Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-82 από 82
  1. #76
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    RP-TNC είναι, συνήθως η Cisco τα χρησιμοποιεί

    Το RP σημαίνει reverse polarity, οπότε το RSMA είναι Reverse SMA άρα το ίδιο με το RP-SMA (νομίζω)
    Α γιαυτο δεν τα ξερω, δεν ασχολουμε με Cisco πραγματα.
    Ξερω τι σημαινει το RP, αλλα εχω δει μερικοι που τα πουλανε να λενε RSMA ή R-SMA αλλα μου φαινονται στο ματι σαν τα RP-SMA μαλλον είναι τα ιδια, αλλα δεν είμαι και σιγουρος 100%.
    Παντως εδώ σκετο R δεν αναφερει https://en.wikipedia.org/wiki/SMA_connector

    Σε κεραιες κινητης για να ειμαστε και στο θεμα μας, εχω δει CRC9 όπως στην δικια μου, TS-9, SMA, RP-SMA δεν θυμαμαι να εχω δει κατι άλλο.

  2. #77
    Εγγραφή
    03-04-2020
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα .με υγεια σε ολους
    πηρα το θαρος να γραψω εδω γιατι εχω προβλημα με την συνδεση μου . εχω simple fi on the go stick 30 gb wind και ενω δειχνει οταν το συνδεω μεσω wifi στο pc η κιντο oti εχει full σημα
    συμβαινουν τα εξης
    ενω κατεβαζει βιντεακια που βλεπουν τα παιδια. οταν μπαινεω se remote desktop στο γραφειο σερνεται εχω επανελημενα προσπαθησει να μηλισω με wind αλλα ματαια
    δεν βγαινει ακρη εμεις λεει ειμαστε οκ . παιζει να ειναι θεμα σηματος παρολο που δειχνει full kai parolo poy deixnei οτιupload εχει μεταξυ 2-4 mps και download περιπου το ιδιο??
    επειδη λογο της καταστασης δουλευω απο το σπιτι ... εχω φρικαρι για να μετακινηση ενα excel (sto remote desktop)παντα απο την μια μερια της οθονης στην αλλη κανω 3 τζουρες
    το να ανοιγοκλισω παραθυρο ουτε λογος . ..μονο το πρωι δουλεθει καλα απο της 10 πμ και μετα το χαος ....με αποτελεσμα να τρεχω σε σπιτια γνωστων να δουλεψω....η συμβουλη σας ειναι πολυτιμη σας ευχαριστω εκ τον προτερων

    μηπωσ πρεπει να παρω εξωτερικη κεραια σηματος?

  3. #78
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, επισης!
    το full σημα που λες ειναι σημα wifi ή σημα κινητης?
    αν ειναι σημα κινητης ειναι προφανες οτι υπαρχει προβλημα λογω του γνωστου σε ολους θεματος.
    Και εγω ενω εχω καλο σημα 4G με Cote η ταχυτητα που εχει ειναι χειροτερη απο την adsl μου.
    Επισης και η adsl τωρα που εκανα κατι δουλειες η ταχυτητα της ενω ειναι 9mbps+ κατεβαζει την περισσοτερη ωρα σαν 1mbps!
    Aν δεν εχεις προβλημα με το σημα της κινητης και κεραια να βαλεις δεν θα αλλαξει κατι.
    2-4mbps που λες ειναι παρα παρα πολυ λιγα! ακομα και για 3G (H+).

  4. #79
    Εγγραφή
    03-04-2020
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    nikifore καλημερα
    σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου .
    και τα 2 και WIFI KAI KINITO FULL ΣΗΜΑ τι κανω για την συγκεκριμενη περιπτωση
    υπαρχει καπια ιδεα η γνωμη ?
    καποιοσ μου ειπε κατι για bandwith αν το λεω καλα..και οτι το κοβουν γιατι δινουν προτεριοτητα στις γραμμες τουσ ο οτε και μετα εξυπηρετουν τους υπολοιπους
    απο την αλλη η wind elege otan εκανα το συμβολαιο οτι δεν εχει κανενα προβλημα η περιοχη

    επισης ο αδερφος μου ειναι σε αποσταση περιπου 600 μετρα αν το παρουμε σε νοητη ευθεια ,δηλαδη 6 τετραγωνα υπαρχει κεραια να πιανει το δικο του σημα να μπαινω με το δικο του wifi ?
    ευχαριστω πολυ και καλη μερα σε ολους !!

  5. #80
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, καλο ΣΚ, καταρχην οποια εταιρεια ρωτησεις παρα πολυ σπανια να παραδεχτουν οτι υπαρχει προβλημα.
    Τα εχω περασει απειρες φορες αυτα. Οποτε ασε τι λενε.
    Το ποιο πιθανο ειναι οτι εχουν δωσει και δωρα δλδ δωρεαν GB και ειναι το δικτυο τους πιτα.
    Αν εχεις σημα τερμα και κεραια να βαλεις δεν θα αλλαξει τιποτα απολυτως πεταμενα λεφτα θα ειναι.
    Δοκιμασε και αλλες ωρες να δεις παντα τα ιδια κανει ?
    Επισης εχει προγραμματα για android που ξερω και βρισκεις που ειναι η κεραια που πιανεις, δειχνει και σε χαρτη, και δειχνει και σηματα κτλ.
    εγω δουλευω κυριως αυτο εδω https://play.google.com/store/apps/d...llmapper&hl=el
    Αλλο το προβλημα σηματος, αλλο να ειναι πιτα το δικτυο και να εχει θεμα ταχυτητας.
    Αυτο με τον αδερφο σου δεν το επιασα, εννοεις να κανετε ασυρματη συνδεση wifi? θελει εξοπλισμο στην ταρατσα και πρεπει να εχετε αριστη οπτικη επαφη μεταξυ σας, δε νομιζω οτι αξιζει.
    Προτεινω να μιλησεις με την wind για το προβλημα.

    Το σημα 4G ειναι ή κατι αλλο της κινητης ?

  6. #81
    Εγγραφή
    03-04-2020
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Oxi δεν έδωσαν δωρεάν τίποτα.
    στον υπολογιστή βλέπω το wifi σήμα που εκπέμπει το rooteraki που μου έχουν δώσει της Huawei E5573Cs-322 LTE White wireless
    το πρωι εως της 9¨30 δουλεύει καλά μετά σέρνεται.
    αν οπως ανεφερες ειναι οντως μόνο θεμα ταχυτητας πως λύνεται αυτο ? ενω η wind λεει οτι δεν εχει προβλημα και ολα πανε αερα ?? μηπως λενε μπουρδες?
    οσων αφορα αυτο που εγραψες : Το σημα 4G ειναι ή κατι αλλο της κινητης
    οταν βαζω το ρουτερακι για wifi δεν γραφει τιποτα διπλα.

    - - - Updated - - -

    κατεβασα στο κινητο το cellmapper .
    δειχνει διαφορα.. στον κεντικο δρομο που ειναι διπλα μου στα 150 μετρα εχει κατι πρασινες κουκιδες.
    επισης με κοκκινες κουκιδες εμφανιζει κατι site 908 ? αυτο ειναι κεραια?
    δεν γραφει κατι για wind
    επισης γραφει στο cell map (b3 lte) -107dBm/-5dB cid439 sector 1

    αυτο παλι λεει κατι?

  7. #82
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Σου ειπα οι εταιρειες ναι λενε μπουρδες, κατα 99% δεν παραδεχονται οτι εχουν προβλημα. Τα εχω παθει.
    Αφου καποιες ωρες δουλευει και αλλες σερνεται ειναι θεμα της wind γινεται πιτα το δικτυο της.
    Και σε ADSL κυριως αλλα και VDSL ακουω το ιδιο προβλημα, χτες εγω εκανα κατι δοκιμες στην ADSL και ελεγε οτι εχω 9mbps, η ταχυτητα κατεβασματος ηταν σαν να εχω κατω απο 1mbps για ωρες!
    Δεν ξερω αυτο που εχεις πως ακριβως παιζει.
    Για το προγραμμα αν δεν δω φωτος δεν μπορω να καταλαβω.
    το LTE ειναι 4G, Β3 ειναι η μπαντα, καπου πρεπει να λεει και συχνοτητα.
    Εχει να σου δειξει και σε χαρτη την κεραια θα κανει και μια νοητη γραμμη εκει που συνδεεσαι.

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 227
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 16:02
  2. εξωτερικη κεραια wifi
    Από nikarag στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-16, 10:51
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-16, 03:36
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 20:22
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-15, 16:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας