Σελ. 33 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 539

Θέμα: Asus DSL-AC87VG

  1. #481
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτόματα γίνεται μόνο στις συσκευές των παρόχων. Σε αυτές του εμπορίου όπως το δικό σου Asus, μόνο με δική μας ρύθμιση.

  2. #482
    Εγγραφή
    29-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα -Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    Δεν το ήξερα. Και όταν το σέταρα τη πρώτη φορά συνδέθηκε χωρίς να χρειαστεί να βάλω το profile εγώ.
    Ilias

  3. #483
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όλες οι συσκευές έχουν εξαρχής κάποιες έτοιμες ρυθμίσεις και μετά κάνει ο χρήστης τροποποιήσεις ή όσες επιπλέον χρειάζεται.

  4. #484
    Εγγραφή
    02-02-2019
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    FRITZ BOX 7590
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εχει να κανει με τις ταχυτητες που υποστηριζει το καθε προφιλ οπως φαινεται και στην παρακατω εικοναΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-01-04, 5.05.47 μμ.png 
Εμφανίσεις:  70 
Μέγεθος:  111,6 KB 
ID: 210271

  5. #485
    Εγγραφή
    16-09-2004
    Μηνύματα
    498
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Εγώ πάντως έχω επιλέξει στο VDSL Profile το Multi mode και το router πήρε αυτόματα το 35b.

  6. #486
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Κάνα update θα πάρουμε παιδιά?
    v1.05.18 build305 Oct. 9, 2018

    Τραγικό support πάντως για top of the line προϊόν τους. 1+ χρόνο χωρίς ούτε ένα update και χωρίς καν να συζητάμε για την υποστήριξη του modem-router μέσω του smartphone app τους.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  7. #487
    Εγγραφή
    16-09-2004
    Μηνύματα
    498
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνα update θα πάρουμε παιδιά?
    v1.05.18 build305 Oct. 9, 2018

    Τραγικό support πάντως για top of the line προϊόν τους. 1+ χρόνο χωρίς ούτε ένα update και χωρίς καν να συζητάμε για την υποστήριξη του modem-router μέσω του smartphone app τους.
    Στις 16/9/19 είχα στείλει το παρακάτω μήνυμα στο support της Asus:

    "Has the development of this product stopped? It's been almost a year since the last firmware was released (2018/10/17). There are still many features missing and it's really unfortunate if this high end product has reached it's end of life so soon. It's a shame to see that DSL-AC68U keeps updating (latest firmware on 2019/07/25) and that DSL-AC87VG doesn't get any updates."

    Και η απάντηση που πήρα ήταν η παρακάτω:

    "Regarding the below described case, we kindly inform you that the product is supported by Asus and the development has not stopped, but the product is certified only for country Germany."

    Τρέχα γύρευε δηλαδή...

    Χάθηκε και ο Μπάμπης από το forum που είχε και τα κονέ με την Asus και μαθαίναμε κανά νέο...

  8. #488
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nodens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 16/9/19 είχα στείλει το παρακάτω μήνυμα στο support της Asus:

    "Has the development of this product stopped? It's been almost a year since the last firmware was released (2018/10/17). There are still many features missing and it's really unfortunate if this high end product has reached it's end of life so soon. It's a shame to see that DSL-AC68U keeps updating (latest firmware on 2019/07/25) and that DSL-AC87VG doesn't get any updates."

    Και η απάντηση που πήρα ήταν η παρακάτω:

    "Regarding the below described case, we kindly inform you that the product is supported by Asus and the development has not stopped, but the product is certified only for country Germany."

    Τρέχα γύρευε δηλαδή...

    Χάθηκε και ο Μπάμπης από το forum που είχε και τα κονέ με την Asus και μαθαίναμε κανά νέο...
    Το λιγότερο, τραγική απάντηση.
    Μου θυμίζει παρόμοια επικοινωνία που είχα και εγώ με το support τους, Σεπτέμβριο του 2018 σχετικά με την υποστήριξη του router από το mobile app.

    I would also like to ask you in regard to ASUS router iOS app.
    I am currently running the app on iOS 11.4.1 on an iPhone X and there is no possible way to make it work.
    App does not recognize my 87VG, even if I fully reset the router. With router fully configured to my needs, app fails to connect to my router again.
    Could you please help me on that?

    Another question that I have is regarding the whole telephone application and the ecosystem.
    Competitors like FRITZ! offer an application which can connect to the modem/router and make landline calls on your smartphone or tablet.

    Is a feature like this one available for the 87VG / will be introduced?
    Η απάντηση τους μετά από 2 reminders, σχετικά με το app και την AVM που το προσφέρει ήδη:

    Apologies for missing your mail.
    I am afraid DSL-AC87VG does not support app.
    It’s a great idea. I will forward your opinion to related members. Thank you very much.
    Η δική μου απάντηση (ως αδαής και ενοχλητικός επέμεινα μπας και...):

    Dear Mr. Renjie,

    Thank you very much for your feedback.
    In regard to the router application, it is mentioned in the app’s page that:

    2. All ASUS DSL modem routers, except DSL-AC68VG, DSL-AC87VG, DSL-AC88U, DSL-AC88U-B and DSL-AC3100, support setup via the ASUS Router app. Once setup is complete, all ASUS DSL modem router can be managed using the ASUS Router app.

    According to this, 87VG should be manageable through application after initial configuration. What am I missing here?

    Please keep me posted.
    Το support της Asus επέμενε όμως ότι κάνω λάθος:

    The page is correct but you miss the keyword “except” I am afraid.
    It means DSL-AC68VG, DSL-AC87VG, DSL-AC88U, DSL-AC88U-B and DSL-AC3100 do not support ASUS Router app.
    Thanks.
    Πάλι όμως επέμενα εγώ ο ενοχλητικός:

    Dear Mr. Renjie,
    To my understanding, the page refers to two different scenarios when saying "Once setup is complete, all ASUS DSL modem router can be managed using the ASUS Router app.":

    1. Setup router via the app and be able to use the app for controlling the router

    2. Setup router via a traditional web interface and then be able to use the app for controlling the router later

    Which is the correct case?
    Και τελικά έλαβα τη μαγική απάντηση:
    Sorry for your misunderstanding.
    It’s wording problem. We will correct it.

    More precisely, it should be:
    All ASUS DSL modem routers, except DSL-AC68VG, DSL-AC87VG, DSL-AC88U, DSL-AC88U-B and DSL-AC3100, support setup via the ASUS Router app.
    Once setup is complete, all ASUS DSL modem routers, excluding models above, can be managed using the ASUS Router app

    Thank you very much.
    Ο λόγος της υποστήριξης αυτής είναι που με κάνει να ψάχνομαι σοβαρά για το 7590 της AVM.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  9. #489
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    χαθηκα γιατι καπου βαρεθηκα τοσα χρονια δοκιμαζε, αλλαζε λογισμικα κλπ, και στο pc σεχον ολη μερα ... επισης ηρθαν και κατι συγγενεις που πλεον μενουν εδω στο χωριο και καθονται μεχρι αργα στο ιντερνετ, το πρωι οι γεροι εχουν πλεον ειδος iptv δεκτη γιατι η περιοχη δεν ειναι καλη για επιγεια ληψη, και δεν ειναι ευκολο πλεον να δοκιμαζω ακομα και να θελω ... παντως θα προσπαθησω να μεινω up to date γιατι δεν εδωσα σημεια και σε αυτους

    Για το θεμα που αργουν το συγκεκριμενο μοντελο, δεν εχουν πληρη προσβαση στα κωδικα του για να κανουν οπως θελουν κουμαντα στην asus ... εχουν κανονισει καποια update απο την broadcom φυσικα με λιγοτερο κοστος γιατι το 87vg ειναι κανονισμενο μονο για Γερμανια ... πιστευω θα βρουν λυση, αλλα οπως εξηγησα μπορει να αργησουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 13-01-20 στις 13:52.

  10. #490
    Εγγραφή
    16-09-2004
    Μηνύματα
    498
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το θεμα που αργουν το συγκεκριμενο μοντελο, δεν εχουν πληρη προσβαση στα κωδικα του για να κανουν οπως θελουν κουμαντα στην asus ... εχουν κανονισει καποια update απο την broadcom φυσικα με λιγοτερο κοστος γιατι το 87vg ειναι κανονισμενο μονο για Γερμανια ... πιστευω θα βρουν λυση, αλλα οπως εξηγησα μπορει να αργησουν
    Thanks Μπάμπη! Αναμένουμε λοιπόν.

  11. #491
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχουν κανονισει καποια update απο την broadcom φυσικα με λιγοτερο κοστος γιατι το 87vg ειναι κανονισμενο μονο για Γερμανια
    Αυτό που αναφέρετε για την Γερμανία δεν το καταλαβαίνω για να είμαι ειλικρινής.
    Επειδή το ανέφερε και ο Nodens:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nodens Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Regarding the below described case, we kindly inform you that the product is supported by Asus and the development has not stopped, but the product is certified only for country Germany."
    Δηλαδή όσοι έχουν αυτό το μοντέλο στη Γερμανία παίρνουν updates ενώ εμείς εδώ στην Ελλάδα όχι;
    Γιατί εγώ το ίδιο, "latest" fw βλέπω και στο γερμανικό site.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος icsd08063 : 13-01-20 στις 20:44.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  12. #492
    Εγγραφή
    31-01-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Router
    Speedport plus
    Καλημέρα, κύριοι!!
    Έχω βρει το ρουτερ σε πολύ καλή τιμή και σκέφτομαι να το πάρω. Το χρειάζομαι για το γραφείο για ftp και printer server. Το ρουτερ του ΟΤΕ από κάτω μου γράφει PSTN, άρα πιθανολογώ πως έχω PSTN γραμμή και έχω πρόγραμμα έως 24Mbps, άρα ADSL. Αν έχω καταλάβει καλά, στα ADSL προγράμματα, το ρούτερ δεν κάνει για PSTN γραμμές, αφού είναι annex b, εκτός αν η γραμμή παίρνει σύνδεση από νέα υπαίθρια καμπίνα.

    Κάλεσα ΟΤΕ για να ζητήσω περαιτέρω πληροφορίες σχετικά με τη γραμμή και το αν θα παίζει το ρουτερ και δεν έβγαλα άκρη. Οι πληροφορίες αυτές δίνονται επί πληρωμή από το αρμόδιο τμήμα, λένε. Πώς θα μπορούσα να σιγουρευτώ σχετικά με το τι γραμμή έχω και κατά πόσο παίρνω σήμα από νέα υπαίθρια καμπίνα; Υπάρχουν κάποιες ενδείξεις στο speedport plus που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή που το υποδηλώνουν;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-01-31 091513.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  28,4 KB 
ID: 211131
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AntonisM55 : 31-01-20 στις 10:18.

  13. #493
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση άσχετη-σχετική δε ξέρω, ας το κρίνουν οι αρμόδιοι. Έχω το ac87vg και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για android είτε της asus είτε τρίτου, που να "μετατρέπει" το κινητό σε voip συσκευή ώστε να κάνω κλήση από τον σταθερό μου αριθμό του σπιτιού. Είναι εφικτό καν κάτι τέτοιο? Αν ναι το έχει δοκιμάσει κανείς? Τι πρέπει να κάνω στο router ή και στην πιθανή εφαρμογή?

  14. #494
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntonisM55 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, κύριοι!!
    Έχω βρει το ρουτερ σε πολύ καλή τιμή και σκέφτομαι να το πάρω. Το χρειάζομαι για το γραφείο για ftp και printer server. Το ρουτερ του ΟΤΕ από κάτω μου γράφει PSTN, άρα πιθανολογώ πως έχω PSTN γραμμή και έχω πρόγραμμα έως 24Mbps, άρα ADSL. Αν έχω καταλάβει καλά, στα ADSL προγράμματα, το ρούτερ δεν κάνει για PSTN γραμμές, αφού είναι annex b, εκτός αν η γραμμή παίρνει σύνδεση από νέα υπαίθρια καμπίνα.

    Κάλεσα ΟΤΕ για να ζητήσω περαιτέρω πληροφορίες σχετικά με τη γραμμή και το αν θα παίζει το ρουτερ και δεν έβγαλα άκρη. Οι πληροφορίες αυτές δίνονται επί πληρωμή από το αρμόδιο τμήμα, λένε. Πώς θα μπορούσα να σιγουρευτώ σχετικά με το τι γραμμή έχω και κατά πόσο παίρνω σήμα από νέα υπαίθρια καμπίνα; Υπάρχουν κάποιες ενδείξεις στο speedport plus που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή που το υποδηλώνουν;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-01-31 091513.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  28,4 KB 
ID: 211131
    pstn που γραφει του οτε, σε adsl ως 24 που εχεις ΔΕΝ θα παιξει ... μην το παρεις γιατι το 87vg ειναι isdn ... θα παιζει οταν ερθει vdsl που δεν εχει ρολο το pstn/isdn ... αλλα απο τωρα μην το παρεις και μην αλλαξεις την γραμμη σου αν εισαι ευχαριστημενος για το asus

  15. #495
    Εγγραφή
    24-04-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102399 / 10238
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC87VG
    καλησπερα εχω το modem αυτο και το αντικατεστησα απο το sppedport plus σεταρα και το τηλεφωνω και το ιντερνετ ολα καλα το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι παιζω το παιχνιδι league of legends και μου πεταει σφαλμα you have disconnected.please check your internet connection and try again και γινεται συνεχεια αυτο με το speedport δεν ειχα κανενα προβλημα και το εβαλα και επανω και το τεσταρα και δεν πεταξε τιποτα μηπως υπαρχει κατι που μου εχει ξεφυγει ? ευχαριστω πολυ

Σελ. 33 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL-N55U modem/router
    Από chriskirza στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-20, 00:07
  2. Εντυπώσεις ASUS RT-AC56U με ASUS RP-AC56
    Από specialK στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-17, 22:08
  3. Πρόβλημα μετά από Firmware Upgrade Asus Router
    Από johnys1 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-16, 14:03
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 01:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας