Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-38 από 38
  1. #31
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    689
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ κεφαλικό account ε; Δηλαδή έτσι και στον "φάνε" μπορεούν να
    αλλάξουν τον αδόξαστο και οπουδήποτε έχεις κάνει registration. Και μόνον γι' αυτό είναι απαρά-
    δεκτη τακτική.
    Ναι, θα μου αλλάξουν τον αδόξαστο στα ποδηλατικά webstore Πολωνίας ή στο κάθε απίθανο website
    που για το παραμικρό ζήταγε mail account για να μπορώ να σχολιάσω ή για να μου πει πόσο πάνε τα
    μεταφορικα...

  2. #32
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.439
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά γνωρίζουμε μέχρι τώρα : "....details including names, passwords, email addresses, phone numbers and security questions were taken from the company’s network in late 2014 .... stolen information did not include unprotected passwords, payment card data, or bank account information; payment card data and bank account information are not stored in the system that the investigation has found to be affected...."


    Αυτό που πρέπει να αποφεύγουμε εμείς πάντως είναι να "συνδέουμε" email λογαριασμούς με τραπεζικές μας συναλλαγές. Πρακτικά δεν χρειαζόμεαστε email για να κάνουμε τις δουλειές μας με τις τράπεζες.

    ΥΓ "...State-sponsored actors are just hackers sponsored by the government...." Όχι απαραίτητα των ΗΠΑ φυσικά.
    Η να μην δίνεται ποτέ Emails του τύπου @gmail.com/@yahoo.com και τέτοια...
    Εγώ το έχω δώσει στην τράπεζα μου αλλά είναι πάνω στον ΔΙΚΟ ΜΟΥ SERVER.... Το Spam που έχω είναι ελάχιστο... και θεωρώ ότι είναι ποιο ασφαλές.... σχετικά ...πάντα

  3. #33
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το πιο ηλίθιο e-mail που είχα ποτέ. Όλη την ώρα τρώει κολλήματα και μου βγάζει κάτι παράθυρα που μου γράφουν κάτι ακαταλαβίστικα.
    ευτυχώς έχω και gmail

  4. #34
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημερα, υπαρχει τροπος επικοινωνιας με τη Yahoo? μου εμφανιζει ερωτηση για το οτι εχω χασει το κωδικο την οποια δεν εχω βαλει.

  5. #35
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Καλησπέρα!
    Το τελευταίο διάστημα λαμβάνω σχεδόν καθημερινά το παρακάτω ηλεκτρονικό μήνυμα. Έχω αλλάξει τον κωδικό πρόσβασης αλλά το μήνυμα εξακολουθεί να έρχεται. Ξέρει κανείς για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό και αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Χρησιμοποιώ το yahoo μέσω ipad.

    Χαίρετε XXXXXXX,
    Αυτήν τη στιγμή, δεν μπορείτε να συνδεθείτε στον λογαριασμό σας από εφαρμογές που δεν πληρούν τα σύγχρονα πρότυπα ασφάλειας (π.χ. παλαιότερες εκδόσεις των εφαρμογών του ταχυδρομείου και του ημερολογίου, όπως το Outlook). Κατά συνέπεια, αποκλείσαμε μια σύνδεση στον λογαριασμό σας στο Yahoo (XXXXXXXXX).
    Ημερομηνία και Ώρα: Δευ, 21 Νοε 2016 2:44 μ.μ. EET
    Τοποθεσία: Ελλάδα (Διεύθυνση IP: XXXXXXXXX)
    Σας συνιστούμε ανεπιφύλακτα να ξεκινήσετε να χρησιμοποιείτε τις εφαρμογές Yahoo, όπως το Ταχυδρομείο Yahoo, σε υπολογιστές και κινητές συσκευές και να καταργήσετε τον λογαριασμό σας από όλες τις άλλες, λιγότερο ασφαλείς εφαρμογές.
    Εάν θέλετε να χρησιμοποιείτε εφαρμογές που χρησιμοποιούν λιγότερο ασφαλείς μεθόδους σύνδεσης, μεταβείτε στη διεύθυνση https://login.yahoo.com/account/security#other-apps και ενεργοποιήστε την επιλογή "Να επιτρέπονται οι εφαρμογές για τις οποίες χρησιμοποιείται μια λιγότερο ασφαλής μέθοδος σύνδεσης" Αυτό είναι κάτι που δεν συνιστάται και ενδέχεται να καταστήσει τον λογαριασμό σας πιο ευάλωτο σε παραβιάσεις. Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε τη σελίδα βοήθειας στη διεύθυνση: https://help.yahoo.com/kb/account/SLN27791.html
    Το Yahoo απέκλεισε αυτήν την προσπάθεια σύνδεσης. Ωστόσο, εάν σας φαίνεται ύποπτη ή εάν δεν προέρχεται από μια εφαρμογή που χρησιμοποιείτε, μεταβείτε στη διεύθυνση https://login.yahoo.com/account/change-password και αλλάξτε τον κωδικό πρόσβασης του λογαριασμού σας.
    Λαμβάνετε αυτήν την ειδοποίηση, καθώς το XXXXXXX καταχωρηθεί ως email ανάκτησης για το ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.
    Με εκτίμηση,
    Yahoo

  6. #36
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.885
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Το μήνυμα δεν σχετίζεται με τις υποκλοπές της Yahoo ή με κάποιο γενικότερο πρόβλημα ασφάλειας. Σου έρχεται όταν συνδέεσαι στον λογαριασμό σου με e-mail client που δεν υποστηρίζει το OAuth. Για να σταματήσει να έρχεται, πρέπει να αλλάξεις τη ρύθμιση που σου γράφει:
    Εάν θέλετε να χρησιμοποιείτε εφαρμογές που χρησιμοποιούν λιγότερο ασφαλείς μεθόδους σύνδεσης, μεταβείτε στη διεύθυνση https://login.yahoo.com/account/security#other-apps και ενεργοποιήστε την επιλογή "Να επιτρέπονται οι εφαρμογές για τις οποίες χρησιμοποιείται μια λιγότερο ασφαλής μέθοδος σύνδεσης"
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  7. #37
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιο ηλίθιο e-mail που είχα ποτέ. Όλη την ώρα τρώει κολλήματα και μου βγάζει κάτι παράθυρα που μου γράφουν κάτι ακαταλαβίστικα.
    ευτυχώς έχω και gmail
    Για τα μπάζα είναι το yahoo

  8. #38
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μήνυμα δεν σχετίζεται με τις υποκλοπές της Yahoo ή με κάποιο γενικότερο πρόβλημα ασφάλειας. Σου έρχεται όταν συνδέεσαι στον λογαριασμό σου με e-mail client που δεν υποστηρίζει το OAuth. Για να σταματήσει να έρχεται, πρέπει να αλλάξεις τη ρύθμιση που σου γράφει:
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ την ρύθμιση να την αλλάξω, αλλά τώρα ξαφνικά θυμήθηκαν ότι η εφαρμογή του ios δεν είναι ασφαλής;

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-16, 11:30
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-16, 09:17
  3. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-16, 23:37
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-16, 20:37
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-16, 13:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας