Σελ. 272 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 252262267270271272273274277282292 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.066-4.080 από 9291
  1. #4066
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    ούτε χωριστό ήχο για ειδοποιήσεις κ sms δεν έχει η MIUI10
    τώρα δεν αναγνωρίζω ποτέ έρχεται μήνυμα. υπέροχα...
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  2. #4067
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    God damn
    Shut up and take my money!

    Εύχομαι μέχρι τέλος του έτους να ειναι διαθέσιμο επίσημα εδώ.

  3. #4068
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αλλά, σχεδόν 7 ίντσες; Δεν είμαι και κανένα 1ο μπόι, 1.80 άθρωπας, που να βολέψεις τέτοιο τέρας

  4. #4069
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά, σχεδόν 7 ίντσες; Δεν είμαι και κανένα 1ο μπόι, 1.80 άθρωπας, που να βολέψεις τέτοιο τέρας
    όντως υπερβολή

    μόνο αυτό θα με χάλαγε
    έκανα μια υπέρβαση στα 6 ιντσες με το note 5 και θα μείνω εκεί, μετά πάει πολύ
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  5. #4070
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ναι αλλά αν συγκρίνεις μέγεθος συσκευής θα παρατηρήσεις ότι λόγω αλλαγής του ratio και της μείωσης του bezel, αυτές οι συσκευές αναλογούν σε μισή ιντσα λιγότερο. Ειχα τον ίδιο προβληματισμό για 6 ιντσες αλλά ουσιαστικά είναι μικρότερα από τα 5.5 που έχω τώρα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #4071
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    όντως υπερβολή

    μόνο αυτό θα με χάλαγε
    έκανα μια υπέρβαση στα 6 ιντσες με το note 5 και θα μείνω εκεί, μετά πάει πολύ
    σκέψου πως είχαμε ξεκινήσει απ τις σκάρτες 4 ίντσες και τα 5άρια μας φαινότανε πολύ
    ελπίζω σύντομα να περάσομε σε 8ιντσα κινητά με αναδιπλούμενες οθόνες όμως (γιατί τώρα είναι ήδη δυσχρηστα στο χέρι και τα 5.5αρια)
    πιο πολύ τα χρησιμοποιούμε σαν υπολογιστές και λιγότερο σαν τηλέφωνα, γι αυτό και θέλουμε μεγάλες οθόνες

    κρίμα που το mi8 έγινε σε μεγάλες διαστάσεις. δλδ το mi note τι νόημα έχει τώρα;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  7. #4072
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιο πολύ τα χρησιμοποιούμε σαν υπολογιστές και λιγότερο σαν τηλέφωνα, γι αυτό και θέλουμε μεγάλες οθόνες
    Νομίζω η διάσταση που σχετίζεται με το τηλέφωνο λίγο χρήσιμη μου έχει φανεί. Μόνο για να μιλάω με recruiters.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #4073
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω η διάσταση που σχετίζεται με το τηλέφωνο λίγο χρήσιμη μου έχει φανεί. Μόνο για να μιλάω με recruiters.
    και μόνο το chatάρισμα ή το browsing, αρκούν για να πεις πως η χρήση δεν είναι τηλεφώνου πια
    αν βάλεις και το youtube, social media κτλ που οι εταιρίες κινητής λένε πως έχουν το μερίδιο του λέοντος στο data trafficing καταλαβαίνουμε τι γίνεται.
    στις ΗΠΑ εδώ και χρόνια η χρήση data είναι πάνω απ αυτή της τηλεφωνίας. ακολουθούμε κι εμείς

    βέβαια η xiaomi δεν έχει να κάνει κάτι γι αυτό. πάει να πιάσει το πνεύμα της αγοράς και βγάζει μεγαλύτερες οθόνες. η σειρά mi όμως ήταν πάντα χαρακτηρισμένη απ τις πιο compact διαστάσεις και με fullαρισμένα specs. τα specs παρέμειναν ψηλά αλλά οι διαστάσεις ξέφυγαν σε επίπεδα note. δλδ τώρα το note πόσο θα γίνει; 7ιντσο;

    αν προσθέσω και τα bugs τόσο της MIUI10, που εντάξει beta είναι, ελπίζω να στρώσει, αλλά και τις εν γένει αδυναμίες του mi8, έρχομαι στο συμπέρασμα πως η Xiaomi δε μπορεί να αποφύγει τις ασθένειες τύπου Samsung
    δλδ στη φούρια της να πιάσει την αγορά γρήγορα, κάνει ατσαλιές. νοιάζεται περισσότερο για τον εντυπωσιασμό και λιγότερο για το αποτέλεσμα. "ας πάρουν τώρα τις συσκευές μας και μετά τις φτιάχνουμε. το θέμα είναι να προλάβουμε να τις βγάλουμε νωρίς"
    και φυσικά κουβαλάει ακόμα το μικρόβιο του αντιγραφέα της Apple. η βλακεία με την τσαχπινιά στο πάνω μέρος της οθόνης του X, ήρθε στο mi8 χωρίς να προσφέρει τίποτα. ούτε καινοτομία, ούτε λειτουργικότητα. μόνο εφέ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος raspoutiv : 19-07-18 στις 14:55.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  9. #4074
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μόνο το chatάρισμα ή το browsing, αρκούν για να πεις πως η χρήση δεν είναι τηλεφώνου πια
    αν βάλεις και το youtube, social media κτλ που οι εταιρίες κινητής λένε πως έχουν το μερίδιο του λέοντος στο data trafficing καταλαβαίνουμε τι γίνεται.
    στις ΗΠΑ εδώ και χρόνια η χρήση data είναι πάνω απ αυτή της τηλεφωνίας. ακολουθούμε κι εμείς

    βέβαια η xiaomi δεν έχει να κάνει κάτι γι αυτό. πάει να πιάσει το πνεύμα της αγοράς και βγάζει μεγαλύτερες οθόνες. η σειρά mi όμως ήταν πάντα χαρακτηρισμένη απ τις πιο compact διαστάσεις και με fullαρισμένα specs. τα specs παρέμειναν ψηλά αλλά οι διαστάσεις ξέφυγαν σε επίπεδα note. δλδ τώρα το note πόσο θα γίνει; 7ιντσο;

    αν προσθέσω και τα bugs τόσο της MIUI10, που εντάξει beta είναι, ελπίζω να στρώσει, αλλά και τις εν γένει αδυναμίες του mi8, έρχομαι στο συμπέρασμα πως η Xiaomi δε μπορεί να αποφύγει τις ασθένειες τύπου Samsung
    δλδ στη φούρια της να πιάσει την αγορά γρήγορα, κάνει ατσαλιές. νοιάζεται περισσότερο για τον εντυπωσιασμό και λιγότερο για το αποτέλεσμα. "ας πάρουν τώρα τις συσκευές μας και μετά τις φτιάχνουμε. το θέμα είναι να προλάβουμε να τις βγάλουμε νωρίς"
    και φυσικά κουβαλάει ακόμα το μικρόβιο του αντιγραφέα της Apple. η βλακεία με την τσαχπινιά στο πάνω μέρος της οθόνης του X, ήρθε στο mi8 χωρίς να προσφέρει τίποτα. ούτε καινοτομία, ούτε λειτουργικότητα. μόνο εφέ
    Κοίτα όμως, και εγώ ένα υπολογιστή θέλω, αλλά θέλω να χωρά και στην τσέπη. Για μένα το μέγεθος των 5.5 ή bezelless 6.0 ιντσών είναι ήδη προβληματικό για τσέπη. Πρέπει το παντελόνι να έχει πλαϊνή στο μηρό. Και εγώ είμαι και 1.92 και την παλεύω με παντόφλα με τα μεγάλα χέρια μου. Γενικά δεν βγεί κάτι με αναδίπλωση ή να επεκτείνεται δύσκολα βλέπω να αλλάζει το form factor σε μεγαλύτερο. Βέβαια το πρόβλημα με αυτές τις λύσεις θα είναι ότι δεν θα βγαίνει από την τσέπη και θα είναι έτοιμο προς χρήση όπως είναι σήμερα. Για να δούμε πως θα με εκπλήξουν στο μέλλον.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #4075
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Το Redmi Note 5 παντως που'χει συμμαζεμενα bezels παλευεται πολύ σε θέμα "μεγεθους", κι αν ειναι 6 ίντσες.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  11. #4076
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Πριν λίγες μέρες κυκλοφόρησε εικόνα με τα max στη σειρά. Είναι σχεδόν ίδια. Το 3 είναι ελάχιστα πιο στενό και πιο ψηλό. Αλλά μιλάμε για χιλιοστά.

    Μακάρι να έρθει το μεγάλο σε μια καλή τιμή να το χτυπήσω αλύπητα. Είδα τιμή Κίνας 300$. Αν έρθει Ελλάδα με 350max θα το πάρω αμέσως.

  12. #4077
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα όμως, και εγώ ένα υπολογιστή θέλω, αλλά θέλω να χωρά και στην τσέπη. Για μένα το μέγεθος των 5.5 ή bezelless 6.0 ιντσών είναι ήδη προβληματικό για τσέπη. Πρέπει το παντελόνι να έχει πλαϊνή στο μηρό. Και εγώ είμαι και 1.92 και την παλεύω με παντόφλα με τα μεγάλα χέρια μου. Γενικά δεν βγεί κάτι με αναδίπλωση ή να επεκτείνεται δύσκολα βλέπω να αλλάζει το form factor σε μεγαλύτερο. Βέβαια το πρόβλημα με αυτές τις λύσεις θα είναι ότι δεν θα βγαίνει από την τσέπη και θα είναι έτοιμο προς χρήση όπως είναι σήμερα. Για να δούμε πως θα με εκπλήξουν στο μέλλον.
    8 " για το παντελόνι.
    4,5 " με λουράκι για το χέρι.
    Συνδέονται με BT kai NFC
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #4078
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.905
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μόνο το chatάρισμα ή το browsing, αρκούν για να πεις πως η χρήση δεν είναι τηλεφώνου πια
    αν βάλεις και το youtube, social media κτλ που οι εταιρίες κινητής λένε πως έχουν το μερίδιο του λέοντος στο data trafficing καταλαβαίνουμε τι γίνεται.
    στις ΗΠΑ εδώ και χρόνια η χρήση data είναι πάνω απ αυτή της τηλεφωνίας. ακολουθούμε κι εμείς

    βέβαια η xiaomi δεν έχει να κάνει κάτι γι αυτό. πάει να πιάσει το πνεύμα της αγοράς και βγάζει μεγαλύτερες οθόνες. η σειρά mi όμως ήταν πάντα χαρακτηρισμένη απ τις πιο compact διαστάσεις και με fullαρισμένα specs. τα specs παρέμειναν ψηλά αλλά οι διαστάσεις ξέφυγαν σε επίπεδα note. δλδ τώρα το note πόσο θα γίνει; 7ιντσο;

    αν προσθέσω και τα bugs τόσο της MIUI10, που εντάξει beta είναι, ελπίζω να στρώσει, αλλά και τις εν γένει αδυναμίες του mi8, έρχομαι στο συμπέρασμα πως η Xiaomi δε μπορεί να αποφύγει τις ασθένειες τύπου Samsung
    δλδ στη φούρια της να πιάσει την αγορά γρήγορα, κάνει ατσαλιές. νοιάζεται περισσότερο για τον εντυπωσιασμό και λιγότερο για το αποτέλεσμα. "ας πάρουν τώρα τις συσκευές μας και μετά τις φτιάχνουμε. το θέμα είναι να προλάβουμε να τις βγάλουμε νωρίς"
    και φυσικά κουβαλάει ακόμα το μικρόβιο του αντιγραφέα της Apple. η βλακεία με την τσαχπινιά στο πάνω μέρος της οθόνης του X, ήρθε στο mi8 χωρίς να προσφέρει τίποτα. ούτε καινοτομία, ούτε λειτουργικότητα. μόνο εφέ
    Πάντως το 8 SE είναι ελαφρώς μεγαλύτερο σε σχέση με το 6. Πιθανώς να καταργήσει τα NOTE στην κύρια σειρά, το NOTE 3 είναι στην ουσία η μεγάλη έκδοση του 6 και εμφανισιακά, καθώς δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης ειδικά αφού υπάρχει και το MAX.

  14. #4079
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μέρες κυκλοφόρησε εικόνα με τα max στη σειρά. Είναι σχεδόν ίδια. Το 3 είναι ελάχιστα πιο στενό και πιο ψηλό. Αλλά μιλάμε για χιλιοστά.

    Μακάρι να έρθει το μεγάλο σε μια καλή τιμή να το χτυπήσω αλύπητα. Είδα τιμή Κίνας 300$. Αν έρθει Ελλάδα με 350max θα το πάρω αμέσως.
    Προβλέπω 399€ το μεγάλο.

  15. #4080
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Και εγώ κάτι τέτοιο βλέπω στο τέλος. Ελπίζω πάντως να έρθουν και οι 2 εκδόσεις μπας και δούμε προκοπή. Γιατί αν έρθει η μικρή και η μεγάλη μόνο από παραεισαγωγή χαθήκαμε. Εννοείται πως θα ψαχτούμε και για εξωτερικό. Αλλά κυρίως από Ελλάδα λόγω της αμεσότητας στην αποστολή

Σελ. 272 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 252262267270271272273274277282292 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας