Σελ. 471 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 451461466469470471472473476481491 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.051-7.065 από 9291
  1. #7051
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.660
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Θα σκεφτόσουν refurbished ?
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  2. #7052
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πρόβλημα με το μέγεθος. Και αυτά που έχω τώρα μεγάλα είναι. Τα έχω συνηθίσει.


    Ενδιαφέρον το Redmi Note 9 Pro. Χάνει στην οθόνη σε σχέση με το Samsung, αλλά έχει Qualcomm επεξεργαστή που πιθανότατα σημαίνει AOSP όταν η Xiaomi το παρατήσει. Έχει notification led; Επίσης μια και ο Johnson ανέφερε τη Huawei καλή περίπτωση βλέπω και το P Smart S (έχει OLED οθόνη, ενώ το Samsung AMOLED).

    Όλα μπορώ να τα πάρω από Amazon UK και με ευκολία πληρωμής, (1+5 δόσεις). Ήθελα να το καθυστερήσω για μετά το καλοκαίρι, αλλά δε με βλέπω να το καταφέρνω. Πραγματικά η μπαταρία στο ZUK φαίνεται ότι τινάζει τα πέταλα. Αύριο με πιο καθαρό μυαλό θα αποφασίσω


    Διαφωνώ, μια και εδώ και 4-5 χρόνια την έχω βγάλει με το ZUK Z1 (32bit Snapdragon 801) και το Lenovo Vibe P1 Pro (Snapdragon 616). Στη γυναίκα μου πέρσι τα Χριστούγεννα της πήρα Redmi 7 και είναι μια χαρούλα και πολύ πιο γρήγορο από αυτά που έχω εδώ και τόσα χρόνια (λογικό βέβαια έχει πιο καινούργιο επεξεργαστή). Δηλαδή πόσο χειρότερο να είναι το Samsung M31;
    Είναι κανένα από αυτά Samsung με One UI 2.0; Nope. Πιασε Α51 και θα καταλάβεις. Μην πας σε φθηνο Samsung.

    Τουλαχιστον σε Xiaomi θα'χεις και updates για κάποια χρόνια σε MIUI, σε mid-range της Samsung, καλή τυχη
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #7053
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Βοηθεια για να μην σκοτωσω κανεναν πρωι πρωι!
    Το redmi note 8 μιας φιλης μου της επεσε κατω και η οθονη μαυρισε εντελως, σαν να ειναι σβηστο, χωρις να σπασει. Δεν αντιδρα σε κανενα αγγιγμα, αλλα χτυπαει κανονικα σε μηνυματα, κλησεις, ειδοποιησεις κλπ. Τι μπορει να εχει?
    ديميتريس

  4. #7054
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοηθεια για να μην σκοτωσω κανεναν πρωι πρωι!
    Το redmi note 8 μιας φιλης μου της επεσε κατω και η οθονη μαυρισε εντελως, σαν να ειναι σβηστο, χωρις να σπασει. Δεν αντιδρα σε κανενα αγγιγμα, αλλα χτυπαει κανονικα σε μηνυματα, κλησεις, ειδοποιησεις κλπ. Τι μπορει να εχει?
    Το πιθανότερο είναι ότι έσπασε η οθόνη εσωτερικά ή το κύκλωμα ελέγχου. Είναι σαν να περιγράφεις υπολογιστή χωρίς οθόνη.

  5. #7055
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Χμ....θα μπορούσε ενδεχομένως με το απότομο του πεσίματος να βγήκε το digitizer;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #7056
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πρόβλημα με το μέγεθος. Και αυτά που έχω τώρα μεγάλα είναι. Τα έχω συνηθίσει.


    Ενδιαφέρον το Redmi Note 9 Pro. Χάνει στην οθόνη σε σχέση με το Samsung, αλλά έχει Qualcomm επεξεργαστή που πιθανότατα σημαίνει AOSP όταν η Xiaomi το παρατήσει. Έχει notification led; Επίσης μια και ο Johnson ανέφερε τη Huawei καλή περίπτωση βλέπω και το P Smart S (έχει OLED οθόνη, ενώ το Samsung AMOLED).

    Όλα μπορώ να τα πάρω από Amazon UK και με ευκολία πληρωμής, (1+5 δόσεις). Ήθελα να το καθυστερήσω για μετά το καλοκαίρι, αλλά δε με βλέπω να το καταφέρνω. Πραγματικά η μπαταρία στο ZUK φαίνεται ότι τινάζει τα πέταλα. Αύριο με πιο καθαρό μυαλό θα αποφασίσω


    Διαφωνώ, μια και εδώ και 4-5 χρόνια την έχω βγάλει με το ZUK Z1 (32bit Snapdragon 801) και το Lenovo Vibe P1 Pro (Snapdragon 616). Στη γυναίκα μου πέρσι τα Χριστούγεννα της πήρα Redmi 7 και είναι μια χαρούλα και πολύ πιο γρήγορο από αυτά που έχω εδώ και τόσα χρόνια (λογικό βέβαια έχει πιο καινούργιο επεξεργαστή). Δηλαδή πόσο χειρότερο να είναι το Samsung M31;
    Αν θες amoled, mi note 10 lite, αλλιώς rn9 pro που είπε και ο flame.
    Το P Smart S δεν έχει ούτε gplay services, συν ότι ξεχνάς custom roms.

  7. #7057
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιθανότερο είναι ότι έσπασε η οθόνη εσωτερικά ή το κύκλωμα ελέγχου. Είναι σαν να περιγράφεις υπολογιστή χωρίς οθόνη.
    Οποτε μιλαμε για χοντρη βλαβη... Ευχαριστω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ....θα μπορούσε ενδεχομένως με το απότομο του πεσίματος να βγήκε το digitizer;
    Αν βγηκε το digitizer, δεν θα επρεπε να αναβει οταν ξεκλειδωνει το κινητο απο το κουμπι του? Γιατι δεν αναβει ουτε ετσι.
    ديميتريس

  8. #7058
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.660
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε μιλαμε για χοντρη βλαβη... Ευχαριστω.


    Αν βγηκε το digitizer, δεν θα επρεπε να αναβει οταν ξεκλειδωνει το κινητο απο το κουμπι του? Γιατι δεν αναβει ουτε ετσι.
    Μπορεί απλά να κουνήθηκε το καλώδιο. Άνοιξέ το το κινητό και δες. Δεν είναι δύσκολο
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  9. #7059
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.990
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοηθεια για να μην σκοτωσω κανεναν πρωι πρωι!
    Το redmi note 8 μιας φιλης μου της επεσε κατω και η οθονη μαυρισε εντελως, σαν να ειναι σβηστο, χωρις να σπασει. Δεν αντιδρα σε κανενα αγγιγμα, αλλα χτυπαει κανονικα σε μηνυματα, κλησεις, ειδοποιησεις κλπ. Τι μπορει να εχει?
    Long press το Power button για να κάνει reboot, μπας και...;

    Προφανώς αμα έχει χαλάσει η οθόνη, μετά δε θα μπορεί να βάλει pin για να το ανοιξει, οπότε θα φαίνεται κλειστό. Αλλά και έτσι που είναι, άμα δεν μπορεί να απαντήσει, δεν έχει νόημα. Θα νομίζουν ότι τους γράφει, οπότε καλύτερα κλειστό;
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  10. #7060
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Βρηκα νωριτερα αυτο εδω, που ειναι μεν παλιο και για amoled οθονες. Παιζει να ισχυει και για την οθονη του redmi note 8 που ειναι ips?
    https://www.ifixit.com/Answers/View/...+still+working
    ديميتريس

  11. #7061
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.986
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σκεφτόσουν refurbished ?
    Εξαρτάται την τιμή, αλλά μάλλον όχι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κανένα από αυτά Samsung με One UI 2.0; Nope. Πιασε Α51 και θα καταλάβεις. Μην πας σε φθηνο Samsung.

    Τουλαχιστον σε Xiaomi θα'χεις και updates για κάποια χρόνια σε MIUI, σε mid-range της Samsung, καλή τυχη
    To A51 έχει λιγότερη μνήμη από το M31 (και τα δύο έχουν τον ίδιο επεξεργαστή). Διάβασα κάποια reviews σχετικά με το performance του Μ31 και όντως υπάρχουν κάποιες αναφορές για lag εδώ κι εκεί. Οι εφαρμογές που με ενδιαφέρουν όμως δεν είναι τίποτα βαρύ (Brave browser, WhatsApp/Viber/Skype/Zoom, Nine email/Gmail/Protonmail και κάποιες για τα monitoring software της IT υποδομής που έχουμε στη δουλειά).

    Επίσης το M31 έρχεται με Android 10 και One UI 2.0. Στα των αναβαθμίσεων η Samsung πλέον δίνει αναβαθμίσεις για δυο χρόνια το οποίο σημαίνει ότι το M31 θα πάει μέχρι και σε Android 12 (το προηγούμενο M30s που ερχόταν με 9 πήρε την αναβάθμισε σε 10 και One UI 2.0). Νομίζω μετά δίνει μόνο αναβαθμίσεις ασφαλείας για κάποιο διάστημα. Δεν το λες και κακό.

    Για να μην πολυλογώ είμαι μεταξύ των Samsung M31 και Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Το πρώτο κερδίζει στην οθόνη, ενώ το δεύτερο στον Qualcomm επεξεργαστή (βλέπε AOSP για πιο μελλοντικά, γενικά δεν αλλάζω κινητό εύκολα) και στην ύπαρξη infrared (με ψιλό-ενδιαφέρει, μια κι έχω μαζέψει πολλά τηλεκοντρολ στο σαλόνι τελευταία ). Σε όλα τα υπόλοιπα σε γενικές γραμμές είναι ίδια (μνήμη, flash storage, dual sim με dedicated sd card slot, nfc, κτλ).

    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m31-10079.php
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_redm..._pro-10217.php



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες amoled, mi note 10 lite, αλλιώς rn9 pro που είπε και ο flame.
    Το P Smart S δεν έχει ούτε gplay services, συν ότι ξεχνάς custom roms.
    Τώρα το είδα αυτό. Οπότε άκυρο στο Huawei. Αντίστοιχό του βλέπω το Honor 9X, το οποίο σε επιδόσεις και κυρίως μπαταρία είναι χειρότερο από τα Samsung και Redmi.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοηθεια για να μην σκοτωσω κανεναν πρωι πρωι!
    Το redmi note 8 μιας φιλης μου της επεσε κατω και η οθονη μαυρισε εντελως, σαν να ειναι σβηστο, χωρις να σπασει. Δεν αντιδρα σε κανενα αγγιγμα, αλλα χτυπαει κανονικα σε μηνυματα, κλησεις, ειδοποιησεις κλπ. Τι μπορει να εχει?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιθανότερο είναι ότι έσπασε η οθόνη εσωτερικά ή το κύκλωμα ελέγχου. Είναι σαν να περιγράφεις υπολογιστή χωρίς οθόνη.
    Αυτό που λέει ο chat. Το είχα πάθει στο ZUK Z1 μετά από 2-3 γερές πτώσεις (δε μπορούσα να συνηθίσω το μέγεθός του τότε ). Πήγε για αλλαγή οθόνης δυστυχώς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 30-07-20 στις 16:30. Αιτία: typo
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #7062
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Απο banggood/gearbest θα αγοράσεις η σκρουτζομαγαζο? Εκτός αν τα σκάσεις και για την εγγύηση.

  13. #7063
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη γυναίκα μου πέρσι τα Χριστούγεννα της πήρα Redmi 7 και είναι μια χαρούλα και πολύ πιο γρήγορο από αυτά που έχω εδώ και τόσα χρόνια (λογικό βέβαια έχει πιο καινούργιο επεξεργαστή). Δηλαδή πόσο χειρότερο να είναι το Samsung M31;
    Δε συμφωνώ με αυτή τη λογική. Για μένα το θέμα είναι το τι μπορείς να αγοράσεις με αυτά τα χρήματα σήμερα, ασχέτως του τι είχες δει πριν.
    Δε θα έπρεπε το ένα να επηρεάζει το άλλο.

    Πρόσφατα δεν κατάφερα να πείσω φίλο να αγοράσει Ryzen και θα πάει να πάρει πάλι Intel και όταν του μιλάω για performance σε σχέση με ryzen στα ίδια χρήματα, μου λέει ακριβώς αυτό, πόσο καλύτερος θα είναι από το παλιό του ούτως ή άλλως...
    Τα defaults καθορίζουν τον κόσμο.

  14. #7064
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.986
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο banggood/gearbest θα αγοράσεις η σκρουτζομαγαζο? Εκτός αν τα σκάσεις και για την εγγύηση.
    Amazon UK.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε συμφωνώ με αυτή τη λογική. Για μένα το θέμα είναι το τι μπορείς να αγοράσεις με αυτά τα χρήματα σήμερα, ασχέτως του τι είχες δει πριν.
    Δε θα έπρεπε το ένα να επηρεάζει το άλλο.

    Πρόσφατα δεν κατάφερα να πείσω φίλο να αγοράσει Ryzen και θα πάει να πάρει πάλι Intel και όταν του μιλάω για performance σε σχέση με ryzen στα ίδια χρήματα, μου λέει ακριβώς αυτό, πόσο καλύτερος θα είναι από το παλιό του ούτως ή άλλως...
    Απλώς θέλω να πω ότι δεν καίγομαι να έχω το σούπα ντούπα κινητό. Ποτέ δεν είχα, γιατί ποτέ δε με ενδιέφερε. Έχω συγκεκριμένες απαιτήσεις τις οποίες ανάφερα πριν και για τις οποίες ακόμα κι ένα κινητό κάτω από 100€ (ή £100 για μένα που ζω στο ΗΒ) μπορεί να τις καλύψει.

    Εν τω μεταξύ πριν λίγο τσέκαρα και στη δουλειά και ως μέλος του IT της εταιρείας μπορώ να πάρω κινητό αρκεί να μεταφέρω το νούμερό μου στο συμβόλαιο που έχουμε. Το σκέφτομαι, αλλά μάλλον προτιμώ να έχω το δικό μου παρά να μπλέξω με τη δουλειά για κάτι τέτοιο. Στο κάτω της γραφής κινητό είναι, δεν είναι και οικόπεδο
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  15. #7065
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Το realme 6 pro θα μπορούσε να είναι μια αντιπρόταση,δεν είδα όμως κάπου για global version.

Σελ. 471 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 451461466469470471472473476481491 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας