Σελ. 407 από 619 ΠρώτηΠρώτη ... 387397402405406407408409412417427 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.091-6.105 από 9276
  1. #6091
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεγάλη διαφορά είναι το face unlock που λόγω της κρυμμένης κάμερας πρέπει να ενεργοποιηθεί χειροκίνητα. Γενικά δεν θα με απασχολούσε αν ο fingerprint scanner δούλευα ικανοποιητικά.

    Κοίταζα πάντως τις φωτογραφίες από την selfie και είναι πολύ softened λες και με έχουν ζωγραφίσει με pastel. Ακριβώς ίδιο φαινόμενο με mia1. Έχω selfies με τα τσουβαλια από την pre-xiaomi εποχη μου από ταξίδια και έβλεπες την ποιότητα χαμηλή αλλά όχι παραμορφωμένη. Έχω την αίσθηση ότι πάμε ανάποδα.
    Και όμως κάποιοι μπορεί να το θεωρούν και feature γιατί ακριβώς κρύβει τις ατέλειες. Θυμάμαι προ δεκαετίας κάτι compact fuji που τις προτιμούσαν γιατί είχαν πρόγραμμα beautify.

    Παράδειγμα μηχανής με καλό αισθητήρα που το έχει ενεργοποιημένο https://www.dpreview.com/forums/thread/4112863

  2. #6092
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, έχει κανείς εμπειρία από το κατάστημα foxbox? Στο σάιτ λέει 2 χρόνια εγγύηση προφανώς τού καταστήματος, μήπως έτυχε σέ κανέναν νά του πάθει κάτι τό τηλέφωνο και να χρειαστεί το σέρβις; Περιμένει να παραλάβει από το συγκεκριμένο κατάστημα τηλέφωνο ό ξάδερφος μου ( Mi A3 4/64).

    Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή στο συγκεκριμένο τηλέφωνο σέ σχέση με gearbest & banggood, Τού ξαδέρφου μου έκανε γύρω στα 165 χωρίς μεταφορικά και τά κινεζομαγαζα το έχουν γύρω στα 200+?
    Banggood και Gearbest δεν κοιτας ποτε τις τιμες που γραφουν. Παιζουν διαφορα κουπονια. Το Mi A3 4/64 παιζει στα 135 + 1,5 ευρω μεταφορικα στο banggood.

  3. #6093
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεγάλη διαφορά είναι το face unlock που λόγω της κρυμμένης κάμερας πρέπει να ενεργοποιηθεί χειροκίνητα. Γενικά δεν θα με απασχολούσε αν ο fingerprint scanner δούλευα ικανοποιητικά.

    Κοίταζα πάντως τις φωτογραφίες από την selfie και είναι πολύ softened λες και με έχουν ζωγραφίσει με pastel. Ακριβώς ίδιο φαινόμενο με mia1. Έχω selfies με τα τσουβαλια από την pre-xiaomi εποχη μου από ταξίδια και έβλεπες την ποιότητα χαμηλή αλλά όχι παραμορφωμένη. Έχω την αίσθηση ότι πάμε ανάποδα.
    Χρησιμοποιείς την εφαρμογή της xiaomi?
    Αν ναι όταν θα την ανοιξεις για να πάρεις μια σελφι πρόσεξε οτι στην οθόνη χαμηλά εμφανίζεται κάτι σαν μαγικό ραβδάκι, πατά το και επέλεξε το beauty , θα βγάλει μια κλίμακα αριθμών επέλεξε το 0.
    Αυτό θα διορθώσει κάπως την κατάσταση.

  4. #6094
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιείς την εφαρμογή της xiaomi?
    Αν ναι όταν θα την ανοιξεις για να πάρεις μια σελφι πρόσεξε οτι στην οθόνη χαμηλά εμφανίζεται κάτι σαν μαγικό ραβδάκι, πατά το και επέλεξε το beauty , θα βγάλει μια κλίμακα αριθμών επέλεξε το 0.
    Αυτό θα διορθώσει κάπως την κατάσταση.
    Δεν το είχα προσέξει αλλά οι επιλογές είναι με ονόματα φίλτρων. Αυτό που λες δεν το βρίσκω.

    Αλλά αυτές που σχολίασα ηταν gcam

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως κάποιοι μπορεί να το θεωρούν και feature γιατί ακριβώς κρύβει τις ατέλειες. Θυμάμαι προ δεκαετίας κάτι compact fuji που τις προτιμούσαν γιατί είχαν πρόγραμμα beautify.

    Παράδειγμα μηχανής με καλό αισθητήρα που το έχει ενεργοποιημένο https://www.dpreview.com/forums/thread/4112863
    Το ξέρω. Τραγωδία λέω εγώ.

  5. #6095
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q
    Κατεβαινει η MIUI 11 στο Μi 6 (Global Stable).

  6. #6096
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Και στο Mi9 Global

  7. #6097
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q
    Α ρε Xiaomi με το bloatware.

    Ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε το νεο Mi Doc viewer? Σε καθε εγγραφο που πας να ανοιξεις, σου ζητα με ποιο app θες. Δεν σου εχει την επιλογη να θυμαται to default app, οποτε καθε φορα πρεπει να επιλεγεις.

  8. #6098
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για το xiaomi repeater 2 που ελεγα πριν λιγες μερες.
    https://www.skroutz.gr/s/12983359/Xi...epeater-2.html

    Ηρθε σημερα και πηγα πριν λιγο να το στησω. Για αρχη, λεει πανω στη συσκευασια να σκαναρω ενα qr code για να με παει στην εφαρμογη. Το κανω, ανοιγει ο browser εδω
    Κώδικας:
    home.mi.com/inter/download
    και με παει στη google να βαλω τα στοιχεια του πριν τον παει στο store.
    Το κινητο του κατοχου του ειναι ενα με android go 8.1 και το store λεει η οτι κ@λοεφαρμογη της xiaomi (mi home) δεν ειναι συμβατη με το λειτουργικο του! Κανω μια υποχωρηση και την βαζω στο δικο μου (android 9), αλλα για να κανει τη δουλεια του απαιτει λογαραριασμο της xiaomi! Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα? Μια εφαρμογη 250+mb και λογαριασμος στην μαμα εταιρια για να κανει μια τοση δα ρυθμιση?

    Δεν μιλαω καν για τις παραμετρους my ass που λεει οτι κανει απο μονο του, δηλαδη για το "_plus" που προσθετει στο δικτυο το οποιο κανει repeat. Σωνει και καλα να εχω 2 διαφορετικα δικτυα μεσα στο σπιτι!
    ديميتريس

  9. #6099
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το xiaomi repeater 2 που ελεγα πριν λιγες μερες.
    https://www.skroutz.gr/s/12983359/Xi...epeater-2.html

    Ηρθε σημερα και πηγα πριν λιγο να το στησω. Για αρχη, λεει πανω στη συσκευασια να σκαναρω ενα qr code για να με παει στην εφαρμογη. Το κανω, ανοιγει ο browser εδω
    Κώδικας:
    home.mi.com/inter/download
    και με παει στη google να βαλω τα στοιχεια του πριν τον παει στο store.
    Το κινητο του κατοχου του ειναι ενα με android go 8.1 και το store λεει η οτι κ@λοεφαρμογη της xiaomi (mi home) δεν ειναι συμβατη με το λειτουργικο του! Κανω μια υποχωρηση και την βαζω στο δικο μου (android 9), αλλα για να κανει τη δουλεια του απαιτει λογαραριασμο της xiaomi! Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα? Μια εφαρμογη 250+mb και λογαριασμος στην μαμα εταιρια για να κανει μια τοση δα ρυθμιση?

    Δεν μιλαω καν για τις παραμετρους my ass που λεει οτι κανει απο μονο του, δηλαδη για το "_plus" που προσθετει στο δικτυο το οποιο κανει repeat. Σωνει και καλα να εχω 2 διαφορετικα δικτυα μεσα στο σπιτι!
    Εχει και ένα διακόπτη που γράφει roaming και αναμεταδίδει το ίδιο ssid. Διαλέγετε και παίρνετε.
    Από ένταση σήματος στα 2,4 τα πάει πολύ καλά.

    Για 8 € παραβλέπω τα υπόλοιπα.
    Και επειδή έχω κινητό xiaomi το setup πήρε 2 λεπτά χωρίς προβλήματα, χωρίς να κατεβάσω καμμία εφαρμογή και να ανοίξω λογαριασμό. Τα είχε ήδη.
    Ετσι είναι έτοιμο για updates.

    Aν έχεις κανά κινητό xiaomi, σέτααρέ το με αυτό, μετά μπορείς να συνδέσεις όποιο κινητό θέλεις.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #6100
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ειχες απο πριν το mi home και mi account να φανταστω? Εγω γιατι να εχω εστω και ενα απο τα 2 εφοσον δεν μου χρειαζονται?
    Δανειστικα ενα στοκ redmi note 5 με android 8.1 και εβαλα την εφαρμογη εκει, μιας και δεν την ειχε απο τη μανα του, πηγα να ξανακανω τη διαδικασια και παλι ζητησε mi account. Και ολα αυτα για να μην τους πεσει ο κ@λος και του βαλουν ενα web interface οπως εχουν ολα!
    Διακοπτη πανω στο ιδιο το repeater δεν ειδα. Και για μενα δεν εκανε 8ε γιατι με τα μεταφορικα εφτασε τα 13, αλλα ο κατοχος του ηθελε το ιδιο με ενα φιλο του που το πηρε προσφατα και ειναι ικανοποιημενος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 04-11-19 στις 20:55.
    ديميتريس

  11. #6101
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχες απο πριν το mi home και mi account να φανταστω? Εγω γιατι να εχω εστω και ενα απο τα 2 εφοσον δεν μου χρειαζονται?
    Δανειστικα ενα στοκ redmi note 5 με android 8.1 και εβαλα την εφαρμογη εκει, μιας και δεν την ειχε απο τη μανα του, πηγα να ξανακανω τη διαδικασια και παλι ζητησε mi account. Και ολα αυτα για να μην τους πεσει ο κ@λος και του βαλουν ενα web interface οπως εχουν ολα!
    Διακοπτη πανω στο ιδιο το repeater δεν ειδα. Και για μενα δεν εκανε 8ε γιατι με τα μεταφορικα εφτασε τα 13, αλλα ο κατοχος του ηθελε το ιδιο με ενα φιλο του που το πηρε προσφατα και ειναι ικανοποιημενος.
    Τέτοιο διακόπτη
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-11-04-20-34-57-484_com.xiaomi.smarthome.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  78,6 KB 
ID: 208355

    Τα είχα γιατί έχω και φωτιστικά και διάφορα άλλα .. (η κόρη μου έχει και το πατίνι)
    RN5 και εδώ

    ΥΓ
    Οταν σετάρω android δίνω gmail για να κατεβάζει επαφές, βάζω προπληρωμένη κάρτα κλπ
    Αν είναι xiaomi κάνω και account για cloud storage κλπ

    Ο φίλος σου δεν είχε ανοίξει λογαριασμό στην xiaomi είτε γιατί δεν ήθελε, είτε γιατί βαριότανε (η xiaomi σε προτρέπει να το κάνεις, αν δεν θες πατάς skip)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 04-11-19 στις 21:49.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #6102
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Software διακοπτης δηλαδη. Ελεος.
    Για τα υπολοιπα που λες, εσυ εχεις ηδη τουλαχιστον δυο πραγματα της xiaomi και εχεις κανει λογαριασμο σε αυτη. Εδω, που το repeater δεν πιανεται ουτε για ΜΙΣΟ πραγμα, γιατι να κανω λογαριασμο και γιατι να εχω την καθε σαπια εφαρμογη των 200+ΜΒ για αυτο? Δεν κοιταξα αν το redmi note 5 ειχε λογαριασμο xiaomi, αλλα για να μην τον εβαλε μονο του λογικα δεν θα ειχε.

    Παρομοιο κραξιμο εχω ριξει στην google για τα καραγκιοζιλικια με το chromecast που πλεον γινεται να ρυθμιστει ΜΟΝΟ με google home.

    Επιπλεον, αυτες τις μερες εχω στα χερια μου ενα mi band 3 ενος πιτσιρικα. Ο τυπος πρεπει να εχει iq μικροτερο του 0, μιας και το πηρε ΜΟΝΟ για να του μετραει τα βηματα και μου το εφερε για να του ρυθμισω την ωρα που ηταν λαθος. Προφανως δεν του εκοψε οτι το band συγχρονιζει με το κινητο και αλλα τετοια. Και αυτο ειναι το γενικοτερο κοινο των περισσοτερων προϊοντων. Τυποι με χαμηλο iq, που θα παρουν κατι για τη μοστρα μονο, που θα κανουν ενα λογαριασμο για να μην τους σπαει τα balls η καθε εφαρμογη, που θα τον ξεχασουν μετα απο 5 λεπτα και οταν ερθει η ωρα για ανακτηση, καληνυχτα.

    Επειδη γνωριζω την αναπηρια που εχει το mi fit, που αλλαζει την γλωσσα του band βασισμενο στην γλωσσα του κινητου, οποτε αναγκαζεται ο χρηστης να εχει το κινητο στα αγγλικα για να μπει και το band στα αγγλικα, αλλιως θα αλλαξει την γλωσσα του band στα κινεζικα, δεν μπηκα καν στον κοπο να το εγκαταστησω. Εβαλα το gadgetbridge και το παλεψα απο εκει, χωρις account και αηδιες, και τωρα εχω ενα mi band στα ελληνικα (κσι σε οποια αλλη γλωσσα θελω) και το κινητο μου ακομα στα ελληνικα. Ευτυχως που για αυτο υπαρχει εναλλακτικη στη σαπια εφαρμογη της μαμας εταιριας. Για το repeater ομως δεν υπαρχει εναλλακτικη.

    Θα επανελθω αργοτερα με καναδυο αποριες για το mi band.

    - - - Updated - - -

    Για το mi band. Ολα ωραια και καλα, το εχω στα ελληνικα, το βλεπει το gadgetbridge κλπ. Μερικες αποριες,
    - Εβαλα το ξυπνητηρι στις 6.30 και χτες χτυπησε (δονησε) κανονικα. Σημερα, που σηκωθηκα λιγο νωριτερα, εβγαλα το mi band και δεν το φοραγα την ωρα που ειχα ορισει να με ξυπνησει, δεν χτυπησε ποτε. Καταλαβαινει ποτε το εχω στο χερι και γιαυτο δεν χτυπαει οταν δεν το εχω ή κατι χαλασε?
    - Το mi band ειχε μετρησει ~40 βηματα απο τις 12 το βραδυ, που κανιε reset λογω αλλαγης της ημερας, μεχρι τις 6 και κατι που το κοιταξα και το εβγαλα, χωρις να εχω κουνηθει βημα απο το κρεβατι μου. Επισης, απο τις 6 και κατι μεχρι τωρα, που εινια απλα πανω στο γραφειο, τα βηματα εχουν φτασει τα 66! Με προτρεπει με αυτο τον τροπο να κανω κι αλλα :P ? Αν οχι, τοτε πως τα μετραει?
    - Πως μπορω να δω αν το συγκεκριμενο ειναι η εκδοση με nfc?

    Τις αποριες για το gadgetbridge θα την ρωτησω στο θεμα των android εφαρμογων.
    ديميتريس

  13. #6103
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε Xiaomi με το bloatware.

    Ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε το νεο Mi Doc viewer? Σε καθε εγγραφο που πας να ανοιξεις, σου ζητα με ποιο app θες. Δεν σου εχει την επιλογη να θυμαται to default app, οποτε καθε φορα πρεπει να επιλεγεις.
    Για οποιον ενδιαφερεται, απλα μπαινει στις εφαρμογες, βρισκει το Mi Doc Viewer και το σβηνει.

  14. #6104
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όντως το Mi Home είναι τεράστια εφαρμογή. Δεν ξέρω αν έχει πάρει πολύ πράμα μέσα η έχει χτιστεί άσχημα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #6105
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σε Mi9T μετά από αναβάθμιση (10.3.11 international => 11.0.1 international - Android 9), πάπαλα το VoLTE σε Vodafone.Εχω επίσης την αίσθηση μεγαλύτερης κατανάλωσης της μπαταρίας. Δεν τρελάθηκα σε πρώτη φάση καθόλου με Miui11.

Σελ. 407 από 619 ΠρώτηΠρώτη ... 387397402405406407408409412417427 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας