Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 86
  1. #16
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Q Q Q Και ξανα Q Q Q ανα δευτερολεπτο με 1G στα 10 € ανανεωσης ταχυτητες για Αθηνα απιστευτες και +1000 λεπτα QQQQQ
    Ασε τους γερμανους και τους Οτετζηδες κλοιπους παρακμιακους κολημενους να πληρωνουν κερατιατικα για το τιποτα
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  2. #17
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    δεν μου απαντατε ομως

    τα MB εκει στην Q εχουν ισχυ 30 μερες αν κανεις ανανεωση τα προσθετει η τα χανεις οσα δεν εχεις καταναλωσει?

    γιατι στην WIND F2G αν δεν...τα χανεις

    ενω στην COSMOTE WHATSUP δεν τα χανεις (για αυτο εχω σημερα 7GB)

    το ειδα απο την σελιδα τους τα χανεις οπως γινεται και στην WIND F2G αρα δεν μας κανει.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    883
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω whats up και το Super Call them all / Plus δεν μου τα έχει ούτε στην εφαρμογή ούτε με το 1330 !! Τι γίνεται ?
    Έχει μόνο τα 2 πρώτα

  4. #19
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις την εντυπωση οτι η vodafone η wind ειναι καλυτερες?

    αν εχεις αυτη την εντυπωση απλα κανεις λαθος

    οτι κανει ο ενας το κανουν ολοι

    τους εχω και τους τρεις "καρτοκινητη" αρα κατι ξερω.
    Εγω εχω windF2G.Συμφωνω οτι ειναι καρτελ και οι τρις,αλλα το F2G ειναι καλλιτερο.Εμενα μου εδωσε και την προσφορα 1500 προς ολους και 1.5 gb(φοιτητικη προσφορα).Το μειον ειναι οτι το εκανε 25 ημερες.

  5. #20
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μου απαντατε ομως

    τα MB εκει στην Q εχουν ισχυ 30 μερες αν κανεις ανανεωση τα προσθετει η τα χανεις οσα δεν εχεις καταναλωσει?

    γιατι στην WIND F2G αν δεν...τα χανεις

    ενω στην COSMOTE WHATSUP δεν τα χανεις (για αυτο εχω σημερα 7GB)

    το ειδα απο την σελιδα τους τα χανεις οπως γινεται και στην WIND F2G αρα δεν μας κανει.
    Ισχύουν για 30 ημέρες.
    Με 10€ ανανέωση παίρνεις 1GB δώρο.
    Αλλιώς υπάρχει το πακέτο των 3€ για 600MB.
    Επίσης τα τελευταία δύο χρόνια είχε βάλει προσφορά με 8€ 8giga (1GB τον μήνα για 8 μήνες)
    The world can change by your actions not by your opinions

  6. #21
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μαλλον δεν εχετε καταλαβει τι λεω

    παιρνω ενα πακετο COSMOTE WhatsUp 500ΜΒ που εχει διαρκεια 30 μερες κατανοητο μεχρι εδω...
    πριν τις 30 μερες αν εγω βαλω και αλλα 500ΜΒ αυτα τα προσθετει στα προηγουμενα 500ΜΒ και μεγαλωνει η χρονικη διαρκεια στο συνολο των ΜΒ

    αυτο το πραγμα δεν ισχυει στην WIND (F2G η Q) δεν ξερω για την VODAFONE γιατι δεν εχω βαλει κανενα πακετο (βαζω μονο λεφτα για να μην ληξει η συνδεση)

    τι θα γινει στο μελλον θα δειξει....

  7. #22
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Τα χάνεις βάλεις δε βάλεις.

  8. #23
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον δεν εχετε καταλαβει τι λεω

    παιρνω ενα πακετο COSMOTE WhatsUp 500ΜΒ που εχει διαρκεια 30 μερες κατανοητο μεχρι εδω...
    πριν τις 30 μερες αν εγω βαλω και αλλα 500ΜΒ αυτα τα προσθετει στα προηγουμενα 500ΜΒ και μεγαλωνει η χρονικη διαρκεια στο συνολο των ΜΒ

    αυτο το πραγμα δεν ισχυει στην WIND (F2G η Q) δεν ξερω για την VODAFONE γιατι δεν εχω βαλει κανενα πακετο (βαζω μονο λεφτα για να μην ληξει η συνδεση)

    τι θα γινει στο μελλον θα δειξει....
    Σωστά το κάθε πακέτο έχει δικιά του ξεχωριστή ισχύ και αν δεν εχει καταναλωθει μέχρι την 30η μέρα το υπόλοιπο χάνεται.
    Aν βάλεις 600mb 1η του μήνα και άλλα 600mb 2 του μήνα τότε έχεις 1200mb απο τα οπόια τα πρώτα 600 λήγουν 31 του ίδιου μήνα (εστω ότι πιάνει 31 ο μήνας) και τα υπόλοιπα 600 λήγουν 1 του επόμενου μήνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Revolution : 02-10-16 στις 16:12.
    The world can change by your actions not by your opinions

  9. #24
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Όλα καλά αυτά που λέτε για την Q (wind) και εγώ μέχρι πρότινος ήμουν χρήστης της. Ναι, εξαιρετική η ανά δευτερόλεπτο χρέωση της και χώμα τιμές, αλλά ελάτε επαρχία να δείτε δίκτυο.. ΜΕΣΑ στην πόλη της Κατερίνης με το ζόρι 3g (πανάθλιο) στο κέντρο. Μια κεραία 3g+ κάπου στο δημαρχείο και μετά το χάος.. Δεν μιλώ για τα χωριά γύρω, να μην κλάψω.. Οπότε και 10gb να μου δώσει, με αυτό το δίκτυο δεν ασχολούμαι μαζί της. Πήγα cosmote και ησύχασα. Βάζω μόνο πακέτο δεδομένων. Με 4g παντού και όπου δεν έχει 4g με 3g+ να μαστιγώνει.. Αγόρασα και 10 ευρώ στο viber και πλέον είμαι αποκλειστικά με viber out.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    παλι δεν καταλαβατε

    στην COSMOTE αν βαλεις 500ΜΒ εχουν ισχυ 30 μερες πριν ληξουν βαλεις αλλα 500ΜΒ τοτε εχεις 1000ΜΒ με ισχυ 30 μερες
    ενω στην WIND F2G/Q βαλεις δεν βαλεις το ιδιο ειναι τα πρωτα τα χανεις....

  11. #26
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    τι πακετο θα ηθελα

    300 λεπτά προς όλους
    1 gb net

    8 euro

    Πολλα ζητάω?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω πως μονο το f2g δεν το τσιγκουνευται το mb πλεον...
    και γιατί να τσιγουνευτει? σήμα πουθενά (e παντού) (με εξαίρεση την Αθήνα) και σχεδον πάντα όπου έχει 4g ταχύτητες είναι άθλιες (πάλι με καποιες εξαιρέσεις )

    ούτε εγο θα τσιγουνευομουν ετσι

  12. #27
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα καλά αυτά που λέτε για την Q (wind) και εγώ μέχρι πρότινος ήμουν χρήστης της. Ναι, εξαιρετική η ανά δευτερόλεπτο χρέωση της και χώμα τιμές, αλλά ελάτε επαρχία να δείτε δίκτυο.. ΜΕΣΑ στην πόλη της Κατερίνης με το ζόρι 3g (πανάθλιο) στο κέντρο. Μια κεραία 3g+ κάπου στο δημαρχείο και μετά το χάος.. Δεν μιλώ για τα χωριά γύρω, να μην κλάψω.. Οπότε και 10gb να μου δώσει, με αυτό το δίκτυο δεν ασχολούμαι μαζί της. Πήγα cosmote και ησύχασα. Βάζω μόνο πακέτο δεδομένων. Με 4g παντού και όπου δεν έχει 4g με 3g+ να μαστιγώνει.. Αγόρασα και 10 ευρώ στο viber και πλέον είμαι αποκλειστικά με viber out.
    Εχω κι εγω το ίδιο πρόβλημα και μιλάμε για Αθήνα στα μέρη που γυρνάω (Νίκαια, Κορυδαλλό, Κέντρο, Μεταμόρφωση, Παιανία) τις περισσότερες φορές έχω Edge ειδικά τις ώρες αιχμής.
    Αλλά δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας με αυτές τις τιμές, με 10€ βγάζω 2 μήνες.
    The world can change by your actions not by your opinions

  13. #28
    Εγγραφή
    06-01-2010
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    88375/10999
    ISP
    Nova (ex Wind) Fiber 100
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΥΜΠΑΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    9.8(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάλι έχω Q σε χωριό της Δυτικής Κρήτης κοντά στην Κίσσαμο όπου υπάρχει δίκτυο 4G και ούκ λίγες φορές τσάκωσα τις ταχύτητες να είναι γρηγορότερες απο το (κάποιες φορές ζορισμένο) αντίστοιχο δίκτυο της Κοσμοτέ (ίσως βέβαια και λόγω "φόρτου" όπως σίγουρα θα τρέξουν να πούν πολλοί). Όσο για Vodafone μην πώ γιατί θα γελάω μέχρι την πρωτοχρονιά του 2017 (που λέει ο λόγος). Το 4G Vodafone εδώ έχει μια αίσθηση σαν 3G, αυτό τα λέει όλα. Πάντως απο κάλυψη (δικτύου γενικότερα) στην ευρύτερη περιοχή μου αλλά και σε αρκετές περιοχές του Δήμου Χανίων έχει αρκετά ικανοποιητική κάλυψη (μάλιστα έχει τύχει να δώ σήμα έστω 2 γραμμές σε χωριά που Βόνταφον - Κοσμοτέ είναι κυριολεκτικά νεκρές!!!). Και εν τέλει είναι μια τόσο οικονομική καρτοκινητή (πακέτα με χρέωση ανα δευτερόλεπτο κλπ.) που ακόμα κι αν τύχει να βρεθώ σε μέρος που να έχω χαμηλό ή καθόλου σήμα ή να μην έχει π.χ. 4G δεν παραπονιέμαι καν, απλά σκέφτομαι οτι αφού τα 10 ευρώ πιάνουν τόπο και δεν "εξανεμίζονται" σε "σούπερ προσφορές του αέρα επειδή το σήμα είναι <<ουάου>>" πάλι καλά... Η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα (για εξωτερικό δεν ξέρω) έχει πάρει ένα στυλάκι του τύπου "ή θα έχεις σήμα 4G <<καμπάνα>> αλλά θα αναστενάζει η τσεπούλα" ή απλά "θα έχεις γενικά σήμα και θα μιλάς οικονομικά", πάντως και τα δύο να τα έχεις αποκλείεται.

  14. #29
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από neon2k8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι έχω Q σε χωριό της Δυτικής Κρήτης κοντά στην Κίσσαμο όπου υπάρχει δίκτυο 4G και ούκ λίγες φορές τσάκωσα τις ταχύτητες να είναι γρηγορότερες απο το (κάποιες φορές ζορισμένο) αντίστοιχο δίκτυο της Κοσμοτέ (ίσως βέβαια και λόγω "φόρτου" όπως σίγουρα θα τρέξουν να πούν πολλοί). Όσο για Vodafone μην πώ γιατί θα γελάω μέχρι την πρωτοχρονιά του 2017 (που λέει ο λόγος). Το 4G Vodafone εδώ έχει μια αίσθηση σαν 3G, αυτό τα λέει όλα. Πάντως απο κάλυψη (δικτύου γενικότερα) στην ευρύτερη περιοχή μου αλλά και σε αρκετές περιοχές του Δήμου Χανίων έχει αρκετά ικανοποιητική κάλυψη (μάλιστα έχει τύχει να δώ σήμα έστω 2 γραμμές σε χωριά που Βόνταφον - Κοσμοτέ είναι κυριολεκτικά νεκρές!!!). Και εν τέλει είναι μια τόσο οικονομική καρτοκινητή (πακέτα με χρέωση ανα δευτερόλεπτο κλπ.) που ακόμα κι αν τύχει να βρεθώ σε μέρος που να έχω χαμηλό ή καθόλου σήμα ή να μην έχει π.χ. 4G δεν παραπονιέμαι καν, απλά σκέφτομαι οτι αφού τα 10 ευρώ πιάνουν τόπο και δεν "εξανεμίζονται" σε "σούπερ προσφορές του αέρα επειδή το σήμα είναι <<ουάου>>" πάλι καλά... Η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα (για εξωτερικό δεν ξέρω) έχει πάρει ένα στυλάκι του τύπου "ή θα έχεις σήμα 4G <<καμπάνα>> αλλά θα αναστενάζει η τσεπούλα" ή απλά "θα έχεις γενικά σήμα και θα μιλάς οικονομικά", πάντως και τα δύο να τα έχεις αποκλείεται.
    μιλας εσυ για την περιοχη σου εκει στην κρητη

    φαντασου εδω στην αθηνα τι γινεται...

  15. #30
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark Demis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι πακετο θα ηθελα

    300 λεπτά προς όλους
    1 gb net

    8 euro

    Πολλα ζητάω?



    και γιατί να τσιγουνευτει? σήμα πουθενά (e παντού) (με εξαίρεση την Αθήνα) και σχεδον πάντα όπου έχει 4g ταχύτητες είναι άθλιες (πάλι με καποιες εξαιρέσεις )

    ούτε εγο θα τσιγουνευομουν ετσι
    Εγω εχω f2g εδω και τεσσερα χρονια.Μπορω να πω απο καλυψη ειναι σε καλο επιπεδο.Και οι αλλες σε ορισμενα χωρια δεν εχουν καλυψη η εχουν προβληματικη.Απο πακετα εχει τα καλλιτερα και 300λεπτα προς ολους εχει, με 5,04Ε.Για τωρα πιστευω πως ειναι η καλλιτερη.Να δουμε οταν δεν θα εχωμε τελη περιαγωγης τι θα κανουν?????

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-16, 11:00
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 23:27
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-16, 18:43
  4. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-16, 02:05
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-15, 01:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας