Σελ. 511 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 491501506509510511512513516521531 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.651-7.665 από 9291
  1. #7651
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Eχει παρει κανεις 12.05 σε RN9 Pro η ακομη οχι?

  2. #7652
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα, μετά της huawei foldable, αυτό πιστεύω είναι το καλύτερο dual size concept σε κινητό



    Εκτός Κίνας το έχουν παρατήσει το άθλημα οι εταιρείες έτσι. Μόνο LG.
    ΟΤι καλυτερο εχω δει...απο τα λιγα καινουρια που μου αρεσαν και ειναι και πρακτικο..πανω απ ολα τηλεφωνο και μετα ταμπλετ
    VAMOS ARIS

  3. #7653
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.680
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται τι χρειάζεσαι. Είναι υποκειμενικό το ζήτημα και το να απαντάς με ειρωνεία δεν βοηθάει κάπου.

    Η amoled αυξάνει το κόστος. Αν την έχεις ανάγκη και θέλεις να μείνεις σε περιορισμένο budget, θα κάνεις υποχωρήσεις κάπου αλλού.

    Αλλά στο 2020, τα 250+ είναι ένα σεβαστό ποσό για κινητό και έχει πολλές επιλογές αν θέλεις να περιλαμβάνει τα περισσότερα σημαντικά features που μπορεί να χρειαστεί κανείς.

    Τώρα αν κάποιος θέλει amoled, 120hz refresh rate, κλπ, ε τότε πάει σε midrange και σε ναυαρχίδες.

    Ούτε χρειάζεσαι τον top επεξεργαστή απαραιτήτως.

    Εγώ έχω ένα ταπεινό redmi 5 plus με custom rom και φυσάει. Χωρίς να φοράει κανένα τρελό snapdragon.
    Δεν απάντησα ειρωνικά, απλά spec to spec αντικειμενικά δεν υπάρχει σε αυτά τα λεφτά κάτι καλύτερο και κυρίως custom rom friendly. Υπάρχουν από 300-350 σίγουρα αλλά όχι όπως το mi8. Μπαταρία 3400 δεν είναι μικρή. Σίγουρα δεν είναι 5000 αλλά με τις γρήγορες φορτίσεις πλέον δεν παραπονιέται. Άλλωστε ποτέ δεν γύρισα σπίτι από το πρωί με κινητό και να μην είχα 10-20%.
    Εγώ σας το πρότεινα και έχουν περάσει κινητά και κινητά από τα χέρια μου ακόμη και το δικό σου RN5 plus, οι flagship επεξεργαστές πάντα έχουν μια σπιρτάδα λόγω καλής GPU στο UI και καλύτερα modem.

    Τώρα σίγουρα υποκειμενικά κάποιος θα πει δεν έχει jack άλλος θα θέλει 90Hz άλλος θα θέλει compact κινητό, εγώ μια πρόταση έκανα και αμέσως μου είπατε για παλιό κινητό. Ναι παλιό. Όμως καινούριο και με ελληνική εγγύηση και σε λεφτά που κοντράρει αλλά κινητά.

    Προς τι λοιπόν το ποιος αγοράζει πλέον κινητά του 2018; Έχω γνώση και προτείνω μπας και κάποιος επωφεληθεί.

    Επίσης είναι ένα κινητό που έχει MIUI12 και Android 11 εύκολα με custom ROM.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  4. #7654
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απάντησα ειρωνικά, απλά spec to spec αντικειμενικά δεν υπάρχει σε αυτά τα λεφτά κάτι καλύτερο και κυρίως custom rom friendly.
    Ok για την ειρωνεία, έτσι το εξέλαβα.

    Custom rom friendly είναι τα περισσότερα xiaomi με snapdragon.
    Δεν νομίζω πως αποτελεί κάτι αναντικατάστατο το συγκεκριμένο "feature" έναντι άλλων επιλογών.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν από 300-350 σίγουρα αλλά όχι όπως το mi8. Μπαταρία 3400 δεν είναι μικρή. Σίγουρα δεν είναι 5000 αλλά με τις γρήγορες φορτίσεις πλέον δεν παραπονιέται. Άλλωστε ποτέ δεν γύρισα σπίτι από το πρωί με κινητό και να μην είχα 10-20%.
    Προσωπικά, ακόμα και τα 4000mah του redmi 5plus μου φαίνονται ανεπαρκή, οπότε τα 3400 μου φαίνονται εξαιρετικά λίγα. Συχνές φορτίσεις είναι μια λύση, αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που θέλεις καλή αυτονομία, χωρίς να είσαι με το powerbank στο χέρι (πχ παραλία, μέρη όπου δεν έχεις πρόσβαση σε φορτιστή, κάποιο εξόρμηση σε βουνό, κλπ).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σας το πρότεινα και έχουν περάσει κινητά και κινητά από τα χέρια μου ακόμη και το δικό σου RN5 plus, οι flagship επεξεργαστές πάντα έχουν μια σπιρτάδα λόγω καλής GPU στο UI και καλύτερα modem.
    Καλά έκανες και το πρότεινες, απλώς θεωρώ πως το να κοιτάμε επιλογές 2 ετών πίσω, σε συσκευές που δεν υπερτερούν κατά πολύ έναντι των φετινών, μου φαίνεται λίγο άτοπο.

    Δεν είναι να πεις ότι έχει κάποιο πολύ συγκεκριμένο χαρακτηριστικό που δεν θα το βρεις σε φετινά μοντέλα, εκεί έγκειται η δική μου ένσταση.

    Και δεν θεωρώ τα 250€ καμιά σούπερ τίμή για να το θεωρήσω δέλεαρ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα σίγουρα υποκειμενικά κάποιος θα πει δεν έχει jack άλλος θα θέλει 90Hz άλλος θα θέλει compact κινητό, εγώ μια πρόταση έκανα και αμέσως μου είπατε για παλιό κινητό. Ναι παλιό. Όμως καινούριο και με ελληνική εγγύηση και σε λεφτά που κοντράρει αλλά κινητά.
    Δυστυχώς, για android, 2 ετών συσκευή θεωρείται παλιά απ'τα αποδυτήρια.
    Δεν είναι σαν τα iphone που έχουν υποστήριξη για 3-4 χρόνια.

    Προφανώς και με custom rom δεν έχεις ανάγκη, αλλά πολλοί δεν θέλουν να λερώσουν τα χέρια τους με custom rom, πόσω μάλλον από day 1.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς τι λοιπόν το ποιος αγοράζει πλέον κινητά του 2018; Έχω γνώση και προτείνω μπας και κάποιος επωφεληθεί.
    Κι όμως. Δεν ξέρω και πολλούς που κοιτάνε 2 ετών μοντέλα σε android.
    Ειδικά για τα xiaomi, που βγάζουν νέες συσκευές ανά 2 βδομάδες, δύσκολα να μη βρεις κάτι που να σε καλύπτει σε φετινά μοντέλα, εκτός κι αν ψάχνεις κάτι πολύ συγκεκριμένο/ιδιαίτερο feature που δεν το βρίσκεις εύκολα στα φετινά, όπως το fullscreen του mi 9t pro.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης είναι ένα κινητό που έχει MIUI12 και Android 11 εύκολα με custom ROM.
    Σε αυτό συμφωνώ, αλλά με custom rom παίζεις άνετα μπαλίτσα σε οποιαδήποτε συσκευή ξεκλειδώνεται ο bootloader και φοράει snapdragon.

    Για να σου δώσω πάντως ένα παράδειγμα, ακόμα και η σειρά mi mix που είναι πολύ ενδιαφέρουσα, αν και μπορείς να βρεις mi mix του 17,18 σε πολύ καλές τιμές, ε, δεν με ψήνει να κοιτάξω προς τα εκεί. Δυστυχώς.

    Αλλά για να μην κάτσουμε να μαλώσουμε (δεν υπάρχει λόγος), είναι υποκειμενικό το ζήτημα.

    Καλοδεχούμενη η πρότασή σου, αλλά είναι λίγοι αυτοί που θα ασχοληθούν με παλιά συσκευή. Γνώμη μου.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #7655
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.068
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ πάντως με την <4000mah μπαταρία του s10 ζοριζόμουν να βγάλω την μέρα και ήμουν κυρίως σπίτι.
    Βέβαια, εξαρτάται από την εκάστοτε προσωπική χρήση αλλά πιστεύω είναι και ψυχολογικό. Πότε αγχώνεσαι και τι προβλέπεται να κάνεις όταν πχ είσαι στο 20%.
    Έχω παρατηρήσει ότι τα κινητά (χωρίς το battary saver) enabled βγάζουν πολύ περισσότερο χρόνο από 20-0 σε σχέση με πχ 100-80,80-60,60-40,40-20. Και πάλι όμως με αγχώνει το 20% ειδικά αν έχω να οδηγήσω. Για μένα αυτές οι 4K είναι εκεί που πρέπει αν και σποραδικά ρίχνω και μια φόρτιση ειδικά αν έχω το βράδυ πχ να βγω. Από την άλλη, συνήθως το πάω για ύπνο με 20% και αυτό γιατί το λιώνω στο youtube ειδικά πριν κοιμηθώ. Βέβαια, το mi9t που έχω τώρα παλιά τα έκανε αυτά με τυπικά 40% πριν τον ύπνο αλλά τώρα είναι πάντα κόκκινο. Βέβαια, πέρσι δεν είχαμε την πανδημία και επίσης λόγω κάποιων άλλων αλλαγών, το youtube πάει περισσότερο σύννεφο.

  6. #7656
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.680
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Τα νέα xiaomi πλην Redmi Note 9S/Pro ΑΚΟΜΗ μόνο custom rom friendly δεν είναι. Σε πολλά ακόμη δεν δόθηκαν τα kernel sources.
    Για το Mi 8 και υπάρχει πρόσφατο firmware και έχει πολλά μια δούλεμα sources. Δεν ισχύει απλά κάθε snapdragon xiaomi είναι custom friendly.

    Επίσης ναι, SoC με τέτοιες δυνατότητες σε 250 με εγγύηση από ελληνικό μαγαζί με superAMOLED, και compact δεν υπάρχει στην αγορά.

    Δεν είναι 5G, αλλά ούτως η άλλως τα τωρινά 5G modem δεν είναι efficient
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  7. #7657
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Xiaomi Mi 11 scheduled for December 29 launch

    Xiaomi’s CEO, Lei Jun, revealed at the beginning of the month that the Mi 11 will be the first phone in the world to come with the spanking new Snapdragon 888 flagship processor.

    Από το Gizmochina

  8. #7658
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    κάτοχος Redmi Note 7 4/64, SD660 με 4000mah μπαταρία με βγάζει 1.5 μέρα με το WiFi ανοιχτο, χωρίς gaming

  9. #7659
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PiFd Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάτοχος Redmi Note 7 4/64, SD660 με 4000mah μπαταρία με βγάζει 1.5 μέρα με το WiFi ανοιχτο, χωρίς gaming
    Το ίδιο έχει η σύζυγος. Της έχει βγει πολύ καλό.

  10. #7660
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο έχει η σύζυγος. Της έχει βγει πολύ καλό.
    Το ίδιο έχω κ εγώ, Μπόμπα.

  11. #7661
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncle_nontas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο έχω κ εγώ, Μπόμπα.
    Τανιμανίδης;

    Spoiler:
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  12. #7662
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Χαχααχα.

  13. #7663
    Εχω ενα Redmi 5A.
    Δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης μου. Εχω Windows 10 pro τελευταια εκδοση.
    Σαν να μην το βαζεις καθολου στη usb περα απο εναν ηχο στο κινητο και δειχνει οτι φορτιζει.
    Δοκιμασα διαφορετικα καλωδια, επανεκινηση του υπολογιστη, διαφορετικες θυρες usb, χθες το πηγα και σε διαφορετικο υπολογιστη με win 10 και δουλεψε.
    Μεσα σε 10 λεπτα ειχε τις εξης συμπεριφορες, μια κανονικη για λιγο, να μου βγαζει τις επιλογες τι θελω να κανω πχ usb transfer μεσα απο το κινητο αλλα να μην το κανει στον υπολογιστη αυτο που επελεγα, να μου βγαλει μηνυμα τα windows usb device malfunction.
    Τωρα εχει πεισμωσει μονο να φορτιζει.
    Σαν να το αγνοουν τα windows πλεον. Μηπως υπαρχει καμμια cache ή κατι των win να καθαρισω?

    - - - Updated - - -

    Δεν σκεφτηκα να κανω restart το κινητο μισο

    - - - Updated - - -

    Μπα τιποτα μονο φορτιση κανει.

    - - - Updated - - -

    Μπα αφηστε το σκετη παρανοια, πηγα στον υπολογιστη του αδερφου μου, το συνδεσα δουλεψε κανονικα ... ερχομαι στο δικο μου υπολογιστη το συνδεω δουλευει κανονικα, ηθελε να αλλαξει λιγο περιβαλλον...

  14. #7664
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.569
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Ενα σοβαρο προβλημα ειναι οι ειδοποιήσεις απο δεδομενα.

    Απο wifi κανενα προβλημα.

    Εχει δοκιμασει καποιος καμια λύση με επιτυχία?

    Με δεδομένα ανοιχτα ορισμένες μονο στέλνουν.

    Εχω δοκιμασει νομίζω τα παντα απο εξοικον μπαταριας μεχρι auto start των εφαρμογών που δεν στέλνουν.

  15. #7665
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα σοβαρο προβλημα ειναι οι ειδοποιήσεις απο δεδομενα.

    Απο wifi κανενα προβλημα.

    Εχει δοκιμασει καποιος καμια λύση με επιτυχία?

    Με δεδομένα ανοιχτα ορισμένες μονο στέλνουν.

    Εχω δοκιμασει νομίζω τα παντα απο εξοικον μπαταριας μεχρι auto start των εφαρμογών που δεν στέλνουν.
    Ξαναδοκίμασε
    Μούρχονται ειδοποιήσεις για ότι έχω ορίσει
    Πως δεν θυμάμαι, τόχω 2 χρόνια το τηλέφωνο RN5

    Βλέπω τις ειδοποιήσεις στο κινητό και αν κάποια με ενδιαφέρει, πάω στο desktop, πολύ βολικό.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 511 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 491501506509510511512513516521531 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας