Σελ. 1 από 36 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 539

Θέμα: Asus DSL-AC87VG

  1. #1
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.411
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νέο μόντεμ ρουτερ που ενσωματώνει και Voip.
    Εμείς με τα 68αρια να σκεφτούμε την αναβάθμιση αλλα να μας πει και τη γνώμη του ο babis3g
    https://www.asus.com/Networking/DSL-AC87VG/
    Με μια γρήγορη ματια γυρω στα 200€.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jmakro : 24-09-16 στις 10:18.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα ρωτησω για πληροφοριες να μαθω οτι μπορω να σας πω (απο βδομαδα που θα ξανα ανοιξουν) εγω το εχω ( sample annex A) απο τελη ιουνιου και δεν μου εχουν δωσει καινουριο λογισμικο ακομα (μισα μενου και ψιλοπροβληματα φυσικα σαν το πρωτο λογισμικο alpha test) και δεν με ενημερωσαν ξανα απο τοτε...

    EDIT
    Αλλα απο οτι καταλαβα (θυμηθηκα παλια συζητηση μαζι τους) μαλλον σε Annex B θα βγει (τουλαχιστον για τωρα) γιατι το βλεπω σε πολλα Γερμανικα μαγαζια (τωρα που το googlαρω) ... οτι μαθω θα σας πω και θα βαλω και φωτο δικες μου

    EDIT 2 ... χμμμμ ... για λιγες ωρες που εκανε ο φιλος jmarko το post εχουμε 2.000+ views ... και μολις 5 μελη ειδαν το topic ... φαινεται πολυ κοσμος απο εξωτερικο ενδιαφερεται για το broadcom

    EDIT 3 ... σε λιγο μια φωτο

    οσοι εχουν το dsl ac68u θα καταλαβουν ποσο μεγαλο ειναι

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl 87vg annex A.jpg 
Εμφανίσεις:  245 
Μέγεθος:  371,1 KB 
ID: 174891
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 24-09-16 στις 20:43.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ενδιαφερον...θα συνεργαζεται με την voip του οτε?

  4. #4
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.411
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αυτό τωρα θα είναι και το θέμα αν θα μπορει να παιρνει τους κωδικους του voip απο cosmote.
    Σε περίπτωση που το broadcom chip καταφέρνει ν αλλάζει σε vdsl το snr πιστεύω θα κάνει πάταγο για πολλούς που δεν τερματιζει την γραμμή.Με το 68αρι που εχω για παραδειγμα απο 37 συχρονισμο το παει 50 αποβληματιστα βεβαια παιζει ρολο γραμμή κοσμος dslam κτλ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jmakro : 25-09-16 στις 10:48.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkx Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενδιαφερον...θα συνεργαζεται με την voip του οτε?
    απο κουβεντα που ειχα μαζι τους , μου ειπαν οτι ανησυχουν για το voip (ειδικα στο annex A που παιζει στην πλεοψηφια οι περισσοτεροι παροχοι) και επειδη ο καθε παροχος εχει τις δικες του voip ρυθμισεις/συστημα, δεν ειναι σιγουροι (εκει στην Asus) αν θα μπορεσουν να το κανουν να δουλεψουν με ολους, οποτε μαλλον το annex A μπορει να αργησει να βγει
    Ομως μαλλον δεν θα παιζει με οτε και απο οτι καταλαβα για τωρα μονο με τους Γερμανικους παροχους... υποψην ο οτε αλλαζει σχεδον καθε μερα τα κωδικα και κανενα μεχρι τωρα δεν παιζει, οποτε ουτε μαλλον το asus ... ομως αυτες ειναι πληροφοριες που εχω εγω και δεν ειμαι σιγουρος αν θα βγει το annex A και ποιους παροχους θα υποστηριζει το voip ... υπομονη αν θα μου πουν κατι αυριο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmakro Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό τωρα θα είναι και το θέμα αν θα μπορει να παιρνει τους κωδικους του voip απο cosmote.
    Σε περίπτωση που το broadcom chip καταφέρνει ν αλλάζει σε vdsl το snr πιστεύω θα κάνει πάταγο για πολλούς που δεν τερματιζει την γραμμή.Με το 68αρι που εχω για παραδειγμα απο 37 συχρονισμο το παει 50 αποβληματιστα βεβαια παιζει ρολο γραμμή κοσμος dslam κτλ
    Απο δικες μου πληροφοριες τα broadcom ειναι κλειδωμενα/περιορισμενα σε broadcom dslam απο την broadcom στην αλλαγη snr ... οποτε ειτε ειναι netgear, ειτε billion, ειτε Asus, η broadcom τα δινει και Δεν παιζει η εντολη σε vdsl ... μπορει να ειμαι λαθος ... στο sample που πηρα δεν υπαρχει αλλαγη snr σε vdsl (μονο σε adsl) οποτε δεν φαινεται υποσχομενο ... αλλα ξαναλεω εχω πολυ παλιο λογισμικο και μπορει μεχρι τωρα να το προσθεσαν και να ξεχασαν να μου στειλουν καινουριο λογισμικο ... για αυτο ειπα επλιζω αυριο να μου δωσουν πληροφοριες και οχι τι υπολογιζω εγω που σας δινω πρωτες πληροφοριες και ανεπισημα (απο δικη μου εκτιμηση)

  6. #6
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    για να καταλάβω...εγω που εχω annex b υπαρχει περιπτωση να παιζει?? Μονο ο οτε κανει αλλαγη κωδικων συνεχεια??

    Επισης αυτη την στιγμη που εχω adsl ειμαι πανω σε broadcom...αν και σε vdsl ειμαι σε broadcom θα παιζει το σνρ??

    Λογικα αυριο θα σου δωσουν περισσοτερες πληροφοριες για αυτα οποτε ασ μην προτρεχουμε...θενκς

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απο οτι εγω υποψιαζομαι εχει κυκλοφορησει μονο το Annex B (δεν ειμαι σιγουρος) αλλα το λεω μετα απο παλια συζητηση μαζι τους οπως ειπα πιο πανω ... και εδω στα specs
    https://www.asus.com/Networking/DSL-...pecifications/
    λεει annex B/J (δεν αναφερει για Annex A)
    xDSL Data Rate
    ADSL2+/VDSL2/Vplus 35b
    Annex B/J (Annex B HW)
    VDSL2 Upstream: 150Mbps, Downstream: 200Mbps
    ADSL2+ Upstream: 3.3Mbps, Downstream: 24Mbps
    ADSL2 Upstream: 3.5Mbps, Downstream: 12Mbps
    ... αν το συγκεκριμενο (που απο οτι καταλαβα μονο το Annex B κυκλοφορει για τωρα) το βαλεις σε annex B σε οποια χωρα υπαρχει Annex B γραμμη ... φυσικα θα παιξει και σε adsl και σε vdsl

    Τωρα αν το οποιο modem ειναι annex B ... και επειδη σε vdsl δεν παιζει ρολο τo Annex (το annex A/B που αναφερουν σε vdsl τα στατιστικα ειναι του band plan και οχι της γραμμης) θα παιξει και εκει το vdsl με Annex A γραμμη ... αλλα σε καμπινες με adsl fallback δεν θα παιξει το adsl, αρα αν ποτε καταργηθει το vdsl (για οποιο λογο) δεν θα παιξει καν πισω σε adsl Annex A γραμμη (αν το modem ειναι Annex B hardware)

    Τωρα για το snr απο τις πληροφοριες που εχω ... με adsl γραμμη το snr παιζει/αλλαζει, το δοκιμασα στην δικη μου και αλλαζει την ταχυτητα ... σε vdsl ΑΝ καποιος ειναι σε broadcom καμπινα, οχι δεν θα αλλαξει σε vdsl ... ισως να αλλαξει σε infoneon, ikanos vdsl καμπινα ... αλλα απο τις πληροφοριες που εγω εχω, οχι δεν θα αλλαξει snr με γραμμες / καμπινες οτε (εφοσον ειναι broadcom οι καμινες) σε vdsl

    Με λιγα λογια αν η καμινα σου ειναι vdsl broadcom, προσωπικα δεν νομιζω να αλλαξει το snr ... Eπλιζω να βοηθησα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 25-09-16 στις 13:44.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    βοηθησες παρα πολυ...οποτε αν το dslam ΔΕΝ ειναι broadcom θεωρητικα θα αλλαζει το snr και ας εχει ο ρουτερ broadcom τσιπακι?

  9. #9
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ειμαι σιγουρος 100% σε αυτη τη περιπτωση, παντα μιλω απο δικη μου εμπειρια, χωρις να θελω να σας παρω στο λαιμο μου ... αλλα νομιζω θα αλλαξει, ο λογος που το λεω ειναι γιατι πιστευω οτι μεταξυ τους (broadcom σε broadcom) πρεπει να εχουν βαλει φραγη (μονο μεταξυ τους) ισως με αναγνωριση κωδικων

    Εδω με το zyxel 1312 (broadcom) ο φιλος με wind που προφανως δεν ειναι σε broadcom καμπινα λεει οτι αλλαζει
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...25#post5566325
    εδω φιλος με οτε γραμμη, λεει οτι δεν αλλαζει
    το παιδευει μερες (απο οτι φαινεται) και δεν αλλαζει
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...37#post5563137
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...53#post5563153
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...55#post5572755

    Επισης στο topic του netgear D7000 (broadcom και αυτο) αναφερουν αναλογο σε οτε vdsl ... οποτε δειχνει οτι δεν θεμα asus, netgear κλπ αλλα ειναι ετσι απο την broadcom

    Και μια αλλη πληροφορια για οσους ξερουν απο telnet .... στο δικο με το παλιο λογισμικο δεν υπαρχει αλλαγη snr για vdsl μεσα στο μενου ... παρα μονο για adsl υπαρχει εντολη ετοιμη στο menu ... επειδη το modem εχει voip, το telnet εχει τριπλο κλειδωθει για πιο ασφαλεια, οποτε και να καποιος AN ξερει τις συγκεκριμενες telnet εντολες snr για το συγκεκριμενο (που διαφερουν απο τα αλλα broadcom) θα πρεπει να το χακαρει γερα το telnet για να παιξει ... δεν υπαρχει επιλογη ενεργοποιησεις telnet οπως στα κλασσικα asus που εχουμε αυτη την επιλογη sto administration>system ... σε αυτο δεν υπαρχει για ασφαλεια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 25-09-16 στις 14:50.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.411
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απο αύριο αν απαντήσουν η σου στείλουν κάποιο firm θα το δούμε.Για να δούμε τι θα σου απαντήσουν ειμαι περίεργος.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επιβεβαιωνω ολα τα επανω που σας ειπα, οποτε τα βαζω ολα μαζι σαν μια περιληψη αυτη τη φορα με τα λογια τους

    Μονο σε Αnnex B θα κυκλοφορησει, για το Α θα παρει καποιο διαστημα, ειναι εκτος σχεδιου επειδη στο voip ο καθε παροχος εχει το δικο του συστημα, ειναι λιγο πολυπλοκο για τωρα εκει στην asus το θεμα voip και διαφορετικες ρυθμισεις σχεδον με καθε παροχο σε annex A (που ειναι πολλοι)

    Δεν υπαρχει επιλογη telnet για λογους ασφαλειας του voip, οσοι το παρετε (Annex B) για να παιξει dmt, dsl stats tool κλπ, δεν θα παιξει και το telnet ειναι κλειδωνεμο καλα (καλα χακαρισματα οσοι εχετε κουραγιο) αλλα θα προστεθει το κλασσικο spectrum κλπ που ηδη τα asus εχουν

    SNR υπαρχει ετοιμη ρυθμιση μεσα στο μενου (μιας και δεν υπαρχει προσβαση στο telnet) αλλα δυστυχως ειναι μονο σχεδιασμενη για adsl γραμμη ... προς ξεκαθαρισμα πριν ρωτησετε ξανα ... η asus εχει ζητησει επανηλημμενα απο την broadcom ρυθμιση vdsl snr και δεν την δινουν απο την broadcom ... ξεκαθαρα πραγματα δεν φταει η Asus

    Για το voip υπαρχει αυτοματη ρυθμιση στο quick start wizard που δινει επιλογη για 2-3 Γερμανικες εταιριες ... οσοι εδω Ελλαδα με Annex B γραμμη το παραγγηλετε απο εξωτερικο (προφανως κανα Γερμανικο amazon) μπορειτε να δοκιμασετε χειροκινητα τις ρυθμισεις (οσοι τις ξερετε) το voip οτε ... αλλα θα στειλετε feedback/email η μου το λετε, αν μπορουν να βοηθησουν πανω σε αυτο για να περνανε τα κωδικα που ο οτε τα αλλαζει συνεχεια ... προσωπικα δεν νομιζω να παιζει με οτε ως εχει
    Δυστυχως εγω δεν εχω voip γραμμη (και επλιζω να μην εχω για μεγαλο χρονικο διαστημα) για να τους δωσω τυχον logs να το κανονισουν και για οτε ... οποτε θα βγαλατε το φιδι απο την τρυπα οσοι το παρετε, αν θελετε voip

    και επισης μου ειπαν οτι στο annex B η DSL βαση ειναι RJ45 ... αν μπει RJ11 παλι θα παιξει δεν υπαρχει προβλημα, επειδη το RJ45/RJ11 ταιριαζουν τα 2 κεντρικα καλωδια στη βαση του RJ45

    " jmarko ... Λογισμικο για το Annex A που εχω στην κατοχη μου, δεν μου εδωσαν (μολις ρωτησα) τα σχεδια του για τωρα εχουν σταματησει πριν καιρο

    Eπλιζω να σας καλυψα τις αποριες

    Χαρακτηριστικα
    ADSL2+/VDSL2/Vplus 35b
    CPU1: Broadcom BCM63138 - 1 GHz dual-core ARM Cortex A9 (1000 MHz, 2 cores)
    FLA1: 256 MB NAND flash
    RAM1: 512 Mb (DDR3)
    Wifi chip1: BCM43602 (2.4G)
    Wifi chip2: Quantenna dual core (5G CPU/ WiFi 5G chip)
    ETH chip: BCM63138
    Switch: Broadcom BCM63138
    LAN speed: 10/100/1000
    LAN ports: 4
    USB 3.0 x 1/ USB 2.0 x 1
    Build-in VoIP support, FXS x 2(TAE/RJ-11 ports)
    DECT telephony (απο δικα μου logs που βλεπω το voip ειναι Arcadian)

    Μου ειπαν να μης σας το πω ... αλλα επειδη εμεις με annex A γραμμη μειναμε αμανατοι, θα το πω ...ειναι στο σχεδιο να βγει και ενα broadcom AC3100, με το ονομα dsl88u χωρις voip annex A ... αλλα περιπου μετα τον καινουριο χρονο θα ειναι εξω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 26-09-16 στις 11:06.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.411
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Oκ καταλαβα οποτε προς το παρον αναμονη!Κριμα παντως για vdsl snr.Οποτε υπομονη μπας και βαλουν καμια καμπινα εδω κοντα!
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  13. #13
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.969
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mormnak : 26-09-16 στις 18:46.

  14. #14
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικα ναι, παρομοιο στυλ με πολλες κεραιες θα ειναι και το επομενο ... αλλα δεν ξερω το μεγεθος του και ουτε πως θα δειχνει το σχεδιο του ... πχ αν προσεξες το dsl ac87 ειναι καθετο ... ενω το rt ac87 ειναι οριζοντιο και τα 2 ειναι σχεδον ιδια απο χαρακτηριστικα ... δεν ξερω τι σχεδιο θα εχει το επομενο, οταν βγει με το καλο το AC88 και ΑΝ δεν γινει παλι cancel σαν το 87vg ... απλα εβγαλα την πληροφορια σαν κουραγιο αν καποιος θελει broadcom λιγοι μηνες εμειναν για το Annex A, επειδη στο ac87 θα υπαρχει για μεγαλο χρονικο διαστημα μονο σε Axxe B ... και επλιζω να μην ακυρωθει και αυτο μεχρι τοτε

    Εδω εχω δικη μου φωτο το dsl ac87vg σε σχεση με το dsl ac68u (διπλα διπλα) και οχι copy (κοπια) απο το internet
    http://www.adslgr.com/forum/attachme...1&d=1474738899

    - - - Updated - - -

    Θα σας εκανα review απο τους πρωτους (οπως με το Ν17/DSL 52) πολυ πριν βγει στα αλλα sites .... αλλα μιας και δεν θα βγει το Annex A , το θεωρησα μη σωστο ... οποτε σαν voip σας βαζω μερικες φωτο απο το δικο μου (τα αλλα menu τα ξερετε) γιατι βλεπω εχουμε και επισκεψεις πολλες απο εξωτερικο ... και υποψην εχει παλιο λογισμικο το δικο μου, μπορει να εχουν προσθεσει και αλλες ρυθμισεις εκει στο voip μεχρι τωρα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl87 voip 1.png 
Εμφανίσεις:  213 
Μέγεθος:  68,6 KB 
ID: 174958Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl87 voip 2.png 
Εμφανίσεις:  176 
Μέγεθος:  71,8 KB 
ID: 174959Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl87 voip 3.png 
Εμφανίσεις:  182 
Μέγεθος:  75,4 KB 
ID: 174960Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl87 voip 4.png 
Εμφανίσεις:  177 
Μέγεθος:  87,3 KB 
ID: 174961Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl87 voip 5.png 
Εμφανίσεις:  171 
Μέγεθος:  98,3 KB 
ID: 174962Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl87 voip 6.png 
Εμφανίσεις:  159 
Μέγεθος:  76,1 KB 
ID: 174963
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 26-09-16 στις 21:49.

  15. #15
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.969
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Πολύ ωραία τα Menu του....και άψογα τα χαρακτηριστικά του ....αλλά το μεγάλο μείον του θα είναι το κλειδωμένο SNR tuning....αλλιώς θα το είχα παραγγείλει ΗΔΗ από Γερμανία μεριά....

Σελ. 1 από 36 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL-N55U modem/router
    Από chriskirza στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-20, 00:07
  2. Εντυπώσεις ASUS RT-AC56U με ASUS RP-AC56
    Από specialK στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-17, 22:08
  3. Πρόβλημα μετά από Firmware Upgrade Asus Router
    Από johnys1 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-16, 14:03
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 01:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας