Σελ. 422 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 402412417420421422423424427432442 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.316-6.330 από 9291
  1. #6316
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ καθιστός είμαι
    Εχω το RN5 και έχω κλειδώσει στο mi 9 lite 128.
    Θα συνεχίσω να κάθομαι

    ΥΓ
    Τράβηξα μια στενοχώρια τα χριστούγεννα
    Το RN5 της γυναίκας μου έπεσε στην λεκάνη, χάρηκα θα της έδινα το δικό μου και θα έπαιρνα το 9
    Πήγε κατευθείαν στον Γερμανό, το στεγνώσανε σε φουρνάκι, κλήσεις μόνο με ανοιχτή ακρόαση.
    Βρήκα από που θα πάρω το 9, δυστυχώς την επόμενη μέρα το RN5 έπαιζε κανονικά
    σε τέτοιες περιπτώσεις αν θέλεις να το ξεφορτωθείς το πας εσύ στον Γερμανό(ντεμεκ) και απλά λες δεν φτιάχνεται!

    -=edit=-

    και για να το προχωρήσω ακόμα ποιο πολύ αφού έχεις αγοράσει το νέο κινητό, το πας τελικά στον γερμανό στο φτιάχνουν για να έχεις και καβάτζα! Στο τέλος λες ένα τελικά δούλεψε μόνο του και τελείωσες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος adiS : 10-01-20 στις 15:36.

  2. #6317
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε τέτοιες περιπτώσεις αν θέλεις να το ξεφορτωθείς το πας εσύ στον Γερμανό(ντεμεκ) και απλά λες δεν φτιάχνεται!
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  3. #6318
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη στιγμή το βρίσκεις στο skroutz στα 195 ευρώ. Δηλαδή ~100 ευρώ κάτω. Προσωπικά δεν θα τα έδινα σε καμία περίπτωση.

    Θα ρίσκαρα να μου χαλάσει σε 1χρόνο+ (που δεν χαλάνε) και θα αγόραζα το ίδιο με 150, αν δεν έβγαζα άκρη, που θα έχει φτάσει η τιμή του.
    Συμφωνώ. Σε ευχαριστώ πολύ!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eκτός αυτού, έχει γεμίσει η αγορά με service xiaomi.
    Αν έχεις κέφια το κάνεις και μόνος σου (φίλος άλλαξε οθόνη με οδηγίες από youtube.)
    Σε ευχαριστώ πολύ!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ δύσκολο/απίθανο να πάθει κάτι η συσκευή (εφόσον δεν έρθει DOA) στα πρώτα 2-3 χρόνια. Ακόμα και μάρκα μ'έκαψες να πάρεις, τη διετία θα στη βγάλει μες στο νερό.

    Και όταν μιλάμε για τόσο χώμα τιμή, who cares really; Να έσκαγες 800-1000€, να αγχωνόσουν για την εγγύηση.
    Συμφωνώ! Σε ευχαριστώ πολύ!

  4. #6319
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.971
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Xiaomi Mi 10 With Fully-Decked Out Specs And Pricing Details Allegedly Leaked.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  675378538.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  18,8 KB 
ID: 210445

    https://gr.gizchina.com/2020/01/09/x...-date-release/

    https://wccftech.com/xiaomi-mi-10-specs-pricing-leak/

  5. #6320
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Καλησπέρα.

    Θα ήθελα τη γνώμη σας για το Xiaomi Redmi Note Pro 64gb επειδή θέλω να το αγοράσω αλλά διστάζω διότι έχει επεξεργαστή Mediatek Helio G90T κι έχω ακούσει ότι μπορεί να κρασσάρει...και μακάρι να είχε επεξεργαστή Snapdragon!

    Βέβαια είναι VFM...190€ το έχει σήμερα στο SKROUTZ!!!. Να το αγοράσω ή να περιμένω κάτι παρόμοιο αλλά με καλύτερο επεξεργαστή;
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  6. #6321
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    μήπως την απάντηση την έδωσες μόνος σου;
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  7. #6322
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.

    Θα ήθελα τη γνώμη σας για το Xiaomi Redmi Note Pro 64gb επειδή θέλω να το αγοράσω αλλά διστάζω διότι έχει επεξεργαστή Mediatek Helio G90T κι έχω ακούσει ότι μπορεί να κρασσάρει...και μακάρι να είχε επεξεργαστή Snapdragon!

    Βέβαια είναι VFM...190€ το έχει σήμερα στο SKROUTZ!!!. Να το αγοράσω ή να περιμένω κάτι παρόμοιο αλλά με καλύτερο επεξεργαστή;
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Αν δεν σε ενδιαφέρει το άθλημα αλλαγής rom κλπ τότε δεν θα έχεις θέμα, κρασαρίσματα κλπ πάντως δεν θα έχεις με xiaomi και επίσημη stable rom

  8. #6323
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν σε ενδιαφέρει το άθλημα αλλαγής rom κλπ τότε δεν θα έχεις θέμα, κρασαρίσματα κλπ πάντως δεν θα έχεις με xiaomi και επίσημη stable rom
    Πάντως λένε ότι μετά από 2 χρόνια ξεκινάει να παρουσιάσει προβλήματα ο συγκεκριμένος επεξεργαστής!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nith1717 : 16-01-20 στις 18:20.

  9. #6324
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν σε ενδιαφέρει το άθλημα αλλαγής rom κλπ τότε δεν θα έχεις θέμα, κρασαρίσματα κλπ πάντως δεν θα έχεις με xiaomi και επίσημη stable rom
    Όχι ότι δημιουργεί προβλήματα αρκετά για να μην πάρεις το κινητό αλλά η miui δεν είναι stable. Σε μια προηγούμενη συζήτηση αρκετοί στο φόρουμ δήλωσαν ότι τρώνε random soft reboot και οι υπόλοιποι κανένα πρόβλημα σε διαφορετικά κινητά.

  10. #6325
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ότι δημιουργεί προβλήματα αρκετά για να μην πάρεις το κινητό αλλά η miui δεν είναι stable. Σε μια προηγούμενη συζήτηση αρκετοί στο φόρουμ δήλωσαν ότι τρώνε random soft reboot και οι υπόλοιποι κανένα πρόβλημα σε διαφορετικά κινητά.
    Όπως νομίζεις, τα νούμερα όμως μιλάνε απο μόνα τους, πόσα κινητά έχει πουλήσει η xiaomi και πόσα προβλήματα διαβάζεις.

    Εγώ προσωπικά σε 5 δίκες μου συσκευές δεν είχα κανένα θέμα με miui, αλλά δεν κάθισα να το γράψω στα φόρουμ, αντίθετα είχα πολλά θέματα με custom

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως λένε ότι μετά από 2 χρόνια ξεκινάει να παρουσιάσει προβλήματα ο συγκεκριμένος επεξεργαστής!
    ακόμα δεν έκλεισε 2 χρόνια απο την παρουσίαση του ο επεξεργαστής και έχουν βγάλει και οτι μετά απο τα δυο χρόνια παρουσιάζει προβλήματα!

  11. #6326
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως νομίζεις, τα νούμερα όμως μιλάνε απο μόνα τους, πόσα κινητά έχει πουλήσει η xiaomi και πόσα προβλήματα διαβάζεις.

    Εγώ προσωπικά σε 5 δίκες μου συσκευές δεν είχα κανένα θέμα με miui, αλλά δεν κάθισα να το γράψω στα φόρουμ, αντίθετα είχα πολλά θέματα με custom
    !
    Γι'αυτό και είχα ρωτήσει στο φόρουμ αυτό και όπως έγραψα οι μισοί περίπου απάντησαν θετικά (ήσουν ένας από αυτούς) και οι μισοί αρνητικά. Όπως και να έχει ο καθένας με την εμπειρία του. Για μένα δεν είναι λόγος μη αγοράς ειδικά με τις τιμές που έχει αλλά διαφωνώ με το χαρακτηρισμό ως απροβληματιστο ειδικά όταν έχει σπαταληθεί το σχετικό μελάνι και κακώς λείπει αυτή η παρατήρηση όταν προτείνεται Xiaomi και ξερό ψωμί.

  12. #6327
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι'αυτό και είχα ρωτήσει στο φόρουμ αυτό και όπως έγραψα οι μισοί περίπου απάντησαν θετικά (ήσουν ένας από αυτούς) και οι μισοί αρνητικά. Όπως και να έχει ο καθένας με την εμπειρία του. Για μένα δεν είναι λόγος μη αγοράς ειδικά με τις τιμές που έχει αλλά διαφωνώ με το χαρακτηρισμό ως απροβληματιστο ειδικά όταν έχει σπαταληθεί το σχετικό μελάνι και κακώς λείπει αυτή η παρατήρηση όταν προτείνεται Xiaomi και ξερό ψωμί.
    Δικαίωμα σου να διαφωνείς, η stable όμως είναι σταθερή και δεν θα του παρουσιάσει κάτι παραπάνω λόγο επεξεργαστή.

    Δεν ξέρω τι είναι για εσένα απροβλημάτιστο, αν θέλεις το μοιράζεσαι και με τους υπόλοιπους

  13. #6328
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Απορία που έθεσα και πίσω.. Αυτό το διάστημα χρόνου που λέει στις ρυθμίσεις του βίντεο, τι ακριβώς κάνει; Προεπιλογή είχε το 4χ από μόνο του..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #6329
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαίωμα σου να διαφωνείς, η stable όμως είναι σταθερή και δεν θα του παρουσιάσει κάτι παραπάνω λόγο επεξεργαστή.

    Δεν ξέρω τι είναι για εσένα απροβλημάτιστο, αν θέλεις το μοιράζεσαι και με τους υπόλοιπους

    Από αυτή την σκοπιά ναι και πολύ σωστή παρατήρηση. Είχα ξεχάσει ότι φίλος είχε συνδέσει το ερώτημα με τον επεξεργαστή


    Να μην διαβάζεις προβλήματα από τους μισούς χρήστες του νήματος που είναι λιγο πιο σκεπτικοί. Δεν έχω διαβάζει αντίστοιχα κανένα πρόβλημα για το android one στο mi a1. μόνο για την καθυστέρηση σε android 10 στο mia3 γίνεται θέμα. Και φυσικά η έλλειψη του gcam support στο mia1 αλλά αυτό ήταν πρόβλημα και της miui την ίδια εποχή.

  15. #6330
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Από αυτή την σκοπιά ναι και πολύ σωστή παρατήρηση. Είχα ξεχάσει ότι φίλος είχε συνδέσει το ερώτημα με τον επεξεργαστή


    Να μην διαβάζεις προβλήματα από τους μισούς χρήστες του νήματος που είναι λιγο πιο σκεπτικοί. Δεν έχω διαβάζει αντίστοιχα κανένα πρόβλημα για το android one στο mi a1. μόνο για την καθυστέρηση σε android 10 στο mia3 γίνεται θέμα. Και φυσικά η έλλειψη του gcam support στο mia1 αλλά αυτό ήταν πρόβλημα και της miui την ίδια εποχή.
    Αν θεωρείς πρόβλημα την μη υποστήριξη του gcam και το χρεώνεις στην ROM κατάλαβα... να φανταστώ κάποιοι άλλοι θα έχουν θέμα με το πράσινο στις φώτο και θα το χρεώνουν και αυτό στην ROM.

    Αυτά δεν είναι προβλήματα της rom όμως

Σελ. 422 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 402412417420421422423424427432442 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας