Σελ. 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 197
  1. #166
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα.Θράκης με Δορυλαίου γνωρίζει κανείς εαν παίζει 50vdsl;

  2. #167
    Εγγραφή
    05-05-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από semola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει κανεις αλλος προβλημα ταχυτητας με wind 100 στο Βολο;
    Μπραβο!!!!
    Συνημμένο Αρχείο 208831
    Αρχίζω να έχω και εγώ προβλήματα με την 100αρα σχεδόν κάθε βράδυ. Το download είναι τραγικό, προχθές για να κατεβάσω update 1.8 giga στο χβοχ έκανα σχεδόν 20 λεπτά.

  3. #168
    Εγγραφή
    11-10-2019
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 50L
    Ενημέρωση επι του θέματός μου μετα απο πολύ πολύ περιπέτεια.

    Ουσιαστικά το λάθος ήταν τεχνικό δικό τους καθώς δώθηκε λανθασμένα εντολή να κουμπώσω στο γυμναστήριο μέσω χαλκού (δηλαδή με άφησαν στο παλιό ΑΚ) αντί να γίνει η
    σύνδεση "whole buy" (όπως είπε ο τεχνικός που ήρθε και εντώπισε το πρόβλημα) που σημαίνει να σε κουμπώσουν πάνω στην κανούρια καμπίνα (που πάει με ίνα μέχρι κέντρο).
    Εγώ τώρα ο μόνος τρόπος να το λύσω αυτό ήταν:

    1. ή αναβαθμίζομαι σε 100αρα (το οποίο μου πρότειναν και πριν έρθει ο τεχνικός απο το τηλέφωνο που σημαίνει πως μυρίστηκαν τι πατάτα έχουν κάνει. Μιλάμε για τρελά λαμόγια να προσπαθούν να πλασάρουν και ανώτερο πακέτο αντί να σου λύσουν το δικό τους πρόβλημα).
    2. ή υποβαθμίζομαι σε 24αρι και μετα αναβαθμίζομαι σε 50άρι πάλι αιτώντας να είναι "whole buy" αυτή τη φορά και να υποστώ όλη την διαδικασία (που εντωμεταξύ αποδείχθηκε πως ήταν default το "whole buy" στην περίπτωσή μου διότι είμαι στα 800+μέτρα από το αστικό απλά όντως δώσαν τη λάθος εντολή αυτοί).

    Υ.Γ.: Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον https://www.adslgr.com/forum/members/1380-CptBill για την ανεκτίμητη και ανιδιοτελής βοήθειά του.

  4. #169
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Σου το είχα πεί στο #145, αλλά δεν έδωσες σημασία, σ΄ αυτό που σε ρώτησα.

  5. #170
    Εγγραφή
    11-10-2019
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 50L
    Δεν καταλαβαίνω...
    Ολόκληρο mspaint έδωσα και ως απάντηση στον Sdikr που το διατύπωσε και στο #141 + #138.

  6. #171
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Extol 3D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω...
    Ολόκληρο mspaint έδωσα και ως απάντηση στον Sdikr που το διατύπωσε και στο #141 + #138.
    Εγω απο την αρχή σου έλεγα πως δεν σε έχουν συνδέσει στην καμπίνα, εσύ επέμενες πως σε έχουν σε καμπίνα, το attenuation δεν κάνει λάθη.

  7. #172
    Εγγραφή
    11-10-2019
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 50L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απο την αρχή σου έλεγα πως δεν σε έχουν συνδέσει στην καμπίνα, εσύ επέμενες πως σε έχουν σε καμπίνα, το attenuation δεν κάνει λάθη.
    Απλά μου φαινόταν εντελώς παράλογο να έχει γίνει τόσο τραγικό λάθος.. Oh well..

    Κανείς να ξέρεις να στήνει Cisco 887?

  8. #173
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Extol 3D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημέρωση επι του θέματός μου μετα απο πολύ πολύ περιπέτεια.

    Ουσιαστικά το λάθος ήταν τεχνικό δικό τους καθώς δώθηκε λανθασμένα εντολή να κουμπώσω στο γυμναστήριο μέσω χαλκού (δηλαδή με άφησαν στο παλιό ΑΚ) αντί να γίνει η
    σύνδεση "whole buy" (όπως είπε ο τεχνικός που ήρθε και εντώπισε το πρόβλημα) που σημαίνει να σε κουμπώσουν πάνω στην κανούρια καμπίνα (που πάει με ίνα μέχρι κέντρο).
    Εγώ τώρα ο μόνος τρόπος να το λύσω αυτό ήταν:

    1. ή αναβαθμίζομαι σε 100αρα (το οποίο μου πρότειναν και πριν έρθει ο τεχνικός απο το τηλέφωνο που σημαίνει πως μυρίστηκαν τι πατάτα έχουν κάνει. Μιλάμε για τρελά λαμόγια να προσπαθούν να πλασάρουν και ανώτερο πακέτο αντί να σου λύσουν το δικό τους πρόβλημα).
    2. ή υποβαθμίζομαι σε 24αρι και μετα αναβαθμίζομαι σε 50άρι πάλι αιτώντας να είναι "whole buy" αυτή τη φορά και να υποστώ όλη την διαδικασία (που εντωμεταξύ αποδείχθηκε πως ήταν default το "whole buy" στην περίπτωσή μου διότι είμαι στα 800+μέτρα από το αστικό απλά όντως δώσαν τη λάθος εντολή αυτοί).

    Υ.Γ.: Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον https://www.adslgr.com/forum/members/1380-CptBill για την ανεκτίμητη και ανιδιοτελής βοήθειά του.
    γελαω με το μπαχαλο που μπορει να προκυψει συστημικα σε ολες τις εταιριες και μετα θα πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.

    Κοιτα μπορεις να ανταποδώσεις εαν μου βρεις σημειο να φιλοξενήσει τη ubiquiti litebeam μου Και να εχω και εγω μια πχ 100αρα vdsl

  9. #174
    Εγγραφή
    11-10-2019
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 50L
    χαχαχαχα μ αυτή βαράω από το πατρικό στο χωριό....Αν και μας βλέπω στην ψυρού με τόσα dB .... 50αρι θα βάλω πάλι οπότε δυστηχώς δεν θα μπορέσω να σε καλύψω εσένα!
    Αν βρεθείς εγχώρια πάντως ευχαρίστως πάμε για κράμπυτς* παρέα



    *κράμπυτς: κρασιά, μπύρες, τσίπουρα

  10. #175
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Extol 3D Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχα μ αυτή βαράω από το πατρικό στο χωριό....Αν και μας βλέπω στην ψυρού με τόσα dB .... 50αρι θα βάλω πάλι οπότε δυστηχώς δεν θα μπορέσω να σε καλύψω εσένα!
    Αν βρεθείς εγχώρια πάντως ευχαρίστως πάμε για κράμπυτς* παρέα



    *κράμπυτς: κρασιά, μπύρες, τσίπουρα
    το concept ειναι να βρω καποιο καλο χριστιανο (η μωαμεθανό, δεν κανω διακρισεις ) που να εχει line of sight με εμενα, να κανω αιτηση για 100αρα στο ονομα μου την οποια θα φιλοξενει αυτος
    Αυτος θα την εχει ως εφεδρικη εαν η δικια του συνδεση παθει τπτ και εγω θα εχω επιτελους 100αρι.
    Τα υπολοιπα στα στελνω με εμαιλ

  11. #176
    Εγγραφή
    07-02-2019
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    DSLAM
    HOL - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Καλησπέρα σε όλους ,κλείνω ένα χρόνο περιπέτειας στον ΟΤΕ με 50αρα,πέρυσι το Μάιο έγινε η σύνδεση μέχρι το Ιούλιο δεν είχε έρθει λογαριασμος στ σπίτι παίρνω τηλ λένε ότι δεν υπάρχει η γραμμή μου πουθενά ,μην τα πολυ λέω τα είχαν κάνει σκατα με την βονταφον ,άρχισαν να μου λένε για 24αρα υπογράφω νέο συμβόλαιο 50αρας κ έχω 24 μετά από κάτι τηλέφωνα και απειλές μου την κάνανε 50.και από το Οκτωβρίο έχω συνεχείς αποσυνδέσεις ,βασικά δεν συνδέεται πότε το adsl .ήρθε ένας τεχνικός τ Νοεμβρίο Μ λέει θα πάρει κανένα μήνα να γίνει ,μέσα σε 5 μέρες έφτιαξε .αρχές Γενάρη πάλι τα ίδια το adsl λαμπάκι αναβοσβηνει και δεν συνδέεται πότε .ήρθε τ Παρασκευή τεχνικός κ λέει ότι έφταιγε τ μακριά καλώδιο τηλεφώνου που είχα @@ μόλις έφυγε έκανε πάλι τα ίδια .τσεκαρε τις γραμμές στο σπίτι όλα κομπλε .σήμερα στο τηλ μου είπαν ότι είναι θέμα της καμπίνας .τέρμα Αναλήψεως με Ζάχου είμαι εγώ,και από ότι εχω καταλάβει είναι θέμα καφαο;έχεις κανένας άλλος το ίδιο θέμα με εμένα ;;;

  12. #177
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Πολύ άσχημα νέα με βάση αυτό

    https://www.eett.gr/opencms/opencms/.../AP931-001.pdf

    Παραρτημα 7

    4 καμπίνες στο ακ γυμναστήριο δεν θα υλοποιηθουν ποτέ. Ήδη ξέρω κάποιο συμφορουμιτη που περίμενε πως και πως να περάσει σε VDSL.

  13. #178
    Εγγραφή
    06-10-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν ΙΩΝΙΑ ΒΟΛΟΥ
    ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΜHΠΩΣ ΓΝΩΡΊΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ VDCL ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΩΝ 161 ΕΙΜΑΙ WIND ΚΑΙ Η WIND ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΧΡΙ 24 ADSL ΕΝΩ ΟΙ ΑΛΛΕΣ 3 ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ VDSL ΚΑΙ 100

  14. #179
    Εγγραφή
    20-07-2012
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    52218/5215
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S
    deleted by user request

  15. #180
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Γνωρίζει κανεις τι στο καλό έγινε και δεν έχουμε internet και τηλεφωνία σε μεγάλη περιοχη στο Βόλο από χθες το μεσημέρι;
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Σελ. 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL KV - Κέρκυρα
    Από sharky στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-21, 10:42
  2. VDSL απο Υπαίθριους Κατανεμητές (KV)
    Από johnvam στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 332
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-17, 17:17
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-16, 07:59
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-16, 01:25
  5. Forthnet VDSL απο KV
    Από aekaraole123 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-15, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας