Σελ. 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 175
  1. #136
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο απλά δε μπορώ να σας το εξηγήσω. Όποιος ενδιαφέρεται ας μιλήσει με τον δικηγόρο του.
    Με το δικηγόρο; Θα πληρώσω τον δικηγόρο, τα δικαστικά παράβολα, θα υποστώ αναβολές, αν το ποσό είναι μεγάλο θα συνεχίσει η εκδίκαση και σε δεύτερο βαθμό. Αν είναι για να γλυτώσω από τις κλήσεις να ξεπαραδιαστώ και να ταλαιπωρηθώ περισσότερο καλύτερα να τις δέχομαι και να τις βάζω μετά σε blacklist. Αλλά ας υποθέσουμε ότι υπάρχει κάποιο δικαστήριο που εκδίκασε αποζημίωση δεκάδων χιλιάδων ευρώ, που είναι η απόφαση; Κατά ποιας εταιρείας; Πότε; Κάποιο στοιχείο να την βρούμε γιατί στην Nomos δεν υπάρχει μάλλον κάτι.

  2. #137
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνεις ομως ότι αυτή η λύση μπορεί να υλοποιηθεί από πολύ λίγους, έτσι;
    Το καταλαβαίνω, στο μυαλό μου γυρνάει η ιδέα raspberry pi με παρόμοιες λειτουργίες και χαμηλό κόστος απόκτησης . Και εγώ το FRITZbox που είχα το πούλησα για να εξοικονομήσω λίγα χρήματα

  3. #138
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανότατα να το γνωρίζεις, σενάριο που μου δούλεψε πολύ καλά:
    FRITZbox καταχώρηση στις επαφές νούμερα που γνωρίζω(whitelist) όλα τα υπόλοιπα νούμερα άμεση προώθηση σε τηλεφωνητή όπου το ηχογραφημένο έρχεται άμεσα σε email με attachment !!!
    Ναι το γνωρίζω, θα μπορούσε ακόμα και με asterisk, δεν έχει σχέση όμως με τον απλό τηλεφωνητή που μιλάμε εδώ (no whitelist)
    Στο asterisk μάλιστα τους βάζεις και ivr για να σε φτάσουνε

  4. #139
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα.
    Επιπλέον δεν σημαίνει οτι μπορώ να μάθω πάντα ποιος είναι ο καταγγελλόμενος ακόμα και αν έχω το τηλέφωνο και μόνο αυτό. Θα κάνω προσπάθεια για ενέργειες από την επόμενη φορά, το θέμα είναι να μην χάσω περισσότερα από όσα έχω να κερδίσω. Αν είναι να πληρώσω δικηγόρο για τέτοιο θέμα, τότε σα να κάνω αγωγή σε κάποιον επειδή με είπε χαζό πληρώνοντας δικαστικά και δικηγορικά έξοδα, και να περιμένω να διεκδικήσω αποζημίωση.
    Γιατί δεν μπορείς; Ουδέποτε είχα πρόβλημα να βρω τα στοιχεια της εταιρίας από την στιγμή που είχα τον αριθμό τους. Από το τηλέφωνο μαθαίνεις το όνομα της εταιρίας, είτε ρωτώντας τους είτε από το διαδίκτυο και μετά πάλι είτε από το διαδίκτυο είτε από την υπηρεσία καταλόγου μαθαίνεις περισσότερα στοιχεία, διευθύνσεις κλπ διασταυρώνοντας ταυτόχρονα ότι το νούμερο που σε κάλεσε ανήκει σε αυτήν. Στο κάτω κάτω υποτίθεται ότι θα σου πουλήσουν κάτι. Σίγουρα θα σου δώσουν στοιχεία ποιοι είναι. Ακόμα και αν πρόκειται για outsourcing εταιρία που πουλάει προϊόντα για λογαριασμό άλλης, οφείλουν να σου που το όνομα (της outsourcing).

    Ελπίζω να μην έχεις θέμα.



    Σχετικά με το χρηματικό, προφανώς δεν γνωρίζεις ότι :

    1) Μπορείς να ζητήσεις (μέσω του δικηγόρου σου) από το δικαστήριο σε περίπτωση που η απόφαση βγει υπέρ σου τα έξοδά σου (αγωγής, παραστάσεις κλπ) να τα πληρώσει ο υπαίτιος.
    2) Δεν χρειάζεται να πληρώσεις τον δικηγόρο σου με το καλημέρα. Μπορείς να κάνεις συμφωνία να πληρωθεί με την έκδοση της απόφασης. Σε συνδυασμό με το 1 μάλλον δε θα πληρώσεις τίποτα.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  5. #140
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν μπορείς; Ουδέποτε είχα πρόβλημα να βρω τα στοιχεια της εταιρίας από την στιγμή που είχα τον αριθμό τους. Από το τηλέφωνο μαθαίνεις το όνομα της εταιρίας, είτε ρωτώντας τους είτε από το διαδίκτυο και μετά πάλι είτε από το διαδίκτυο είτε από την υπηρεσία καταλόγου μαθαίνεις περισσότερα στοιχεία, διευθύνσεις κλπ διασταυρώνοντας ταυτόχρονα ότι το νούμερο που σε κάλεσε ανήκει σε αυτήν. Στο κάτω κάτω υποτίθεται ότι θα σου πουλήσουν κάτι. Σίγουρα θα σου δώσουν στοιχεία ποιοι είναι. Ακόμα και αν πρόκειται για outsourcing εταιρία που πουλάει προϊόντα για λογαριασμό άλλης, οφείλουν να σου που το όνομα (της outsourcing).

    Ελπίζω να μην έχεις θέμα.



    Σχετικά με το χρηματικό, προφανώς δεν γνωρίζεις ότι :

    1) Μπορείς να ζητήσεις (μέσω του δικηγόρου σου) από το δικαστήριο σε περίπτωση που η απόφαση βγει υπέρ σου τα έξοδά σου (αγωγής, παραστάσεις κλπ) να τα πληρώσει ο υπαίτιος.
    2) Δεν χρειάζεται να πληρώσεις τον δικηγόρο σου με το καλημέρα. Μπορείς να κάνεις συμφωνία να πληρωθεί με την έκδοση της απόφασης. Σε συνδυασμό με το 1 μάλλον δε θα πληρώσεις τίποτα.
    O.K., θα το δοκιμάσω από την επόμενη κιόλας φορά. Μακάρι να βγει κάτι.

  6. #141
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    φιλοι μου τα πραγματα ειναι απλα
    οταν γραφτεις στο μητρωο του αρθρου 11 του παροχου των τηλεπικοινωνιακων υπηρεσιων σου (σταθερης/κινητης τηλεφωνιας) και στο μητρωο του αρθρου 13 της ΑΠΠΔΧ
    αν καποια εταιρεια σε ενοχλησει πας στην ιστοσελιδα της ΑΠΠΔΧ www.dpa.gr και κανεις εγγραφη αν δεν εχεις γραφτει η εισοδο αν εισαι μελος και υποβαλλεις την καταγγελια σου προς την ΑΠΠΔΧ
    εφοσον η ΑΠΠΔΧ μαζεψει καταγγελιες που αφορουν την συγκεκριμενη εταιρεια (καποια εταιρεια τηλεφωνικων πωλησεων που αντιπροσωπευει καποιο παροχο τηλεπικοινωνιακων υπηρεσιων) η το αντικειμενο π.χ ΜΗ ΖΗΤΗΘΕΙΣΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ τοτε η καταγγελια γινεται ΟΜΑΔΙΚΗ

    αυτο που προσπαθει ο φιλος που γνωριζει απο νομικα ειναι να σας πει οτι οσο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ειναι οι καταγγελιες τοσο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ θα ειναι τα προστιμα

    στην προσφατη αποφαση της ΑΠΠΔΧ ειδατε οτι τα προστιμα που επιβληθηκαν στους παροχους ηταν απο 12.000 ευρω εως 28.000 ευρω (οι καταγγελιες ηταν λιγες) για αυτο αγνοουν το μητρωο (αφου το αγνοουν και οι καταναλωτες)

    αν ηταν περισσοτερες οι καταγγελιες τοτε τα προστιμα που θα ειχαν επιβληθει θα ηταν 120.000 ευρω εως 280.000 ευρω οπως καταλαβαινετε θα τους ποναγε περισσοτερο η τσεπη...

    μετα η αλλη λυση ειναι δικηγορος + δικαστηριο (αυτο μπορει να απαιτει χρημα και χρονο) ισως να μην προχωρησει το θεμα στις αιθουσες του δικαστηριου και να βρεθει εξωδικαστικη λυση (με καποιο αντιτιμο χρηματικο) αλλιως μεσω δικαστηριου θα παρετε μια χρηματικη αποζημιωση περιπου 10.000-15.000 ευρω

    οδηγιες υπαρχουν και στην ΑΠΠΔΧ πως θα κανετε καταγγελια

    οπως και στις αντιστοιχες οργανωσεις προστασιας καταναλωτη πως θα κινηθειτε νομικα αλλα μπορειτε να ζητησετε και συμβουλες απο δικηγορους/νομικους η να κοιταξετε την διαδικτυακη πυλη του E-Lawyer http://elawyer.blogspot.gr/

  7. #142
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλοι μου τα πραγματα ειναι απλα
    οταν γραφτεις στο μητρωο του αρθρου 11 του παροχου των τηλεπικοινωνιακων υπηρεσιων σου (σταθερης/κινητης τηλεφωνιας) και στο μητρωο του αρθρου 13 της ΑΠΠΔΧ
    αν καποια εταιρεια σε ενοχλησει πας στην ιστοσελιδα της ΑΠΠΔΧ www.dpa.gr και κανεις εγγραφη αν δεν εχεις γραφτει η εισοδο αν εισαι μελος και υποβαλλεις την καταγγελια σου προς την ΑΠΠΔΧ
    εφοσον η ΑΠΠΔΧ μαζεψει καταγγελιες που αφορουν την συγκεκριμενη εταιρεια (καποια εταιρεια τηλεφωνικων πωλησεων που αντιπροσωπευει καποιο παροχο τηλεπικοινωνιακων υπηρεσιων) η το αντικειμενο π.χ ΜΗ ΖΗΤΗΘΕΙΣΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ τοτε η καταγγελια γινεται ΟΜΑΔΙΚΗ

    αυτο που προσπαθει ο φιλος που γνωριζει απο νομικα ειναι να σας πει οτι οσο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ειναι οι καταγγελιες τοσο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ θα ειναι τα προστιμα

    στην προσφατη αποφαση της ΑΠΠΔΧ ειδατε οτι τα προστιμα που επιβληθηκαν στους παροχους ηταν απο 12.000 ευρω εως 28.000 ευρω (οι καταγγελιες ηταν λιγες) για αυτο αγνοουν το μητρωο (αφου το αγνοουν και οι καταναλωτες)

    αν ηταν περισσοτερες οι καταγγελιες τοτε τα προστιμα που θα ειχαν επιβληθει θα ηταν 120.000 ευρω εως 280.000 ευρω οπως καταλαβαινετε θα τους ποναγε περισσοτερο η τσεπη...

    μετα η αλλη λυση ειναι δικηγορος + δικαστηριο (αυτο μπορει να απαιτει χρημα και χρονο) ισως να μην προχωρησει το θεμα στις αιθουσες του δικαστηριου και να βρεθει εξωδικαστικη λυση (με καποιο αντιτιμο χρηματικο) αλλιως μεσω δικαστηριου θα παρετε μια χρηματικη αποζημιωση περιπου 10.000-15.000 ευρω

    οδηγιες υπαρχουν και στην ΑΠΠΔΧ πως θα κανετε καταγγελια

    οπως και στις αντιστοιχες οργανωσεις προστασιας καταναλωτη πως θα κινηθειτε νομικα αλλα μπορειτε να ζητησετε και συμβουλες απο δικηγορους/νομικους η να κοιταξετε την διαδικτυακη πυλη του E-Lawyer http://elawyer.blogspot.gr/
    Ωραία και σημαντική συμπληρωματική αναφορά

    Το θέμα είναι να ενημερωθεί όσο γίνεται καλύτερα ο κόσμος και φυσικά να κινηθεί κατά τα προβλεπόμενα ούτως ώστε να περιοριστεί ή να εξαλειφθεί το φαινόμενο των ενοχλήσεων.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  8. #143
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που προσπαθει ο φιλος που γνωριζει απο νομικα ειναι να σας πει οτι οσο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ειναι οι καταγγελιες τοσο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ θα ειναι τα προστιμα
    στην προσφατη αποφαση της ΑΠΠΔΧ ειδατε οτι τα προστιμα που επιβληθηκαν στους παροχους ηταν απο 12.000 ευρω εως 28.000 ευρω (οι καταγγελιες ηταν λιγες) για αυτο αγνοουν το μητρωο (αφου το αγνοουν και οι καταναλωτες)
    αν ηταν περισσοτερες οι καταγγελιες τοτε τα προστιμα που θα ειχαν επιβληθει θα ηταν 120.000 ευρω εως 280.000 ευρω οπως καταλαβαινετε θα τους ποναγε περισσοτερο η τσεπη...

    μετα η αλλη λυση ειναι δικηγορος + δικαστηριο (αυτο μπορει να απαιτει χρημα και χρονο) ισως να μην προχωρησει το θεμα στις αιθουσες του δικαστηριου και να βρεθει εξωδικαστικη λυση (με καποιο αντιτιμο χρηματικο) αλλιως μεσω δικαστηριου θα παρετε μια χρηματικη αποζημιωση περιπου 10.000-15.000 ευρω

    http://elawyer.blogspot.gr/
    Απορώ με τα νούμερα που ακούω, αποζημιώσεις δεκάδων χιλιάδων ευρώ, αποζημίωση 10.000-15.000 ευρώ χωρίς την παραμικρή νομική βάση ή αναφορά σε ανάλογες αποφάσεις...

  9. #144
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    γραφτηκα πριν απο αρκετες μερες, αλλα χθες με θυμηθηκε το deals for you
    (ενω ειχα την εντυπωση οτι το ειχα απενεργοποιησει!),
    ξερει/θυμαται κανεις πως το απενεργοποιω;

  10. #145
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ με τα νούμερα που ακούω, αποζημιώσεις δεκάδων χιλιάδων ευρώ, αποζημίωση 10.000-15.000 ευρώ χωρίς την παραμικρή νομική βάση ή αναφορά σε ανάλογες αποφάσεις...
    αυτα τα νουμερα τα ειπε δικηγορος (αλλα η κινηση αυτη κοστιζει χρηματα που δεν διαθετω)
    ο δικηγορος αυτος ηταν ενας απο αυτους που εκαναν καταγγελια στην ΑΠΠΔΧ οπως και εγω αλλα δεν εμεινε ευχαριστημενος με το αποτελεσμα (χαμηλα προστιμα) πραγμα που απο μονο του σημαινει οτι θα συνεχισουν να ενοχλουν και ας ειμαστε στο μητρωο....(ηδη το κανουν) , αυτος βεβαια φανταζομαι οτι εχει δικηγορικο γραφειο και προσπαθησε να ψαρεψει πελατες (50) πενηντα ατομα ειμασταν στην καταγγελια και ειχε τα στοιχεια μας...

    επισης ειπε οτι αν κινηθεις μεσω δικαστικης οδου αυτο κοστιζει (τις μερες μας το ποσο αυτο ειναι δυσκολο για καποιον σαν εμενα να το μαζεψω) θα μου πεις αν η υποθεση παει στο δικαστηριο θα παρεις 10.000-15.000 ευρω αν λυθει εξωδικαστικα θα παρεις πιο λιγα...

    εγω προς το παρων σημειωνω τηλεφωνα και στοιχεια αυτων που καλουν και θα προχωρησω εκ νεου σε καταγγελια προς την ΑΠΠΔΧ (ελπιζω να μαζευτουμε περισσοτεροι για να πεσουν πιο μεγαλα προστιμα και να βαλουν μυαλο οι εταιρειες) καθως δεν εχω δυνατοτητα μεσω δικαστικης οδου

  11. #146
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    2 πράγματα να προσθέσω. Ξέρω πολύ καλά ότι στις Ενώσεις Προστασίας Καταναλωτών υπάρχουν άτομα μέσα που με το αζημίωτο σε προωθούν σε δικηγόρους οι οποίοι δεν είναι κατ' ανάγκη ούτε οι καλύτεροι ούτε οι οικονομικότεροι.
    Επίσης οι ομαδικές μυνήσεις, αγωγές κλπ είναι ότι καλύτερο για τους δικηγόρους, αφού με λίγο κόπο μαζεύουν πολλά χρήματα, δεν είναι κατ' ανάγκη κακό, αφού και το κόστος συνήθως είναι μικρότερο γι' αυτόν που κάνει την αγωγή Είναι όμως κακό να σε παραμυθιάζουν για αποζημιώσεις που δεν πρόκειται να δεις σε καμία περίπτωση. Ζήτα από την δικηγόρο να σου δώσει μια έστω απόφαση από παρόμοια αγωγή που να έχει εκδικαστεί τέτοιο ποσό και θα καταλάβεις το παραμύθιασμα.

  12. #147
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 πράγματα να προσθέσω. Ξέρω πολύ καλά ότι στις Ενώσεις Προστασίας Καταναλωτών υπάρχουν άτομα μέσα που με το αζημίωτο σε προωθούν σε δικηγόρους οι οποίοι δεν είναι κατ' ανάγκη ούτε οι καλύτεροι ούτε οι οικονομικότεροι.
    Επίσης οι ομαδικές μυνήσεις, αγωγές κλπ είναι ότι καλύτερο για τους δικηγόρους, αφού με λίγο κόπο μαζεύουν πολλά χρήματα, δεν είναι κατ' ανάγκη κακό, αφού και το κόστος συνήθως είναι μικρότερο γι' αυτόν που κάνει την αγωγή Είναι όμως κακό να σε παραμυθιάζουν για αποζημιώσεις που δεν πρόκειται να δεις σε καμία περίπτωση. Ζήτα από την δικηγόρο να σου δώσει μια έστω απόφαση από παρόμοια αγωγή που να έχει εκδικαστεί τέτοιο ποσό και θα καταλάβεις το παραμύθιασμα.
    Εσύ τι προτείνεις για το θέμα/πρόβλημα τότε; Πέραν από την απάθεια σαν λύση να είναι οι προτάσεις που θα μας δώσεις αν γίνεται, γιατί αυτή οδηγεί σε αδιέξοδο.

    Από τη μεριά μου πρότεινα και εγώ όπως και κάποιοι άλλοι εδώ ιδέες για αντιμετώπιση. Όσα γράφτηκαν είναι αληθή και φυσικά ρεαλιστικά. Αρκεί ο κάθε ενδιαφερόμενος να κινηθεί ανάλογα.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  13. #148
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ τι προτείνεις για το θέμα/πρόβλημα τότε; Πέραν από την απάθεια σαν λύση να είναι οι προτάσεις που θα μας δώσεις αν γίνεται, γιατί αυτή οδηγεί σε αδιέξοδο.

    Από τη μεριά μου πρότεινα και εγώ όπως και κάποιοι άλλοι εδώ ιδέες για αντιμετώπιση. Όσα γράφτηκαν είναι αληθή και φυσικά ρεαλιστικά. Αρκεί ο κάθε ενδιαφερόμενος να κινηθεί ανάλογα.
    Δεν έχω προτείνει απολύτως τίποτα, απλώς βλέπω ότι αναφέρετε να καταφύγουμε σε δικηγόρους, αναφέρεστε σε αποζημιώσεις με ποσά που κάθε άλλο παρά ρεαλιστικά είναι, αναφέρεστε να συμφωνήσουμε με τους δικηγόρους να πληρωθούν μετά την έκδοση της απόφασης ενώ είναι απίθανο να δεχτεί δικηγόρος κάτι τέτοιο για τις συγκεκριμένες υποθέσεις που είναι αμφίβολη η έκδοση τους.
    Οπότε επισημαίνω αυτά τα 2 στοιχεία και σας έχω ζητήσει επανειλημμένα να αναφέρετε μια απόφαση που να έχει επιδικάσει αποζημίωση σε άτομα για ανεπιθύμητες κλήσεις από εταιρείες προώθησης. Δεν το κάνετε προφανώς γιατί δεν υπάρχουν τέτοιες αποφάσεις ή αφορούν πολύ συγκεκριμένες υποθέσεις.

  14. #149
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω προτείνει απολύτως τίποτα, απλώς βλέπω ότι αναφέρετε να καταφύγουμε σε δικηγόρους, αναφέρεστε σε αποζημιώσεις με ποσά που κάθε άλλο παρά ρεαλιστικά είναι, αναφέρεστε να συμφωνήσουμε με τους δικηγόρους να πληρωθούν μετά την έκδοση της απόφασης ενώ είναι απίθανο να δεχτεί δικηγόρος κάτι τέτοιο για τις συγκεκριμένες υποθέσεις που είναι αμφίβολη η έκδοση τους.
    Οπότε επισημαίνω αυτά τα 2 στοιχεία και σας έχω ζητήσει επανειλημμένα να αναφέρετε μια απόφαση που να έχει επιδικάσει αποζημίωση σε άτομα για ανεπιθύμητες κλήσεις από εταιρείες προώθησης. Δεν το κάνετε προφανώς γιατί δεν υπάρχουν τέτοιες αποφάσεις ή αφορούν πολύ συγκεκριμένες υποθέσεις.
    Άρα εμμέσως πλην σαφώς δεν έχεις κάτι εποικοδομητικό να συνεισφέρεις. Είμαι περίεργος να μάθω πως εσύ αντιμετωπίζεις τις ενοχλητικές κλήσεις. Ποιο πολύ αν η αντιμετώπιση σου έχει αποτέλεσμα.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  15. #150
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Εγώ μπορεί να μην έχω κάτι αποτελεσματικό να προτείνω αλλά τουλάχιστον δεν παραπληροφορώ τον κόσμο.
    Απλό, έχω εγγραφεί στο μητρώο, και με το που ακούω ότι με παίρνουν από προώθηση κλείνω και βάζω αποκλεισμό στον αριθμό.

    Απάντησε τελικά σε παρακαλώ υπάρχουν ή όχι αποφάσεις δικαστικές πάνω στο θέμα;

Σελ. 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-16, 11:40
  2. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 03:22
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-16, 21:25
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-15, 16:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας