Σελ. 14 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 49121314151619 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 311
  1. #196
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Στο καζάνι που βράζουμε όλοι..
    Μηνύματα
    1.297
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 8.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με νοιάζει η οπτική των εταιρειών. Ενδιαφέρομαι μόνο να πληρώσουν όλοι αυτοί οι ντουφεκακηδες.
    Τέρμα το τζάμπα
    Πλέρω
    Όταν θα είσαι από την άλλη μεριά της ταξικής πάλης και θα σου ανήκει ένας πάροχος άντε να το λες αυτό (αν όχι δημόσια τουλάχιστο ιδιωτικά). Το να το λες με στόμφο στο adslgr είναι καραγκιοζιλίκι. Ντουφακάκηδες είναι οι τραπεζίτες που τους κάνεις σαν κυβέρνηση τα χατήρια και μεγαλοτουφεκάκηδες μάλιστα. Εξαντλείς την αυστηρότητά εκεί που σε παίρνει. Πάλι δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Ο μικρομεγαλισμός δεν είναι δα και κανά κατόρθωμα. Τα "πλερώ" πες τα σε κανάν άλλο.
    * Όταν ακούς «τάξη» ανθρώπινο κρέας μυρίζει.
    * Μες την έρμη κι άδεια πολιτεία μένει, το χέρι που μονάχα, με μπογιά θα γράψει στους μεγάλους τοίχους, ΨΩΜΙ ΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

    Οδυσσέας Ελύτης

    οδηγός δικαιωμάτων μισθωτών εκπαιδευτικών

  2. #197
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα είσαι από την άλλη μεριά της ταξικής πάλης και θα σου ανήκει ένας πάροχος άντε να το λες αυτό (αν όχι δημόσια τουλάχιστο ιδιωτικά). Το να το λες με στόμφο στο adslgr είναι καραγκιοζιλίκι. Ντουφακάκηδες είναι οι τραπεζίτες που τους κάνεις σαν κυβέρνηση τα χατήρια και μεγαλοτουφεκάκηδες μάλιστα. Εξαντλείς την αυστηρότητά εκεί που σε παίρνει. Πάλι δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Ο μικρομεγαλισμός δεν είναι δα και κανά κατόρθωμα. Τα "πλερώ" πες τα σε κανάν άλλο.
    Λες δεξιο τον no_logo?

    Αν καποιος δεν γουσταρει ουτε bail outs, ουτε ντουφεκακηδες, σε ποια μερια της ταξικης παλης ανηκει?

  3. #198
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιδοποίηση στα πιό ψιλά των ψιλών

    Ενεργοποίηση υπηρεσιών χωρίς να το ζητήσεις (Μάντεψε ποιός κερδίζει, ποιός χάνει)
    Απενεργοποίηση χαμένη στο διάστημα (στο επίγειο internet δεν βρίσκεις, πας σε κατάστημα αν έχει στην περιοχή σου)

    Απεριόριστα με αστερίσκο (κιοτεύουν να τα πουν με το όνομα τους)

    "Συμβόλαια" όπου το ένα μέρος το σπάει χωρίς αποζημίωση, το άλλο πλερώνει

    Αυτό δεν είναι το σπίτι τους
    Είναι χειρότερο και από τις τουαλέτες στο στρατό

    Αλλά είσαι υποχρεωμένος να πας
    Αυτό το είμαι υποχρεωμένος να πάω ...Ποιος το ορίζει ...? Μην πας ...Σε υποχρέωσε κανείς να έχεις κινητό ?

  4. #199
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα είσαι από την άλλη μεριά της ταξικής πάλης και θα σου ανήκει ένας πάροχος άντε να το λες αυτό (αν όχι δημόσια τουλάχιστο ιδιωτικά). Το να το λες με στόμφο στο adslgr είναι καραγκιοζιλίκι. Ντουφακάκηδες είναι οι τραπεζίτες που τους κάνεις σαν κυβέρνηση τα χατήρια και μεγαλοτουφεκάκηδες μάλιστα. Εξαντλείς την αυστηρότητά εκεί που σε παίρνει. Πάλι δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Ο μικρομεγαλισμός δεν είναι δα και κανά κατόρθωμα. Τα "πλερώ" πες τα σε κανάν άλλο.
    Ναι Ναι
    Είναι Αριστερό να βαράς κανόνια Αριστερά και δεξιά, είναι ταξική πάλη, όχι ανωριμότητα, νεοπλουτιστικο ιδεώδες του 2000 που έσκασε στην μούρη του κάθε ψωνισμενου που θαρρούσε πως είχε κάτσει πάνω στο άρμα του ευρώ
    Θα πρέπει να συμπάσχω με όλους αυτούς που ανοίχτηκαν οικονομικά την δεκαετία του 2000 κυρίως, δανείστηκαν χωρίς αύριο, χωρίς να κρατήσουν μια πισινή και τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν. Όχι τώρα ήρθε η ώρα του Ταμείου τους, που τα ταλιράκια έχουν γίνει βουνό και τους πνίγει.
    Προ-βλη-μα τους
    Δεν ζούμε στην Αμερική που δεν υπάρχει αντίθετη άποψη και την δεκαετία του 90 αλλά και του 2000 υπήρχαν οι "τρελοί" που τους τα έλεγαν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 25-10-16 στις 19:29.

  5. #200
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το είμαι υποχρεωμένος να πάω ...Ποιος το ορίζει ...? Μην πας ...Σε υποχρέωσε κανείς να έχεις κινητό ?
    Ναι υποχρεώθηκα για να μιλάω με τα παιδιά μου
    Και pc με υποχρεώσανε
    Και laptop
    και internet
    και τρεχούμενο νερό στο σπίτι
    και ηλεκτρικό ρεύμα
    και θερμοσίφωνα

    Εσύ με μέλι και ακρίδες ζείς ?

    Για μιά διαδήλωση στην Αθήνα με "Δώστε μας τηλέφωνα " (σταθερά) έχεις ακούσει ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #201
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    έτσι ακριβώς είναι anon
    Δουλεύω με κοινό και τους βλέπω καθημερινά
    Και οκ ο μικρομαγαζάτορας που του την φέρνουν δεν μπορεί να κάνει τίποτα, απλά παίρνει (ακόμα ένα) μάθημα να μην δείχνει ανθρώπινο πρόσωπο μέχρι την επόμενη φορά.
    Οι εταιρίες όμως με νομική υπηρεσία και χρήμα καλά πράττουν και κυνηγούν αυτά τα κουμάσια ή ακόμα πιο light τους φακελώνουν
    Μπράβο τους
    Μπράβο τους
    Μπράβο τους
    Να τους λιανίσουν
    Βασικά έχεις δίκιο .... Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω εδώ μέσα είναι την άποψη μερικών ότι δεν είναι καλό μέτρο ! Και μάλιστα το δικαιολογούν !
    Και κάνω την απλή σκέψη.... Πόσοι από εσάς εδώ μέσα δεν πληρωθήκατε τον προηγούμενο μήνα λόγω έλλειψη ρευστότητας από την δουλειάς σας η οποία προέρχεται από τους πελάτες που δεν πλήρωσαν ..? Πόσοι που εσάς δουλεύουν σε εταιρίες Web που δεν πληρώνουν οι πελάτες... και απλά φεύγουν για άλλη εταιρεία για το site τους για να συνεχίσουν το φέσωμα..και εσείς να σφυρίζεται κλέφτικα....Να έχετε δουλέψει και να μην πληρωθείτε κιόλας ....

    Στην δουλειά μου βέβαια δεν έχω να κάνω με web αλλά έχω να κάνω με πελάτες... και βέβαια έχουμε ντουφεκάδες... οι οποίοι έρχονται παίρνουν κάποιες υπηρεσίες και μετά επειδή δεν τους αρέσει το κόστος εξαφανίζονται ... Ακόμα και τα πράγματα τους μας αφήνουν και βέβαια δεν πληρώνουν και τους κυνηγάμε για 50 Ευρώ...για 80 Ευρώ..για 40 Ευρώ...

    Μια χαρά είναι το μέτρο μπας και σοβαρευτούμε λίγο ...μακάρι να υπήρχε και σε άλλα πράγματα...γενικότερα..... αυτή η λίστα !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι υποχρεώθηκα για να μιλάω με τα παιδιά μου
    Και pc με υποχρεώσανε
    Και laptop
    και internet
    και τρεχούμενο νερό στο σπίτι
    και ηλεκτρικό ρεύμα
    και θερμοσίφωνα

    Εσύ με μέλι και ακρίδες ζείς ?
    Όχι αλλά δεν με υποχρεώνει κανείς να έχω κινητό με σύνδεση ... βάλε κάρτα αν έχεις πρόβλημα θα αλλάξει ο ήχος της ομιλίας με τα παιδιά σου...? Αν έχεις Internet μίλα με Voip ....

    Ξέρεις πόσους ξέρω που λόγω κρίσης δεν έχουν κινητό,internet,σταθερεό ......και κάποιες φορές ακόμα και ρεύμα γιατί δεν πληρώθηκαν από την δουλειά τους..?

    Ας μάθουμε επιτέλους να έχουμε αυτά που μπορούμε ...και μέχρι εκεί που φτάνει η τσέπη μας !

  7. #202
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά έχεις δίκιο .... Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω εδώ μέσα είναι την άποψη μερικών ότι δεν είναι καλό μέτρο ! Και μάλιστα το δικαιολογούν !
    Και κάνω την απλή σκέψη.... Πόσοι από εσάς εδώ μέσα δεν πληρωθήκατε τον προηγούμενο μήνα λόγω έλλειψη ρευστότητας από την δουλειάς σας η οποία προέρχεται από τους πελάτες που δεν πλήρωσαν ..? Πόσοι που εσάς δουλεύουν σε εταιρίες Web που δεν πληρώνουν οι πελάτες... και απλά φεύγουν για άλλη εταιρεία για το site τους για να συνεχίσουν το φέσωμα..και εσείς να σφυρίζεται κλέφτικα....Να έχετε δουλέψει και να μην πληρωθείτε κιόλας ....

    Στην δουλειά μου βέβαια δεν έχω να κάνω με web αλλά έχω να κάνω με πελάτες... και βέβαια έχουμε ντουφεκάδες... οι οποίοι έρχονται παίρνουν κάποιες υπηρεσίες και μετά επειδή δεν τους αρέσει το κόστος εξαφανίζονται ... Ακόμα και τα πράγματα τους μας αφήνουν και βέβαια δεν πληρώνουν και τους κυνηγάμε για 50 Ευρώ...για 80 Ευρώ..για 40 Ευρώ...

    Μια χαρά είναι το μέτρο μπας και σοβαρευτούμε λίγο ...μακάρι να υπήρχε και σε άλλα πράγματα...γενικότερα..... αυτή η λίστα !

    - - - Updated - - -



    Όχι αλλά δεν με υποχρεώνει κανείς να έχω κινητό με σύνδεση ... βάλε κάρτα αν έχεις πρόβλημα θα αλλάξει ο ήχος της ομιλίας με τα παιδιά σου...? Αν έχεις Internet μίλα με Voip ....

    Ξέρεις πόσους ξέρω που λόγω κρίσης δεν έχουν κινητό,internet,σταθερεό ......και κάποιες φορές ακόμα και ρεύμα γιατί δεν πληρώθηκαν από την δουλειά τους..?

    Ας μάθουμε επιτέλους να έχουμε αυτά που μπορούμε ...και μέχρι εκεί που φτάνει η τσέπη μας !
    Κάρτες και μάλιστα σε δίκαρτα έχει όλη η οικογένεια.
    Απλώς κάποια πράγματα είναι μέχρι μια ποσότητα κοινωνικά αγαθά και μετά εμπορεύματα (ρεύμα,νερό, τηλέφωνο, κατοικία, παιδεία, υγεία)

    Για να μην χάνουμε τον μπούσουλα καλά κάνουν οι εταιρείες. Δεν θα μπορούσαν όμως να σε αποσυνδέουν χωρίς penalty, άμα είσαι στον ΟΑΕΔ ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #203
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    πάντως μου αρέσει το θέμα καθώς βγάζει "δεξιό" τον φίλο "no_logo" ο οποίος για μένα όπως και άλλοι φίλοι/συνομιλητές μια χαρά τα λένε

    θα απογοητεύσω κάποιους που εξακολουθούν να χωρίζουν τους ανθρώπους σε δεξιούς/αριστερούς
    δεν υπάρχει δεξιός ούτε αριστερός (μπορεί ως ιδεολογία) υπάρχει το χρήμα αυτό κυβερνάει...

    εγώ πάντως θα συμφωνήσω με τις "ακραίες για κάποιους απόψεις αλλά σωστές για μένα"

    ότι πρέπει να μάθουμε να βαδίζουμε εκεί που αντέχει η "τσέπη" μας (οικονομικά) γιατί καλά τα "δανεικά και αγύριστα" που πήραμε το 2000 χρήματα είτε μέσω δανείων είτε μέσω πιστωτικών καρτών...τώρα μαντέψτε ήρθε ο λογαριασμός (σαφώς και η ευθύνη δεν είναι μόνο του πελάτη/καταναλωτή αλλά και των τραπεζών που τότε έδιναν τα πάντα χωρίς κανέναν έλεγχο και δεν έχουν τιμωρηθεί μέχρι τώρα...ούτε φυσικά και θα τιμωρηθούν...βέβαια η κρίση άγγιξε και τα τραπεζικά ιδρύματα (βλέπε συγχωνεύσεις - κλείσιμο υποκαταστημάτων - απολύσεις)

    άρα αν δεν αντέχει η τσέπη μας δεν θα έχουμε κινητό με συμβόλαιο αλλά θα έχουμε κινητό με κάρτα
    άρα αν δεν αντέχει η τσέπη μας δεν θα έχουμε σταθερό τηλέφωνο ούτε σύνδεση με το διαδίκτυο και τηλεόραση

    στα βασικά αγαθά ναι περιλαμβάνεται η τηλεφωνία όπως και το ρεύμα/νερό

    αλλά υπάρχει μια βασικότερη ανάγκη για κάποιον που είναι τα τρόφιμα άρα αν δεν έχει να φάει τότε να με συγχωρέσετε τι να το κάνει το ρεύμα/νερό/τηλέφωνο μου θυμίζει το ανέκδοτο με το δωρεάν WiFi επί εποχής ΣΑΜΑΡΑ/ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ καθώς δεν ξέρω αν το γνωρίζετε ή όχι δωρεάν/τσάμπα δεν υπάρχει τίποτα πλέον όλα είναι επί πληρωμή.

    για μένα το μέτρο για την σύσταση της εταιρείας τύπου "Τειρεσίας" που θα ελέγχει την φερεγγυότητα των υποψήφιων/νυν/πρώην πελατών το βρίσκω σωστό και αναγκαίο μέτρο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 25-10-16 στις 20:57.

  9. #204
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα είσαι από την άλλη μεριά της ταξικής πάλης και θα σου ανήκει ένας πάροχος άντε να το λες αυτό (αν όχι δημόσια τουλάχιστο ιδιωτικά). Το να το λες με στόμφο στο adslgr είναι καραγκιοζιλίκι. Ντουφακάκηδες είναι οι τραπεζίτες που τους κάνεις σαν κυβέρνηση τα χατήρια και μεγαλοτουφεκάκηδες μάλιστα. Εξαντλείς την αυστηρότητά εκεί που σε παίρνει. Πάλι δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Ο μικρομεγαλισμός δεν είναι δα και κανά κατόρθωμα. Τα "πλερώ" πες τα σε κανάν άλλο.
    Ααα μπράβο, τι είναι αυτά που θέλουνε να κάνουνε, δεν κοιτάνε οτι στην αφρική πεινάει ο κόσμος;
    shock to the system!!

    Οχι καραγκιοζιλίκι είναι το να ψάχνεις να βρεις δικαιολογίες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι υποχρεώθηκα για να μιλάω με τα παιδιά μου
    Και pc με υποχρεώσανε
    Και laptop
    και internet
    και τρεχούμενο νερό στο σπίτι
    και ηλεκτρικό ρεύμα
    και θερμοσίφωνα

    Εσύ με μέλι και ακρίδες ζείς ?

    Για μιά διαδήλωση στην Αθήνα με "Δώστε μας τηλέφωνα " (σταθερά) έχεις ακούσει ?

    Αμάρτησα για το παιδί μου ενα πράγμα;

  10. #205
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάρτες και μάλιστα σε δίκαρτα έχει όλη η οικογένεια.
    Απλώς κάποια πράγματα είναι μέχρι μια ποσότητα κοινωνικά αγαθά και μετά εμπορεύματα (ρεύμα,νερό, τηλέφωνο, κατοικία, παιδεία, υγεία)

    Για να μην χάνουμε τον μπούσουλα καλά κάνουν οι εταιρείες. Δεν θα μπορούσαν όμως να σε αποσυνδέουν χωρίς penalty, άμα είσαι στον ΟΑΕΔ ?
    Συμφωνώ ....για κάποια ναι ..είναι κοινωνικά αγαθά....Το ρεύμα ναι ...το νερό ναι ...το τηλέφωνο όχι ....τα κατοικίδια όχι ...η παιδεία ναι ....η υγεία ναι ....

    Αυτό που ρωτάς είναι γιατί να μην δείχνουν κοινωνικό πρόσωπο σε "ευαίσθητες" κοινωνικές ομάδες... Ναι οκ έχεις δίκιο αλλά και πάλι στο χέριο της εταιρίας...
    Πάει άλλου η βαλίτσα και θα βγώ offTOpic ..Σε άλλο θέμα ευχαρίστως να απαντήσω σε αυτό !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααα μπράβο, τι είναι αυτά που θέλουνε να κάνουνε, δεν κοιτάνε οτι στην αφρική πεινάει ο κόσμος;
    shock to the system!!

    Οχι καραγκιοζιλίκι είναι το να ψάχνεις να βρεις δικαιολογίες

    - - - Updated - - -




    Αμάρτησα για το παιδί μου ενα πράγμα;

  11. #206
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    δηλαδή πόσο μεγάλη ζημιά μπορεί να έχουν πάθει οι εταιρίες κινητής από τους "ντουφεκάκιδες" ρε παιδιά;
    Άντε να είμαι από αυτούς,πάω ΄και κάνω μεγάλο συμβόλαιο.Πόσο μεγάλο να είναι; 40; 50; άντε 60€.
    Και πόσο με αφήνουν να έχω τηλέφωνο χωρίς να πληρώσω; 2 μήνες max.
    Οπότε €60x2 μήνες=€120.
    Και αν το κάνω αυτό σε κάθε εταιρία;
    €120x4 εταιρίες=480€
    Δηλαδή ένας συστηματικά ντουφεκάκιας,θα έχει για 8 μήνες τζάμπα τηλέφωνο και μετά πάπαλα.
    Ποιός πιστεύει αλήθεια ότι αυτα τα ποσά,μπορεί να κλονίσουν σε τεράστιο βαθμό τις εταιρίες;
    Αν λοιπόν οι εταιρίες κάναν απλώς καλά τη δουλειά τους,δε θα υπήρχε πλέον ντουφεκάκιας.Ούτε καρτοτηλέφωνο δε θα μπορούσε να έχει.
    Παραμύθια λοιπόν μας ταΐζουν (και οι εταιρίες).

  12. #207
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή πόσο μεγάλη ζημιά μπορεί να έχουν πάθει οι εταιρίες κινητής από τους "ντουφεκάκιδες" ρε παιδιά;
    Άντε να είμαι από αυτούς,πάω ΄και κάνω μεγάλο συμβόλαιο.Πόσο μεγάλο να είναι; 40; 50; άντε 60€.
    Και πόσο με αφήνουν να έχω τηλέφωνο χωρίς να πληρώσω; 2 μήνες max.
    Οπότε €60x2 μήνες=€120.
    Και αν το κάνω αυτό σε κάθε εταιρία;
    €120x4 εταιρίες=480€
    Δηλαδή ένας συστηματικά ντουφεκάκιας,θα έχει για 8 μήνες τζάμπα τηλέφωνο και μετά πάπαλα.
    Ποιός πιστεύει αλήθεια ότι αυτα τα ποσά,μπορεί να κλονίσουν σε τεράστιο βαθμό τις εταιρίες;
    Αν λοιπόν οι εταιρίες κάναν απλώς καλά τη δουλειά τους,δε θα υπήρχε πλέον ντουφεκάκιας.Ούτε καρτοτηλέφωνο δε θα μπορούσε να έχει.
    Παραμύθια λοιπόν μας ταΐζουν (και οι εταιρίες).
    Οταν αποκτησεις εταιρια, να μου δωσεις κι εμενα κανα 500αρικο... δεν θα παθεις τιποτα.

  13. #208
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν αποκτησεις εταιρια, να μου δωσεις κι εμενα κανα 500αρικο... δεν θα παθεις τιποτα.
    Αέρα πουλάνε, άλλο να σου δώσουν 500 και άλλο να μην εισπράξεις!

  14. #209
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αέρα πουλάνε, άλλο να σου δώσουν 500 και άλλο να μην εισπράξεις!
    Βέβαια
    Με αέρα κοπανιστό στήνονται οι δομές Και πληρώνεται ο κόσμος που τις στελεχωνει

  15. #210
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί δίνουν και μετοχές με κάθε συνδεση; Δηλαδή το ότι δεσμεύομαι 2 χρόνια για να έχω τιμή 22 ευρώ αντί για 40 ενώ εδώ κάποιοι έχουν τιμή 12 ευρω; το κόβω λοιπόν γιατί δε βγαίνω και χρωσταω; τι χρωσταω εκτός από αερα;

Σελ. 14 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 49121314151619 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-15, 12:34
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 22:10
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:37
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-15, 00:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας