Σελ. 194 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 174184189192193194195196199204214 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.896-2.910 από 9291
  1. #2896
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 250 υπάρχει και το Mi5S με καμερούκλα τόσο σε stock, όσο και με Google Camera port.
    Και πολύ ανώτερο τσιπ και συνολικά σαν συσκευή.
    Χωρίς όμως την B20. Γιαυτό και από νωρίς είχαν αποκλειστεί αυτές οι παλαιότερες εκδόσεις με πεσμένη τιμή.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #2897
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και η micro four thirds mirrorless φωτογραφική που έβγαλε χαντακώθηκε από το τρισάθλιο firmware. Φαίνεται ότι απλά δεν έχουν την απαιτούμενη τεχνογνωσία για imaging software.
    δεν ξέρω είναι ενα μυστηριώδες θέμα που δεν θα το μάθουμε

    πιθανή εξήγηση για μένα είναι πως η xiaomi έχει βολευτεί που κυριαρχεί και λύνει τα προβλήματα αργά και χαλαρά
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  3. #2898
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς όμως την B20. Γιαυτό και από νωρίς είχαν αποκλειστεί αυτές οι παλαιότερες εκδόσεις με πεσμένη τιμή.
    αν μενεις στην Αθηνα δεν υπαρχει κ ιδιαιτερο προβλημα..ποτε δε σκαλωσα σ'αυτο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω είναι ενα μυστηριώδες θέμα που δεν θα το μάθουμε

    πιθανή εξήγηση για μένα είναι πως η xiaomi έχει βολευτεί που κυριαρχεί και λύνει τα προβλήματα αργά και χαλαρά
    και γω αυτο πιστευω,δεν τους καιει και τοσο..και οκ,ας εχει κ μερικα μειονεκτηματα,τι να γινει
    VAMOS ARIS

  4. #2899
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μενεις στην Αθηνα δεν υπαρχει κ ιδιαιτερο προβλημα..ποτε δε σκαλωσα σ'αυτο
    Δεν μένω Αθήνα αλλά Βέλγιο. Γενικά προσπαθώ το κινητό να υποστηρίζει πολλές μπαντες λόγω ταξιδιών.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναμένω και εγώ το δικό μου mia1 από Κίνα αύριο ή μεθαύριο.

    Το πιο σημαντικό που με απασχολεί είναι η κάμερα. Εγώ όταν αποφάσισα να το πάρω, ήμουν μεταξύ των τελευταίων motog και redmi note 4. Όταν ξαφνικά ανακοινώθηκε το mia1 είδα κάτι βίντεο που το σύγκριναν με τα moto g και οι φωτογραφίες φαινόντουσαν καλύτερες.

    Μετά είναι το θέμα rom. Στην κατηγορία μόνο το motog υπόσχεται update αλλά έκανε και ανακοινώσεις πολύ φάουλ. Δεν ξέρω για το φθηνό νοκια αλλά νομίζω έχει πολύ μικρό επεξεργαστή. Είναι η μόνη εταιρία που υπόσχεται updates.

    Δυστυχώς στα 200-250 ευρώ δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές. Η xiaomi κυριαρχεί.

    Με το Oreo θα υπάρξει API για την διπλή κάμερα; Γενικά στο play store εφαρμογή υπάρχει που να υποστηρίζει δύο κάμερες;
    Παρέλαβα. Έχω 4 απογεύματα να το σετάρω και να δω τι θα κάνω με την κάμερα. Root δεν θέλω γιατί χάνω τα updates που είναι και ο κύριος λόγος αγοράς.
    Πληρώνω όσο όσο για μια καλή κάμερα εφαρμογή
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #2900
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μένω Αθήνα αλλά Βέλγιο. Γενικά προσπαθώ το κινητό να υποστηρίζει πολλές μπαντες λόγω ταξιδιών.

    - - - Updated - - -



    Παρέλαβα. Έχω 4 απογεύματα να το σετάρω και να δω τι θα κάνω με την κάμερα. Root δεν θέλω γιατί χάνω τα updates που είναι και ο κύριος λόγος αγοράς.
    Πληρώνω όσο όσο για μια καλή κάμερα εφαρμογή
    Καλορίζικο! Περιμένω εντυπώσεις σου από τη κάμερα.

    Επίσης, Έχω δίπλα μου κάποιον με iPhone 7 Plus. Μιλάμε η Xiaomi παρά κάτι χιλιοστά δε το έκανε απόλυτα ίδιο χαχαχα

  6. #2901
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικο! Περιμένω εντυπώσεις σου από τη κάμερα.

    Επίσης, Έχω δίπλα μου κάποιον με iPhone 7 Plus. Μιλάμε η Xiaomi παρά κάτι χιλιοστά δε το έκανε απόλυτα ίδιο χαχαχα


    Προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό το design ίσως από αντίδραση ίσως γιατί όλα αντίγραφα έχουν.
    Πιο ωραία κινητά κατά την γνώμη μου βγάζει η Huawei και μερικά HTC. Αυτά τα μπλέ τους με σκοτώνουν

    - - - Updated - - -

    Με την παραλλαβή έκανα update σε 7.1.2 security patch 1 Oct. Παρεπιπτόντως να ρωτήσω, το 7.1.2 δεν αλλάζει με τα security patches έτσι; Είναι η έκδοση του λειτουργικού.

    Το κινητό (mi a1) είναι πολύ λεπτό. Πρώτη φορά πιάνω τόσο λεπτό και πρέπει να συνηθίσω. Στην αίσθηση αφής είναι καλύτερο από το redmi note 3 pro που ανατρίχιαζα ειδικά τον χειμώνα. Το έχω πάρει σε μαύρο χρώμα και είναι ωραίο και διακριτικό. Τώρα θέλω να βρω και μια θήκη είτε πολύ λεπτή διαφανής, είτε μια μαύρη. Δεν θέλω τις αναδιπλούμενες αλλά η καλύτερη θήκη που έχω δει ποτέ σε κινητό ήταν αυτή σε 1+3 σε μη διαφανές και πολύ λεπτό. Ούτε που το έβλεπες στο κινητό και μάλιστα το έκανε και πιο όμορφο. Θέλω και ένα tempered glass. Από ότι βλέπω το 5x και το mia1 έχουν τα ίδια αξεσουάρ. Θα ήθελα να έχω κάτι μέχρι την Παρασκευή, συνεπώς έχει βρεί κάτι κανείς σε ευρωπαική αγορά για άμεση αποστολή; Αλλιώς αν έχει βρει κάποιος κάτι ανάλογα καλό από Κίνα ας μου πει.

    Παρεπιπτόντως στο android υπάρχει μια επιλογή που σου λέει να κάνεις restore από άλλη συσκευή. Δεν έκανε και πολλά για μένα έξω από το σετάρισμα του google account, και έτσι ξεκίνησε το play store να αναθμίζει.

    Φωτογραφίες δεν έχω πάρει ακόμα καθώς είναι γενικά νύχτα. Θα ξαναρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή στο store με υποστήριξη διπλών καμερών, γιατί δεν θέλω να κάνω root. Αλλιώς θα μείνω με stok και opencamera. Γενικά ποια είναι η επίσημη ορολογία για να κάνεις αναζήτηση; Βλέπω ένα Camera2 API αλλά αυτό είναι το v2 του SDK από Android.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  7. #2902
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό το design ίσως από αντίδραση ίσως γιατί όλα αντίγραφα έχουν.
    Πιο ωραία κινητά κατά την γνώμη μου βγάζει η Huawei και μερικά HTC. Αυτά τα μπλέ τους με σκοτώνουν

    - - - Updated - - -

    Με την παραλλαβή έκανα update σε 7.1.2 security patch 1 Oct. Παρεπιπτόντως να ρωτήσω, το 7.1.2 δεν αλλάζει με τα security patches έτσι; Είναι η έκδοση του λειτουργικού.

    Το κινητό (mi a1) είναι πολύ λεπτό. Πρώτη φορά πιάνω τόσο λεπτό και πρέπει να συνηθίσω. Στην αίσθηση αφής είναι καλύτερο από το redmi note 3 pro που ανατρίχιαζα ειδικά τον χειμώνα. Το έχω πάρει σε μαύρο χρώμα και είναι ωραίο και διακριτικό. Τώρα θέλω να βρω και μια θήκη είτε πολύ λεπτή διαφανής, είτε μια μαύρη. Δεν θέλω τις αναδιπλούμενες αλλά η καλύτερη θήκη που έχω δει ποτέ σε κινητό ήταν αυτή σε 1+3 σε μη διαφανές και πολύ λεπτό. Ούτε που το έβλεπες στο κινητό και μάλιστα το έκανε και πιο όμορφο. Θέλω και ένα tempered glass. Από ότι βλέπω το 5x και το mia1 έχουν τα ίδια αξεσουάρ. Θα ήθελα να έχω κάτι μέχρι την Παρασκευή, συνεπώς έχει βρεί κάτι κανείς σε ευρωπαική αγορά για άμεση αποστολή; Αλλιώς αν έχει βρει κάποιος κάτι ανάλογα καλό από Κίνα ας μου πει.

    Παρεπιπτόντως στο android υπάρχει μια επιλογή που σου λέει να κάνεις restore από άλλη συσκευή. Δεν έκανε και πολλά για μένα έξω από το σετάρισμα του google account, και έτσι ξεκίνησε το play store να αναθμίζει.

    Φωτογραφίες δεν έχω πάρει ακόμα καθώς είναι γενικά νύχτα. Θα ξαναρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή στο store με υποστήριξη διπλών καμερών, γιατί δεν θέλω να κάνω root. Αλλιώς θα μείνω με stok και opencamera.
    Έχω παραγγείλει από eBay μια θήκη που δείχνει πολύ όμορφη χωρίς να χαλάει την αισθητική της συσκευής αλλά ως ότου τη παραλάβω και δοκιμάσω, μάλλον θα έχει περάσει μήνας.

  8. #2903
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα στο φόρουμ,
    μεταξύ των redmi note 4x και mi-a1 ποιο προτείνετε;
    αξίζει τα παραπάνω χρήματα που ζητάει το mi-a1;
    επίσης επειδή πολλοί αναφέρουν ότι το mi-a1 δεν έχει hardware ραδιόφωνο ισχύει κάτι τέτοιο;

  9. #2904
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpa2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο φόρουμ,
    μεταξύ των redmi note 4x και mi-a1 ποιο προτείνετε;
    αξίζει τα παραπάνω χρήματα που ζητάει το mi-a1;
    επίσης επειδή πολλοί αναφέρουν ότι το mi-a1 δεν έχει hardware ραδιόφωνο ισχύει κάτι τέτοιο;
    Αν δε σε ενδιαφέρει το dual camera setup και ακόμη περισσότερο το Android One πρόγραμμα με το καθαρό λειτουργικό έναντι της MIUI, ίσως να προτιμούσες το Redmi Note 4X.

    Βέβαια αν τα δεις από κοντά, θεωρώ πως το Mi A1 είναι μακράν ομορφότερο. Περί ορέξεως βέβαια..

    Όμως έχουν και μια σημαντική διαφορά τιμής.

    - - - Updated - - -

    SOT και χρήση του Mi A1:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20171023-235640.png  

    Screenshot_20171023-235653.png  


  10. #2905
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    δε τα παει κ ασχημα αλλα στα χερια μου πανω απο 4ωρο δε το κοβω
    VAMOS ARIS

  11. #2906
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε τα παει κ ασχημα αλλα στα χερια μου πανω απο 4ωρο δε το κοβω
    Εσύ ούτε με Mi Max 2 δε βλέπω να σώζεσαι

    - - - Updated - - -

    https://twitter.com/xiaomi/status/922777682454102016

  12. #2907
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ ούτε με Mi Max 2 δε βλέπω να σώζεσαι

    - - - Updated - - -

    https://twitter.com/xiaomi/status/922777682454102016
    Είμαι δύσκολο παιδί.. Υποφέρουν Τα κινητά στα χέρια μου
    VAMOS ARIS

  13. #2908
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έχει αρχίσει και μου αρέσει το mi a1. Το μαύρο του πάει και μοιάζει με τα mi5 και mi6, αλλά όχι τόσο στενό και μικρό.

    Το ηχείο σήμερα παρατήρησα ότι μπορεί να ζοριστεί σε κάποιες συχνότητες. Θα δείξει.
    Προσοχή στο dual sim. Έτσι με το αέρα του RN3P, δεν κοίταξα τα μεγέθη των sim. Είναι και τα δυο nano sim slots.

    Φωτογραφίες ακόμα δεν έχω μπορέσει να πάρω. Έχει αρχίσει και σκοτεινιάζει νωρίς εδώ. Έψαξα στο play store για εφαρμογές που υποστηρίζουν την διπλή κάμερα αλλά δεν μπορώ να πω ότι βρήκα πολλά. Μόνο οι κατασκευαστές δίνουν εφαρμογές;

    Η stock εφαρμογή που είναι τόσο χάλια είναι ίδια με αυτή των mi5 και mi6; Αν δεν είναι τότε θα παίξουν αυτές αν τις κάνουμε side load?
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  14. #2909
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αρχίσει και μου αρέσει το mi a1. Το μαύρο του πάει και μοιάζει με τα mi5 και mi6, αλλά όχι τόσο στενό και μικρό.

    Το ηχείο σήμερα παρατήρησα ότι μπορεί να ζοριστεί σε κάποιες συχνότητες. Θα δείξει.
    Προσοχή στο dual sim. Έτσι με το αέρα του RN3P, δεν κοίταξα τα μεγέθη των sim. Είναι και τα δυο nano sim slots.

    Φωτογραφίες ακόμα δεν έχω μπορέσει να πάρω. Έχει αρχίσει και σκοτεινιάζει νωρίς εδώ. Έψαξα στο play store για εφαρμογές που υποστηρίζουν την διπλή κάμερα αλλά δεν μπορώ να πω ότι βρήκα πολλά. Μόνο οι κατασκευαστές δίνουν εφαρμογές;

    Η stock εφαρμογή που είναι τόσο χάλια είναι ίδια με αυτή των mi5 και mi6; Αν δεν είναι τότε θα παίξουν αυτές αν τις κάνουμε side load?
    Για να εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες του dual setup μόνο με τη συγκεκριμένη stock.

  15. #2910
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες του dual setup μόνο με τη συγκεκριμένη stock.
    Δηλαδή κάθε συσκευή έχει και την δική της stock;
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 194 από 620 ΠρώτηΠρώτη ... 174184189192193194195196199204214 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  2. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  3. Xiaomi mi scale ζυγαριά της xiaomi
    Από Godian στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 09:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12
  5. Yeelight Blue II Smart Bulb της Xiaomi
    Από maddoctor στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 00:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας