Σελ. 381 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386391401 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.701-5.715 από 9291
  1. #5701
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έχεις φαγωθεί με την αναμονή. Από πότε θέλει 15ημερα η αποστολή κινητού από σκρουτζ.

    Πριν 10 μέρες παραγγείλαμε Xiaomi και μας έφτασε σε 2 εργάσιμες με ACS.
    Δεν ήθελα να σχολιάσω γιατί δεν μένω Ελλάδα αλλά μέχρι το 2011 το ταχυδρομείο ήταν αρκετά γρήγορο αρκεί να υπήρχε διαθεσιμότητα.

  2. #5702
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ήθελα να σχολιάσω γιατί δεν μένω Ελλάδα αλλά μέχρι το 2011 το ταχυδρομείο ήταν αρκετά γρήγορο αρκεί να υπήρχε διαθεσιμότητα.
    Δεν έχει να κάνει με το χρόνο αποστολής απο τη στιγμή που θα φύγει απο το κατάστημα, αλλά απο το πότε θα φύγει απο το κατάστημα. Συνήθως τα σκρουτζομάγαζα είναι απλά stock houses με το site να αποτελεί την πλατφόρμα για τις παραγγελίες τους. Το στοκ τους για ενα συγκεκριμενο προϊον είναι πολλές φορές μηδαμηνό (λογικό με τα τόσες χιλιάδες διαφορετικά προϊόντα ανα κατηγορία) και έτσι μπορεί να προμηθεύονται το προϊόν που θα παραγείλεις με την επόμενη αγορά τους απο τα αντίστοιχα stock houses της ευρώπης . Κατα συνέπεια η παραγγελία αυτή είναι εξαιρετικά πιθανό να αργήσει. Η πολιτική αυτή φαίνεται να έχει καθιερωθεί γενικότερα σε καταστήματα που δεν είναι μόνο site (βλεπε eshop), κάτι τέτοιο έπαθα όταν ήθελα να αγοράσω οθόνη απο το eshop. Δεν την είχαν διαθέσιμη, συνήθως φέρνουν σε 4-7 εργάσιμες αλλά έπεσα στην περίπτωση που η οθόνη στον μήνα δεν είχε ακόμα φτασει στο eshop. Έχει να κάνει με το site βέβαια και κατα πόσο θέλουν να είναι εντάξει απέναντι στον πελάτη , ετσι ώστε να μαζεύουν τις λογότερες δυνατές κριτικές.

  3. #5703
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παρε τηλεφωνο τα μαγαζια και ρωτα ποσο χρονο αναμονης εχει.

    Καμια φορα, εχουν επιστροφες, δηλαδη αποστολες που δεν παραληφθηκαν και να εισαι τυχερος. Ετσι εγινε με εμενα και ετυχε το μαγαζι που ειχα βαλει στο ματι, να εχει κομματι και πηγα και το πηρα με τη καμια.

    Ωρες ωρες αυτη η τυχη μου....η Μητσοτακης η Γκαστονε!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  4. #5704
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis_P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για poco, τα περισσότερα στην ιστοσελίδα τους αναφέρουν "κατοπιν παραγγελίας", αυτά τα περι "μη διαθέσιμο, αποστολή σε 2-3 εργάσιμες" να σου πω την αλήθεια δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου. Δεν έχω ακριβή εικόνα του πότε μπορεί να μου το αποστείλουν ,αλλά κρατάω μικρό καλάθι.Ίσως να φταίει που στο eshop για αγορά οθόνης μου έλεγαν τηλεφωνικά πως σε 4 ημέρες θα την έχω παραλάβει, και τελικά έπειτα απο το μήνα άκουγα το ίδιο πράγμα, και εν τέλει η παραγγελία ακυρώθηκε. Αν επιτρέπεται απο ποιο site παρήγγειλες;

    Δυστυχώς δεν θυμάμαι από ποιο μαγαζί έγινε η παραγγελία γιατί δεν ήταν για μένα και πληρώθηκε μετρητά. Θυμάμαι μόνο ότι είχε πράσινο εικονίδιο στο σκρουτζ και έλεγε μέσα πως είναι Άμεσα Διαθέσιμο.

    Να το σκεφτείς γιατί τα μαγαζιά που το έχουν άμεσα διαθέσιμο έχουν τσιμπήσει την τιμή ναι, να το σκεφτείς επειδή ίσως μερικά από αυτά δεν έχουν και πάρα πολλά σχόλια ναι. Αλλά να φοβηθείς τον χρόνο αποστολής δεν νομίζω.

    Δεκάδες οι αγορές μου από σκρουτζ δεν θυμάμαι να είχα ιδιαίτερα προβλήματα ποτέ. Οι περισσότερες παραγγελίες παραδίδονταν στον κούριερ και την ίδια μέρα. Αλλά φυσικά δεν αναφέρομαι μόνο σε κινητά. Ρούχα, ρολόγια, ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια. Έχω την τύχη να παραγγέλνω για πολλά άτομα γιατί το φοβούνται το ιντερνετ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #5705
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis_P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει να κάνει με το χρόνο αποστολής απο τη στιγμή που θα φύγει απο το κατάστημα, αλλά απο το πότε θα φύγει απο το κατάστημα. Συνήθως τα σκρουτζομάγαζα είναι απλά stock houses με το site να αποτελεί την πλατφόρμα για τις παραγγελίες τους. Το στοκ τους για ενα συγκεκριμενο προϊον είναι πολλές φορές μηδαμηνό (λογικό με τα τόσες χιλιάδες διαφορετικά προϊόντα ανα κατηγορία) και έτσι μπορεί να προμηθεύονται το προϊόν που θα παραγείλεις με την επόμενη αγορά τους απο τα αντίστοιχα stock houses της ευρώπης . Κατα συνέπεια η παραγγελία αυτή είναι εξαιρετικά πιθανό να αργήσει. Η πολιτική αυτή φαίνεται να έχει καθιερωθεί γενικότερα σε καταστήματα που δεν είναι μόνο site (βλεπε eshop), κάτι τέτοιο έπαθα όταν ήθελα να αγοράσω οθόνη απο το eshop. Δεν την είχαν διαθέσιμη, συνήθως φέρνουν σε 4-7 εργάσιμες αλλά έπεσα στην περίπτωση που η οθόνη στον μήνα δεν είχε ακόμα φτασει στο eshop. Έχει να κάνει με το site βέβαια και κατα πόσο θέλουν να είναι εντάξει απέναντι στον πελάτη , ετσι ώστε να μαζεύουν τις λογότερες δυνατές κριτικές.
    Δεν το έχω συναντήσει αυτό αλλά σε πιστεύω πλήρως και είναι και λογικό ειδικά για την ελληνική αγορά.

  6. #5706
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν θυμάμαι από ποιο μαγαζί έγινε η παραγγελία γιατί δεν ήταν για μένα και πληρώθηκε μετρητά. Θυμάμαι μόνο ότι είχε πράσινο εικονίδιο στο σκρουτζ και έλεγε μέσα πως είναι Άμεσα Διαθέσιμο.
    Ναι , αυτη η περίπτωση είναι ok , απλα έτεινα προς site με κριτικές στο skroutz άνω των 100 (θετικές προφανώς) τα οποία όμως υστερούσαν σε διαθεσιμότητα προϊόντος.
    Τελικά παρήγγειλα το pocophone σήμερα απο σκρουτζομάγαζο, επέλεξα ένα το οποίο το είχε διαθέσιμο με την προοπτική να είναι σε 2 ημέρες στο χώρο μου. Το site βέβαια δεν είχε πολλές κριτικές, εαν δεν ήταν σωστή κίνηση , θα δείξει τις επόμενες ημέρες

  7. #5707
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maddoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε ίσως δεν φέρνει, τουλάχιστον τώρα. Μπορείς να δεις από Κίνα, μα υπάρχουν και κουπόνια σε όλα τα μαγαζιά
    Να επανέλθω στο θέμα. Όταν ένα κινητό το φτιάχνει για την παγκόσμια αγορά, τι σημαίνει "δεν φέρνει"; Προσπαθώ να καταλάβω που το βρίσκουν οι άλλοι και τις συνέπειες ή αν το κατάστημα της δεν είναι πραγματικά δικό της και το τρέχει τρίτος.

  8. #5708
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis_P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι , αυτη η περίπτωση είναι ok , απλα έτεινα προς site με κριτικές στο skroutz άνω των 100 (θετικές προφανώς) τα οποία όμως υστερούσαν σε διαθεσιμότητα προϊόντος.
    Τελικά παρήγγειλα το pocophone σήμερα απο σκρουτζομάγαζο, επέλεξα ένα το οποίο το είχε διαθέσιμο με την προοπτική να είναι σε 2 ημέρες στο χώρο μου. Το site βέβαια δεν είχε πολλές κριτικές, εαν δεν ήταν σωστή κίνηση , θα δείξει τις επόμενες ημέρες
    Ελπίζω να μην σε πήρα στο λαιμό μου

    Στην περίπτωσή σου δεν θα ήταν άσχημο να έχεις και μία επικοινωνία με το κατάστημα και να τους ξεκαθαρίσεις πως το χρειάζεσαι άμεσα. Οπότε να ζητούσες να επιβεβαιώσουν την άμεση διαθεσιμότητα και να τους ρωτούσες για το πότε θα το παρέδιδαν στο κούριερ και αν σε βολεύει. Θα τόνιζες επίσης πως σε όποια απόκλιση θα υπήρχε πρόβλημα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #5709
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην σε πήρα στο λαιμό μου

    Στην περίπτωσή σου δεν θα ήταν άσχημο να έχεις και μία επικοινωνία με το κατάστημα και να τους ξεκαθαρίσεις πως το χρειάζεσαι άμεσα. Οπότε να ζητούσες να επιβεβαιώσουν την άμεση διαθεσιμότητα και να τους ρωτούσες για το πότε θα το παρέδιδαν στο κούριερ και αν σε βολεύει. Θα τόνιζες επίσης πως σε όποια απόκλιση θα υπήρχε πρόβλημα.
    Ναι η παραγγελία έγινε κατόπιν τηλεφωνικής συνομιλίας, φαίνεται να προχωράει εντάξει αφού έχει φύγει η παραγγελία απο την κουριερ. Πλεον εαν κατι καθυστερήσει είναι θέμα μεταφορέα.

  10. #5710
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis_P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι η παραγγελία έγινε κατόπιν τηλεφωνικής συνομιλίας, φαίνεται να προχωράει εντάξει αφού έχει φύγει η παραγγελία απο την κουριερ. Πλεον εαν κατι καθυστερήσει είναι θέμα μεταφορέα.
    Δευτέρα θα το έχεις
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  11. #5711
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δευτέρα θα το έχεις
    Δε νομίζω Τάκη Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20190803_181306.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  345,7 KB 
ID: 205653

    Πολυ τουμπανο μου φαινεται , ισως να φταιει που ειχα να σμαρτφονησω καιρο, αλλά το κατα πόσο έχει καλή απόδοση θα φανεί τις επόμενες ημέρες που θα το έχω γεμίσει εφαρμογές , εκ πρώτης άποψης πιστεύω θα σταθεί μια χαρά σε απαιτήσεις και στο χρόνο.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

  12. #5712
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis_P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω Τάκη Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20190803_181306.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  345,7 KB 
ID: 205653

    Πολυ τουμπανο μου φαινεται , ισως να φταιει που ειχα να σμαρτφονησω καιρο, αλλά το κατα πόσο έχει καλή απόδοση θα φανεί τις επόμενες ημέρες που θα το έχω γεμίσει εφαρμογές , εκ πρώτης άποψης πιστεύω θα σταθεί μια χαρά σε απαιτήσεις και στο χρόνο.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
    01/08 η παραγγελία και 03/08 στα χέρια σου, τι έχεις να πεις?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #5713
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    01/08 η παραγγελία και 03/08 στα χέρια σου, τι έχεις να πεις?
    Στον παπά δε θα πω σίγουρα τίποτα! Ας είναι καλά και η υπάλληλος απο τη γενική που με εξυπηρέτησε αλλιώς όντως θα το είχα τη Δευτέρα , να τα λέμε κ αυτά...

  14. #5714
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Αγόρασα το Miband4 στα 32€ . Είχα τις προηγούμενες εκδόσεις 1,2 . η διεθνή έκδοση. Με mifit συνεχίζουμε κανονικά;
    PC
    CPU; Amd Ryzen 5 2400G CPU Cooling HYPER H411R , GPU : Onboard Vega 11 2Gb , PSU : CoolerMaster MasterWatt 450W , RAM:HyperX Predator 3000 MHz 2x4Gb , SSD : Intel 535 120 Gb +HDD WD Blue 1TB ,

  15. #5715
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.971
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Xiaomi shows off 64MP Samsung ISOCELL GW1 camera for Redmi, teases 108MP sensor.

    https://www.xda-developers.com/xiaom...camera-sensor/

    (Σε ελληνικά...google Translate..) https://translate.google.gr/translat...mera-sensor%2F

Σελ. 381 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386391401 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας