Σελ. 16 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 311
  1. #226
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Διαβαζοντας τα παραπανω posts καταλαβαινει καποιος ευκολα γιατι η Ελλαδα βρισκεται εδω που βρισκεται... εσαει μεχρι να ξεραθει το Αιγαιο και τα ψαρια του.

    Και να πεις οτι δεν πεφτουν πιστολια και αλλου (π.χ. κοινοχρηστα) φεσωνοντας τους συμπολιτες τους αντι για απροσωπες πολυεθνικες? Ας μην ανοιξω το στομα μου καλυτερα για αυτους που ταχα μου "δεν" βγαινουν, ενω τους βλεπεις να κανουν σπαταλες αλλου...

  2. #227
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβαζοντας τα παραπανω posts καταλαβαινει καποιος ευκολα γιατι η Ελλαδα βρισκεται εδω που βρισκεται... εσαει μεχρι να ξεραθει το Αιγαιο
    Να ξεραθεί η λίμνη που φύτρωσες, άκους εκεί να ξεραθεί το Αιγαίο
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  3. #228
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξεραθεί η λίμνη που φύτρωσες, άκους εκεί να ξεραθεί το Αιγαίο
    Οι πιστολακηδες θα τα ξερανετε ολα.

  4. #229
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πιστολακηδες θα τα ξερανετε ολα.
    Κι εγώ πιστολάκιας; Ήμαρτον θεέ μου, με αυτά που "ακούω" εδώ μέσα θα γίνω πιστός στο τέλος...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  5. #230
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καμια ελπιδα, καμια σωτηρια...

  6. #231
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια ελπιδα, καμια σωτηρια...
    Είναι ελπίδα και σωτηρία το πιστόλιασμα, η θεωρητικοποίηση του παρτακισμού

  7. #232
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ?Είναι ελπίδα και σωτηρία το πιστόλιασμα, η θεωρητικοποίηση του παρτακισμού?
    Και να η αποδειξη σε αυτο που ειπα!

  8. #233
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ελπίδα και σωτηρία το πιστόλιασμα, η θεωρητικοποίηση του παρτακισμού
    Είσαι μισάνθρωπος; Παρατηρώ ένα μοτίβο εδώ και χρόνια, πάντα κατακρίνεις καταναλωτές/πολίτες και υποστηρίζεις πολυεθνικές. Τώρα μιλάς για παρτακισμό, στο τέλος θα μας πεις πως το ελλ. κράτος και οι εταιρίες έχουν συλλογικό χαρακτήρα.

    Για σένα zero_cool δεν έχω να πω τίποτα, γελάνε και οι πέτρες. Μπορεί πριν 2 χρόνια να υποστήριζες δε-πληρώνω και τα 2 επόμενα να γράφεις όπως γράφεις τώρα. Συνέχισε αν τα πιστεύεις, απλά είμαι σίγουρος πως δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς.

  9. #234
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι μισάνθρωπος; Παρατηρώ ένα μοτίβο εδώ και χρόνια, πάντα κατακρίνεις καταναλωτές/πολίτες και υποστηρίζεις πολυεθνικές. Τώρα μιλάς για παρτακισμό, στο τέλος θα μας πεις πως το ελλ. κράτος και οι εταιρίες έχουν συλλογικό χαρακτήρα.
    Ναι βέβαια πάντα υποστηρίζω τις πολυεθνικές και τα μονοπώλια
    Με έπιασες
    Θα το γράψω άλλη μια φορά. Ο ντουφεκάκιας δεν βαράει κανόνια μόνο στις πολυεθνικές αλλά όπου μπορεί, είναι στάση ζωής
    Τωρα αν εσύ θες να το ντυσεις με ιδεολογικά παραμύθια Κάνε το, δικαίωμα σου
    Δεν πείθουν όμως ούτε 15χρονο αναρχικό

  10. #235
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βέβαια πάντα υποστηρίζω τις πολυεθνικές και τα μονοπώλια
    Με έπιασες
    Θα το γράψω άλλη μια φορά. Ο ντουφεκάκιας δεν βαράει κανόνια μόνο στις πολυεθνικές αλλά όπου μπορεί, είναι στάση ζωής
    Τωρα αν εσύ θες να το ντυσεις με ιδεολογικά παραμύθια Κάνε το, δικαίωμα σου
    Δεν πείθουν όμως ούτε 15χρονο αναρχικό
    Απλά τα έχεις μπερδέψει αδερφέ. Ο ντουφεκάκιας όπως σωστά είπες είναι στάση ζωής και πάντα θα βρει τρόπο να είναι βδέλα σε όλους τους υπόλοιπους. Το θέμα είναι πως πάντα θα βρίσκει τρόπους να συνεχίζει, παρακάμπτοντας άδικους μηχανισμούς όπως αυτούς που επικροτείς.

    Οι συγκεκριμένοι μηχανισμοί το μόνο αποτέλεσμα που έχουν είναι να δημιουργούν προβλήματα στους ανθρώπους που έχουν πραγματικά ανάγκη.

  11. #236
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά τα έχεις μπερδέψει αδερφέ. Ο ντουφεκάκιας όπως σωστά είπες είναι στάση ζωής και πάντα θα βρει τρόπο να είναι βδέλα σε όλους τους υπόλοιπους. Το θέμα είναι πως πάντα θα βρίσκει τρόπους να συνεχίζει, παρακάμπτοντας άδικους μηχανισμούς όπως αυτούς που επικροτείς.

    Οι συγκεκριμένοι μηχανισμοί το μόνο αποτέλεσμα που έχουν είναι να δημιουργούν προβλήματα στους ανθρώπους που έχουν πραγματικά ανάγκη.
    Για πες πως θα τον παρακάμψει

  12. #237
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λεω οχι στους τουφεκακιδες.
    Επισης λεω οχι στη τηλεγνους.
    Παραδειγμα: Σε παιρνει τηλεφωνικη προσφορα και σου λεει 15 ευρω. Ερχεται λογαριασμος 20. Το κανεις καρτα. Εισαι στον τηλεγνου. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΥΦΕΚΑΚΙΑΣ!
    Να ηταν σωστοι να το κανανε, δεν ειναι καλυτεροι ομως απο τους τουφεκακηδες. Θα εχουν προβλημα οι τουφεκακηδες με τον τηλεγνου αλλα τους αλλους που τους κοροιδευουν ποιος θα τους προστατεψει; Απο εκει επρεπε να ξεκινησουν και μετα αυτο.
    Οποιος δε καταλαβαινει
    1. Του τα πληρωνουν αλλοι ή
    2. Δε ξερει τι εχει και δεν τον νοιαζει τι πληρωνει ή
    3. Δε ζει στην Ελλαδα ή
    4. Ειναι τοσο τυχερος που ολα του πανε ρολοι και δεν εχει δει και δεν εχει ακουσει ποτε και πουθενα τιποτα

  13. #238
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεω οχι στους τουφεκακιδες.
    Επισης λεω οχι στη τηλεγνους.
    Παραδειγμα: Σε παιρνει τηλεφωνικη προσφορα και σου λεει 15 ευρω. Ερχεται λογαριασμος 20. Το κανεις καρτα. Εισαι στον τηλεγνου. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΥΦΕΚΑΚΙΑΣ!
    Να ηταν σωστοι να το κανανε, δεν ειναι καλυτεροι ομως απο τους τουφεκακηδες. Θα εχουν προβλημα οι τουφεκακηδες με τον τηλεγνου αλλα τους αλλους που τους κοροιδευουν ποιος θα τους προστατεψει; Απο εκει επρεπε να ξεκινησουν και μετα αυτο.
    Οποιος δε καταλαβαινει
    1. Του τα πληρωνουν αλλοι ή
    2. Δε ξερει τι εχει και δεν τον νοιαζει τι πληρωνει ή
    3. Δε ζει στην Ελλαδα ή
    4. Ειναι τοσο τυχερος που ολα του πανε ρολοι και δεν εχει δει και δεν εχει ακουσει ποτε και πουθενα τιποτα
    Κοίτα παραπίσω που αναφέρω το παράδειγμα μου, όταν από το πουθενά ο ΟΤΕ μου ζήταγε ~600 ευρώ από λάθος του. το ψάχνεις και βρίσκεις την άκρη. αν αφήνεις "ουρές" χωρίς να κοιτάς να δώσεις λύση δεν σου φταίει κανείς. Ομοίως και για συμβόλαιο ακόμα και τηλεφωνικό, ζητάς την συνομιλία και τους κόβεις τον κώλο

  14. #239
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα παραπίσω που αναφέρω το παράδειγμα μου, όταν από το πουθενά ο ΟΤΕ μου ζήταγε ~600 ευρώ από λάθος του. το ψάχνεις και βρίσκεις την άκρη. αν αφήνεις "ουρές" χωρίς να κοιτάς να δώσεις λύση δεν σου φταίει κανείς. Ομοίως και για συμβόλαιο ακόμα και τηλεφωνικό, ζητάς την συνομιλία και τους κόβεις τον κώλο
    Με τι τροπο; Με δικηγορο; Με εξοδα; Τηλεφωνο θελω οχι ημιαπασχοληση να βρω το δικιο μου. Εχω πληρωσει και ξερω. Και πληρωσα γιατι δεν εβγαλα ακρη τσαμπα, οση ωρα και να εφαγα οσο και να ετρεξα. Και ναι πληρωσα κατι παραπανω αλλα σιγουρα λιγοτερα απο οσα θελω για ενα εξωδικο, ποσο μαλλον για ολοκληρη αγωγη. Παλιοτερα επι μονοπωλειου ΟΤΕ θυμαμαι τον πατερα μου να εχει κοψει το τηλεφωνο 2 χρονια γιατι του ειχαν ζητησει 120000 (εκατον εικοσι χιλιαδες!) και τις πληρωσε γιατι δεν χρωσταει ποτε και πουθενα (ετσι και εγω). Ηταν αναλογικο τοτε, θα εβγαζε ακρη;

    Εδω δε βγαζεις ακρη σε αλλα και αλλα. Θες παραδειγματα; Θες καταγγελιες; Αντιγραφα βιβλιων συμβαντων;
    Δε μπορεις να πας σε δικη τσαμπα, αλλα μπορεις να μπεις στον τηλεγνου και να μη μπορεις να παρεις τηλεφωνο, ακομα και αν πληρωνεις. Τη περιπτωση παραπανω που ο αλλος εδωσε την εγγυηση στο ΠΛΑΙΣΙΟ και μετα δε τη πηρε πισω; Τη διαβασες;

  15. #240
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τι τροπο; Με δικηγορο; Με εξοδα; Τηλεφωνο θελω οχι ημιαπασχοληση να βρω το δικιο μου. Εχω πληρωσει και ξερω. Και πληρωσα γιατι δεν εβγαλα ακρη τσαμπα, οση ωρα και να εφαγα οσο και να ετρεξα. Και ναι πληρωσα κατι παραπανω αλλα σιγουρα λιγοτερα απο οσα θελω για ενα εξωδικο, ποσο μαλλον για ολοκληρη αγωγη. Παλιοτερα επι μονοπωλειου ΟΤΕ θυμαμαι τον πατερα μου να εχει κοψει το τηλεφωνο 2 χρονια γιατι του ειχαν ζητησει 120000 (εκατον εικοσι χιλιαδες!) και τις πληρωσε γιατι δεν χρωσταει ποτε και πουθενα (ετσι και εγω). Ηταν αναλογικο τοτε, θα εβγαζε ακρη;

    Εδω δε βγαζεις ακρη σε αλλα και αλλα. Θες παραδειγματα; Θες καταγγελιες; Αντιγραφα βιβλιων συμβαντων;
    Δε μπορεις να πας σε δικη τσαμπα, αλλα μπορεις να μπεις στον τηλεγνου και να μη μπορεις να παρεις τηλεφωνο, ακομα και αν πληρωνεις. Τη περιπτωση παραπανω που ο αλλος εδωσε την εγγυηση στο ΠΛΑΙΣΙΟ και μετα δε τη πηρε πισω; Τη διαβασες;
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...%84%CE%BF-2012

Σελ. 16 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-15, 12:34
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 22:10
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:37
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-15, 00:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας