Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-97 από 97
  1. #91
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    @hellenicsun
    Η Apple ασθμαίνει να ακολουθήσει τον ανταγωνισμό τα τελευταία χρόνια. Κυρτές η Samsung, κυρτές η Apple απ ΄του χρόνου, AMOLED η Apple AMOLED η Apple ξανά απ΄' του χρόνου, 5,5 απ' το 2011 η Samsung, τα ίδια η Apple, οπότε, όχι και έχετε όλα όσα θα θέλατε με τα Μηλοτηλέφωνα, η εταιρία ακολουθεί τον δρόμο που χαράζουν άλλοι τον τελευταίο καιρό.
    Επίσης θύμισέ μου, πότε είχε καλύτερη οθόνη μηλοτηλέφωνο από ναυαρχίδα Samsung και δη Note ;

    Τα κουσούρια του Android και τις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ πρακτικές της Samsung τις γνωρίζουμε και τις τονίζουμε, αλλά όχι και να ακούμε ότι τα έχετε όλα με τα Μηλοτηλέφωνα και το μόνο μείον είναι η τιμή.

    Όσον αφορά την τιμή και την τσέπη αυτό είναι σχετικό. Γιατί αν ήταν έτσι θέλεις να μου πεις ότι όλοι όσοι έχουν Μηλοτηλεφωνα και σκάνε με ευκολία τις 1000αρούμπες που ζητάει η Apple, έχουν μισθούς 3-4 χιλιάρικα ; Και ποιοί ακριβώς στην Ελλάδα του 2016 απολαμβάνουν τέτοιους μισθούς στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα ;
    Γιατί αν δεν είναι έτσι, τότε προφανώς μιλάμε για δόσεις, πολλές δόσεις αδερφέ, γιατί τέτοιους βλέπω γύρω μου να έχουν iPhone 7, όχι ακριβώς εύπορους.

  2. #92
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    @hellenicsun
    Η Apple ασθμαίνει να ακολουθήσει τον ανταγωνισμό τα τελευταία χρόνια. Κυρτές η Samsung, κυρτές η Apple απ ΄του χρόνου, AMOLED η Apple AMOLED η Apple ξανά απ΄' του χρόνου, 5,5 απ' το 2011 η Samsung, τα ίδια η Apple, οπότε, όχι και έχετε όλα όσα θα θέλατε με τα Μηλοτηλέφωνα, η εταιρία ακολουθεί τον δρόμο που χαράζουν άλλοι τον τελευταίο καιρό.
    Επίσης θύμισέ μου, πότε είχε καλύτερη οθόνη μηλοτηλέφωνο από ναυαρχίδα Samsung και δη Note ;

    Τα κουσούρια του Android και τις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ πρακτικές της Samsung τις γνωρίζουμε και τις τονίζουμε, αλλά όχι και να ακούμε ότι τα έχετε όλα με τα Μηλοτηλέφωνα και το μόνο μείον είναι η τιμή.

    Όσον αφορά την τιμή και την τσέπη αυτό είναι σχετικό. Γιατί αν ήταν έτσι θέλεις να μου πεις ότι όλοι όσοι έχουν Μηλοτηλεφωνα και σκάνε με ευκολία τις 1000αρούμπες που ζητάει η Apple, έχουν μισθούς 3-4 χιλιάρικα ; Και ποιοί ακριβώς στην Ελλάδα του 2016 απολαμβάνουν τέτοιους μισθούς στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα ;
    Γιατί αν δεν είναι έτσι, τότε προφανώς μιλάμε για δόσεις, πολλές δόσεις αδερφέ, γιατί τέτοιους βλέπω γύρω μου να έχουν iPhone 7, όχι ακριβώς εύπορους.
    Αγαπητέ,

    Όσο αφορά τη πρώτη σου παράγραφο θα ήθελα να σου απαντήσω ότι: δεν είμαστε πολλοί, είμαι ένας. Δεν ανήκω σε καμία ομάδα Apple όπως εύκολα και αυθαίρετα με κατέταξες. Όπως προείπα αλλά ο φανατισμός σου δε σε άφησε να διαβάσεις, χρησιμοποιώ και τα δύο λειτουργικά, αυτή τη στιγμή (κι εδώ και πολύ καιρό), Android ως smartphone. Δε μπορώ να σου θυμίσω περί οθόνης διότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Πάντως - αν σε βοηθά - το S6 Edge που έχω δουλέψει για 10' τη θεωρώ υπέροχη.

    Όσο αφορά τη δεύτερη παράγραφο, βλ. τη πρώτη.

    Όσο αφορά τη τρίτη παράγραφο, δε θα επεκταθώ διότι θα ξεφύγουμε ακόμη περισσότερο εκτός θέματος. Πάντως κι εγώ πολλές φορές έχω επισημάνει ότι ένα κινητό ασχέτως πόσο κοστίζει, μπορεί ν' αποκτηθεί εύκολα. Συμπεριλαμβάνονται και οι 534534 δόσεις που κάποιος μπορεί να βάλει και να το έχει με κάρτα για αναπάντητες, πάσο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες ρε 2016 τυπε, πως τις στελνεις εσυ;
    Email, link από Cloud based υπηρεσία, WhatsApp, Viper, Messenger και γενικώς όποια messasing εφαρμογή χρησιμοποιεί ο άλλος κι επιτρέπεται αποστολή αρχείων.

  3. #93
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Άρα, εν έτη 2016 τετραγωνισαμε τον κύκλο και στέλνουμε το αρχείο σε αυτόν που κάθεται απέναντι μας μέσω ....Φρανκφουρτης.

    Οκ.

  4. #94
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα, εν έτη 2016 τετραγωνισαμε τον κύκλο και στέλνουμε το αρχείο σε αυτόν που κάθεται απέναντι μας μέσω ....Φρανκφουρτης.

    Οκ.
    1. Εγώ το στέλνω μέσω Κρήτης
    2. Ο απέναντι κάθεται στα 11 μέτρα, τo BT φτάνει στα 10, είναι και αργό
    3. Στέλνω mail με φωνητικές οδηγίες. Του λέω τι να στείλει και που, έχω και αρχειοθέτηση τι έχω στείλει και που
    4. Αν η φωτογραφία είναι μεγάλο αρχείο, το στέλνω από το cloud. Αλλωστε το κινητό μου που είναι της προκοπής, είναι ρυθμισμένο να ανεβάζει τις φωτογραφίες στο cloud και να μειώνει το μέγεθος της φωτό στο κινητό, για να έχω περισσότερο χώρο
    5. Εχω και KDE connect άμα λάχει

    Σε βλέπω να γράφεις άρθρο για την αναγκαιότητα των mms. Last Year
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #95
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Σας διάβαζα και θυμήθηκα το παρακάτω

    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #96
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Νέο πρόβλημα με τα iPhone 7!

    https://www.digitallife.gr/christes-...te-black-22836

    Απαράδεκτο για τόσο ακριβό κουβά κινητό... Οι ίδιοι μετά, θα "σκάσουν" νέο 800άρικο, να πάρουν και το iPhone 8...

  7. #97
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Θα το παρουσιασαν 100 στις 5.000.000 συσκευες και ολα τα blog τρεξανε για το clickbait.

    Σε τετοια θεματα πιο πολυ εμπιστοσυνη εχω στην Αpple παρα σε αλλους κατασκευαστες.

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-15, 11:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας