Σελ. 18 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 311
  1. #256
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι η θεωρητικοποίηση, η δικαιολόγηση της πράξης από τον ντουφεκάκια. Αυτή η λογική τεντώνει παντού, σε οτιδήποτε θέλουμε να δικαιολογήσουμε την κλοπή/ντουφέκισμα. Απο τον κουλουρά που βγάζει πολλά πουλώντας μια σταλιά κουλούρι, μέχρι τον καφετζή που χρεώνει μια σταλιά καφέ με νερό 1,5 ευρώ, μέχρι μέχρι.
    Όρεξη να έχει ο λαμογιοντουφεκάκιας να δικαιολογεί. Αυτό είναι το εύκολο.
    Το δύσκολο, να βάλει δηλαδή κεφάλαιο και απεριόριστη προσωπική εργασία σαν ΕΛ.ΕΠ εκεί τζιζ κακά
    Σε λίγο θα έρθουνε να σου πουνε για το τι κλέφτης είναι ο ΕΛ.ΕΠ Μετά θα έρθουνε άλλοι για το πόσο κλέφτης είναι ο ΔΥ

  2. #257
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι η θεωρητικοποίηση, η δικαιολόγηση της πράξης από τον ντουφεκάκια. Αυτή η λογική τεντώνει παντού, σε οτιδήποτε θέλουμε να δικαιολογήσουμε την κλοπή/ντουφέκισμα. Απο τον κουλουρά που βγάζει πολλά πουλώντας μια σταλιά κουλούρι, μέχρι τον καφετζή που χρεώνει μια σταλιά καφέ με νερό 1,5 ευρώ, μέχρι μέχρι.
    Όρεξη να έχει ο λαμογιοντουφεκάκιας να δικαιολογεί. Αυτό είναι το εύκολο.
    Το δύσκολο, να βάλει δηλαδή κεφάλαιο και απεριόριστη προσωπική εργασία σαν ΕΛ.ΕΠ εκεί τζιζ κακά
    δηλαδή πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν ελεπ που δε συμφωνούν μαζί σου;

  3. #258
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν ελεπ που δε συμφωνούν μαζί σου;
    Οι περισσότεροι EΛ.ΕΠ, δεν συμφωνουν μαζί του. Δεν είναι τυχαίο που το τεφτέρι έγινε πάλι της μόδας.
    Γιατί ο ΕΛ.ΕΠ. ξέρει την πελατεία του και με ποιύς συνεργάζεται. Και ξέρει αν έχουν ανάγκη ή είναι ντουφεκάκηδες.

    Και δεν δέχομαι ότι οι πολυεθνικές ανήκουν στην κατηγορία του ΕΛ.ΕΠ.
    Αυτές όταν όλα ήταν ρόδινα κάνανεν προσφορές για να τραβήξουν όσο πιο πολλούς μπορούν.
    Τώρα που ζόρισαν τα πράγματα ψάχνουν διάφορους τρόπους για να μα΄ζεψουν ότι μπορούν.

    Και καλά κάνουν από την μια δικό τους το μαγαζί,αλλά δεν μπορούν να τους "τσουβαιάζουν" όλους.

    Κι όσους τηλεγνούς και να κάνουν,αν κάποιος είναι ντουφεκάκιας,θα κάνει το συμβόλαιο σήμερα,
    για να πάρει δωρεάν την συσκευή ή με επιδότηση και μετά θα το γυρίσει σε κάρτα.
    Τι μπορούν να κάνουν γι'αυτό;Κι ας είναι το όνομα του γραμμένο.

    Αλλά το να φακελώνεται κάποιος ο οποίος πραγματικά έχει ανάγκη και δεν μπορεί να ανταπεξέλθει,
    αυτό είναι που δεν μου αρέσει σε αυτά τα μέτρα κι αυτές τις εταιρείες.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  4. #259
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι EΛ.ΕΠ, δεν συμφωνουν μαζί του. Δεν είναι τυχαίο που το τεφτέρι έγινε πάλι της μόδας.
    Γιατί ο ΕΛ.ΕΠ. ξέρει την πελατεία του και με ποιύς συνεργάζεται. Και ξέρει αν έχουν ανάγκη ή είναι ντουφεκάκηδες.
    Το τεφτέρι έγινε της μόδας από τους Ελ.Επ που πάνε για κλείσιμο
    Από το να πατάει 0 πελάτης στο μαγαζί καλύτερα να πατάνε κάποιοι έστω και με τεφτέρι αρκεί να ξεστοκάρω και να πάρω αν πάρω τα φράγκα μου εν καιρώ
    Αυτό είναι το σκεπτικό

    Και δεν δέχομαι ότι οι πολυεθνικές ανήκουν στην κατηγορία του ΕΛ.ΕΠ.
    Αυτές όταν όλα ήταν ρόδινα κάνανεν προσφορές για να τραβήξουν όσο πιο πολλούς μπορούν.
    Τώρα που ζόρισαν τα πράγματα ψάχνουν διάφορους τρόπους για να μα΄ζεψουν ότι μπορούν.

    Και καλά κάνουν από την μια δικό τους το μαγαζί,αλλά δεν μπορούν να τους "τσουβαιάζουν" όλους.
    κανένα τσουβάλιασμα
    πληρώνεις βγαίνεις από την λίστα των ντουφεκάκηδων και αποκτάς ξανά πελατειακή σχέση με την εταιρία που επιθυμείς όπως και όλοι οι άλλοι πελάτες που τιμούν τον λόγο και την υπογραφή τους


    Κι όσους τηλεγνούς και να κάνουν,αν κάποιος είναι ντουφεκάκιας,θα κάνει το συμβόλαιο σήμερα,
    για να πάρει δωρεάν την συσκευή ή με επιδότηση και μετά θα το γυρίσει σε κάρτα.
    Τι μπορούν να κάνουν γι'αυτό;Κι ας είναι το όνομα του γραμμένο.
    για να το γυρίσει σε κάρτα θα πρέπει να αιτηθεί είτε μεταφορά σε άλλη εταιρία είτε νέο αριθμό ενώ το ονοματάκι του θα είναι ήδη στην λίστα
    Προφανώς υπάρχουν και τύποι που θα την γλυτώσουν. Πάντα θα υπάρχουν. Αυτό δεν λέει τίποτα όμως

    Πολλοί διαπράττουν παράνομες πράξεις και κομμάτι μόνο αυτών συλλαμβάνεται. Σύμφωνα με το σκεπτικό σου λοιπόν δικαστήρια και αστυνομία θα πρέπει να κατεβάσουν ρολλά μέχρι να φτάσει στο 100% η αποτελεσματικότητα

    Αλλά το να φακελώνεται κάποιος ο οποίος πραγματικά έχει ανάγκη και δεν μπορεί να ανταπεξέλθει,
    αυτό είναι που δεν μου αρέσει σε αυτά τα μέτρα κι αυτές τις εταιρείες.
    Ας πρόσεχε να κάνει τα κουμάντα του
    Και θα στο πω με μια ιστορία

    Εγώ για να είμαι συνεπής σε όλες τις υποχρεώσεις κάθισα Αθήνα όλο το καλοκαίρι ενώ οι περισσότεροι που τώρα κλαίγονται για τους φόρους κοκ λιαζόντουσαν στις παραλίες. Ειδικά τον Αύγουστο άδεια η Αθήνα
    Κάποια στιγμή μετά το 15γουστο περπατούσα στο δρόμο στην γειτονιά μου μιλώντας στο κινητό. Με πλησιάζει μια μαυρισμένη φοιτητριούλα και μου ζήτησε το κινητό μου να πάρει κάπου γιατί ο ΟΤΕ εκείνη τη μέρα της είχε κόψει κινητό και σταθερό και μόλις είχε γυρίσει το πουλάκι μου από διακοπές
    Φυσικά δεν της το έδωσα
    Και της απάντησα όπως της άξιζε
    Έπρεπε να την λυπηθώ;
    Ε δεν νομίζω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι πολυ διαφορετικο.
    Εβαλες ομως προσωπικη δουλεια; Αγχωθηκες; Ετρεξες;
    Τελικα λυθηκε, θα τους κυνηγησεις;
    Αν δεν εβγαζες ακρη; Εμπαινες και τηλεγνους. Θα πηγαινες δικαστικα; Αντε και πηγες, κατα το 2022 με 2023 ξεμπερδευες... Καταλαβαινεις οτι αν και θα κερδιζες τοτε μεχρι τοτε θα ησουν τουφεκακιας χωρις αιτια και χωρις να εισαι;
    γιατί διαφορετικό;
    Είχαν στείλει τα στοιχεία σε δικηγόρο- εισπρακτική
    Προφανώς είχα αγχωθεί κυρίως γιατί είχε περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν είχα κρατήσει τις αποδείξεις
    Βρήκα όμως τα στοιχεία που ήθελα και με έσβησαν από τις λίστες. Για καλό και κακό όμως έχω κρατήσει την επιστολή του ΟΤΕ που αναφέρει πως δεν έχω καμία εκκρεμότητα με την εταιρία τους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν ελεπ που δε συμφωνούν μαζί σου;
    δεν αποκτώ γνώμη ανάλογα με τα στατιστικά

  5. #260
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπως και όλοι οι άλλοι πελάτες που τιμούν τον λόγο και την υπογραφή τους




    αυτό έχει γραφεί πολλές φορές....
    αλήθεια, υποχρέωση να "τιμήσει" την υπογραφή του έχει μόνο ο πελάτης/καταναλωτής? οι εταιρείες που αλλάζουν όποτε τους καπνίσει τους όρους και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δεν έχουν λόγο και υπογραφή?
    κάποιοι προσπαθώντας να αναδείξετε το ΕΓΩ σας και το πόσο σωστοί είστε καταντάτε ... γιουσουφάκια των εταιρειών.
    όχι λοιπόν.... δεν θα τιμήσω καμιά υπογραφή όσο οι εταιρείες με κοροϊδεύουν και δεν τιμούν την δική τους, μου κάνουν ένα συμβόλαιο σήμερα με τους Χ όρους με διάρκεια 12 ή 24 μήνες και στο 3μνηνο αλλάζουν τους όρους χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα.
    όταν σε αυτό τον τομέα γίνουμε Ευρώπη (δλδ να μην μπορούν να αλλάξουν οι όροι στην διάρκεια του συμβολαίου) τότε θα τιμήσω και την υπογραφή μου και τον λόγο μου και θα πληρώσω κάθε cent για αυτά που μου παρέχουν...
    άντε πια επιτελούς με τις δήθεν τίμιες απόψεις σας...
    μου θυμίζετε το "σφάξε με πασά μου να αγιάσω"....

    ΥΓ αλήθεια όταν σας κλέβουν τι κάνετε? τους δείχνετε και την άλλη τσέπη?

  6. #261
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θα τιμήσω καμιά υπογραφή όσο οι εταιρείες με κοροϊδεύουν και δεν τιμούν την δική τους, μου κάνουν ένα συμβόλαιο σήμερα με τους Χ όρους με διάρκεια 12 ή 24 μήνες και στο 3μνηνο αλλάζουν τους όρους χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα.
    έχεις το δικαίωμα να φύγεις αζημίως σπάζοντας το συμβόλαιο
    Αν παραμείνεις αποδέχεσαι τους νέους όρους

  7. #262
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ για να είμαι συνεπής σε όλες τις υποχρεώσεις κάθισα Αθήνα όλο το καλοκαίρι ενώ οι περισσότεροι που τώρα κλαίγονται για τους φόρους κοκ λιαζόντουσαν στις παραλίες. Ειδικά τον Αύγουστο άδεια η Αθήνα
    Κάποια στιγμή μετά το 15γουστο περπατούσα στο δρόμο στην γειτονιά μου μιλώντας στο κινητό. Με πλησιάζει μια μαυρισμένη φοιτητριούλα και μου ζήτησε το κινητό μου να πάρει κάπου γιατί ο ΟΤΕ εκείνη τη μέρα της είχε κόψει κινητό και σταθερό και μόλις είχε γυρίσει το πουλάκι μου από διακοπές
    Φυσικά δεν της το έδωσα
    Και της απάντησα όπως της άξιζε
    Έπρεπε να την λυπηθώ;
    Ε δεν νομίζω
    Ακαρδε! Καλο κομματι η φοιτητριουλα?

  8. #263
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό έχει γραφεί πολλές φορές....
    αλήθεια, υποχρέωση να "τιμήσει" την υπογραφή του έχει μόνο ο πελάτης/καταναλωτής? οι εταιρείες που αλλάζουν όποτε τους καπνίσει τους όρους και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δεν έχουν λόγο και υπογραφή?
    κάποιοι προσπαθώντας να αναδείξετε το ΕΓΩ σας και το πόσο σωστοί είστε καταντάτε ... γιουσουφάκια των εταιρειών.
    όχι λοιπόν.... δεν θα τιμήσω καμιά υπογραφή όσο οι εταιρείες με κοροϊδεύουν και δεν τιμούν την δική τους, μου κάνουν ένα συμβόλαιο σήμερα με τους Χ όρους με διάρκεια 12 ή 24 μήνες και στο 3μνηνο αλλάζουν τους όρους χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα.
    όταν σε αυτό τον τομέα γίνουμε Ευρώπη (δλδ να μην μπορούν να αλλάξουν οι όροι στην διάρκεια του συμβολαίου) τότε θα τιμήσω και την υπογραφή μου και τον λόγο μου και θα πληρώσω κάθε cent για αυτά που μου παρέχουν...
    άντε πια επιτελούς με τις δήθεν τίμιες απόψεις σας...
    μου θυμίζετε το "σφάξε με πασά μου να αγιάσω"....

    ΥΓ αλήθεια όταν σας κλέβουν τι κάνετε? τους δείχνετε και την άλλη τσέπη?

    Όταν μας κλέβουν; κλέβουμε τους άλλους γιατί μας κλέψανε!

  9. #264
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πρόσεχε να κάνει τα κουμάντα του
    Spoiler:
    Και θα στο πω με μια ιστορία

    Εγώ για να είμαι συνεπής σε όλες τις υποχρεώσεις κάθισα Αθήνα όλο το καλοκαίρι ενώ οι περισσότεροι που τώρα κλαίγονται για τους φόρους κοκ λιαζόντουσαν στις παραλίες. Ειδικά τον Αύγουστο άδεια η Αθήνα
    Κάποια στιγμή μετά το 15γουστο περπατούσα στο δρόμο στην γειτονιά μου μιλώντας στο κινητό. Με πλησιάζει μια μαυρισμένη φοιτητριούλα και μου ζήτησε το κινητό μου να πάρει κάπου γιατί ο ΟΤΕ εκείνη τη μέρα της είχε κόψει κινητό και σταθερό και μόλις είχε γυρίσει το πουλάκι μου από διακοπές
    Φυσικά δεν της το έδωσα
    Και της απάντησα όπως της άξιζε
    Έπρεπε να την λυπηθώ;
    Ε δεν νομίζω

    - - - Updated - - -



    γιατί διαφορετικό;
    Είχαν στείλει τα στοιχεία σε δικηγόρο- εισπρακτική
    Προφανώς είχα αγχωθεί κυρίως γιατί είχε περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν είχα κρατήσει τις αποδείξεις
    Βρήκα όμως τα στοιχεία που ήθελα και με έσβησαν από τις λίστες. Για καλό και κακό όμως έχω κρατήσει την επιστολή του ΟΤΕ που αναφέρει πως δεν έχω καμία εκκρεμότητα με την εταιρία τους

    - - - Updated - - -



    δεν αποκτώ γνώμη ανάλογα με τα στατιστικά
    Ας πρόσεχε ποιός; Ο μισθωτός που μειώθηκε ο μισθός του κατα 50% και αυξήθηκαν τα πάντα κατα 10%
    Ποθ έχασε δύο μισθούς τον χρόνο επειδή έτσι αποφάσθσαν κάποιοι;

    Κι αυτός όταν πληρώνονταν κανονικά,κι έπαιρνε όσα έπρεπε να πάρει τιμούσε την υπογραφή του.

    Αλλά ξέχασα εσύ ζεις αλλού. Δεν σε αγγίζει η Ελληνική πραγματικότητα.

    Και να σου πω εγώ μια άλλη ιστορία. Οι γιατροί συμβεβλημένοι με τον EOΠΥΥ,
    που εκτελούν λειτούργημα και δεν είναι απλοί EΛ.ΕΠ. έχουν να πληρωθούν από το 2011.

    Ακόμη περιμένουν να πάρουν το 10% ένατι των οφειλών από το 2011-2015.
    Αυτό σαν τουφέκιασμα δεν μετράει; Ή θα έπρεπε οι γιατροί να πούνε κόβω την σύμβαση με το EOΠΥΥ.

    Φαντάσου να το έλεγαν και να δούλευαν πλέον σαν ΕΛ.ΕΠ. Θα ζούσε μόνο όποιος είχε να πληρώσει.

    Αλλά έχουν μάθει ορισμένοι στην Ελλάδα να υποστηρίζουν τις πολυεθνικές
    και να βάζουν όλους τους υπόλοιπους στο ίδιο 'τσουβάλι" χωρίς να τους ενδιαφέρει
    πως έφτασαν στο να αφήσουν χρέη απλήρωτα. Φακέλωμα λοιπόν για όλους.
    Σε όλα τα επίπεδα. Να ζήσουν πολυεθνικές και τράπεζε; και ποιός νοιάζεται για τον κόσμο.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  10. #265
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πρόσεχε ποιός; Ο μισθωτός που μειώθηκε ο μισθός του κατα 50% και αυξήθηκαν τα πάντα κατα 10%
    Ποθ έχασε δύο μισθούς τον χρόνο επειδή έτσι αποφάσθσαν κάποιοι;
    δεν αυξήθηκαν τα πάντα
    οι τιμές σε τρόφιμα, ρούχα, υπόδηση και αγορές από αμάξια μέχρι σπίτια έχουν πέσει
    το ίδιο και οι τιμές τις κινητής
    Έχουν αυξηθεί οι φόροι

    και θα στο πω με ένα παράδειγμα.
    Το skip προ κρίσης έκανε 17 με 18 ευρώ το κουτί
    Σήμερα κάνει κάτω από δέκα
    Αν δεν στο είπαν στην Ελλάδα έχουμε αποπληθωρισμό στις τιμές των προιοντων

    Κι αυτός όταν πληρώνονταν κανονικά,κι έπαιρνε όσα έπρεπε να πάρει τιμούσε την υπογραφή του.

    Αλλά ξέχασα εσύ ζεις αλλού. Δεν σε αγγίζει η Ελληνική πραγματικότητα.
    και επειδή είναι τα πράγματα δύσκολα λόγω κράτους δεν τραβάμε ως πελάτες το χαλί κάτω από τα πόδια του κάθε Ελ.Επ ή εταιρίας

    Και να σου πω εγώ μια άλλη ιστορία. Οι γιατροί συμβεβλημένοι με τον EOΠΥΥ,
    που εκτελούν λειτούργημα και δεν είναι απλοί EΛ.ΕΠ. έχουν να πληρωθούν από το 2011.

    Ακόμη περιμένουν να πάρουν το 10% ένατι των οφειλών από το 2011-2015.
    Αυτό σαν τουφέκιασμα δεν μετράει; Ή θα έπρεπε οι γιατροί να πούνε κόβω την σύμβαση με το EOΠΥΥ.

    Φαντάσου να το έλεγαν και να δούλευαν πλέον σαν ΕΛ.ΕΠ. Θα ζούσε μόνο όποιος είχε να πληρώσει.
    και θα αγόραζαν μια μεγάλη μυγοσκοτώστρα να ασχολούνται
    άσε που συμπληρώνουν με το συμπλήρωμα που τους δίνουν οι ασθενείς πελάτες

    Αλλά έχουν μάθει ορισμένοι στην Ελλάδα να υποστηρίζουν τις πολυεθνικές
    και να βάζουν όλους τους υπόλοιπους στο ίδιο 'τσουβάλι" χωρίς να τους ενδιαφέρει
    πως έφτασαν στο να αφήσουν χρέη απλήρωτα. Φακέλωμα λοιπόν για όλους.
    Σε όλα τα επίπεδα. Να ζήσουν πολυεθνικές και τράπεζε; και ποιός νοιάζεται για τον κόσμο.
    Μάρθα Βούρτση σκέτο

  11. #266
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ειπα και πιο πανω αλλα θεωρηθηκε βρισια. Οποιος δε το ζει, δεν το καταλαβαινει ουτε το φανταζεται και σιγουρα δε νοιαζεται!

  12. #267
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειπα και πιο πανω αλλα θεωρηθηκε βρισια. Οποιος δε το ζει, δεν το καταλαβαινει ουτε το φανταζεται και σιγουρα δε νοιαζεται!
    η αρχή της διαδρομής για τον ντουφεκάκια είναι να νιώθει θύμα, ξεχνώντας πως όλοι στο ίδιο ζουμί βράζουμε

  13. #268
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις το δικαίωμα να φύγεις αζημίως σπάζοντας το συμβόλαιο
    Αν παραμείνεις αποδέχεσαι τους νέους όρους
    Μάλλον διαβάζεις αυτά που σε συμφέρουν... το έκανα, προσπάθησα να φύγω αζημίως, αλλά μου ζητάνε για αναπόσβεστο του συμβολαίου ακόμα και αυτά που θα μου έδιναν τους επόμενους 11 μήνες... διάβασε παραπάνω...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν μας κλέβουν; κλέβουμε τους άλλους γιατί μας κλέψανε!
    όχι, το να μην δίνεις αυτά που ζητάνε και είναι κλοπή δεν σημαίνει ότι κλέβεις και εσύ
    δλδ αν κάποιος σε απειλήσει και σου ζητήσει τα λεφτά σου, αν δεν τα δώσεις τον κλέβεις?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αυξήθηκαν τα πάντα
    οι τιμές σε τρόφιμα, ρούχα, υπόδηση και αγορές από αμάξια μέχρι σπίτια έχουν πέσει
    το ίδιο και οι τιμές τις κινητής
    Έχουν αυξηθεί οι φόροι

    και θα στο πω με ένα παράδειγμα.
    Το skip προ κρίσης έκανε 17 με 18 ευρώ το κουτί
    Σήμερα κάνει κάτω από δέκα
    Αν δεν στο είπαν στην Ελλάδα έχουμε αποπληθωρισμό στις τιμές των προιοντων
    πρέπει να μην έχεις καμιά μα καμιά σχέση με την πραγματικότητα...
    αν δεν στο παν οι τιμές ανεβαίνουν οι μισθοί πέφτουν οι ανεργία καλπάζει και φυσικά το κράτος στον δικό του βαθύ ύπνο (βρίσκει προπαγανδιστές σαν και σένα) ανεβάζει φόρους σε σημείο που να μην μπορεί κανείς να ξέρει αν αύριο θα μπορεί να πληρώνει έστω για ένα πιάτο φαγητό.
    όσο για το skip που αναφέρεις... κανε τον κόπο και δες, από που είναι και τι ποιότητα, το πιο πολύ ίνα άχρηστο υλικό ..ασβέστης και έρχεται από Βουλγαρία, έτσι πέφτουν οι τιμές?

  14. #269
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων

    όχι, το να μην δίνεις αυτά που ζητάνε και είναι κλοπή δεν σημαίνει ότι κλέβεις και εσύ
    δλδ αν κάποιος σε απειλήσει και σου ζητήσει τα λεφτά σου, αν δεν τα δώσεις τον κλέβεις?
    Αυτοί παρέχουν μια υπηρεσία, εσύ κάνεις χρήση της υπηρεσίας αυτής χωρίς να δώσεις αυτό που ζητάνε, αυτό είναι κλοπή.
    Μπορείς να μην κάνεις χρήση την υπηρεσία, τι ποιο απλό;
    Μην κάνουμε κύκλους πάλι στο ότι έκανα συμβόλαιο και μετά έμεινα χωρίς δουλειά, εκεί είσαι άτυχος, γκαντέμης, αλλά και πάλι δεν σου δίνει το δικαίωμα να κάνεις χρήση της υπηρεσίας χωρίς να δίνεις αυτά που συμφώνησες, αν μη τι άλλο δυνατότητα για να κόψεις έχουμε σχεδόν κάθε μήνα με αλλάγες τιμών.

  15. #270
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον διαβάζεις αυτά που σε συμφέρουν... το έκανα, προσπάθησα να φύγω αζημίως, αλλά μου ζητάνε για αναπόσβεστο του συμβολαίου ακόμα και αυτά που θα μου έδιναν τους επόμενους 11 μήνες... διάβασε παραπάνω...
    καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    τι πιο απλό
    ούτε από την καρέκλα του υπολογιστή δεν θα χρειαστεί να σηκωθείς
    από το pc σου θα ανεβάσεις στην ΕΕΤΤ από την αίτηση μέχρι επισυναπτόμενα αρχεία



    όχι, το να μην δίνεις αυτά που ζητάνε και είναι κλοπή δεν σημαίνει ότι κλέβεις και εσύ
    δλδ αν κάποιος σε απειλήσει και σου ζητήσει τα λεφτά σου, αν δεν τα δώσεις τον κλέβεις?
    αντε γεια το επιχείρημα



    πρέπει να μην έχεις καμιά μα καμιά σχέση με την πραγματικότητα...
    αν δεν στο παν οι τιμές ανεβαίνουν οι μισθοί πέφτουν οι ανεργία καλπάζει και φυσικά το κράτος στον δικό του βαθύ ύπνο (βρίσκει προπαγανδιστές σαν και σένα) ανεβάζει φόρους σε σημείο που να μην μπορεί κανείς να ξέρει αν αύριο θα μπορεί να πληρώνει έστω για ένα πιάτο φαγητό.
    όσο για το skip που αναφέρεις... κανε τον κόπο και δες, από που είναι και τι ποιότητα, το πιο πολύ ίνα άχρηστο υλικό ..ασβέστης και έρχεται από Βουλγαρία, έτσι πέφτουν οι τιμές?
    ποιος ζει σε άλλη χώρα άστο

    http://www.thessnews.gr/article/1442...os-stin-ellada

    τώρα αν τις καλές εποχές τσίμπησες δάνεια και δεν έκανες τα κουμάντα σου στα οικονομικά ώστε να έχεις 5 φράγκα στην άκρη δεν σου φταίει κανείς

    Όσο για τον ασβέστη μου θύμισε αυτό που έλεγε η μακαρίτισσα γιαγιά μου με γεροντική άνοια
    Όταν της είχα πει γιατί δεν πίνει τα φάρμακά της, μου άνοιξε εξαγριωμένη μια κάψουλα και άρχισε να μου λέει για την αποκάλυψη της. Πως μέσα δεν βάζουν φάρμακο αλλά σκόνη
    να είσαι καλά με έκανες να γελάσω

Σελ. 18 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-15, 12:34
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 22:10
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:37
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-15, 00:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας