Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    14-12-2008
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,

    Θα ήθελα τη βοηθειά σας σχετικά με την αγορά ενός εκτυπωτή...Προκειται να κάνω μεταπτυχιακό και θέλω να αγοράσω εκτυπωτη,ίσως και πολυμηχάνημα...αν μπορεί να μου πει κάποιος απο την εμπειρία του σχετικα κυρίως με τις τιμές των μελανιών...ποια μαρκα εκτυπωτή κτλ...συμφέρει..

    Ευχαριστώ...

  2. #2
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Θα ήθελα τη βοηθειά σας σχετικά με την αγορά ενός εκτυπωτή...Προκειται να κάνω μεταπτυχιακό και θέλω να αγοράσω εκτυπωτη,ίσως και πολυμηχάνημα...αν μπορεί να μου πει κάποιος απο την εμπειρία του σχετικα κυρίως με τις τιμές των μελανιών...ποια μαρκα εκτυπωτή κτλ...συμφέρει..

    Ευχαριστώ...
    Καλήμέρα.

    Βοήθησε μας να σε βοηθήσουμε.

    Μέχρι τι ποσό σκοπεύεις να διαθέσεις;

    Θα εκτυπώνεις κι έγχρωμα ή μόνο ασπρόμαυρα;

    Τον εκτυπωτή τον θέλεις μόνο για το μεταπτυχιακό ή και για γενικότερη χρήση;

    Σε ενδιαφέρει η ποιότητα των φωτογραφιών ανα πας σε έγχρωμο εκτυπωτή ή όχι;

    Σε ενδιαφέρει να έχει άλλα χαρακτηρηστικά όπως π.χ.
    Εκτύπωση μπρος-πίσω αυτόματη, ανάγνωση από USB stick και κάρτες μνήμης,
    να συνδέεται ασύρματα με τον υπολογιστή μέσω WiFi, κλπ.

    Πάντως το μόνο που ισχύει σε γενικές γραμμές είναι,όσο πιο φθηνός τόσο πιο ακριβά αναλώσιμα.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Θα ήθελα τη βοηθειά σας σχετικά με την αγορά ενός εκτυπωτή...Προκειται να κάνω μεταπτυχιακό και θέλω να αγοράσω εκτυπωτη,ίσως και πολυμηχάνημα...αν μπορεί να μου πει κάποιος απο την εμπειρία του σχετικα κυρίως με τις τιμές των μελανιών...ποια μαρκα εκτυπωτή κτλ...συμφέρει..

    Ευχαριστώ...
    Χρειάζεσαι ασπρόμαυρο laser, με αυτόματη 2πλης όψης, και ethernet.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-12-2008
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    θελω να εκτυπωνω κυρίως ασπρομαυρα
    δεν θελω ομως να εκτυπωνω φωτογραφιες
    θα τον αγορά σω μόνο επειδη θα κάνω μεταπτυχιακό ....

  5. #5
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evi Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να εκτυπωνω κυρίως ασπρομαυρα
    δεν θελω ομως να εκτυπωνω φωτογραφιες
    θα τον αγορά σω μόνο επειδη θα κάνω μεταπτυχιακό ....
    Τότε ή πας σε έναν ασπρόμαυρο laser εκτυπωτή αναλόγως το πόσο που διαθέτεις.

    Καλό είναι να διαθέτει και WiFi για ασύρματες εκτυπώσεις,από mobile ή laptop.
    O πρώτος από την λίστα o Lexmark E460dn είναι πολύ καλός σαν εκτυπωτής.
    Τον αγόρασε φίλος λόγω χαμηλής τιμής χωρίς να το ψάξει,αλλά έχει πολύ ακριβά αναλώσιμα.

    Βέβαια έρχεται με toner για 7000 σελίδες. Ουσιαστικά να υπολογίζεις γύρω στις 4000 σελίδες καλά γεμάτες.
    Αν χρειαστεί να βάλεις και δεύτερο toner ξεκινά από τα 83€.Υπάρχει συμβατό toner στα 23€ όμως και αυτό αγοράζει ο φίλος μου.

    Αν θέλεις να δουλεύεις το μηχάνημα και σαν φωτοτυπικό και να μείνεις χαμηλά στην τιμή
    δες τον HP Officejet Pro 6830 στα 90€

    To αυθεντικό μελάνι το 934XL στοιχίζει 27€ και είναι για 1000 σελίδες. Το συμβατό από τα 13€

    Βέβαια αν δεν σε ενδιαφέρει η αυτόματη διπλή εκτύπωση ή η σύνδεση Ethernet,
    μπορείς να βρεις και φθηνότερους τόσο σε laser όσο και σε inkjet.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  6. #6
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παρομοιο με τον HP Officejet Pro 6830 e-AiO που προτεινει ο Biggeo65 , λιγο ακριβοτερο αλλα και σειρα 8000

    http://www.kotsovolos.gr/site/comput...dio-12.09.2016

    στα 109 ευρω , ειναι η καλυτερη αγορα και κανει ολα οσα ζητας και ακομη περισσοτερα

    και https://h41201.www4.hp.com/WMCF.Web/.../4220/Details/ δωρεαν επεκταση εγγυησης 3 χρονια

    Το εχω παρει για τα παιδια μου , που ειναι φοιτητες .

    Το μαυρο μελανι εχει 29,60 το γνησιο για 2300 σελιδες http://www.skroutz.gr/s/396113/HP-95...k-CN045AE.html

    και τα συμβατα ξεκινουν απο πολυ χαμηλα http://www.skroutz.gr/c/925/compatib...hrase=hp+950xl ,

    αλλα δεν τα εχω δοκιμασει , μιας και βρισκω πολυ οικονομικη την εκτυπωση με τα γνησια .

    Παιρνεις εναν ποιοτικο πολυμηχανημα και ξεχνας για πολλα χρονια τα προβληματα και το κοστος εκτυπωσης.

    Αν θες να δωσεις λιγα και να τυπωνεις μονο ασπρομαυρα , τοτε μπορεις να πας και εδω http://shop.alfanet.gr/gr/laser-%CE%...roductId=11395 .
    Πηραμε εναν για το σχολειο στα 56 ευρω τελικη τιμη , μαζι με μεταφορικα και το μεγαλο τονερ μισογεματο ( απο οτι μας ειπαν θα μας βγαλει περιπου 4000σελιδες ) και εκτυπωνει αψογα .
    Λειτουργουμε εναν ανακατασκευασμενο Laser Εκτυπωτής Lexmark E360 D πανω απο ενα χρονο στο σχολειο ( περιπου 15000σελιδες ) και λειτουργει αψογα .
    Καποια στιγμη δεν τυπωνε τελεια και μας προβληματισε και το ειχα αναφερει εδω μεσα οτι δεν εμπιστευομαι τα ανακατασκευασμενα ,
    αλλα τελικα διαπιστωσαμε οτι εφταιγε το συμβατο τονερ.
    Το διαπιστωσαμε οταν τελειωσε το τονερ και οπως μας ειπε ο προμηθευτης μας , θα το αλλαζε δωρεαν αν τον ενημερωναμε απο την αρχη.
    Με την αλλαγη τονερ , παλι συμβατου, εκτυπωνει αψογα.
    Οποτε θα ψαξω να βρω και την παλια μου αναρτηση για τον Lexmark E360 D , για να εξηγησω , οτι δεν εφταιγε ο εκτυπωτης.

    Η τιμη στο alfanet ηταν 39ευρω+μεταφορικα +φπα =56 ευρω τελικη , συμπεριλαμβανοντας σε αυτη την τιμη και το μισογεματο μεγαλο τονερ.

    Το ιδιο προιον και εδω http://www.cosmodata.gr/product/1645...200-ch-1200dpi
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gba : 15-09-16 στις 18:54.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα εκτυπωτη
    Από harry86 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-16, 14:28
  2. Αγορά εκτυπωτή
    Από pantel7 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-16, 18:33
  3. Αγορά εκτυπωτή για οικιακή χρήση
    Από Zounds στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:56
  4. ΑΓΟΡΑ ΕΚΤΥΠΩΤΗ!
    Από chili165 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-16, 23:54
  5. Αγορά Εκτυπωτη μελανης
    Από civil στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-15, 13:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας