Σελ. 2 από 36 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 539

Θέμα: Asus DSL-AC87VG

  1. #16
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία τα Menu του....και άψογα τα χαρακτηριστικά του ....αλλά το μεγάλο μείον του θα είναι το κλειδωμένο SNR tuning....αλλιώς θα το είχα παραγγείλει ΗΔΗ από Γερμανία μεριά....
    δυστυχως ολα τα broadcom θα εχουν κλειδωμενο vdsl (προσωπικη μου γνωμη ειτε ειναι netgear, tp link, asus απο αναφορες χρηστων αλλα και κατασκευαστων κλπ εφοσον παιξουν σε broadcom dslam vdsl ... αν θελετε παρτε τα και δοκιμαστε, αλλα εγω εδω σας δινω στοιχεια)

    πχ οπως ρωτατε εμενα που μιλαω με την Asus ... μιλησα / ρωτησα στα billion forum για το billion 8900 (broadcom based) προτελευταιο post
    http://www.billion.uk.com/forum/view...?t=3945#p18270
    και η επομενη απαντηση του billion fan (απο την billion) στο τελευταιο post της σελιδας λεει ... no tweak for VDSL (adsl ok)
    και τιμια μου ειπαν οτι και το δικο τους broadcom δεν παιζει σε vdsl το snr tweak ουτε αυτο σε vdsl ... και στη περιπτωση αυτη ξεχνατε τα broadcom ...

    κατα εμενα αν θελετε αλλαγη snr se broadcom vdsl σε γραμμες ΟΤΕ, δοκιμαστε κανα DRAYTEK 2760/2860 ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΕ ΟΤΕ vdsl απο οσο ξερω γιατι ειναι LANTIQ ... η αλλη λυση για snr tweak σε vdsl ειναι τα mediatek (ac68, ac56, ac52, ac55, n17) ... αυτα δεν επιρεαζονται απο το μπλοκαρισμα μεταξυ τους πιθανον σε κωδικα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 26-09-16 στις 23:05.

  2. #17
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.407
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία τα Menu του....και άψογα τα χαρακτηριστικά του ....αλλά το μεγάλο μείον του θα είναι το κλειδωμένο SNR tuning....αλλιώς θα το είχα παραγγείλει ΗΔΗ από Γερμανία μεριά....
    Eτσι ακριβως πουλημα το 68 και παραγγελια το 87 αλλα δυστυχως μας την εκανε η broadcom.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmakro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eτσι ακριβως πουλημα το 68 και παραγγελια το 87 αλλα δυστυχως μας την εκανε η broadcom.
    ναι δυστυχως ... αλλα εδω που τα λεμε η broadcom εχει αυτη την πολιτικη πριν πολυ καιρο και φανταζομαι θα μεινει ετσι ... εγω εχω αρκετα broadcom στην κατοχη μου και εμεινα με τα asus γιατι ναι μεν κλειδωνουν ενα ελαχιστο πιο κατω, αλλα απο θεμα γραμμης ειναι πολυ πιο ευελικτα, το ιδιο και draytek εχουν και τα 2 μοντελα, αρκετες ρυθμισεις γραμμης (μεσω telnet)

    αν θελεις αλλαγη snr εκτος τα asus που ξερεις, εχεις κοιταξει τα draytek? φοβερα απο ρυθμισεις που θα εκλπαγεις και αλλαζουν το snr σε vdsl με οτε, τα 2760, 2860 ειναι lantiq (βγαινουν και σε voip εκδοση) ... εγω εχω το 2760 και παει αρκετα καλα με οτε ... βεβαια δεν κλειδωνουν ψηλα οπως τα broadcom (περιπου σαν τα Asus) αλλα και αυτα αν πειραξουμε το snr ερχεται στα ισια της η γραμμη

  4. #19
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι δυστυχως ... αλλα εδω που τα λεμε η broadcom εχει αυτη την πολιτικη πριν πολυ καιρο και φανταζομαι θα μεινει ετσι ... εγω εχω αρκετα broadcom στην κατοχη μου και εμεινα με τα asus γιατι ναι μεν κλειδωνουν ενα ελαχιστο πιο κατω, αλλα απο θεμα γραμμης ειναι πολυ πιο ευελικτα, το ιδιο και draytek εχουν και τα 2 μοντελα, αρκετες ρυθμισεις γραμμης (μεσω telnet)

    αν θελεις αλλαγη snr εκτος τα asus που ξερεις, εχεις κοιταξει τα draytek? φοβερα απο ρυθμισεις που θα εκλπαγεις και αλλαζουν το snr σε vdsl με οτε, τα 2760, 2860 ειναι lantiq (βγαινουν και σε voip εκδοση) ... εγω εχω το 2760 και παει αρκετα καλα με οτε ... βεβαια δεν κλειδωνουν ψηλα οπως τα broadcom (περιπου σαν τα Asus) αλλα και αυτα αν πειραξουμε το snr ερχεται στα ισια της η γραμμη
    Αρα να πάω από Asus σε Draytek....εεε ρε μπέρδεμα.... και κοιτάω τώρα το DrayTek Vigor 2860Vn-Plus ADSL/VDSL VOIP Router ANNEX-A ...και βλέπω τιμή 380+ € http://bit.ly/2cZY2x5 ...ενω το 87VG θα ήτανε κοντά στα 220 με 250....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mormnak : 27-09-16 στις 13:45.

  5. #20
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα να πάω από Asus σε Draytek....εεε ρε μπέρδεμα.... και κοιτάω τώρα το DrayTek Vigor 2860Vn-Plus ADSL/VDSL VOIP Router ANNEX-A ...και βλέπω τιμή 380+ € http://bit.ly/2cZY2x5 ...ενω το 87VG θα ήτανε κοντά στα 220 με 250....
    εγω το λεω απο την αποψη ΑΝ θελεις αλλαγη snr & AN εισαι σε καμπινα vdsl broadcom (συνηθως οτε και οσοι αλλοι παροχοι νοικιαζουν απο αυτην)
    Mπορεις να δεις και τα Asus mediatek (dsl ac68, dsl ac56, dsl ac52, dsl ac55, dsl N17) που αλλαζουν και αυτα το snr σε vdsl καμπινες οτε ...
    Γενικα οτιδηποτε δεν ειναι broadcom που εχει αλλαγη snr θα δουλεψει σε καμπινες οτε ... κατα την εκτιμηση μου μεταξυ τους broadcom>broadcom πρεπει να βρισκουν καποιο ειδος κωδικα και μπλοκαρουν την αλλαγη snr σε vdsl

    Yπαρχουν μερικα tp link που δεν ειναι broadcom (vr200, 9980) που ενω μπορουν να κανουν αλλαγη snr, δυστυχως η tp link τα εχει κλειδωμενα και δεν θα παιξουν στην αλλαγη
    Οποτε προσωπικα στην συγκεκριμενη περιπτωση για vdsl οτε καμπινα και αλλαγη snr ξερω μονο τα Asus mediatek και τα 2 draytek που χρηστες εχουν αναφερει οτι δουλευουν ... ΑΝ θυμηθω αλλο θα το αναφερω αργοτερα .. η αν καποιος θυμαται το προσθετει

    Τα draytek πραγματι ειναι πανακριβα, αλλα εχουν φοβερες ρυθμισεις και απευθυνονται προς ημι και επαγγελαματιες ... ομως εχουν αλλαγη snr μεσω telnet πανευκολα (εδω απο το 2760 αλλα εχει το ιδιο μενου σαν το 2860)
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...64#post5404964
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...64#post5404964
    και γινεται μονο αλλαγη μεχρι 5 db (δεν ξερω αν το εφεραν πιο πανω, εχω χρονια να βαλω το δικο μου draytek επανω) δηλαδη φερνουμε το snr μεχρι +/- 5 μοναδες στη γραμμη (δεν εχει μεχρι 10 που εχουν τα asus)

    Παντως απο εμπειρια δικη μου και απο οτι βλεπω στο φορουμ, επειδη τα drautek 2760/2860 δεν ειναι συμβατα (οπως και τα Asus) lantiw & mediatek ... σε πιο μακρυνες γραμμες, μπορει / υπαρχει περιπτωση να δουμε ενα κλειδωμα πιο κατω πχ στην broadcom adsl γραμμη μου το asus & draytek που εχω κλειδωνουν περιπου 1-1,5 mbps πιο κατω απο τα broadcom modem που εχω ... Αν καποιος ειναι τυχερος η γραμμη του μπορει να σηκωσει αλλαγη snr και να παει πιο πανω και απο τα συμβατα ... υπαρχει περιπτωση σε μακρυνη γραμμη ειτε να μην σηκωσει καν αλλαγη snr και να χρειαστει να ανεβασει το snr για ακομα πιο σταθερη γραμμη ... ειτε να κλειδωσει πιο χαμηλα και αν ειναι τυχερος να φερει την ταχυτητα στα ισια της , οπως θα κλειδωνε ενα συμβατο

    Τα λεω ολα αυτα προς απογυγη παρεξηγησεων γιατι με την αλλαγη snr ειναι πολυπλοκο το θεμα και παιζουν ρολο πολυ παραγοντες ... πχ στο N14 topic πολλοι το πηραν για την αλλαγη snr και κατεληξαν ισα ισια να ερθιε η γραμμη στα ισια της ... δεν ειναι ολα τα modem ιδια, αλλα κρατανε το snr πιο σταθερο, αλλα εχουν λιγοτερα λαθη, γενικα σε μακρυνες γραμμες μπορει να εχουν διαφορετικες επιδοσεις το καθε ενα ... φυσικα Αν καποιος ειναι διπλα στην καμπινα δεν παιζει ρολο η συμβατοτητα

    Στο topic του Ν17 και του draytek 2760 που τα εχουν παρα πολλοι, θα δειτε ποσο κλειδωνουν στους διαφορυς παροχους (δειτε και το avatar των μελων σε πιον παροχο ειναι και τι κλειδωμα που βαζουν στατιστικα)

    - - - Updated - - -

    PS

    και μια υπενθυμηση ... χρηστες με κλειδωμενα profile (δυστυχως σε vdsl δεν καταλαβαινω τα profiles σε σχεση με των adsl, για να σας πω σιγουρα να εισαστε η οχι) ... Δεν γινεται να αλλαχτει το snr με κανενα modem γιατι απλα δεν κανουν overridden τις ρυθμισεις του dslam

    - - - Updated - - -

    θυμηθηκα και προσθετω ... και τα fritzbox 7390 & 7490 οι voip εκδοσεις, εχουν και αυτα μια μικρη αλλαγη +/-5 db snr με το ονομα intended signal to noise ratio και πρεπει να αλλαζουν σε vdsl ote broadcom ... 5 πρεπει να ειναι το max performance
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 27-09-16 στις 15:46.

  6. #21
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Ok αρα μετά το N17 που έχω αυτήν την στιγμή η επόμενη ''πορεία'' είναι είτε προς το Draytek 2860Vn είτε προς τα 7390-7490...το 9980 της Tplink το έχω...και δεν μου έκατσε καλά απ οταν το πήρα...και το έχω πεταμένο μέσα στην ντουλάπα ΜΟΝΟ για έκτακτες περιπτώσεις.... ( και τα 2 έχουνε +- 5 db snr... )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mormnak : 27-09-16 στις 15:57.

  7. #22
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok αρα μετά το N17 που έχω αυτήν την στιγμή η επόμενη ''πορεία'' είναι είτε προς το Draytek 2860Vn είτε προς τα 7390-7490...το 9980 της Tplink το έχω...και δεν μου έκατσα καλά απ οταν το πήρα...και το έχω πεταμένο μέσα στην ντουλάπα ΜΟΝΟ για έκτακτες περιπτώσεις.... ( και τα 2 έχουνε +- 5 db snr... )
    ναι σωστα τα lantiq based draytek/fritz αλλαζουν μεχρι 5 μοναδες πανω/κατω το snr ... πχ αν εχεις 9 απο τον παροχο, θα αλλαξουν μεχρι 4 για παραπανω κερδος ταχυτητας (αρα περιπου κερδιζεις μεχρι 5 mbps γιατι και σε αυτο οπως τα Asus 1 db στη ρυθμιση snr tweak , 1 mbps κερδος ταχυτητας) ... δες στο link που εβαλα το απο το 2760 (αλλα και στο 2860 ειναι το ιδιοκαι απο μενου και απο ρυθμισεις, απλα ειναι πιο ακριβο γιατι εχει λιγο πιο πολλες ρυθμισεις σε αλλα θεματα και ειναι πιο δυμνατη ram και το ασυρματο ειναι AC)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 9980 της Tplink το έχω...και δεν μου έκατσε καλά απ οταν το πήρα...και το έχω πεταμένο μέσα στην ντουλάπα ΜΟΝΟ για έκτακτες περιπτώσεις.... ( και τα 2 έχουνε +- 5 db snr... )
    οσο κλειδωμα σου εκανε το 9980 (με γραμμη οτε) και σταθεροτητα ... να αναμενεις και με τα draytek & fritz ... γιατι και το 9980 ειναι επισης lantiq, απλα επειδη τα draytek τα fritz εχουν μια μικρη ρυθμιση snr μπορεις να κερδισεις μεχρι περιπου αλλα 5 mbps (υπο προυποθεσεις) ... ετσι να παρεις μια ιδεα κατα την εκτιμηση μου

  8. #23
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο κλειδωμα σου εκανε το 9980 (με γραμμη οτε) και σταθεροτητα ... να αναμενεις και με τα draytek & fritz ... γιατι και το 9980 ειναι επισης lantiq, απλα επειδη τα draytek τα fritz εχουν μια μικρη ρυθμιση snr μπορεις να κερδισεις μεχρι περιπου αλλα 5 mbps (υπο προυποθεσεις) ... ετσι να παρεις μια ιδεα κατα την εκτιμηση μου
    Σε μια πρόσφατη αναβάθμιση Firmware που του έκανα είδα αυτά τα 2 ... Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  526436542.jpg 
Εμφανίσεις:  73 
Μέγεθος:  169,4 KB 
ID: 174981 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  62456727.jpg 
Εμφανίσεις:  60 
Μέγεθος:  180,3 KB 
ID: 174982

  9. #24
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ωραια καλα πει η γραμμη, σχεδον τερματιζει η 30αρα ... τι δηλαδη θελεις να χαλασεις και αλλα χρηματα για modem με αλλαγη snr για να κερδισεις 1-2 mbps? η σε ενδιαφερει το voip?

  10. #25
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.962
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Σκέφτομαι για όταν θα δώσει το 50αρι ο Οτε στην περιοχή μου ...εαν θα τερματίζει με το Tplink ή το Asus...γι αυτο κάνω μελλοντικά σχέδια..... (είμαι στα 800+ μ από το Α/Κ τώρα...εκτος και εαν μπούνε νέες καμπίνες...)

  11. #26
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.407
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγω απο κεντρο ειμαι στα 700μετρα και συχρονιζω 37 και με σνρ παω σχεδον 50.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  stats.jpg 
Εμφανίσεις:  142 
Μέγεθος:  132,5 KB 
ID: 174983
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  12. #27
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmakro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω απο κεντρο ειμαι στα 700μετρα και συχρονιζω 37 και με σνρ παω σχεδον 50.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  stats.jpg 
Εμφανίσεις:  142 
Μέγεθος:  132,5 KB 
ID: 174983
    οπότε προς το παρόν και επειδη στο χωριο που μενω καααααποια στιγμη θα φερει ο οτε vdsl (οποτε για τους αλλους κλαφτα Χαραλαμπε...) καλυτερα να μεινω με το 68αρι και να το κανω bridge με το speedport για voip...

    Αληθεια πως γινεται να εχεις interleaved σε downstream και fast σε upstream???

  13. #28
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.407
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αληθεια πως γινεται να εχεις interleaved σε downstream και fast σε upstream???
    Βασικά αυτο σχολιαστικε πρόσφατα στο φόρουμ το εχουν δει και σε αλλα μοντεμ νομιζω vdsl μονο και κοσμοτε.Εκτός αν ειναι κανα bug του 68 αλλα δε νομιζω.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  14. #29
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkx Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπότε προς το παρόν και επειδη στο χωριο που μενω καααααποια στιγμη θα φερει ο οτε vdsl (οποτε για τους αλλους κλαφτα Χαραλαμπε...) καλυτερα να μεινω με το 68αρι και να το κανω bridge με το speedport για voip...

    Αληθεια πως γινεται να εχεις interleaved σε downstream και fast σε upstream???
    και modem με voip να παρεις (το καινουριο ac 87, fritz κλπ) κανενα δεν παιζει απο οσοσ ξερω με οτε, ισως στο μελλον καποιο να χακαριστει και να γινει με καποιο ... απο οσο διαβαζω ο οτε αλλαζει σχεδον καθε μερα τα κωδικα και δεν το εχει καταφερει ακομα κανενας ... μονο η λυση με το modem οτε να μπει σε ρυθμισμα μονο για την τηλεφωνια

    Για το interleaved σε downstream και fast σε upstream το εχω δει και στα modem συμβατα οτε, δεν θυμαμαι την σελιδα αλλα ειναι στο topic του 724, αν θυμαμαι καλα

  15. #30
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    έχω ένα παλιό screenshot από όταν είχε ενεργοποιηθεί η γραμμή πριν ζητήσω αλλαγή σε fast (speedport 2i)
    Το downstream ειναι σε interleaved και το upstream σε fast, και το άσους τα ίδιο έγραφε έτσι δίνει τη γραμμή ο οτε
    πριν πάω στον οτε στη forthnet ήταν και τα 2 σε interleaved δεν έδινε fast σε vdsl
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  70fbd9a762eb462ab2f492e708e539ee.png 
Εμφανίσεις:  58 
Μέγεθος:  21,4 KB 
ID: 175002
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Deus : 28-09-16 στις 10:17.


Σελ. 2 από 36 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL-N55U modem/router
    Από chriskirza στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-20, 00:07
  2. Εντυπώσεις ASUS RT-AC56U με ASUS RP-AC56
    Από specialK στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-17, 22:08
  3. Πρόβλημα μετά από Firmware Upgrade Asus Router
    Από johnys1 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-16, 14:03
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 01:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας