Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Το Viva Wallet (www.vivawallet.com), το 1ο ελληνικό ηλεκτρονικό πορτοφόλι, σε συνεργασία με την Eurobank, δίνει πλέον τη δυνατότητα σε όλους να πληρώσουν περισσότερους από 300 λογαριασμούς και υπηρεσίες μέσα από το κινητό τους. Μεταξύ των διαθέσιμων λογαριασμών Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  viva_wallet_logo_F.png 
Εμφανίσεις:  317 
Μέγεθος:  32,0 KB 
ID: 174787περιλαμβάνονται επιχειρήσεις ενέργειας, ασφαλιστικά ταμεία, τηλεπικοινωνίες, ύδρευση, πληρωμές δήμων, τέλη διοδίων, υποχρεώσεις δημοσίου κλπ.

    Με ένα απλό Login στον λογαριασμό τους και επιλέγοντας την κατηγορία «Πληρωμές λογαριασμών», οι πελάτες της υπηρεσίας Viva Wallet, μπορούν να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους, όπου κι αν βρίσκονται, άμεσα, χωρίς χρονοβόρες διαδικασίες και ουρές.

    Εκτός από το app, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν επίσης να εξοφλήσουν τις οφειλές τους μέσα από το account τους στο www.vivawallet.com, αλλά και σε περισσότερα από 800 Viva Spots σε όλη την Ελλάδα (Καταστήματα Public, Media Markt, METRO, My Market, Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης, Reload Stores, Seven Spots και επιλεγμένα πρατήρια EKO, BP και Shell)

    Με τo Viva Wallet app, οι πελάτες μπορούν επίσης να μεταφέρουν χρήματα σε οποιονδήποτε, άμεσα και δωρεάν, μόνο με τον αριθμό του τηλεφώνου του, να πληρώσουν έναν Viva Wallet έμπορο σκανάροντας ένα QR Code ή πληκτρολογώντας τον ΑΦΜ της επιχείρησης, να το συνδέσουν με λογαριασμούς και κάρτες για να μεταφέρουν χρήματα και τέλος,να αγοράσουν εισιτήρια θεάτρου, κινηματογράφου και αθλητικών αγώνων, αεροπορικά και ακτοπλοϊκά εισιτήρια κ.ά.

    Το Viva Wallet (www.vivawallet.com) αποτελεί προϊόν της Viva Payments, Ίδρυμα Ηλεκτρονικού Χρήματος αδειοδοτημένο από την Τράπεζα της Ελλάδος, με σκοπό την παροχή Υπηρεσιών Πληρωμών στο σύνολο των χωρών του Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου (σύνολο 31 χώρες). Η πλατφόρμα πληρωμών της Viva Payments διαθέτει τις απαιτούμενες πιστοποιήσεις που επιβάλλονται από τους Διεθνείς Οργανισμούς ( πχ PCI DSS κα) και εφαρμόζει όλα τα σύγχρονα πρότυπα ασφάλειας συναλλαγών.



  2. #2
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    να σεβόταν και τους πελάτες της η Viva τι καλά που θα ήταν......

  3. #3
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σεβόταν και τους πελάτες της η Viva τι καλά που θα ήταν......
    Τι σου έχουν κάνει φίλε μου;;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  4. #4
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σου έχουν κάνει φίλε μου;;
    Κακή έως κάκιστη υποστήριξη !

  5. #5
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σου έχουν κάνει φίλε μου;;
    Με έχουν χάσει από πελάτη κάθε είδους υπηρεσία τους από τότε που δεν σεβάστηκαν τους υπάρχοντες πελάτες τους στην voip τηλεφωνία τους και αποφάσισαν να μας "ξεφορτωθούν" αυξάνοντας τις χρεώσεις 300% και χωρίς σε ένδειξη καλής θέλησης να μας επιστρέψουν τα υπόλοιπα των λογαριασμών μας. Υπάρχει και αντίστοιχο εκτενες τόπικ.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Εκανα το καλοκαίρι πιστοποίηση τον λογαριασμό μου στην VIVA για το vivawallet και χρειάστηκε 4 φορές να το κάνω γιατι το σύστημα τους
    έχανε τα χαρτιά ...συνεχώς ....και δεν υπόψιν ενώ ξέρανε το πρόβλημα δεν τους ένοιαζε.... έπρεπε εγώ να τους κυνηγάω....

    Στον πρόσφατο παρελθόν δε....έπιασα πολλούς εκπροσώπους του να είναι άσχετοι στο να σε βοηθήσουν .... και ποιό πολύ μπέρδεμα δημιουργούν παρά καλό !

    Κανα χρόνο πριν είχα ένα voip number σε αυτούς ....και το κέντρο μου γινόταν Ban συνεχώς ... ε..δεν μπορούσαν να βρούν γιατί και μου λέγανε βλακείες...
    Τελικά αποφάσισα να φύγω και μπορείς να φανταστείς τι δυσκολίες συνάντησα για να πάρω τον αριθμό μου να φύγω....Τι να σας παώ 4 -5 φορές τον ταυτότητα μου την χάνανε.....τι να σας πω...

    Γενικά με το να χάνουν δημόσια έγγραφα είναι κλασσικό τους.... Δεν σκαμπάζουν ....

    Στην Yuboto που προσπαθούσα να πάω τότε τράβαγε τα μαλλιά τους ....

    - - - Updated - - -

    Άσε δε που το καλοκαίρι ακύρωσα κάτι εισιτήρια και μου πήρανε καπέλο ...12 Ευρώ.... ενώ δεν έπρεπε...

  7. #7
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σου έχουν κάνει φίλε μου;;
    Σε επιχειρήσεις; Πολλά.
    Όταν μιλάμε για μια υπηρεσία ηλεκτρονικών πληρωμών δεν είναι δυνατόν για μεγάλες συναλλαγές να ζητάνε έγγραφα ταυτοποίησης του ατόμου που έκανε την πληρωμή (διαβατήριο ή ταυτότητα ή δίπλωμα οδήγησης, το παραστατικό που εξέδωσε η εταιρία υπογεγραμμένο και σφραγισμένο από τον πελάτη) ή να ζητάνε κάθε χρόνο έγγραφα ταυτοποίησης του λογαριασμού από την εταιρία (καταστατικό, ταυτότητα νομίμου εκπροσώπου, έγγραφα από την εφορία και δεν θυμαμαι τι άλλο) .
    Αν θέλουν να μιλάνε για σύγχρονες υπηρεσίες ας σταματήσουν να ζητάνε πιο πολύ χαρτούρα και από τις τράπεζες. Φαντάσου να έχεις πελάτες από το εξωτερικό και να τους πεις να σου στείλουν τέτοια έγγραφα (σε ηλεκτρονική μορφή προφανώς) . Γελοιότητες εκ μέρους της Viva είναι ο πιο επιεικής χαρακτηρισμός.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Με κάτι τέτοιες πρακτικές κατάφερε να χάσει πελάτες και να αποκτήσει 'κακή' φήμη όπως φαίνεται..

  9. #9
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Φαντάσου να έχεις πελάτες από το εξωτερικό και να τους πεις να σου στείλουν τέτοια έγγραφα (σε ηλεκτρονική μορφή προφανώς) . Γελοιότητες εκ μέρους της Viva είναι ο πιο επιεικής χαρακτηρισμός.
    ...είχα πέρυσι ακόμα ένα τέτοιο τράβηγμα... και την σταμάτησα... εδώ μου είχαν βγάλει κάρτα πελάτη μου πλαστή, αφού μου μπλοκάρανε την συναλλαγή.... ενημέρωσα τον πελάτη και μου τα έκανε κατάθεση... και όταν ήρθε το καλοκαίρι... με ρωτούσε τι σοι εταιρεία είναι αυτή... ρεζίλι γίναμε...

    όσο για τους αριθμούς... ναι και εγώ είχα λεφτά μέσα... τα οποία δεν επιστρέφονται!!!

    μακριά...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  10. #10
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    με χρεωσεις Eurobank;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  11. #11
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Δε ξέρω τι λέτε εσείς που έχετε επιχειρήσεις και δε το λέω κακοπροαίρετα , αλλά εμένα ως ιδιώτη με έχει αφήσει τουλάχιστον ευχαριστημένο.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι λέτε εσείς που έχετε επιχειρήσεις και δε το λέω κακοπροαίρετα , αλλά εμένα ως ιδιώτη με έχει αφήσει τουλάχιστον ευχαριστημένο.
    Και εμένα, ήμουνα πολύ χαρούμενος που η τιμή για το τηλεφωνικό μου νούμερο πήρε μόνο 300% επάνω, πέρασα και τους παλιους gold

  13. #13
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα, ήμουνα πολύ χαρούμενος που η τιμή για το τηλεφωνικό μου νούμερο πήρε μόνο 300% επάνω, πέρασα και τους παλιους gold
    Δεν έκανα χρήση της VoIp υπηρεσίας και ήταν απλά η γνώμη μου σχετικά με την χρήση που κάνω.

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έκανα χρήση της VoIp υπηρεσίας και ήταν απλά η γνώμη μου σχετικά με την χρήση που κάνω.
    Ναι αλλά άμα σε βιάσουν μια φόρα δεν ξαναπάς να σε βιάσουν και δεύτερη (συνήθως).
    Οπότε λογικό είναι αφού δεν την πάτησες να λές καλά λόγια, αλλά όσοι την πατήσανε έχουν το δικαίωμα να πούνε και αυτοί την γνώμη τους.

  15. #15
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι λέτε εσείς που έχετε επιχειρήσεις και δε το λέω κακοπροαίρετα , αλλά εμένα ως ιδιώτη με έχει αφήσει τουλάχιστον ευχαριστημένο.
    Κάτσε να αλλάξει τις χρεώσεις και να την φάς και τα λέμε....
    ο 2ος λόγος που έφυγα ήταν αυτός....

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-16, 20:23
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 22:58
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 18:25
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 03:40
  5. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 02:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας