Σελ. 607 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 587597602605606607608609612617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.091-9.105 από 9294
  1. #9091
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεί να είναι όλα τα redmi, θα το κλείνανε το εργοστάσιο.
    Η το play store (λίγο χλωμό)
    ή
    κατέβασε κάποια εφαρμογή που έκανε την ζημιά.

    Ισχυρίζεται ότι τα προβλήματα αρχίσανε με το που κατέβασε το gov wallet (επίσης χλωμό)

    Απλά είναι μαζικό και σπάει @@

    Αν κάνω factory reset θα στρώσουν όλα, αλλά ποιός μου λέει
    1. Οτι δεν θα ξανακάνει την μ@λακία
    2. Πρέπει να ξανακατεβάσει εφαρμογές και να δώσει τα passwords


    Μάλλον το android είναι χειρότερο από τα win

    YΓ2
    Επειδή είναι μαζικό
    ελπίζω
    ή η google ή η xiaomi να δώσουν λύση
    Έχω και το gov wallet οπότε ναι, χλωμό.

  2. #9092
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ναι όταν γίνεσαι κορυφαίος στα τηλέφωνα ε ας φτιάξεις και ένα αυτοκίνητο.
    αυτοί έχουνε τρακάρει με καρπούζι και έχουν σφηνώσει τα κουκούτσια στο μυαλό τους αλλά με τη μ@l@ki@ που δέρνει τον κόσμο τίποτα δεν είναι περίεργο
    Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι η Xiaomi δεν έχει τη δυνατότητα να φτιάξει ποιοτικό όχημα;

    Καταρχήν, αν δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλείας που θέτει η ΕΕ, δεν θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και κατ'επέκταση και στη χώρα μας.

    Από 'κει και πέρα, τα οχήματα της Τesla, τι παραπάνω ποιότητα/ασφάλεια θεωρείς ότι προσφέρουν ας πούμε σε σχέση με ένα υποθετικό όχημα της Xiaomi;

    Επίσης, τί πιστεύεις πως είναι πιο τρομακτικό: ένα όχημα που θα είναι Xiaomi ή το κάθε σαπάκι 20-30ετίας που κυκλοφορεί χωρίς σωστό τεχνικό έλεγχο στους δρόμους;

    Επίσης, κυκλοφορούν ήδη ηλεκτρικά αυτοκίνητα από άλλες εταιρείες, ψιλοάγνωστες. Εκείνα σου γεμίζουν περισσότερο το μάτι;

    Και τέλος, η Xiaomi αν θα φτιάξει αυτοκίνητο, δεν θα το φτιάξει με το team που κατασκευάζει κινητά, αλλά με ανάλογο staff, σχετικό με οχήματα.

    Απλή συλλογιστική είναι όλα τα παραπάνω που λέω, πράγμα που δεν μπήκες στη διαδικασία να κάνεις, αλλά αρκέστηκες στο να πετάξεις μία π@πα για τον χαβαλέ, ενδεχομένως.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #9093
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Το έχω αναφέρει ξανά στο παρελθόν....
    Ψάχνω κινητό που στη 2,4 να υποστηρίζει 40 Άρι εύρος ζώνης....
    Δηλαδή στις ρυθμίσεις να κάνει link πάνω από 72Μ.... 135 Η 144 η και παραπάνω...
    Και φυσικά στη 5αρα μπάντα να πηγαίνει πάνω από 433 σε link speed.... Πχ 867+ ώστε να μπορώ να εκμεταλλευτώ τη 500 οπτική... Τώρα με τα 433 με φρενάρει στα 320 Μαξ... Αρκετά μεν αλλά ΔΕΝ πιάνει το μέγιστο.... Ούτε καν σε δοκιμή....
    Μιλάω πάντα για τη ταχύτητα που βλέπουμε στις ρυθμίσεις και ΟΧΙ σε speedtest.....
    Ακούω προτάσεις, οικονομικές και μη.... Αλλά από κινητό που να υπάρχει ακόμα στην αγορά....
    Κοίταζα το Χ5 pro poco, που υποτίθεται ότι είναι και wifi6.... Η το note 11s αν το θυμάμαι καλά για άλλο μέλος του σπιτιού... Αλλά δεν ξέρω... Τα έχει κανείς; Η να δω κάτι άλλο;
    Αυτό που έχω τώρα το redmi note 9t κλειδώνει στα 72 στη 2,4 με υποχρεωτικό 20αρι εύρος ζώνης και στα 433 στη 5 λόγω μιας κεραίας....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #9094
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    chrome έχει και οι ειδοποιήσεις είναι κομμένες. (μάλλον γιατί με την google κανείς δεν ξέρει)
    Εχουν αναφέρει ότι ενώ κόβεις τις ειδοποιήσεις από το google store, οι ειδοποιήσεις συνεχίζουν να έρχονται.
    Αντε ψάξε όλες τις εφαρμογές.
    Εγω δεν το κάνω.
    CRDROID OFFICIAL Android 14 spes + MindGapps = Certification
    Το έχω εγώ σε spes.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  5. #9095
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ εύκολα - και με μηδενικά επιχειρήματα - κρίνεις μια (σχεδόν) παγκόσμιας παρουσίας εταιρεία που έχει φτάσει σε αυτό το σημείο.
    έχω xiaomi κινητό mi max 3 τα μισά προβλήματα που διαβάζω σε φόρουμ αφορούν κινητά τηλέφωνα xiaomi.η παγκόσμιας παρουσίας εταιρεία στη χώρα μας δεν έχει ούτε καν αντιπρόσωπο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου η mitsubishi ξερεις απο που ξεκινησε και τι κατασκευαζει τωρα; Απο μεταφορικη εταιρια ξεκινησε. Η yamaha (μουσικα οργανα); Η hyundai (κατασκευαστικη);

    Απεναντιας, τα logistics, οι δεξιοτητες και οι ποροι που απαιτουνται για ενα ηλεκτρικο αυτοκινητο εχουν πολλα κοινα με αυτα για την παραγωγη ενος κινητου (μπαταριες, ηλεκτρονικα, λογισμικο), και σιγουρα περισσοτερα απο αυτα που ειχε η παραγωγη γαλοτσων με κινητου. Καποιοι τα λενε και tablet με ροδες.
    σαράντα χρόνια τώρα που ακούω το όνομα mitsubishi έχει συνδεθεί σε ότι κατάπιάστηκε με απόλυτη επιτυχία και στα αυτοκίνητα και στο κλιματισμό και παντού ας μη συγκρίνουμε τώρα ανόμοια πράγματα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι η Xiaomi δεν έχει τη δυνατότητα να φτιάξει ποιοτικό όχημα;

    Καταρχήν, αν δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλείας που θέτει η ΕΕ, δεν θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και κατ'επέκταση και στη χώρα μας.

    Από 'κει και πέρα, τα οχήματα της Τesla, τι παραπάνω ποιότητα/ασφάλεια θεωρείς ότι προσφέρουν ας πούμε σε σχέση με ένα υποθετικό όχημα της Xiaomi;

    Επίσης, τί πιστεύεις πως είναι πιο τρομακτικό: ένα όχημα που θα είναι Xiaomi ή το κάθε σαπάκι 20-30ετίας που κυκλοφορεί χωρίς σωστό τεχνικό έλεγχο στους δρόμους;

    Επίσης, κυκλοφορούν ήδη ηλεκτρικά αυτοκίνητα από άλλες εταιρείες, ψιλοάγνωστες. Εκείνα σου γεμίζουν περισσότερο το μάτι;

    Και τέλος, η Xiaomi αν θα φτιάξει αυτοκίνητο, δεν θα το φτιάξει με το team που κατασκευάζει κινητά, αλλά με ανάλογο staff, σχετικό με οχήματα.

    Απλή συλλογιστική είναι όλα τα παραπάνω που λέω, πράγμα που δεν μπήκες στη διαδικασία να κάνεις, αλλά αρκέστηκες στο να πετάξεις μία π@πα για τον χαβαλέ, ενδεχομένως.
    δεν είπα ότι δεν έχει τη δυνατότητα να κάνει ένα ποιοτικό όχημα αλλά από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά της δεν δείχνει κλήση προς την ποιότητα

    δεν πιστεύω ότι η tesla έχει ποιοτικά οχήματα δεν έχει παρελθόν στο αυτοκίνητο δεν ξέρω αν για κάποιο λόγο θα έχει μέλλον προσωπικά δεν θα το έπαιρνα ποτέ

    το ότι κυκλοφορούν οχήματα αυτής της ηλικίας ευθύνεται το κράτος δεν έδωσε ποτέ κίνητρα για να ανανεώσει το στόλο ο ίδιος ευθύνεται και για τον τεχνικό έλεγχο εντός εισαγωγικών

    δεν θα έπαιρνα ποτέ αυτοκίνητο ούτε ψιλοάγνωστης ούτε χοντροάγνωστης εταιρείας υπάρχουν τόσες εταιρείες με πορεία στο χρόνο γιατί να πάρω αυτό το ρίσκο

    αν κρίνω από το staff και τον τρόπο που κινήθηκε στο τηλέφωνο για ποιο λόγο να μην κάνει το ίδιο και για το όχημα

    το ποια είναι η συλλογιστική μου αφορά μόνο εμένα αν δεν σου αρέσει η άποψή μου την προσπερνάς και πολύ καλά θα κάνεις.
    θα σε συμβούλευα να μιλάς καλύτερα αν θέλεις να κάνουμε συζήτηση.
    VARAJOHN

  6. #9096
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Δεν αγοράζω Xiaomi: https://www.counterpointresearch.com...rtphone-share/
    Δεν έχει αντιπρόσωπο στην χώρα μας: https://infoquest.gr/el/news/i-info-...ner-tis-xiaomi
    Δεν έχει κατάστημα στην χώρα μας: https://www.infoquest.gr/el/news/i-x...tro-river-west
    Δεν έχει ηλεκτρονικό κατάστημα στην χώρα μας: https://www.mistore-greece.gr/ https://www.you.gr/special-pages/searchq?sn.q=xiaomi
    Δεν έχει Service στην χώρα μας: https://www.infoquest.gr/el/service-center

    Δεν πιστεύω ότι η Tesla έχει ποιοτικό οχήματα:
    https://www.businessinsider.com/tesl...da-ceo-2023-11

    Δεν έχει παρελθόν στο αυτοκίνητο:
    https://www.euroncap.com/en/results/bmw/x1/47128
    https://www.euroncap.com/en/results/tesla/model+y/46618

    Σιγά μην έπαιρνα αμάξι
    https://www.youtube.com/watch?v=0mf7SL_Qedc
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manosdoc : 29-12-23 στις 17:41.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  7. #9097
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι η Xiaomi δεν έχει τη δυνατότητα να φτιάξει ποιοτικό όχημα;

    Καταρχήν, αν δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλείας που θέτει η ΕΕ, δεν θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και κατ'επέκταση και στη χώρα μας.

    Από 'κει και πέρα, τα οχήματα της Τesla, τι παραπάνω ποιότητα/ασφάλεια θεωρείς ότι προσφέρουν ας πούμε σε σχέση με ένα υποθετικό όχημα της Xiaomi;

    Επίσης, τί πιστεύεις πως είναι πιο τρομακτικό: ένα όχημα που θα είναι Xiaomi ή το κάθε σαπάκι 20-30ετίας που κυκλοφορεί χωρίς σωστό τεχνικό έλεγχο στους δρόμους;

    Επίσης, κυκλοφορούν ήδη ηλεκτρικά αυτοκίνητα από άλλες εταιρείες, ψιλοάγνωστες. Εκείνα σου γεμίζουν περισσότερο το μάτι;

    Και τέλος, η Xiaomi αν θα φτιάξει αυτοκίνητο, δεν θα το φτιάξει με το team που κατασκευάζει κινητά, αλλά με ανάλογο staff, σχετικό με οχήματα.

    Απλή συλλογιστική είναι όλα τα παραπάνω που λέω, πράγμα που δεν μπήκες στη διαδικασία να κάνεις, αλλά αρκέστηκες στο να πετάξεις μία π@πα για τον χαβαλέ, ενδεχομένως.

    Συγκεκριμένα υπάρχουν άπειρα αμερικάνικα αυτοκινητά που δεν επιτρέπονται στην Ευρώπη όχι μόνο γιατί δεν ειναι ασφαλή για τον οδηγό αλλά η ΕΕ θέτει σχετικά υψηλά στάνταρ για την ασφάλεια των πεζών, κάτι που έχει γίνει θέμα συζητήσης με το φορηγάκι της tesla που μπροστά έχει αστσάλι και δεν συμπιέζεται αν πέσει σε επιβάτη. Το όχημα έχει βγει για carmageddon.
    Επίσης στο 2ο που λες, τα οχήματα της τέσλα έχουν από όσο ξέρω πολύ υψηλά σκορ σε διάφορα τεστ ασφαλείας, ένα εκ των οποιών ήταν το ότι δεν μπόρεσαν να το τουμπάρουν. Εντάξει, δεν ειναι νήμα για αυτοκινητα και δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες.
    Αλλά μην παρεξηγθώ για fan boy. Κάθε άλλο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω xiaomi κινητό mi max 3 τα μισά προβλήματα που διαβάζω σε φόρουμ αφορούν κινητά τηλέφωνα xiaomi.η παγκόσμιας παρουσίας εταιρεία στη χώρα μας δεν έχει ούτε καν αντιπρόσωπο



    σαράντα χρόνια τώρα που ακούω το όνομα mitsubishi έχει συνδεθεί σε ότι κατάπιάστηκε με απόλυτη επιτυχία και στα αυτοκίνητα και στο κλιματισμό και παντού ας μη συγκρίνουμε τώρα ανόμοια πράγματα



    δεν είπα ότι δεν έχει τη δυνατότητα να κάνει ένα ποιοτικό όχημα αλλά από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά της δεν δείχνει κλήση προς την ποιότητα

    δεν πιστεύω ότι η tesla έχει ποιοτικά οχήματα δεν έχει παρελθόν στο αυτοκίνητο δεν ξέρω αν για κάποιο λόγο θα έχει μέλλον προσωπικά δεν θα το έπαιρνα ποτέ

    το ότι κυκλοφορούν οχήματα αυτής της ηλικίας ευθύνεται το κράτος δεν έδωσε ποτέ κίνητρα για να ανανεώσει το στόλο ο ίδιος ευθύνεται και για τον τεχνικό έλεγχο εντός εισαγωγικών

    δεν θα έπαιρνα ποτέ αυτοκίνητο ούτε ψιλοάγνωστης ούτε χοντροάγνωστης εταιρείας υπάρχουν τόσες εταιρείες με πορεία στο χρόνο γιατί να πάρω αυτό το ρίσκο

    αν κρίνω από το staff και τον τρόπο που κινήθηκε στο τηλέφωνο για ποιο λόγο να μην κάνει το ίδιο και για το όχημα

    το ποια είναι η συλλογιστική μου αφορά μόνο εμένα αν δεν σου αρέσει η άποψή μου την προσπερνάς και πολύ καλά θα κάνεις.
    θα σε συμβούλευα να μιλάς καλύτερα αν θέλεις να κάνουμε συζήτηση.
    Φίλε μου ότι πληρώνεις παίρνεις κιόλας, σε όλα. Καμιά φορά πληρώνεις λιγότερα και παίρνεις περισσότερα. Εγώ αυτά ψάχνω αλλά καμιά φορά θα σου κάτσει και φόλλα. Λεφτά σε BMW κτλ δεν θα έδινα ποτέ. Έχω οδηγήσει άπειρα αυτοκινητα την τελευταία δεκαετία λόγω δουλειάς και τα πιο ολοκληρωμένα αυτοκινητα που είχα ποτέ ήταν το tucson και το karoq αν και το tucson είχε τότε 4 αστέρια και με προβλημάτιζε. Το karoq όμως ήταν σουπερ με μοναδικό πρόβλημα τον έξτρα θόρυβο στην καμπίνα που whatever καθώς καλύπτεται άνετα με μουσική. Βέβαια δεν τα έχω οδηγήσει σε Ελληνικούς δρόμους και αυτό αλλάζει πολλά. Το λέω αυτό γιατί είναι και θέμα πρωτεραιοτήτων που έχει διαφορικές ο καθένας μας.

  8. #9098
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Κολλάει κάπου η αυτοκίνηση στο thread της xiaomi στο section του android; Ήρεμα ρωτάω, γιατί στο thread του android είχες πρήξει ριπαπα με το wallet, πολλάκις.

  9. #9099
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κολλάει κάπου η αυτοκίνηση στο thread της xiaomi στο section του android; Ήρεμα ρωτάω, γιατί στο thread του android είχες πρήξει ριπαπα με το wallet, πολλάκις.
    Να σου απαντήσω ήρεμα. Θεωρητικά έχεις δίκιο αλλά το πρήζω που χρησιμοποιεις δεν δείχνει και την καλύτερη διάθεση. Θα σου απαντήσω καλή πίστη όμως.

    Αρχικά ήρεμα θα σου πω ότι πιστεύω πιαστηκες από κάτι συγκρτικα ελάχιστο για τις εντυπώσεις. Να σου εξηγήσω.

    Το νήμα έχει τίτλο σχετικά με Xiaomi. Η Xiaomi έχει διαφορά προϊόντα και κατά καιρούς έχουν συζητηθεί εδώ. Το γεγονός ότι βρίσκεται κάτω από το android γενικά έχει να κάνει με μια δομή του φόρουμ που είναι παρωχημένη αντίστοιχα με το όνομα. 25 χρόνια μετά τα πράγματα έχουν αλλάξει. Κάποιος λοιπόν ανέφερε κάτι με αυτοκίνητα και απαντήσαμε και αν παρατηρησες τουλάχιστον εγώ έγραψα ότι δεν είναι σχετικό και δεν απάντησα περισσότερα.

    Τώρα γιατί πιστεύω ότι το γράφεις για τις εντυπώσεις; Γιατί συζητάμε για μερικά μηνύματα όταν στο άλλο μήνα γίνεται χαμός κάθε φορά που υπάρχει ένα θέμα, όχι με το wallet αλλά με το γενικότερο ρουτ. Πνίγει κάθε άλλη συζήτηση. Είδες εδώ να πνίγεται κάτι με 4-5 μηνύματα; Να γράφαμε κατεπαναληψη τα σεντόνια να πω δίκιο έχεις και πάμε σε άλλο νήμα. Ίσως θα έπρεπε αλλά για μένα overkill δεδομένου του πως έχει κατασταλάξει το φόρουμ.

    Τώρα το γεγονός ότι χρησιμοποιείς την λέξη "πρήζω" για δύο φορές παράκληση, wallet αντί για root, ενώ υπάρχει ήδη έτοιμο νήμα όπως έγραψε κάποιος, και πάντα σε σύγκριση με τα 5 μηνύματα εδώ σε κάνει άδικο τουλάχιστον.

  10. #9100
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου απαντήσω ήρεμα. Θεωρητικά έχεις δίκιο αλλά το πρήζω που χρησιμοποιεις δεν δείχνει και την καλύτερη διάθεση. Θα σου απαντήσω καλή πίστη όμως.

    Αρχικά ήρεμα θα σου πω ότι πιστεύω πιαστηκες από κάτι συγκρτικα ελάχιστο για τις εντυπώσεις. Να σου εξηγήσω.

    Το νήμα έχει τίτλο σχετικά με Xiaomi. Η Xiaomi έχει διαφορά προϊόντα και κατά καιρούς έχουν συζητηθεί εδώ. Το γεγονός ότι βρίσκεται κάτω από το android γενικά έχει να κάνει με μια δομή του φόρουμ που είναι παρωχημένη αντίστοιχα με το όνομα. 25 χρόνια μετά τα πράγματα έχουν αλλάξει. Κάποιος λοιπόν ανέφερε κάτι με αυτοκίνητα και απαντήσαμε και αν παρατηρησες τουλάχιστον εγώ έγραψα ότι δεν είναι σχετικό και δεν απάντησα περισσότερα.

    Τώρα γιατί πιστεύω ότι το γράφεις για τις εντυπώσεις; Γιατί συζητάμε για μερικά μηνύματα όταν στο άλλο μήνα γίνεται χαμός κάθε φορά που υπάρχει ένα θέμα, όχι με το wallet αλλά με το γενικότερο ρουτ. Πνίγει κάθε άλλη συζήτηση. Είδες εδώ να πνίγεται κάτι με 4-5 μηνύματα; Να γράφαμε κατεπαναληψη τα σεντόνια να πω δίκιο έχεις και πάμε σε άλλο νήμα. Ίσως θα έπρεπε αλλά για μένα overkill δεδομένου του πως έχει κατασταλάξει το φόρουμ.

    Τώρα το γεγονός ότι χρησιμοποιείς την λέξη "πρήζω" για δύο φορές παράκληση, wallet αντί για root, ενώ υπάρχει ήδη έτοιμο νήμα όπως έγραψε κάποιος, και πάντα σε σύγκριση με τα 5 μηνύματα εδώ σε κάνει άδικο τουλάχιστον.
    Να μην είμαι άδικος τότε, απολογούμαι.

  11. #9101
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω xiaomi κινητό mi max 3 τα μισά προβλήματα που διαβάζω σε φόρουμ αφορούν κινητά τηλέφωνα xiaomi.η παγκόσμιας παρουσίας εταιρεία στη χώρα μας δεν έχει ούτε καν αντιπρόσωπο



    σαράντα χρόνια τώρα που ακούω το όνομα mitsubishi έχει συνδεθεί σε ότι κατάπιάστηκε με απόλυτη επιτυχία και στα αυτοκίνητα και στο κλιματισμό και παντού ας μη συγκρίνουμε τώρα ανόμοια πράγματα



    δεν είπα ότι δεν έχει τη δυνατότητα να κάνει ένα ποιοτικό όχημα αλλά από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά της δεν δείχνει κλήση προς την ποιότητα

    δεν πιστεύω ότι η tesla έχει ποιοτικά οχήματα δεν έχει παρελθόν στο αυτοκίνητο δεν ξέρω αν για κάποιο λόγο θα έχει μέλλον προσωπικά δεν θα το έπαιρνα ποτέ

    το ότι κυκλοφορούν οχήματα αυτής της ηλικίας ευθύνεται το κράτος δεν έδωσε ποτέ κίνητρα για να ανανεώσει το στόλο ο ίδιος ευθύνεται και για τον τεχνικό έλεγχο εντός εισαγωγικών

    δεν θα έπαιρνα ποτέ αυτοκίνητο ούτε ψιλοάγνωστης ούτε χοντροάγνωστης εταιρείας υπάρχουν τόσες εταιρείες με πορεία στο χρόνο γιατί να πάρω αυτό το ρίσκο

    αν κρίνω από το staff και τον τρόπο που κινήθηκε στο τηλέφωνο για ποιο λόγο να μην κάνει το ίδιο και για το όχημα

    το ποια είναι η συλλογιστική μου αφορά μόνο εμένα αν δεν σου αρέσει η άποψή μου την προσπερνάς και πολύ καλά θα κάνεις.
    θα σε συμβούλευα να μιλάς καλύτερα αν θέλεις να κάνουμε συζήτηση.
    Οκ, ίσως ακούστηκε κάπως άκομψο έτσι όπως το είπα, αλλά δεν είδα κάποια ουσία στον τρόπο που σχολίασες τη φάση.

    Μου θύμισε κλασική απάντηση σε άρθρα του διπλανού άυπνου forum που αναφέρονται σε είδηση που αφορά τη Xiaomi.

    Από 'κει και πέρα. Εγώ προσωπικά, ότι πήρα από xiaomi (κινητά, earbuds, ρολόι, κλπ) ήταν άκρως ποιοτικό και μου κράτησε, χωρίς προβλήματα.

    Προφανώς η δική μου εμπειρία και η δική σου δεν θα κρίνουν την ποιότητα μιας εταιρείας.

    Αλλά όταν μιλάμε για αυτοκίνητα, οι εταιρείες πρέπει να περάσουν κάποια tests που είναι υποχρεωτικά ώστε να επιτραπεί η κυκλοφορία στην ευρωπαϊκή αγορά τουλάχιστον.

    Δηλαδή μην περιμένεις να κυκλοφορούν αυτοκίνητα xiaomi που θα σου μένει το τιμόνι στο χέρι ή θα ραγίσει εν κινήσει η κρεμαγιέρα.

    Και προφανώς δεν θα πουλάει αυτοκίνητα με 500€ για να περιμένεις τέτοιες φάσεις.

    Btw, η dacia που κάνει θραύση τα τελευταία χρόνια, είναι καμιά σοβαρή εταιρεία ξέρω γω; Αν δεις τα οχήματά της, είναι τέρμα ψεύτικα, αλλά έχουν συμφέρουσα τιμή.

    Κάτι τέτοιο περιμένω να συμβεί με την Xiaomi, αν εντέλει κυκλοφορήσει και αυτοκίνητο.

    Αντί να πάρει κάποιος ένα μικρομεσαίο με 13000-15000 ευρώ, θα τσιμπάει Xiaomi με 9000-10000.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  12. #9102
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Να πω και εγώ το ίδιο για την αυτοκίνηση στο παρόν θέμα....
    Ναι μεν η συζήτηση αφορά τη συγκεκριμένη μάρκα, αλλά δεν βλέπω πως αφορά το android....
    Τώρα το παρωχημένο που αναφέρθηκε η αλήθεια είναι ότι δεν το κατάλαβα.... Παρωχημένο κατά ποια έννοια;
    Οι άλλες συσκευές που αναφέρθηκαν ίσως να τρέχουν κάποια έκδοση android και δηλαδή linux, τα αυτοκίνητα η σκούπες η ακουστικά κάνουν το ίδιο;
    Γιατί δηλαδή εγώ που περιμένω μια απάντηση για κινητό πχ να διαβάζω όλο αυτό το κατεβατο για αυτοκίνητα και να χάνεται και προς τα πίσω το μήνυμα μου;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #9103
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    σαράντα χρόνια τώρα που ακούω το όνομα mitsubishi έχει συνδεθεί σε ότι κατάπιάστηκε με απόλυτη επιτυχία και στα αυτοκίνητα και στο κλιματισμό και παντού ας μη συγκρίνουμε τώρα ανόμοια πράγματα
    Οκ, αυτο ομως διαφερει απο το αρχικο επιχειρημα του τι δουλεια εχει με αυτοκινητα μια εταιρια κινητων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω xiaomi κινητό mi max 3 τα μισά προβλήματα που διαβάζω σε φόρουμ αφορούν κινητά τηλέφωνα xiaomi.η παγκόσμιας παρουσίας εταιρεία στη χώρα μας δεν έχει ούτε καν αντιπρόσωπο
    Απο την αλλη βεβαια μηπως αυτο εχει να κανει με το γεγονος πως τα xiaomi ειναι εξαιρετικα διαδεδομενα; Θυμαμαι πριν 5-6 χρονια να ειμαι σε καφετερια και να συνειδητοποιω πως 9/10 ειχαν xiaomi. Κατι αντιστοιχο με το iphone που το ειχαν ολοι πριν 10+ χρονια (βορεια Ευρωπη).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και εγώ το ίδιο για την αυτοκίνηση στο παρόν θέμα....
    Ναι μεν η συζήτηση αφορά τη συγκεκριμένη μάρκα, αλλά δεν βλέπω πως αφορά το android....
    Τώρα το παρωχημένο που αναφέρθηκε η αλήθεια είναι ότι δεν το κατάλαβα.... Παρωχημένο κατά ποια έννοια;
    Οι άλλες συσκευές που αναφέρθηκαν ίσως να τρέχουν κάποια έκδοση android και δηλαδή linux, τα αυτοκίνητα η σκούπες η ακουστικά κάνουν το ίδιο;
    Γιατί δηλαδή εγώ που περιμένω μια απάντηση για κινητό πχ να διαβάζω όλο αυτό το κατεβατο για αυτοκίνητα και να χάνεται και προς τα πίσω το μήνυμα μου;
    Αν το σκεφτεις ομως, και xiaomi θα ειναι το αυτοκινητο και θα φοραει android.

  14. #9104
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το in car σύστημα του SU7 θα τρέχει HyperOS που - ως γνωστόν - βασίζεται σε Android.

    Προς το παρόν δεν έχω διαβάσει τίποτα περί ειδικής έκδοσης λογισμικού για το αυτοκίνητο (όπως δεν υπάρχει διαφορετική έκδοση MIUI για smartphone/ tablet) και όλο αυτό το rebranding στοχεύει στο προσωπικά όραμα της Xiaomi για την IoT εποχή με one ROM to rule them all.

  15. #9105
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το in car σύστημα του SU7 θα τρέχει HyperOS που - ως γνωστόν - βασίζεται σε Android.

    Προς το παρόν δεν έχω διαβάσει τίποτα περί ειδικής έκδοσης λογισμικού για το αυτοκίνητο (όπως δεν υπάρχει διαφορετική έκδοση MIUI για smartphone/ tablet) και όλο αυτό το rebranding στοχεύει στο προσωπικά όραμα της Xiaomi για την IoT εποχή με one ROM to rule them all.
    Ετσι. Η εταιρια συγκεκριμενα λεει αυτο:
    Xiaomi said all its EVs will come pre-installed with its HyperOS system, which combines a customised Android system and the company’s proprietary Internet of Things platform Vela. Lei touted the interconnectivity between Xiaomi vehicles and smartphones, helped by the shared operating system.

Σελ. 607 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 587597602605606607608609612617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας