρό, μπήκα στο γιατρό, μετά δεν θυμάμαι αν κοίταξα το κινητό, γύρισα σπίτι και όταν έπιασα το κινητό ...

    • μαύρη οθόνη.
    • καμιά απόκριση από το power κουμπί.
    • έβαλα στην φόρτιση και το led δεν άναψε.


    Ήρθα στην δουλειά, και από περιέργεια το έβαλα στο usb του laptop. Γιά φόρτιση το έχω το καλώδιο αλλά το περίεργο είναι ότι
    Το κόκκινο λαμπάκι αναβοσβήνει
    Ο υπολογιστής win10 άρχισε να ψάχνει για devices. Δεν το έχω ξανασυνδέσει σε αυτό τον υπολογιστή.

    Το τελευταίο που δίνει κάποιες ελπίδες και ζητώ την βοήθεια σας τι μπορώ να κάνω.
    Έχω σκεφτεί το reset αλλά μέσα στην αναμπουμπούλα δεν ξέρω πως το κάνεις. Υπάρχει μια τρύπα δίπλα στο usb. Εκεί πάει ο συνδετήρας ή είναι το μικρόφωνο αυτό.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #309
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αυτό συνήθως σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά με το software και είναι σε κατάσταση για να του flasharεις, λογικά με κάτι σαν mtk tools

  10. #310
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό συνήθως σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά με το software και είναι σε κατάσταση για να του flasharεις, λογικά με κάτι σαν mtk tools
    Έτσι ξαφνικά στα καλά καθούμενα; Και όταν το βάλεις στην φόρτιση ούτε το led δεν ανάβει; Αν ισχύει τότε πρέπει να έγιναν σόδομα και γόμαρα.
    Ξέρεις πως το ελέγχω; Προσπαθώ να μαζέψω πληροφορίες για το απόγευμα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #311
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    541
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Ποια rom είχες;
    Αν είχες καμιά miltilanguage από τα κινεζομάγαζα είναι πολύ πιθανό να φαίει η rom.
    Δοκίμασέ το σε υπολογιστή που το είχες ξανασυνδέσει και έχεις drivers για να δεις αν το αναγνωρίζει.
    ΜΕ power και vol up κάνει τίποτα;

  12. #312
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    1.385
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Xiaomi AC 2100 router
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον τραγικά νέα.
    Το Redmi Note 3 Pro ξαφνικά πέθανε.

    Φορτισμένο από το βράδυ, περίμενα τον γιατρό, μπήκα στο γιατρό, μετά δεν θυμάμαι αν κοίταξα το κινητό, γύρισα σπίτι και όταν έπιασα το κινητό ...

    • μαύρη οθόνη.
    • καμιά απόκριση από το power κουμπί.
    • έβαλα στην φόρτιση και το led δεν άναψε.


    Ήρθα στην δουλειά, και από περιέργεια το έβαλα στο usb του laptop. Γιά φόρτιση το έχω το καλώδιο αλλά το περίεργο είναι ότι
    Το κόκκινο λαμπάκι αναβοσβήνει
    Ο υπολογιστής win10 άρχισε να ψάχνει για devices. Δεν το έχω ξανασυνδέσει σε αυτό τον υπολογιστή.

    Το τελευταίο που δίνει κάποιες ελπίδες και ζητώ την βοήθεια σας τι μπορώ να κάνω.
    Έχω σκεφτεί το reset αλλά μέσα στην αναμπουμπούλα δεν ξέρω πως το κάνεις. Υπάρχει μια τρύπα δίπλα στο usb. Εκεί πάει ο συνδετήρας ή είναι το μικρόφωνο αυτό.
    Άστο να φορτίσει από πρίζα τοίχου, όχι υπολογιστή για κανά δύωρο. Μην το βγάλεις πιο νωρίς. Προσπάθησε μετά να δεις εάν ανοίγει είτε κανονικά είτε να μπαίνει σε recovery ή fastboot. Επίσης δες εάν συνδεοντάς το με τον υπολογιστή, εάν ακούς τον ήχο ότι συνδέθηκε μία usb συσκευή. Γενικώς τα xiaomi δύσκολα πεθαίνουν.

  13. #313
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Το κοκκινο λαμπάκι σημαίνει edl mode. Τι ρομ φορούσες? μήπως αποφορτίστηκε τελείως? Βάλτο σε μπρίζα τοίχου για κάποιες ώρες για αρχή τουλάχιστον 6 ώρες. Recovery έχεις? Μπαίνει σε fastboot mode? Είναι το pro με τον snapdragon?

  14. #314
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια rom είχες;
    Αν είχες καμιά miltilanguage από τα κινεζομάγαζα είναι πολύ πιθανό να φαίει η rom.
    Δοκίμασέ το σε υπολογιστή που το είχες ξανασυνδέσει και έχεις drivers για να δεις αν το αναγνωρίζει.
    ΜΕ power και vol up κάνει τίποτα;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maddoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άστο να φορτίσει από πρίζα τοίχου, όχι υπολογιστή για κανά δύωρο. Μην το βγάλεις πιο νωρίς. Προσπάθησε μετά να δεις εάν ανοίγει είτε κανονικά είτε να μπαίνει σε recovery ή fastboot. Επίσης δες εάν συνδεοντάς το με τον υπολογιστή, εάν ακούς τον ήχο ότι συνδέθηκε μία usb συσκευή. Γενικώς τα xiaomi δύσκολα πεθαίνουν.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από linuxilakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κοκκινο λαμπάκι σημαίνει edl mode. Τι ρομ φορούσες? μήπως αποφορτίστηκε τελείως? Βάλτο σε μπρίζα τοίχου για κάποιες ώρες για αρχή τουλάχιστον 6 ώρες. Recovery έχεις? Μπαίνει σε fastboot mode? Είναι το pro με τον snapdragon?
    Το κινητό ήταν πλήρως φορτισμένο από το βράδυ. Δεν κοίταξα το ποσοστό αλλά υποθέτω ότι ήταν φορτισμένο. Πάντως πριν πεθάνει δεν υπήρχε ούτε ένα προειδοποιητικό πχ χαμηλής μπαταρίας. Από όσο γνωρίζω, αν πεθάνει από μπαταρία και το βάλεις στην φόρτιση, τότε πρέπει να βγει μια οθόνη μόνο για την μπαταρία. Μακάρι δηλαδή να είναι τόσο απλό.

    Η ρομ είναι global international. Είχα unlocked bootloader κτλ και με την βοήθεια σας και του ελληνικού φόρουμ, πέρασα την global international 8.
    Το κόκκινο που αναβοσβήνει μου θύμισε και μένα πράγματι edl, από τότε που προσπαθούσα να βάλω την official. Απορώ πραγματικά πως διάολο βρέθηκα σε αυτό το mode αν ειναι αλήθεια. Επειδή τώρα δεν είμαι στον υπολογιστή του σπιτιού που έχει τους drivers, πως μπορώ να ου πω να βγει χωρίς cmdline? Γενικά, reset πως του κάνουμε, σαν να βγάζουμε την μπαταρία δηλαδή.

    Εκτιμώ πολύ την βοήθεια σας.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  15. #315
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το RN3 Pro έχει μπει σε edl mode.
    Αυτό σημαίνει το κόκκινο λεντάκι που αναβοσβήνει.
    Φλασάρεις Official Dev ή Stable Rom με Mi Flash και είσαι οκ.
    Περισσότερα στο myphone ή στο xiaomi-miui.gr.

    Edit:
    Πάτα vol+ + vol- + power λογικά θα κάνει restart.

Σελ. 21 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας