Σελ. 7 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 539

Θέμα: Asus DSL-AC87VG

  1. #91
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ανεβαζει / χαμηλώνει λιγο τη δυναμη/ ισχύη χωρις να επιρεαζει την ταση, αν πατησεις επανω του το βελακι (οταν εμφανιστει) θα γραψει

  2. #92
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ναι αλλα πως μεταφραζεται αυτο σε mbps...αυξηση του tx power σημαινει αυξηση των mbps στο down? Τεσπα μαλλον μαι δοκιμη θα μου λυσει την απορια απο αυριο...λολ

  3. #93
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν θυμαμαι παντως ειχε αναφερθει εξωτερικο οτι αν ενεργοποιηουσαν το upbo και εβαζαν το tx power στο -7 ή +3 κερδιζαν λιγο στο upload, (και απο 2-3 mbps σε περιπτπωσεις) αν το upbo ηταν disable και εβαζαν +3 ή -7 στο tx κερδιζαν download, καπως ετσι πηγαινε, μου τα ειχε γραψει πριν χρονο + η asus σε mail) αλλα δεν τα ζητανε πλεον απο οταν το εβγαλαν απο το menu και τα ξεχασα

  4. #94
    Εγγραφή
    13-05-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα σας !
    με λένε Λεφτέρη έχω το DSL-AC87VG και το βάζω στην γραμμή έχω VDSL OTENET ISDN και ένω έχει SYNC δεν κάνει authentication δεν μου δέχεται το user name και password έχω σωστά στοιχεία τι μπορεί να είναι ? έχω δοκιμάσει τα πάντα και firmware update .Σας ευχαριστώ.

  5. #95
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefteris_thess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας !
    με λένε Λεφτέρη έχω το DSL-AC87VG και το βάζω στην γραμμή έχω VDSL OTENET ISDN και ένω έχει SYNC δεν κάνει authentication δεν μου δέχεται το user name και password έχω σωστά στοιχεία τι μπορεί να είναι ? έχω δοκιμάσει τα πάντα και firmware update .Σας ευχαριστώ.
    Tελευταιο λογισμικο ειναι εδω
    https://www.asus.com/Networking/DSL-...Desk_Download/
    μετα την αναβθμηση πατα το reset κουμπακι απο πισω για περιπου 6 δευτερολεπτα και ξανα κανε τις ρυθμισεις απο την αρχη χειροκινητα ειδικα εκει στη σελιδα wan με το pass
    Στο password αν βαζεις το xxxx@ipv6ote νομιζω δεν δουλευει αλλο, βαλε το κανονικο otenet.gr ή οτι σου εδωσαν

    - - - Updated - - -

    το τελευταιο build 352 βλεπω εχει:
    - Allow use of special characters such as “.“ and “@“ for VPN username/password fields
    αλλα πρεπει να γινει reset πατωντας το κουμπακι, για καλη λειτουργικοτητα και να φυγουν τα bugs απο το παλιο λογισμικο

  6. #96
    Εγγραφή
    13-05-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όταν κάνει detect την γραμμή στης χώρες βγάζει Ελλάδα γιατί εμένα γράφει Germany ;

  7. #97
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αναβαθμησε και μετα reset, αν ηδη εχεις το τελευταιο, απλα reset αν δεν το εκανες ηδη ... Δεν καταλαβα καλα τι εννοεις, αλλα ισως γιατι ειναι για την Γερμανικη αγορα
    Tωρα που το θυμηθηκα μηπως ξεχασες και το vlan id 835, γιατι αν δεν εχει αυτο, παλι δεν δεν θα δωσει προσβαση
    Βαλε τις ρυθμισεις χειροκινητα ακριβως οπως στη φωτο, θα εχεις μια τετοια σελιδα (wan > internet connection > edit) οπως ειναι για vdsl
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wan.png 
Εμφανίσεις:  96 
Μέγεθος:  75,2 KB 
ID: 183271

  8. #98
    Εγγραφή
    01-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE h168n
    Σε annex A με vdsl nova απο καμπίνα θα παίξει;
    Γιατί δύο να βλέπω να έρχεται Ελλάδα τι ac88 σύντομα...

  9. #99
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christosjr1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε annex A με vdsl nova απο καμπίνα θα παίξει;
    Γιατί δύο να βλέπω να έρχεται Ελλάδα τι ac88 σύντομα...
    αν εννοεις το dsl ac87 ναι θα ειναι οκ σε vdsl (το hardware του ειναι μονο annex B) δεν παζει ρολο το annex σε vdsl, αυτο που λενε στα στιτιστικα για annex b ειναι το band plan, οχι το annex γραμμης, ομως αν γυρισεις σε adsl εκει δεν θα παιξει
    Απο οσο βλεπω θα εισαι ο πρωτος που θα το δοκιμασει, αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα σε vdsl

    Μπορεις να περιμενεις και το dsl ac88 (hardware annex a) αλλα δεν ξερω ποτε θα ερθει εδω και τιμη σε εμας (ηδη ειναι στην Αγγλια γυρω στις 209-239 λιρες)

  10. #100
    Εγγραφή
    01-07-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE h168n
    Αυτό περιμένω αλλά πόσο ακόμα.
    Ευχαριστω για την απάντηση.
    Το πιστό n55u έχει κουραστεί

  11. #101
    Εγγραφή
    29-03-2014
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    καλησπερα
    ενδοιαφερομαι να παρω το εν λοφω μοδεμ-ρουτερ , διαβασα την συζητηση αλλα δεν πολυ εβγαλα ακρη στα ερωτηματα μου.
    Θα ηθελα να το βαλω σε 1. οτε vdsl( 2. ισως και vectoring) μαζι με 3.voip θα δουλεψει κανονικα ;; Επισης θα ηθελα να του βαλω και δευτερη συνδεση μεσω wan το οποιο απότι διαβασα το εχει.


    Υ.Γ. Οι ερωτησεις μου ειναι αριθμημενες με 1,2,3

  12. #102
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asder Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα
    ενδοιαφερομαι να παρω το εν λοφω μοδεμ-ρουτερ , διαβασα την συζητηση αλλα δεν πολυ εβγαλα ακρη στα ερωτηματα μου.
    Θα ηθελα να το βαλω σε 1. οτε vdsl( 2. ισως και vectoring) μαζι με 3.voip θα δουλεψει κανονικα ;; Επισης θα ηθελα να του βαλω και δευτερη συνδεση μεσω wan το οποιο απότι διαβασα το εχει.


    Υ.Γ. Οι ερωτησεις μου ειναι αριθμημενες με 1,2,3
    1
    το dsl ac87 ειναι annex B
    σε adsl γραμμη Δεν θα παιξει εκτος αν ειναι isdn
    σε vdsl Λογικα θα παιξει γιατι δεν παιζει ρολο το annex, (το annex που αναφερουν τα στατστικα στα vdsl modem ειναι του band plan και οχι το annex γραμμης
    Δεν εχω δει καποιον να το εχει δουλεψει με vdsl εδω Ελλαδα (που λογικα θα ειναι οκ) και δεν εχω ψαξει σε αλλα forums (δεν εχω χρονο τωρα το καλοκαιρι)

    2
    Με το voip οτε λογικα παλι θα δουλεψει εφοσον ξερεις τις παραμετρους voip οτε, και τα κωδικα (που διαβαζω πλεον τα δινουν)
    Δεν εχει τις ρυθμισεις ετοιμες για οτε, αρα θα κανεις λιγο ψαξιμο
    Ξανα δεν εχω δει καποιον να το εχει δοκιμασει με οτε
    Αν τυχει προβλημα σε αυτο, πιστευω η Asus θα βοηθησει

    3
    Ναι εχει dual wan για δευτερη συνδεση, αλλα προσωπικα δεν το συνηστω για χρηση dual wan ... απο την εμπειρια μου γενικα με ολα τα Asus σε dual wan ... εχει θεμα σε αυτο τον τομεα, δηλαδη μπορει να πεσει η πρωτη συνδεση και να αργησει να ενεργοποιηθει η δευτερη συνδεση, ή να μην ενργοποηθει καθολου η πρωτη οταν επαναλθει, και να δουλευει μονιμα η δευταρη μεχρι να κανεις ξανα επανακινηση ... ή να ενεργοποιηθει η δευτερη συνδεση κανονικα και μετα να μην επανρχεται η πρωτη κλπ
    Επισης δεν εχει πολλα rules, μονο μεσω ip δινεις load balance, ειναι απλο τελειως

  13. #103
    Εγγραφή
    29-03-2014
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    1
    το dsl ac87 ειναι annex B
    σε adsl γραμμη Δεν θα παιξει εκτος αν ειναι isdn
    σε vdsl Λογικα θα παιξει γιατι δεν παιζει ρολο το annex, (το annex που αναφερουν τα στατστικα στα vdsl modem ειναι του band plan και οχι το annex γραμμης
    Δεν εχω δει καποιον να το εχει δουλεψει με vdsl εδω Ελλαδα (που λογικα θα ειναι οκ) και δεν εχω ψαξει σε αλλα forums (δεν εχω χρονο τωρα το καλοκαιρι)

    2
    Με το voip οτε λογικα παλι θα δουλεψει εφοσον ξερεις τις παραμετρους voip οτε, και τα κωδικα (που διαβαζω πλεον τα δινουν)
    Δεν εχει τις ρυθμισεις ετοιμες για οτε, αρα θα κανεις λιγο ψαξιμο
    Ξανα δεν εχω δει καποιον να το εχει δοκιμασει με οτε
    Αν τυχει προβλημα σε αυτο, πιστευω η Asus θα βοηθησει

    3
    Ναι εχει dual wan για δευτερη συνδεση, αλλα προσωπικα δεν το συνηστω για χρηση dual wan ... απο την εμπειρια μου γενικα με ολα τα Asus σε dual wan ... εχει θεμα σε αυτο τον τομεα, δηλαδη μπορει να πεσει η πρωτη συνδεση και να αργησει να ενεργοποιηθει η δευτερη συνδεση, ή να μην ενργοποηθει καθολου η πρωτη οταν επαναλθει, και να δουλευει μονιμα η δευταρη μεχρι να κανεις ξανα επανακινηση ... ή να ενεργοποιηθει η δευτερη συνδεση κανονικα και μετα να μην επανρχεται η πρωτη κλπ
    Επισης δεν εχει πολλα rules, μονο μεσω ip δινεις load balance, ειναι απλο τελειως
    ευχαριστω για την απαντηση
    το load balance θα με ενδιεφεραι(στο σαιτ βλεπω γραφει μονο failover) κυριως αλλα δεν τρελενωμαι κι ολας. Με vectoring δεν γνωριζεις κατι ε; λογικα δεν θα εχει θεμα νομίζω

  14. #104
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asder Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω για την απαντηση
    το load balance θα με ενδιεφεραι(στο σαιτ βλεπω γραφει μονο failover) κυριως αλλα δεν τρελενωμαι κι ολας. Με vectoring δεν γνωριζεις κατι ε; λογικα δεν θα εχει θεμα νομίζω
    Ναι εχεις δικιο και ευχαριστω για την διορθωση ... για ενα απο τα ακριβα τους modem νομιζα οτι ηδη ειχε ... μολις τσεκαρα & θα το προσθεσουν αργοτερα (load balance) αλλα δεν υπαρχει ημερομηνια, ισως αργησει, παντως ειναι στο προγραμμα να μπει καποια στιγμη
    Αλλα και να το προσθεσουν, για εμενα ισχυει οτι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να εχει θεμα σε load balance ... σε failover ειναι οκ, δεν εχω δει προβληματα

    Tωρα για το vectoring που εχει υποστηριξη το θυμαμαι απο το δικο μου, δες εδω απο παλια φωτο με το ονομα g.vector (εχει προστεθει και υποστηριξη 35b)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...16#post6023516
    δεν νομιζω να εχει θεμα, ειδικα αν ο παροχος παιρνει νοικι απο καμπινα οτε (συνηθως broadcom) θα ειναι τελειο απο αποδοση γραμμης σαν broadcom και αυτο (οχι που δεν θα δουλευει σε αλλα dslam)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 16-08-17 στις 16:38.

  15. #105
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εχεις δικιο και ευχαριστω για την διορθωση ... για ενα απο τα ακριβα τους modem νομιζα οτι ηδη ειχε ... μολις τσεκαρα & θα το προσθεσουν αργοτερα (load balance) αλλα δεν υπαρχει ημερομηνια, ισως αργησει, παντως ειναι στο προγραμμα να μπει καποια στιγμη
    Αλλα και να το προσθεσουν, για εμενα ισχυει οτι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να εχει θεμα σε load balance ... σε failover ειναι οκ, δεν εχω δει προβληματα

    Tωρα για το vectoring που εχει υποστηριξη το θυμαμαι απο το δικο μου, δες εδω απο παλια φωτο με το ονομα g.vector (εχει προστεθει και υποστηριξη 35b)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...16#post6023516
    δεν νομιζω να εχει θεμα, ειδικα αν ο παροχος παιρνει νοικι απο καμπινα οτε (συνηθως broadcom) θα ειναι τελειο απο αποδοση γραμμης σαν broadcom και αυτο (οχι που δεν θα δουλευει σε αλλα dslam)

    φιλε Μπαμπη σκέφτομαι πολύ σοβαρα να αγορασω το συγκεκριμενο αλλα με προβληματιζει η ελλειψη υποστήριξης από την ασους σε καινουρια firmware, σε σχεση βεβαια παντα με το ac68u που εχω τωρα...ξερεις κατι για την μελλοντικη υποστηριξη του συγκεριμενου μοντελου ή αν η ασους σκοπευει να βγαλει καινουρια συσκευή με τα χαρακτηριστικα αυτου?

    Θενκς

Σελ. 7 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL-N55U modem/router
    Από chriskirza στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-20, 00:07
  2. Εντυπώσεις ASUS RT-AC56U με ASUS RP-AC56
    Από specialK στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-17, 22:08
  3. Πρόβλημα μετά από Firmware Upgrade Asus Router
    Από johnys1 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-16, 14:03
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 01:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας