Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 82
  1. #31
    Εγγραφή
    25-01-2016
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Sorry, την κεραία που πρότινες έλεγα να πάρω.. που έχει τα ίδια connectors με το στικάκι.
    Τα 2 μέτρα καλώδιο δεν θα μου φτάσουν... θα είναι οκ με extensions ή θα έχω απώλειες?

    Thanks gia to site! Αν κατάλαβα καλά οι κεραίες που φαίνονται απο το σπίτι μου είναι της COSMOTE :/
    H Vodafone δεν φένετε να έχει καμια εδώ κοντά παρόλο που στο site τους λένε οτι η περιοχή μου είναι 4G.
    Όταν έβγαλα το στικάκι απέξω πάντως δεν μπορούσε να συνδεθεί σε 4G, μόνο 3G.
    Δεν με πειράζει όμως... αν μπορώ να έχω σταθερό 3G σήμα θα είμαι happy.

  2. #32
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν ξερω αν θα βρεις ευκολα κοννεκτορες αλλα αν ειναι εξω μπορει να παρουν νερα κτλ και εννοειτε οτι θα υπαρχουν απωλειες.
    Γενικα σε αυτες τις περιπτωσεις συστηνουν ολοι να μπει το μηχανημα απεξω σε στεγανο κουτι για να ειναι κοντα στην κεραια, τα ιδια δλδ που ισχυουν και για wifi εξωτερικες συνδεσεις.
    Αυτο θα εκανα και εγω κιολας. Τωρα αν δεν ειναι αυτο με τιποτα εφικτο μπορεις να βρεις ετοιμη κεραια εξωτερικου τυπου που εχει βασεις για ιστο (σωληνα δλδ) και μπορεις να βαλεις καλωδια οσα μετρα χρειαζεται για να ειναι και μονοκομματο αλλα δεν ξερω με τους κοννεκτορες τι θα γινει γιατι συνηθως ειναι πρεσαριστοι σε αυτα και θελουν ειδικο εργαλειο, επισης δε νομιζω να ειναι σε τετοια μικρα βυσματακια οποτε θα θελουν ανταπτορες μετατροπης οποτε παλι το σημα θα εχει απωλειες, απλα θα εχεις πολυ καλυτερο καλωδιο, που θα δινει λιγοτερες απωλειες ανα μετρο σε σχεση με αυτο το ετοιμο που εχουν αυτες οι εσωτερικες και ειναι τελειως της πλακας.

    Για τις κεραιες μπορεις να δεις και στην σελιδα της ΕΕΤΤ αν ειναι βεβαια κανονικα αδειοδοτημενες....https://keraies.eett.gr/
    oσες δεν τις εχει εκει ενω τις βλεπουμε θεωρουνται παρανομες χωρις αδεια υποψην. Η σελιδα δειχνει ΜΟΝΟ για κινητη ΤΙΠΟΤΑ αλλο. Μπορεις να ψαξεις αν εχει γυρω σου της vodafone και που ειναι, αλλα θα τις δειχνει εφοσον ειναι αδειοδοτημενες.

    - - - Updated - - -

    Εχω βρει στο ebay και feeder για σημα κινητης που μπαινει σε δορυφορικο πιατο!!!! και το δουλευουμε σαν κεραια!
    προσωπικα δουλευω δορυφορικα πιατα με χειροποιητα (οχι απο εμενα) feeder dual chain μερικα 80αρια τυπου Gilbertini για εξωτερικες ασυρματες ζευξεις αποστασεων και δινουν πολυ υψηλη απολαβη.
    Και για κινητη με ενα 80αρι η απολαβη ειναι τοσο μεγαλη που δεν την φτανει καμια κεραια ληψης για κινητη οσο καλη και ακριβη και να ειναι. Αμα σε ενδιαφερει πες μου να τα ψαξω παλι δεν εχω κατι προχειρο τωρα.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-01-2016
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τώρα μου βάζεις δύσκολα. Δεν έχω ιδέα τι ειναι το feeder ή ο Gilbertini
    Λέω να πάρω την εσωτερική κεραία που μου λινκαρες να δω αν κάνω δουλειά και αν όχι τότε ίσως δω για εξωτερικό στεγανό κουτί.

  4. #34
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mifune Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μου βάζεις δύσκολα. Δεν έχω ιδέα τι ειναι το feeder ή ο Gilbertini
    Λέω να πάρω την εσωτερική κεραία που μου λινκαρες να δω αν κάνω δουλειά και αν όχι τότε ίσως δω για εξωτερικό στεγανό κουτί.
    καλησπέρα, το πιατο ειναι το κλασικο δορυφορικο, το τυπου gilbertini απλα εχει πολυ ωραια στιβαρη και βολικη βαση και ολα τα αλλα κανουν!
    δες την φωτο εδω ειναι το feeder ειναι το "τσουτσουνι" μπροστα στο πιατο που πιανει το ανακλωμενο σημα και το τροφοδοτει στο μηχανημα.
    Στην δορυφορικη λεγεται LNB.
    https://www.eurodk.com/images/catalogue/4g/3g4g-lte-24dbi-parabolic-antenna-1800.jpg

    και το feeder 3G/4G εδω
    https://www.ebay.co.uk/itm/Mobile-Br...-/272094895716


    - - - Updated - - -

    οπως θα δεις λεει με ενα 80αρι πιατο εχεις απολαβη 27 dbi!!!!! με αυτο μπορεις οποιοδηποτε απλό δορυφορικο πιατο να το κανεις κεραια ληψης κινητης!!!!
    Ειχα σκεφτει να το κανω γιατι εχω τουλαχιστον 3 πιατα 80αρια και ενα 60αρι που καθονται (εγω τα δουλευω και για WIFI 5ghz) αλλα τελικα επειδη επιανε η εσωτερικη δεν εκανα κατι.

    - - - Updated - - -

    Δες και μια κοντινη απο πισω του εδω https://i.ebayimg.com/images/g/vYUAA...lvr/s-l500.jpg
    το συγκεκριμενο ειναι σε αλλες συχνοτητες απο το προηγουμενο.

  5. #35
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παίδες, από θέμα ακτινοβολίας τα έχετε κοιτάξει αυτά που δοκιμάζετε;
    Αν είναι στα νόμιμα όρια
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #36
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, από θέμα ακτινοβολίας τα έχετε κοιτάξει αυτά που δοκιμάζετε;
    Αν είναι στα νόμιμα όρια
    Ολο νομιμοτατα ειναι. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα πουθενα.
    Εχω μιλησει προσωπικα και με την Cosmote και για τετοιες κεραιες και για τοπικους αναμεταδοτες που βαζουμε στο σπιτι ή στον δικο μας χωρο δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα, τα συστηνουν και αυτοι.

    Το προβλημα με την ακτινοβολια ειναι με τις συσκευες που δινουν αυτοι και εχεις αναμεταδοση κινητης στο κεφαλι σου οπως πχ το τελειο σημα και ολα αυτα.

    Οποιος θελει ας διαβασει αυτο ωραια τα εξηγει : https://eeae.gr/files/%CE%B5%CE%BD%C...E%AF%CE%B1.pdf

  7. #37
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολο νομιμοτατα ειναι. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα πουθενα.
    Εχω μιλησει προσωπικα και με την Cosmote και για τετοιες κεραιες και για τοπικους αναμεταδοτες που βαζουμε στο σπιτι ή στον δικο μας χωρο δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα, τα συστηνουν και αυτοι.

    Το προβλημα με την ακτινοβολια ειναι με τις συσκευες που δινουν αυτοι και εχεις αναμεταδοση κινητης στο κεφαλι σου οπως πχ το τελειο σημα και ολα αυτα.
    Κάνει και εκπομπή, όταν βάζεις μεγαλύτερη κεραία τότε πρέπει να χαμηλώσεις την ένταση εκπομπής.

  8. #38
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παντως οταν δεν εχουμε σημα δεν μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο, προτιμοτερο ομως απο τοπικους αναμεταδοτες (μικρους οικιακους-νομιμους) ειναι να βαζουμε εξωτερικη κεραια ληψης σηματος κινητης.
    γιατι οταν εχουμε μια συσκευη οπως το στικακι ή ενα ρουτερ κινητης και δεν μπορει να πιασει περισσοτερη ακτινοβολια τρωμε.
    Μην μπερδευουμε την απολαβη της κεραιας με ισχυ εκπομπης. Η κεραια οσο ποιο μεγαλη απολαβη εχει πιανει ποιο πολυ και ευκολα σημα με μικροτερη ισχυ οταν αυτη εκπεμπει και αν στην συγκεκριμενη περιπτωση.
    Γενικα θεωρω οτι δεν ειναι καν για να το συζηταμε το θεμα αυτο εδω περα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνει και εκπομπή, όταν βάζεις μεγαλύτερη κεραία τότε πρέπει να χαμηλώσεις την ένταση εκπομπής.
    δεν υπαρχει τετοιο πραγμα δεν ειναι wifi. Aν εχεις δει σε στικακι να μπορεις να ρυθμισεις κατι τετοιο δειξτο μου και εμενα. Η και σε οποιοδηποτε 3G/4G router αυτα ισως να εχουν δεν ξερω δεν ειχα ποτε και δεν θα εχω κιολας ποτε.
    Στο στικακι που εχω εγω δεν εχει πουθενα τιποτα τετοιο, ειτε με το δικο του προγραμμα απο windows ειτε σε pc με αλλον τροπο, ειτε σε mikrotik routerboard.

    - - - Updated - - -

    στα wifi ναι ισχυει αυτο αμα βαλεις μια κεραια με ποιο μεγαλη απολαβη ριχνεις το TX power, λογικοτατο! εφοσον μπορει να παρει αλλη κεραια το μηχανημα και εφοσον εχει τετοια ρυθμιση, γιατι πχ τα wifi routers των παροχων δεν εχουν ολα, αλλα μπορεις με πατεντα να βαλεις ποιο μεγαλη κεραια, πχ στο Speedtouch 780 το ειχα κανει, αλλα δεν εχει να ρυθμισεις το wifi.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, από θέμα ακτινοβολίας τα έχετε κοιτάξει αυτά που δοκιμάζετε;
    Αν είναι στα νόμιμα όρια
    δεν αναφερονται πουθενα τετοια πραγματα για οικιακη χρηση, δεν ειναι σαν τα wifi.
    Δεν εχω δει πουθενα κατι τετοιο οσο και να εχω ψαξει.
    Εγω απλα ειχα ρωτησει την Cosmote που ειχα μιλησει τον Αυγουστο με κατι τεχνικους γιατι ειχα προβληματα με το σημα κινητης και μου τα ειχαν πει αυτα που λεω.
    Μαλιστα προτειναν να βαλω τοπικους αναμεταδοτες οικιακης χρησης που ειναι νομιμοτατοι στην 1800 και 2100 αλλα δεν ηθελα.
    Πχ σαν αυτον https://image.made-in-china.com/2f0j...G-Repeater.jpg
    πιανει με την yagi και η αλλη μπαινει στον χωρο μας.

    Πχ αν παμε στο MALL ή σε αλλο παρκινγκ και δουμε καλα τις οροφες θα δουμε πολλα καπελα τετοια, πως νομιζεται οτι εχουμε σημα στο παρκινγκ????

  9. #39
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    προφανώς και εκπέμπει, είναι αμφίδρομη η επικοινωνία (όπως και στο wifi).
    Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και με τα όρια απλά επειδή στο wifi βλέπω ότι το προσέχουν αρκετά, γι'αυτό το ανέφερα και εδώ.
    Εκτός και αν εδώ υπάρχει μεγάλη ανοχή στα ανώτατα όριο.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς και εκπέμπει, είναι αμφίδρομη η επικοινωνία (όπως και στο wifi).
    Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και με τα όρια απλά επειδή στο wifi βλέπω ότι το προσέχουν αρκετά, γι'αυτό το ανέφερα και εδώ.
    Εκτός και αν εδώ υπάρχει μεγάλη ανοχή στα ανώτατα όριο.
    Ναι ειναι αμφιδρομη, αλλα επειδη ειναι τρομερα μικρη η ισχυς δεν υπαρχουν προδιαγραφες, αλλα ουτε και κανονισμοι οπως εχω δει, δεν εχει καμια σχεση με WIFI γιαυτο και να μην τα συγκρινουμε.
    Προδιαγραφες και κανονισμους εχουν οι κεραιες κινητης που εχουν οι εταιριες οχι της οικιακης χρησης! οποιος βρει κατι να μου τα δειξει και εμενα, οπως ειπα εχω ρωτησει και τεχνικους της COTE σχετικα...
    οποτε επειδη το θεμα ειναι αλλο εδω ας μην βγαινουμε OFFTOPIC...δεν μιλαμε για αναμεταδοτη βασικα εκει θα μπορουσες να το πεις.
    Μια κεραια ληψης θελει ο ανθρωπος να εχει σημα!!!!

    - - - Updated - - -

    Ας πουμε τα βασικα για την επιλογη κεραιας για τετοια χρηση που θελει ο φιλος μιας και δεν τα ειπα ετσι.

    1. Κρινουμε αναλογα τι θελουμε να πιασουμε, αν θελουμε 2G, 3G, 4G εχει ομως και κεραιες κυριως σε εσωτερικες που καλυπτουν ολο το ευρος συχνοτητων.
    2. Αναλογα τον εξοπλισμο που εχουμε πχ stikaki να εχει τις υποδοχες για κεραια και αναλογα τον τυπο, μπορει πχ να ειναι R-SMA, SMA, CRC9, TS9 και ισως και αλλα βυσματα.
    3. Βαζουμε στο κινητο μας καποιο προγραμμα πχ το cellmapper για να δουμε που ειναι οι κεραιες και την αποσταση αν δεν ξερουμε.
    4. Αναλογα την θεση που θα ειναι το μηχανημα μας, προσπαθουμε να δουμε αν η κεραια μπορει να φτασει σε παραθυρο, τα καλωδια ειναι 2μετρα. Αν δεν μπορουμε να παμε σε παραθυρο στην κατευθυνση που ειναι οι κεραιες κινητης και παρεμβαλονται δυσκολα υλικα μπορει να μην εχουμε και παλι καλο σημα, οποτε τοτε θα πρεπει να μπει εξωτερικη κεραια.
    5. Αν μπει εξωτερικη κεραια προσπαθουμε να εχουμε οσο γινεται ποιο μικρο μηκος καλωδιων. Στην αναγκη θα πρεπει να μπει το ρουτερ μας σε ενα στεγανο κουτι στον ιστο μαζι της και να τραβηξουμε το καλωδιο ρευματος μεσα, αν παιζει με POE ακομα καλυτερα!!!

    Αυτα ελπιζω να βοηθησα....

  11. #41
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων

    δεν υπαρχει τετοιο πραγμα δεν ειναι wifi. Aν εχεις δει σε στικακι να μπορεις να ρυθμισεις κατι τετοιο δειξτο μου και εμενα. Η και σε οποιοδηποτε 3G/4G router αυτα ισως να εχουν δεν ξερω δεν ειχα ποτε και δεν θα εχω κιολας ποτε.
    Στο στικακι που εχω εγω δεν εχει πουθενα τιποτα τετοιο, ειτε με το δικο του προγραμμα απο windows ειτε σε pc με αλλον τροπο, ειτε σε mikrotik routerboard.

    Δεν κάνεις μόνο λήψη, απλά πράγματα, δεν είναι κεραία τηλεόρασης ή ραδιοφώνου, όποτε ισχύει ότι ισχύει και για το wifi

  12. #42
    Εγγραφή
    25-01-2016
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνει και εκπομπή, όταν βάζεις μεγαλύτερη κεραία τότε πρέπει να χαμηλώσεις την ένταση εκπομπής.
    Πως το κάνεις αυτό?

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ξεχασα να πω στα βυσματα CRC9 θελουν πολυ προσοχη, παιζουν πολυ στις υποδοχες τουλαχιστον σε στικακι και αποτελουνται απο 4 λεπιδες και σπανε ευκολα!
    εμενα στο ενα ειχε σπασει η μια με την παραμικρη κινηση εφευγε!
    Eδω φαινεται πως ειναι, ειναι ανταπτορας σε SMA male https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1zSytm...220x220q90.jpg
    επισης που το εψαξα λιγο τελικα εχει και βυσματα για πρεσαρισμα και βαζουμε εμεις καλωδια και υπαρχει και καποια πενσα που τα παταμε, μοιαζει σαν αυτη που εχω για τα Ntype βυσματα που δουλευω για τα εξωτερικα wifi στα 5ghz.

    - - - Updated - - -

    Βρηκα και ενα βιντεο εδω https://www.youtube.com/watch?v=jYVmF0RPelw

  14. #44
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mifune Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως το κάνεις αυτό?
    Δεν βάζεις μεγαλύτερη κεραία απο την στιγμή που ο εξοπλισμός δεν σου δίνει τέτοια δυνατότητα.

    Συνήθως αυτές οι υποδοχές είναι για να μπορέσεις να βάλεις κεραία σε κάποιο σημείο πιο μακρυά απο το router, πχ το router στο δωμάτιο, η κεραία στο μπαλκόνι.
    Βάζοντας παραπάνω db ανεβάζεις τα όρια εκπομπής πέρα απο τα προβλεπόμενα, τα όποια δεν θα επηρεάσουν κάποιον άλλον συνήθως, αλλά εσένα και την οικογένεια σου.

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Να διευκρινησουμε καποια πραγματακια γιατι εχουμε μπερδευτει λιγο εδω περα...
    1. Σχετικα με τις κεραιες κινητης για οικιακη χρηση, ή αναμεταδοτες δεν υπαρχει καμια νομοθεσια, εχω ρωτησει και την COTE και εχω ψαξει και δεν εχω βρει τιποτα.
    Δεν εχουν καμια σχεση με WIFI, δεν εχουν ιδιους κανονισμους, οποιος δεν το πιστευει να μπει να ψαξει στην σελιδα της ΕΕΤΤ που τα λεει, λεει ΜΟΝΟ για wifi συχνοτητες και εκει λεει και την επιτρεπομενη ισχυ που δεν εχουν να κανουν με κινητη. Στην κινητη ειναι πολυ χαμηλη γιαυτο και δεν αναφερονται πουθενα....
    οποιος λεει το αντιθετο να τα βρει και να τα δειξει....
    2. Δεν ισχυει αυτο με τον εξοπλισμο, ο εξοπλισμος δινει δυνατοτητα απο την στιγμη που εχει εξοδους για κεραια, μετα βαζεις οτι θες για να πιασεις σημα.
    Ας εφτιαχναν το σημα να μην θελαμε κεραιες, τοσο απλα.
    3. Δεν υπαρχει κεραια να μην εχει παραπανω απολαβη απο το ιδιο το μηχανημα, γιαυτο ειναι κεραια εξω απο το μηχανημα!!!
    4. Συμφωνω φυσικα οτι δεν πρεπει να την εχουμε στην μαπα μας!!! γιαυτο και εχω την ειχα στο παραθυρο και ηταν τυπου panel που σημαινει οτι κανει δουλεια μονο απο μπροστα της.
    Γιατι εχει και εσωτερικες τυπου omni που εκμπεμπουν παντου! οι χειροτερες οπως και τα μηχανηματα που δινουν για μεσα στο σπιτι πχ το τελειο σημα της Cosmote.
    5. To θεμα απολαβης-εκπομπης ειναι πολυ σχετικο, δεν υπαρχει σχετικη νομοθεσια οπως ολα δειχνουν για κεραιες οικιακες ληψης κινητης και δεν υπαρχει τροπος μετρησης απο εμας επισης οποτε πως θα το κρινουμε αυτο με το οριο? και ποιο ειναι το "δηθεν" οριο οταν δεν αναφερεται πουθενα????

    Τελος οποιος εχει αμφιβολιες παραυτα και τον καιει τοσο πολυ το θεμα ας στειλει μυνημα στην ΕΕΤΤ να μαθουμε την αληθεια.
    Εγω την εβγαλα γιατι εβαλα ADSL στο εξοχικο οποτε δεν με ενδιαφερει και δεν θα ξαναβαλω κιολας.

    - - - Updated - - -

    Το καλυτερο ειναι οταν εχουμε οπτικη επαφη με τις κεραιες να βαλουμε μια να τις κοιταει εξωτερικα πανω σε ιστο δλδ, ωστε να μην εχουμε χαμηλα την ακτινοβολια.
    Εχει τυπου yagi με χαμηλη απολαβη πχ 8dbi νομιζω ειναι η μικροτερη που εχω δει.
    Οτι χειροτερο ειναι αυτα που βαζουν μεσα στο σπιτι, ή οι τοπικοι οικιακοι αναμεταδοτες που τρωμε στην μαπα ολοι την ακτινοβολια παντου!!! μαλιστα οι φτηνοι κινεζικοι ειναι και χωρις πιστοποιησεις που το ειχα ψαξει, ενω οι επωνυμοι που εχουν απο την Ε.Ε ειναι πανακριβοι!

    - - - Updated - - -

    AAA! ξεχασα να πω και το αλλο, ειχα προσεξει οτι το στικακι οταν ειχε κεραια ζεσταινοτανε τρομερα!
    μερικες φορες νομιζα οτι θα ελιωνε το πλαστικο καλυμα!
    δεν ξερω γιατι το εκανε αυτο!

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 227
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 16:02
  2. εξωτερικη κεραια wifi
    Από nikarag στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-16, 10:51
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-16, 03:36
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 20:22
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-15, 16:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας