Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-111 από 111
  1. #106
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    και τι θα κανεις φιλε μου ??θα στησεις projector με video ή laptop να τους δειχνεις??ή θα μοιραζεις φυλλαδια??λες μετα να σε παρουν σοβαρα?
    κι εγω λεω να το αφησουμε δεν εχει νοημα εξαλλου τιποτα με αυτη την "εταιρεια".τα λεμε.

  2. #107
    Το avatar του μέλους original21paul
    original21paul Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τι θα κανεις φιλε μου ??θα στησεις projector με video ή laptop να τους δειχνεις??ή θα μοιραζεις φυλλαδια??λες μετα να σε παρουν σοβαρα?
    κι εγω λεω να το αφησουμε δεν εχει νοημα εξαλλου τιποτα με αυτη την "εταιρεια".τα λεμε.
    ολα αυτα ειναι υποθετικα αλλα να εισαι σιγουρος οτι θα κανω οτι περναει απο το χερι μου αν δεν σεβαστουν τα δικαιωματα μου ως ανθρωπο πρωτα και μετα ως καταναλωτη για να εχουν εστω και εναν πελατη λιγοτερο!!και να ξερεις πως ενας καταναλωτης εχει 10 φιλους και παρα πολλους γνωστους!!!αρα....

  3. #108
    Το avatar του μέλους blend
    blend Guest
    Ξεφύγατε εντελώς...

  4. #109
    Εγγραφή
    05-12-2010
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    παιδιά ξανανοίγω το θέμα. Έμαθε κανείς τελικά πως μπορώ να μπω με admin rights στο router?

    Αυτό που θέλω να κάνω είναι να αλλάξω τα PPoE και VCI γιατί το router φαίνεται να τα έχει περασμένα μέσα από τη μαμά εταιρία

  5. #110
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Το ξανανοίγω γιατί το συγκεκριμένο μηχανάκι ( το μοντέλο του είναι Pirelli DRG-A225G) βρίσκεται εύκολα και σε πολύ καλή τιμή μεταχειρισμένο και έχει πολύ καλές δυνατότητες και απόδοση , αν όμως ξεκλειδωθεί. Κλειδωμένο είναι άχρηστο.
    Πρόσφατα κυκλοφόρησε και ένα τόρεντ με το ιταλικό firmware Pirelli_DRG-A225G_B401-200-2-2 και user/pass 3play αλλά και πάλι είναι κλειδωμένο στα βασικά, όπως wan και voip.

    Υπάρχει κάποιο νέο για firmware αλλά να έχω και το admin/root username kai password ώστε να έχω πρόσβαση στο πλήρες μενού του ρουτερ? (ρυθμίσεις voip klp)??



    Στο φόρουμ εδώ είχε δημοσιευτεί παλιά ενα παλιό root pass της ΟΝ,
    Username: ONTadmiN
    Password: #ONt@Dm1n4P!0
    που δούλευε σε κάποιο παλιό firmware. Σίγουρα δεν δουλεύει στο 1_14_2S-O_SIP_TR069_AnnexA που κατέβασα από εδώ και δοκίμασα.
    Ίσως δουλεύει στο
    1_14S-O_SIP_TR069_AnnexA.zip
    που αναφέρεται σε αυτό το θέμα
    http://www.adslgr.com/forum/archive/...p/t-87644.html
    με λινκ rapidshare.com/files/23904505...069_AnnexA.zip (δεν υπάρχει πια στο rapidshare)

    Αλλά υπάρχει μάλλον και παλιότερο το
    1_12S-O_SIP_TR069_AnnexA firmware.
    Υπάρχουν άραγε πουθενά αυτά τα αρχεία για να τεσταριστούν?

  6. #111
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mercier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξανανοίγω γιατί το συγκεκριμένο μηχανάκι ( το μοντέλο του είναι Pirelli DRG-A225G) βρίσκεται εύκολα και σε πολύ καλή τιμή μεταχειρισμένο και έχει πολύ καλές δυνατότητες και απόδοση , αν όμως ξεκλειδωθεί. Κλειδωμένο είναι άχρηστο.
    Πρόσφατα κυκλοφόρησε και ένα τόρεντ με το ιταλικό firmware Pirelli_DRG-A225G_B401-200-2-2 και user/pass 3play αλλά και πάλι είναι κλειδωμένο στα βασικά, όπως wan και voip.

    Υπάρχει κάποιο νέο για firmware αλλά να έχω και το admin/root username kai password ώστε να έχω πρόσβαση στο πλήρες μενού του ρουτερ? (ρυθμίσεις voip klp)??



    Στο φόρουμ εδώ είχε δημοσιευτεί παλιά ενα παλιό root pass της ΟΝ,
    Username: ONTadmiN
    Password: #ONt@Dm1n4P!0
    που δούλευε σε κάποιο παλιό firmware. Σίγουρα δεν δουλεύει στο 1_14_2S-O_SIP_TR069_AnnexA που κατέβασα από εδώ και δοκίμασα.
    Ίσως δουλεύει στο
    1_14S-O_SIP_TR069_AnnexA.zip
    που αναφέρεται σε αυτό το θέμα
    http://www.adslgr.com/forum/archive/...p/t-87644.html
    με λινκ rapidshare.com/files/23904505...069_AnnexA.zip (δεν υπάρχει πια στο rapidshare)

    Αλλά υπάρχει μάλλον και παλιότερο το
    1_12S-O_SIP_TR069_AnnexA firmware.
    Υπάρχουν άραγε πουθενά αυτά τα αρχεία για να τεσταριστούν?
    ΔΙΟΡΘΩΣΗ : δεν είχαν μπει σωστά τα λινκ:
    Πρόσφατα κυκλοφόρησε και ένα τόρεντ με το ιταλικό firmware Pirelli_DRG-A225G_B401-200-2-2 και user/pass 3play αλλά και πάλι είναι κλειδωμένο στα βασικά, όπως wan και voip.

    Υπάρχει κάποιο νέο για firmware αλλά να έχω και το admin/root username kai password ώστε να έχω πρόσβαση στο πλήρες μενού του ρουτερ? (ρυθμίσεις voip klp)??

    Στο φόρουμ εδώ είχε δημοσιευτεί παλιά ενα παλιό root pass της ΟΝ,
    Username: ONTadmiN
    Password: #ONt@Dm1n4P!0
    που δούλευε σε κάποιο παλιό firmware. Σίγουρα δεν δουλεύει στο 1_14_2S-O_SIP_TR069_AnnexA που κατέβασα από εδώ και δοκίμασα.
    Ίσως δουλεύει στο
    1_14S-O_SIP_TR069_AnnexA.zip
    που αναφέρεται σε αυτό το θέμα
    http://www.adslgr.com/forum/archive/...p/t-87644.html
    με λινκ rapidshare.com/files/23904505/1_14S-O_SIP_TR069_AnnexA.zip (δεν υπάρχει πια στο rapidshare)

    Αλλά υπάρχει μάλλον και παλιότερο το
    1_12S-O_SIP_TR069_AnnexA firmware.
    Υπάρχουν άραγε πουθενά αυτά τα αρχεία για να τεσταριστούν?

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Παρόμοια Θέματα

  1. [Pirelli] Nέο firmware για το pirelli - αλλαγή password, ξεκλείδωμα ports & firewall
    Από original21paul στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1112
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 00:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας