Σελ. 581 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 561571576579580581582583586591601 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.701-8.715 από 9291
  1. #8701
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να αλλάξηω κινητό και είμαι μεταξύ 1P9, Pixel και κάτι σε κλασικά xiaomi ή κάποια αντίστοιχη κινεζιά.
    Αν δεν βρεθεί καλή προσφορά σε black friday, σκέφτομαι σε poco f4. Τι γνώμη έχετε; Κάποιο άλλο από xiaomi ή άλλη κινέζικη;

    Πάντως ένα από τα καλά το f4 είναι που ο σαρωτής ειναι στα πλάγια. Με έχουν κουράσει οι underdisplay sensors που δεν δουλεύουν καλά και σκέφτομαι να επιστρέψω στο παραδοσιακό σύστημα που δούλευε εξαιρετικά. Απλά δεν το θέλω πίσω από το κινητό.
    Motorola Edge 30, Poco F4.
    End of story

    A, είπες δεν θες UDF.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  2. #8702
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Motorola Edge 30, Poco F4.
    End of story

    A, είπες δεν θες UDF.
    Και από κάμερα; Έχω κακή ιστορία με την xiaomi αλλά βλέπω OIS και φαντάζομαι ότι έχει βελτιωθεί. με το τριετίας Mi 9t παλεύεται η κατάσταση. Με ενδιαφέρουν φωτογραφίες σε μέρα, κυρίως με τοπία όπως παραλίες από ελλάδα, πράσινο και νερό.

  3. #8703
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και από κάμερα; Έχω κακή ιστορία με την xiaomi αλλά βλέπω OIS και φαντάζομαι ότι έχει βελτιωθεί. με το τριετίας Mi 9t παλεύεται η κατάσταση. Με ενδιαφέρουν φωτογραφίες σε μέρα, κυρίως με τοπία όπως παραλίες από ελλάδα, πράσινο και νερό.
    https://www.gsmarena.com/poco_f4-review-2443p5.php

    Daylight photo quality

    The primary camera on the Poco F4 saves 16MP by default, and those photos come out great. There is a good amount of resolved detail, and the gentler noise reduction makes for a somewhat more balanced look.

    The dynamic range is outstanding, contrast is likable, and the color accuracy and presentation are praise-worthy.

    The 20MP selfie camera saves very good photos - the contrast is great, the colors - are accurate, the dynamic range is good, the noise is low, and the sharpness is good enough. The sensor uses a Quad-Bayer filter, which means it should have been saving 5MP photos instead of 20MP. The good news is the upscaling is good, and the selfies don't seem lacking in detail, even if they don't excel in this aspect either.

    So, the default (Auto Night Mode) photos are pretty good - they are well exposed with commendable dynamic, good contrast, saturated colors and low noise. The detail is enough, too.
    Επίσης φυσικά υπάρχουν ήδη έτοιμες σταθερές ROM, έχουν δωθεί πλήρως Android kernel sources και με GCAM και γω δεν ξέρω τι καλύτερο μπορεί να γίνει.
    Pixel Experience, PixelOS, EvolutionX έτοιμες, με OTA Android 13 update Νοεμβρίου
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  4. #8704
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.gsmarena.com/poco_f4-review-2443p5.php



    Επίσης φυσικά υπάρχουν ήδη έτοιμες σταθερές ROM, έχουν δωθεί πλήρως Android kernel sources και με GCAM και γω δεν ξέρω τι καλύτερο μπορεί να γίνει.
    Pixel Experience, PixelOS, EvolutionX έτοιμες, με OTA Android 13 update Νοεμβρίου
    Ευχαριστώ. Είχα διαβάσει το gsmarena αλλά να σου πω χρόνια διαβάζω για τις φωτογραφίες τους και χρόνια δεν βλέπω το αποτέλεσμα και φαντάσου δεν είμαι απαιτητικός. Σαν σημείο αναφοράς εχω κινητό του 12 Lenovo k3 note Γι'αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω προσωπική γνώμη.

    Μετά την oneui η miui μου φάνηκε παράδεισος. Βασικό μου πρόβλημα είναι το split screen που στη miui δουλεύει καλά.

    Αν το παραγγείλω θα το συζητήσουμε για την custom ROM. Αναρωτιέμαι βέβαια το πώς διαλέγεις; Φαντάζομαι trial and choose ακόμα. Εχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ.

  5. #8705
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Είχα διαβάσει το gsmarena αλλά να σου πω χρόνια διαβάζω για τις φωτογραφίες τους και χρόνια δεν βλέπω το αποτέλεσμα και φαντάσου δεν είμαι απαιτητικός. Σαν σημείο αναφοράς εχω κινητό του 12 Lenovo k3 note Γι'αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω προσωπική γνώμη.

    Μετά την oneui η miui μου φάνηκε παράδεισος. Βασικό μου πρόβλημα είναι το split screen που στη miui δουλεύει καλά.

    Αν το παραγγείλω θα το συζητήσουμε για την custom ROM. Αναρωτιέμαι βέβαια το πώς διαλέγεις; Φαντάζομαι trial and choose ακόμα. Εχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ.
    Το επίπεδο Q&A διαφέρει αλλά γενικά επειδή πέφτουν με τα μούτρα οι Ινδοί σε κάτι τέτοια κινητά δεν μένει τίποτε.
    Σε Q&A έχουμε 1. Pixel Experience, EvolutionX, PixelOS

    Καλές αγορές.

    Split screen A13 vs MIUI 13

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20221115-110024_Chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  183,9 KB 
ID: 243275Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20221115-110034_Chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  117,9 KB 
ID: 243274Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  σηοτ.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  78,5 KB 
ID: 243276
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  aHR0cHM6Ly9zLmlzYW5vb2suY29tL2hpLzAvdWQvMzEzLzE1Njc1NjkvYmF0Y2hfbXVsdGkuanBn.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  85,8 KB 
ID: 243273

    Τα πρώτα είναι δικά μου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manosdoc : 15-11-22 στις 12:08.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  6. #8706
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επίπεδο Q&A διαφέρει αλλά γενικά επειδή πέφτουν με τα μούτρα οι Ινδοί σε κάτι τέτοια κινητά δεν μένει τίποτε.
    Σε Q&A έχουμε 1. Pixel Experience, EvolutionX, PixelOS

    Καλές αγορές.

    Split screen A13 vs MIUI 13

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20221115-110024_Chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  183,9 KB 
ID: 243275Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20221115-110034_Chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  117,9 KB 
ID: 243274Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  σηοτ.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  78,5 KB 
ID: 243276
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  aHR0cHM6Ly9zLmlzYW5vb2suY29tL2hpLzAvdWQvMzEzLzE1Njc1NjkvYmF0Y2hfbXVsdGkuanBn.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  85,8 KB 
ID: 243273

    Τα πρώτα είναι δικά μου
    Μπερδευτηκα. Το πρώτο ειναι stok που θα βρεις στις custom rom και το δευτερο σετ miui?
    Πάντως αυτό που με χάλασε πολύ στην oneui ήταν ότι όταν ουσιαστικά το ενεργοποιούσες, η ενεργή εφαρμογή πήγαινε στο background, και μετά έπρεπε να κάνει έξτρα κινήσεις για να επιστρέψεις. Για παράδειγμα, και αυτό είναι το δικό μου split screen workflow, βλέπεις youtube και θες να απαντήσεις σε κάποιο τσατ ή να κοιτάξεις κάτι ή εστω να προσωμοιώσεις background play. Βλέποντας το βίντεο στην oneui πατάς το split screen και το βίντεο σταματάει ενώ σου δινεται η επιλογή να διαλέξεις μια ανοιχτή εφαρμογή. Στην MIUI ενεργοποιείς το split screen, το βίντεο παίζει σε μικρότερο παράθυρο και μπορείς ουσιαστικά να πας στην home και app drawer και να ανοίξεις οποια εφαρμογή θες ενώ παίζει το βίντεο. Και μετά έχει 3 θέσεις split σε vertical και 1 σε horizontal. Στην oneui δεν θυμάμαι. Αλλά σχεδόν ήταν αδούλευτο.

  7. #8707
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπερδευτηκα. Το πρώτο ειναι stok που θα βρεις στις custom rom και το δευτερο σετ miui?
    Πάντως αυτό που με χάλασε πολύ στην oneui ήταν ότι όταν ουσιαστικά το ενεργοποιούσες, η ενεργή εφαρμογή πήγαινε στο background, και μετά έπρεπε να κάνει έξτρα κινήσεις για να επιστρέψεις. Για παράδειγμα, και αυτό είναι το δικό μου split screen workflow, βλέπεις youtube και θες να απαντήσεις σε κάποιο τσατ ή να κοιτάξεις κάτι ή εστω να προσωμοιώσεις background play. Βλέποντας το βίντεο στην oneui πατάς το split screen και το βίντεο σταματάει ενώ σου δινεται η επιλογή να διαλέξεις μια ανοιχτή εφαρμογή. Στην MIUI ενεργοποιείς το split screen, το βίντεο παίζει σε μικρότερο παράθυρο και μπορείς ουσιαστικά να πας στην home και app drawer και να ανοίξεις οποια εφαρμογή θες ενώ παίζει το βίντεο. Και μετά έχει 3 θέσεις split σε vertical και 1 σε horizontal. Στην oneui δεν θυμάμαι. Αλλά σχεδόν ήταν αδούλευτο.
    Στην στοκ για να γίνει αυτό που λες που είναι PiP (Picture in Picture) πρέπει να το ορίσεις στα app που θες σαν permission.
    Μετά γίνεται ναι.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  8. #8708
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος, αλλά θα ρωτήσω..
    Εδώ και καιρό ανά διαστήματα αναβαθμίζω την υπηρεσία google play services (όπως κ άλλες) με ξεχωριστό apk στο note 9t μου, όπως και σε άλλα τηλέφωνα.. Αν δεν βρω σε κάποιο store την αναβάθμιση, τη κατεβάζω από γνωστή σελίδα χειροκίνητα..
    Μέχρι τώρα για android 11 επέλεγα την έκδοση 150400 και πλέον για android 12 την 190400.. Και οι 2 είναι nodpi και v7/v8 arch..
    Πρόσφατα πήρε το μάτι μου 2 νέες εκδόσεις... Τις 170400 για android 11 και την 200400 για android 12...
    Και αυτές είναι nodpi και v7/v8 arch...
    Οι κλασικές είναι οι εκδόσεις 150χχχ και 190χχχ ανά έκδοση android όπως ανέφερα..
    Σε android 12 δοκίμασα λοιπόν την 200400 και έπαιξε κανονικά δίχως θέματα..
    Ποια είναι η ερώτηση;
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά έχει η 150 από την 170 και η 190 από τη 200.. Γρίφος!! Όπου και να έψαξα δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #8709
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος, αλλά θα ρωτήσω..
    Εδώ και καιρό ανά διαστήματα αναβαθμίζω την υπηρεσία google play services (όπως κ άλλες) με ξεχωριστό apk στο note 9t μου, όπως και σε άλλα τηλέφωνα.. Αν δεν βρω σε κάποιο store την αναβάθμιση, τη κατεβάζω από γνωστή σελίδα χειροκίνητα..
    Μέχρι τώρα για android 11 επέλεγα την έκδοση 150400 και πλέον για android 12 την 190400.. Και οι 2 είναι nodpi και v7/v8 arch..
    Πρόσφατα πήρε το μάτι μου 2 νέες εκδόσεις... Τις 170400 για android 11 και την 200400 για android 12...
    Και αυτές είναι nodpi και v7/v8 arch...
    Οι κλασικές είναι οι εκδόσεις 150χχχ και 190χχχ ανά έκδοση android όπως ανέφερα..
    Σε android 12 δοκίμασα λοιπόν την 200400 και έπαιξε κανονικά δίχως θέματα..
    Ποια είναι η ερώτηση;
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά έχει η 150 από την 170 και η 190 από τη 200.. Γρίφος!! Όπου και να έψαξα δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά...
    Google Play Services is automatically updated through Google Play on devices with Android 4.4 or newer. This means Google can deliver updates without manufacturers having to update the Android firmware, working around the fragmentation of the platform that has become infamous for Android products.

    https://developers.google.com/android/guides/releases
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  10. #8710
    Εγγραφή
    11-09-2007
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια χαρά . Έχω ένα poco f1 με σπασμένη οθόνη, κατα τα άλλα πληρως λειτουργικό. Λέω να του δώσω μία τελευταία ευκαιρία με αλλαγή οθόνης και όσο αυτή κρατήσει, αλλά δεν είμαι να δίνω ξανά 100ευρω για κινητό 4ετίας, οπότε λέω να την αλλάξω εγώ και ό,τι γίνει. Θα μπορούσε κανείς να μου προτείνει κάποιο ανταλλακτικό και κάποιο eshop να αγοράσω;
    Ευχαριστώ.

  11. #8711
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathis_P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρά . Έχω ένα poco f1 με σπασμένη οθόνη, κατα τα άλλα πληρως λειτουργικό. Λέω να του δώσω μία τελευταία ευκαιρία με αλλαγή οθόνης και όσο αυτή κρατήσει, αλλά δεν είμαι να δίνω ξανά 100ευρω για κινητό 4ετίας, οπότε λέω να την αλλάξω εγώ και ό,τι γίνει. Θα μπορούσε κανείς να μου προτείνει κάποιο ανταλλακτικό και κάποιο eshop να αγοράσω;
    Ευχαριστώ.
    Πρόσφατα άλλαξε η γυναίκα μου οθόνη σε RN5 στο irepair.
    Original οθόνη δεν βρίσκανε, imitation η 1η κόλλαγε, η 2η ΟΚ, της ζητήσανε να τους ενημερώσει, ούτε αυτοί ξέρουνε τι ψωνίζουν και τι βάζουν.
    80 € της είπανε για την original.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #8712
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Όλοι αυτοί οι επώνυμοι επισκευαστές ψωνίζουν ανταλλακτικά από κάτι Πακιστανούς και Ινδούς στην Σωκράτους. Έχουν καταστήματα νόμιμα με ότι ανταλλακτικό θες.
    Κάτι πιο απλό για να γίνει κατανοητό. Θήκες που πουλάνε στα 20 ευρώ στα επώνυμα μαγαζιά εκεί τις παίρνεις 5 ευρώ και είναι από τους ίδιους κατασκευαστές.
    Έχω δει τις φάσεις με τις παραγγελίες που γίνονται από αυτούς και πολλές φορές άτομα που αγοράζουν οθόνες κτλ.

    Ένα redminote 7 που το είχε παίξει η μπαταρία όχι ότι δεν λειτουργούσε μου ζήταγαν γύρω στις στα 40 ευρώ στα επισκευαστικά κέντρα και να τους το αφήσω εκεί και να πάω την άλλη μέρα να το πάρω Σε μαγαζί στην Ομόνοια μου την άλλαξαν με 15 ευρώ. Γνήσια δεν ήταν αλλά και στα επώνυμα μαγαζιά τέτοιες βάζουν. Με παλιά τηλέφωνα δεν αξίζει να ασχοληθείς δίνοντας τόσα λεφτά.

  13. #8713
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Google Play Services is automatically updated through Google Play on devices with Android 4.4 or newer. This means Google can deliver updates without manufacturers having to update the Android firmware, working around the fragmentation of the platform that has become infamous for Android products.

    https://developers.google.com/android/guides/releases
    Αυτόματα αναβαθμίζεται ναι, μέσω του play store, αλλά όχι στη τελευταία η στη πιο νέα beta έκδοση... Το firmware δεν κολλάει κάπου, αφού δεν χρειάζεται η αλλαγη του για την αναβάθμιση του services.. Αυτό για το κείμενο..
    Και για το link, δε νομίζω να απαντάει στο ερώτημα μου..
    Αυτό που ήθελα να μάθω δεν ήταν το τι άλλαξε ανάμεσα στις εκδόσεις..
    Ίσως να μη το διατύπωσα σωστά..
    Άσε που τα λέει και λίγο περίεργα..
    Αυτό που ήθελα να μάθω ήταν, πως να το πω, το τι αλλάζει, που στοχεύει, το κάθε apk από αυτά που ανέφερα..
    Δεν ξέρω πως να το περιγράψω..
    Αν ψάξει κανείς τα apk που ανέφερα, θα βρει την εκάστοτε έκδοση του play services που υπάρχει και μέσα διάφορα variants, παραλλαγές οι οποίες στοχεύουν σε διάφορα λειτουργικά android, dpi οθόνης, αρχιτεκτονική v7 H v8 κλπ κλπ...
    Το θέμα που ανέφερα είναι ότι οι παραλλαγές, όχι εκδόσεις, λάθος διατύπωση δική μου, 150χχχ & 170χχχ για android 11 και οι 190χχχ & 200χχχ για android 12, είναι όλες για nodpi δλδ κάνουν για όλες τις οθόνες, και επίσης για όλες τις αρχιτεκτονικές v7&v8... Είναι το ίδιο πράγμα δλδ πέρα από κάποιες αλλαγές στα library, permissions, features..
    Δεν μπορώ όμως να καταλάβω τι αλλάζει ανάμεσα στις παραλλαγές που ανέφερα... Ποιος ο λόγος δλδ που υπάρχουν οι 170χχχ / 200χχχ τη στιγμή που υπάρχουν οι 150χχχ / 190χχχ... Που λεω ξανά ότι φαίνεται να έχουν τον ίδιο σκοπό...
    Μέχρι τώρα το τηλέφωνο αυτόματα επέλεγε ανάλογα την έκδοση του android, τις παραλλαγές 150400 για android 11 και 190400 πλέον στο android 12...
    Τώρα όμως είδα ότι βγήκαν και οι παραλλαγές 170χχχ για android 11 και η 190χχχ για android 12.. Και οι 2 το ίδιο πράγμα με τις 150χχχ & 190χχχ όπως είπα..
    Για να γίνω πιο κατανοητός υπάρχει παραλλαγή άλλη για 320dpi, άλλη για 480 dpi οθόνη, άλλες για κάθε έκδοση android, άλλη για αρχιτεκτονική v7 και άλλη για κοινή v7/v8 κλπ, εκτός από αυτές που είπα που φαίνεται να στοχεύουν ίδιο πράγμα.. Έτσι φαίνεται δλδ γιατί αλλάζει το μέγεθος του αρχείου και τα libraries, permissions, features... Δείχνει τον αριθμό που αλλάζει, σαν νούμερο, δεν περιγράφει όμως τις αλλαγές...
    Ελπίζω να έγινα κατανοητός.. Όσο γινόταν δλδ...
    Ρώτησα και στο stackoverflow και στο xda αλλά δεν μου έχει απαντήσει κανείς ακόμα...
    Μετά από όλα αυτά θα μπορούσε να πει κανείς, άσε την έκδοση που κατεβάζει το play αυτόματα... Θα ήταν μια ιδέα αυτή...
    Με το να βάζω beta εκδόσεις δεν ήθελα να γίνω tester, απλά να έχω τη τελευταία έκδοση ακόμα και τη stable όταν βγαίνει, που συνήθως αργεί να έρθει μέσω του play... Όχι ότι πειράζει δλδ που αργεί... Αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-11-22 στις 14:10.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #8714
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι πας να κάνεις και παιδεύεσαι για κάτι τόσο trivial, εκτός και αν έχεις συγκεκριμένο λόγο για όλο αυτό.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #8715
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι πας να κάνεις και παιδεύεσαι για κάτι τόσο trivial, εκτός και αν έχεις συγκεκριμένο λόγο για όλο αυτό.
    Δεν υπάρχει λόγος.. Μόνο η αναβάθμιση στη πιο νέα έκδοση;

    Μόλις είδα ότι μου άφησαν και το παρακάτω μήνυμα.. Στο stackoverflow..

    Play services are closed source and additionally obfuscated, so detecting changes isn't that easy and requires reverse engineering skills. So I don't think you will find someone who can answer your question. –

    Ίσως να έχουν δίκιο.. Τι να πω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-11-22 στις 14:16.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 581 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 561571576579580581582583586591601 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας