Σελ. 19 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 311
  1. #271
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αυξήθηκαν τα πάντα
    οι τιμές σε τρόφιμα, ρούχα, υπόδηση και αγορές από αμάξια μέχρι σπίτια έχουν πέσει
    το ίδιο και οι τιμές τις κινητής
    Έχουν αυξηθεί οι φόροι
    Kαλά, τώρα είμαι βέβαιος Εσύ ζεις αλλού, ή είσαι εκτός προγματικότητας.
    Ποιες τιμές έχουν πέσει όταν έχεις αύξηση Φ.Π.Α. κατα 2 μονάδες.
    Αυτό και μόνο φτάνει για να ανεβάσει τις τιμές.

    Βγες από την "φούσκα" σου και κάνε μια βόλτα έξω να δεις πόσο πέσανε οι τιμές.
    Όσο για τους γιατρούς μια χαρα θα δουλεύανε αν το γυρίζανε όλοι σε Iδιώτες.
    Να δω οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι που θα πηγαίνουν αν αρρωστήσουν.

    Αλλά κατα τα λεγόμενα σου, ο έχων χρήμα έχει και υγεία.
    Ας πεθάνουν οι υπόλοιποι. Σωστό σε βρίσκω.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  2. #272
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλά, τώρα είμαι βέβαιος Εσύ ζεις αλλού, ή είσαι εκτός προγματικότητας.
    Ποιες τιμές έχουν πέσει όταν έχεις αύξηση Φ.Π.Α. κατα 2 μονάδες.
    Αυτό και μόνο φτάνει για να ανεβάσει τις τιμές.
    δεν ξέρω που ζεις αλλά σίγουρα δεν ξερεις ελληνικά
    Στο κομμάτι που μόλις έκανες quote γράφω

    Έχουν αυξηθεί οι φόροι
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τους γιατρούς μια χαρα θα δουλεύανε αν το γυρίζανε όλοι σε Iδιώτες.
    Να δω οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι που θα πηγαίνουν αν αρρωστήσουν.
    και γαιτί δεν το κάνουν και παραμένουν και βασανίζονται με τον εοπυυ;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά κατα τα λεγόμενα σου, ο έχων χρήμα έχει και υγεία.
    Ας πεθάνουν οι υπόλοιποι. Σωστό σε βρίσκω.
    για κάνε αντιγραφή που λέω τέτοιο πράγμα

    Εγώ φταίω που ανοίγω κουβέντα με άτομο που είχε προτείνει στο φόρουμ να πλένουμε τις motherboards με .... ελαιόλαδο

  3. #273
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω που ζεις αλλά σίγουρα δεν ξερεις ελληνικά
    Στο κομμάτι που μόλις έκανες quote γράφω
    Mάλλον δεν ξέρεις τι γράφεις. Αυξήθηκαν οι φόροι αλλά οι τιμές μειώθηκαν σύμφωνα με το παράδειγμα σου.
    Στυον δικό σου μικρόκοσμο ίσως, στον πραγματικό κόσμο όχι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γαιτί δεν το κάνουν και παραμένουν και βασανίζονται με τον εοπυυ;
    Γιατί πάνω απ'όλα είναι λειτουργοί και σέβονται τον συνάνθρωπο που υποφέρει.
    Αλλά για σένα αυτά είναι ψιλά γράμματα,εσύ έχεις την δική σου φούσκα να παίζεις.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ φταίω που ανοίγω κουβέντα με άτομο που είχε προτείνει στο φόρουμ να πλένουμε τις motherboards με .... ελαιόλαδο
    Ποτέ δεν έγραψα ελαιόλαδο. Έγραψα λάδι. Αλλά όταν εμείς κάναμε παρόμοιο PC
    την δεκαετία του '90 εσύ μάλλον έπαιζες με στρατιωτάκια και LEGO ακόμη.
    Αλλά τόσα ξέρεις τόσα λες. Σε καταλαβαίνω. Συμπάσχω μαζί σου.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  4. #274
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν μας κλέβουν; κλέβουμε τους άλλους γιατί μας κλέψανε!
    Και όποιος δεν μπορεί να κλέψει; ας πρόσεχε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πρόσεχε ποιός; Ο μισθωτός που μειώθηκε ο μισθός του κατα 50% και αυξήθηκαν τα πάντα κατα 10%
    Ποθ έχασε δύο μισθούς τον χρόνο επειδή έτσι αποφάσθσαν κάποιοι;
    Τους ψήφισε αυτούς. Και άντε, να πώ ότι και ο ΓΑΠ τον ξεγέλασε, άλλα έλεγε, άλλα έκανε.
    Και ο Σαμαράς, άλλα έλεγε, Ζάπεια και κουραφέξαλα, και άλλα έκανε. ΟΚ.
    και ο Τσίπρας (πρώτες εκλογές Γενάρης 15), άλλα έλεγε, και τέλος άλλα έκανε.
    Ομως εκλογές Σεπτέμβρη 15; Ολοι είπαν ΝΑΙ στα μνημόνια, τα πριν και το 3ο
    ΝΔ,ΠΑΣΟΚ, ΔΗΜΑΡ, ΑΝΕΛ, ΣΥΡΙΖΑ, Ενωση Κεντρώων, κλπ.
    Και όμως το 80% τους ψήφισε.
    Αρα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αυξήθηκαν τα πάντα
    οι τιμές σε τρόφιμα, ρούχα, υπόδηση και αγορές από αμάξια μέχρι σπίτια έχουν πέσει
    το ίδιο και οι τιμές τις κινητής
    Έχουν αυξηθεί οι φόροι
    Νοπε. Επειδή πηγαίνω σούπερ μάρκετ. Ακόμα καιμε τιμές προσφορών (που ειναι πιο συχνές τελευταία), και πάλι οι τιμές είναι ανεβασμένες απο ότι πριν 10 χρόνια ή περισσότερο (που είχαμε διπλάσιο εισόδημα το λιγότερο).
    Σε κάποια πράγματα μπορεί να έπεσαν. Μεσοσταθμικά έχουν ακριβύνει σχεδόν όλα. Ειδικα όσα ανήκουν σε ανελαστικές δαπάνες. Τρόφιμα, ενέργεια. Και τι να το κάνω εαν μπορώ να πάρω επίπεδη τηλεόραση 55 ιντσών με 600 ευρώ πλέον όταν το ίδιο έκανε 4000 ευρώ πριν 10 χρόνια; σημαίνει ότι έπεσαν οι τιμές; Το κόστος ζωής μετράται με αυτά που πρεπει να ξοδεύω σε καθημερινή βάση, ανελαστικές δαπάνεις επι το πλείστον, και παραδόξως δεν συμμετέχουν στον πληθωρισμό (παλιά κουβεντα αυτή). Ενέργεια; Και είμαστε τυχεροί που η τιμή του πετρελαίου στο βαρέλι έχει πιάσει πάτο, αλλιώς θα κλαίγανε μανούλες. Θυμάμαι πριν 10+ χρόνια να πληρώνω κάτω απο μισό ευρώ το λίτρο πετρέλαιο θέρμανσης (χωρίς επιδοτήσεις). Πόσο έχει σήμερα; Τα ίδια και για το ηλεκτρικό.

  5. #275
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    TP-Link Archer VR2800
    SNR / Attn
    19.3(dB) / 22.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικές μου απόψεις περι ντουφεκάκηδων:

    4) Η ανευθυνότητα (και υποκρισία) στοιχειώνεται και απο το γεγονός ότι οι όποιες χρεώσεις είναι απο πριν συμφωνημένες, και απλά ο ντουφεκάκιας εκ των υστέρων προσπαθεί να νομιμοποιήσει το πιστόλιασμα, εαν είναι ηθική ή όχι η χρέωση. Σορρυ, όσο και ανήθικη και εαν είναι, δεν τιμάς την υπογραφή σου. Κάνεις μια συμφωνία, διάβασε τους όρους, εαν θεωρείς τους όρους ληστρικούς, μην κάνεις συμφωνία. Τόσο απλά. Εαν σου κάνουν το ίδιο απο την ανάποδη, πχ είσαι ΕλΕπ, κάνεις μια δουλειά, λέμε τώρα, υδραυλικά, και συμφωνήσετε σε 300 ευρώ, και μετά σου πεί ο πελάτης, όχι φίλε, πάρε 50, αφού μια μέρα μόνον σου πήρε, είναι κλεψιά να ζητάς 300, εσυ τι λές; θασαι ΟΚ; Δεν νομίζω. Οι συμφωνίες γιαυτό κλείνονται εκ των προτέρων.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν έχεις δίκιο, υπάρχει και ο συνήγορος του καταναλωτή. Στείλε τα στοιχεία εκεί, καθώς και στην ΕΕΤΤ για παραβίαση όρων. Σε επόμενο τηλεφώνημά τους, ή ακόμα καλύτερα επισήμως με κάποιο φαξ, στείλε ότι έχεις κάνει καταγγελία ότι ζητούν χρήματα που δεν δικαιούνται. Αυτά.
    Εγω έγραψα, άλλο ντουφεκάκιας που το κάνει εν συνειδήση και με δόλιο σκοπο. Και υπάρχουν αρκετοί, για την ακρίβεια, όπου τους παίρνει το κάνουν ορισμένοι (και ανέφερα παραδειματα όπου δεν τους παίρνει, απλά δεν το κάνουν, αυτά περι "ηθικής" πολέμου εναντίον των πολυεθνικών).
    Και το ξαναλέω. Οι εταιρίες, και οι κάθε εταιρίες, θα θέλουν αν όχι πάντα σε κάποιες περιπτώσιες να βγάλουν απο την μύγα ξγκι, ή και να κλέψουν τους πελάτες τους (αν μπορούν). Μην περιμένετε απο κάποιο εκ μηχανής θεό να σας προστατεύει. Δεν είστε μωρά. Μόνοι σας πρέπει να κινηθείται, είτε ατομικα είτε συλλογικά, είτε και με τις πολιτικές επιλογές σας (εκλογές) προκειμένου να μην δώσετε το δικαίωμα να εκμεταλεύονται.
    Η ΕΕΤΤ που αναφερεις ειναι για τα μπαζα. Το ιδιο εχω να πω και για τη ΓΓΚ. 2 χρονια αναμενω να μου πουν τι εχει γινει με καταγγελια μου που αφορα αλυσιδα παιχνιδιων. Δεν εχουν καν προωθησει την επιστολη μου στον ενδιαφερομενο να απαντησει! Δεν υπερασπιζομαι κανενα με αυτα που γραφω. Εγω κυριοι βλεπω εταιρειες που παραβιαζουν υπαρκτους νομους που διεπουν τις καταναλωτικες υπηρεσιες. Ανεφερα πιο πανω αλυσιδα παιχνιδιων. Δεν μπορει να λεει ο ο νομος πως μπορεις να επιστρεψεις προϊον σε 14 μερες απο την αγορα του και να σου επιστραφουν τα χρηματα και το καταστημα να τα δεσμευει για αγορες μονο απο το δικο τους καταστημα. Και σαν να μη φτανει αυτο, να επικαλειται την ΓΓΚ που εχει "εγκρινει" τις καθ' ολα παρανομες πρακτικες της συγκεκριμενης αλυσιδας.

    Φιλε, κανε ενα θεμα να μπορουμε να μιλησουμε αποκλειστικα γι' αυτο, να σου δωσω τρομερα στοιχεια απο καταγγελιες. Θα δεις πως οι απολυτα ξεκαθαροι οροι του συμβολαιου και η δικη μου απαιτηση να γινουν σεβαστοι, δεν γινονται δεκτοι απο την εταιρεια που προσπαθει με υπεκφυγες και διαφορετικη ερμηνεια των ορων να αποφυγει τις ευθυνες της. Να δεις και μονος σου πως οι οροι δεσμευουν αποκλειστικα τον καταναλωτη, οχι το αλλο μερος που επισης υπογραφει τη συμβαση. Και οχι μονο αυτο, οι "ανεξαρτητες" υπηρεσιες δρουν ως μεταβιβαστες εγγραφων και αν τους την πεις, παιρνουν ξεκαθαρα το μερος των εταιρειων. Επισης να σου πω πως οι διαφορες αρχες δεχονται πως ο ταδε ορος της συμβασης μπορει να εννοει κατι αλλο, μονο οταν αυτο το αλλο το επικαλεστει η μερια της εταιρειας. Ο καταναλωτης προφανως και δεν ζητα να ερμηνευτει διαφορετικα καποιος ορος, αντιθετως ζητα την πιστη τηρηση του ορου και τελικως καταληγει να μη γινεται ουτε αυτο.Εχω πολυ υλικο αλλα αν αρχισω εδω να το δινω, πιστευω πως θα μου τα διαγραφουν ως off topic. Εχω μεταξυ αλλων αποφασεις συνηγορου του καταναλωτη, τραπεζικου μεσολαβητη και αλλων που ζητουν την εφαρμογη των ορων της συμβασης και οι εταιρειες απλως δεν ασχολουνται γιατι γνωριζουν προκαταβολικα πως κανεις δεν μπορει να τους κανει τιποτα. Επιδιωκουν δε τη δικαστικη διενεξη, γιατι αυτες εμφανιζονται με μεγαλοδικηγορους και αρτιο νομικο τμημα που εκτος των ικανοτητων και εχει υψηλες διασυνδεσεις, ενω ο καθε πολιτης με το δικηγορακο του και με οικονομικο ταβανι...

    Κακοι καταναλωτες συμφωνω. Κυριως επειδη ακομα και οσοι δεν εχουν διαθεση να χειραγωγησουν καταστασεις, δεν γνωριζουν τα βασικα δικαιωματα τους και αν τα γνωριζουν, ποτε δεν τα απαιτουν. Ομοιως κακοι και ως πολιτες σε οτι αφορα τα δικαιωματα τους απο την κεντρικη κρατικη διοικηση. Αλλα εχω τοσα στοιχεια ρε φιλε και απο τοσες υποθεσεις, πιστεψε με, κανεις δεν μπορει να συναγωνιστει την παραβατικοτητα των εταιρειων και τη διαρκη διαθεση τους να παρακαμπτουν νομους, διαταξεις και ορους συμβασεων. Απο κοντα και το δημοσιο φυσικα...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Και να σου πω εγώ μια άλλη ιστορία. Οι γιατροί συμβεβλημένοι με τον EOΠΥΥ,
    που εκτελούν λειτούργημα και δεν είναι απλοί EΛ.ΕΠ. έχουν να πληρωθούν από το 2011.

    και θα αγόραζαν μια μεγάλη μυγοσκοτώστρα να ασχολούνται
    άσε που συμπληρώνουν με το συμπλήρωμα που τους δίνουν οι ασθενείς πελάτες
    Γιατι εισαι τοσο σιγουρος πως οι μη συμβεβλημενοι με τον ΕΟΠΥΥ ασχολουνται με μυγοσκοτωστρες;
    Οσοι γνωριζω εγω προσωπικα που αφησαν τον ΕΟΠΠΥ, εχουν βρει την υγεια τους.
    Αν μαλιστα γνωριζες τι ορους βαζει ο ΕΟΠΥΥ στους συμβεβλημενους ισως να ειχες διαφορετικη γνωμη...Απο ενα αρκετα μικρο ποσο
    και πανω, ζητα περαιτερω εκπτωση στις ηδη τρομερα χαμηλες τιμες του.
    Τουφεκαδες οι μεν, τουφεκαδες οι δε. Τοσα μηνυματα περασαν σε αυτη τη λογικη, σε αυτο διαφοροποιηση;
    Πληρωνεις εχεις, δεν πληρωνεις δεν εχεις. Η μη πληρωμη ειναι παραβιαση ορων συμβασης, τελεια και παυλα.
    Δεν εχει σημασια αν ο αλλος θα σκοτωνει μυγες ή αν θα χασει την πελατεια του.
    Δεν υπαρχουν 2 μετρα και 2 σταθμα.

    Και κατι τελευταιο. Οταν αυξανονται οι φοροι, αυξανονται και οι τιμες. Δεν το μαθατε απο μενα.

  6. #276
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί παρέχουν μια υπηρεσία, εσύ κάνεις χρήση της υπηρεσίας αυτής χωρίς να δώσεις αυτό που ζητάνε, αυτό είναι κλοπή.
    Μπορείς να μην κάνεις χρήση την υπηρεσία, τι ποιο απλό;
    Μην κάνουμε κύκλους πάλι στο ότι έκανα συμβόλαιο και μετά έμεινα χωρίς δουλειά, εκεί είσαι άτυχος, γκαντέμης, αλλά και πάλι δεν σου δίνει το δικαίωμα να κάνεις χρήση της υπηρεσίας χωρίς να δίνεις αυτά που συμφώνησες, αν μη τι άλλο δυνατότητα για να κόψεις έχουμε σχεδόν κάθε μήνα με αλλάγες τιμών.
    Το να κάνεις συμβόλαιο να παίρνεις έκπτωση αντί επιδότησης και αυτοί να ανεβάζουν χωρίς λόγο τις τιμές, να ζητάνε μετά από καταγγελία της σύμβασης να πληρωθούν την έκπτωση που θα έπαιρνες στο 24μηνο.... αυτό είναι υπηρεσία που παρέχουν? πρέπει να είναι κάποιος πολύ μαζόχας για το βλέπει έτσι, έλεος.

  7. #277
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κάνεις συμβόλαιο να παίρνεις έκπτωση αντί επιδότησης και αυτοί να ανεβάζουν χωρίς λόγο τις τιμές, να ζητάνε μετά από καταγγελία της σύμβασης να πληρωθούν την έκπτωση που θα έπαιρνες στο 24μηνο.... αυτό είναι υπηρεσία που παρέχουν? πρέπει να είναι κάποιος πολύ μαζόχας για το βλέπει έτσι, έλεος.
    Για το οποίο έχω γράψει 100δες φορές πως δε στέκει νομικά.
    Δεν επιστρέφεις τίποτα, ούτε συσκευή ούτε επιδότηση σε περίπτωση αθέτησης του συμβολαίου από την άλλη μεριά. Η έκπτωση ή ότι άλλη παροχή παίρνεις αποκτήθηκε ως μέρος της σύμβασης που ακυρώθηκε μονομερώς από την εταιρία μετά τις όποιες αλλαγές έκανε.

    Αυτό το "δεν ισχύει σε τυχόν επιδότηση" κλπ το γράφουν αυθαίρετα για όσους τσιμπήσουν καθώς όπως ίσως θα έχεις παρατηρήσει επικρατεί πλήρης ανομία στο χώρο της κινητής.

  8. #278
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κάνεις συμβόλαιο να παίρνεις έκπτωση αντί επιδότησης και αυτοί να ανεβάζουν χωρίς λόγο τις τιμές, να ζητάνε μετά από καταγγελία της σύμβασης να πληρωθούν την έκπτωση που θα έπαιρνες στο 24μηνο.... αυτό είναι υπηρεσία που παρέχουν? πρέπει να είναι κάποιος πολύ μαζόχας για το βλέπει έτσι, έλεος.
    Μα σε αυτή την περίπτωση, έχεις δικαίωμα να κόψεις το συμβόλαιο αζημίως

  9. #279
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mάλλον δεν ξέρεις τι γράφεις. Αυξήθηκαν οι φόροι αλλά οι τιμές μειώθηκαν σύμφωνα με το παράδειγμα σου.
    Στυον δικό σου μικρόκοσμο ίσως, στον πραγματικό κόσμο όχι.
    ω ναι
    μεγάλο κομμάτι του φπα απορροφήθηκε από τις εταιρίες
    τέσπα δεν είναι ανάγκη να μαλώνουμε για κάτι τέτοιο
    παραπίσω έδωσα λινκ με στατιστικά μου δείχνουν πως επί 43 μήνες έχουμε αποπληθωρισμό στις τιμές των προιόντων στην Ελλάδα



    Γιατί πάνω απ'όλα είναι λειτουργοί και σέβονται τον συνάνθρωπο που υποφέρει.
    Αλλά για σένα αυτά είναι ψιλά γράμματα,εσύ έχεις την δική σου φούσκα να παίζεις.
    γελάει ο κόσμος





    Ποτέ δεν έγραψα ελαιόλαδο. Έγραψα λάδι. Αλλά όταν εμείς κάναμε παρόμοιο PC
    την δεκαετία του '90 εσύ μάλλον έπαιζες με στρατιωτάκια και LEGO ακόμη.
    Αλλά τόσα ξέρεις τόσα λες. Σε καταλαβαίνω. Συμπάσχω μαζί σου.
    λες και ψεμματάκια ε;
    από εδώ http://www.adslgr.com/forum/archive/...?t-489259.html

    pasxalis_gr
    20-03-11, 15:19

    Παιδια, θελω να καθαρισω την μιτρικη μου και γενικοτερα ολο το κουτι απο σκονες κλπ.

    Εχετε καποιο μηχανημα να μου προτεινετε που να βγαζει δυνατη πιεση ?

    και επισυς,οταν η μιτρικη εχει πανω ξερω γω μια βρωμια που δεν βγαινει με αερα,με τι να το τριψω? π.χ καλη ειναι η μπατονετα,αλα τι υγρο να ριξω πανω ? ευχαριστω
    και η δική σου ειδική απάντηση

    biggeo65
    20-03-11, 19:29
    Πιστολάκι μαλλιών δεν υπάρχει στο σπίτι; Στην δυνατή σκάλα στο κρύο και είσαι μια χαρά.
    Για τυχόν λεκέδες που δεν φεύγουν με τον αέρα(αν και δεν υπάρχουν τέτοιοι) βατονέτα βουτηγμένη στο λάδι ,κατα προτίμηση μηχανικό, ή ελαιόλαδο επώνυμο ώστ να μην είναι νερωμένο.
    Το μόνο υγρό /μονωτικό που δεν θα κάνει ζημιά.
    Verba volant, scripta manent

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κάνεις συμβόλαιο να παίρνεις έκπτωση αντί επιδότησης και αυτοί να ανεβάζουν χωρίς λόγο τις τιμές, να ζητάνε μετά από καταγγελία της σύμβασης να πληρωθούν την έκπτωση που θα έπαιρνες στο 24μηνο.... αυτό είναι υπηρεσία που παρέχουν? πρέπει να είναι κάποιος πολύ μαζόχας για το βλέπει έτσι, έλεος.
    καταγγελία στην ΕΕΤΤ με ώρα, θέση, ονοματεπώνυμο αυτού που στο είπε
    η κλαψούρα σε φόρουμ δεν θα βοηθήσει στην λύση του συμβολαίου

  10. #280
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ω ναι
    μεγάλο κομμάτι του φπα απορροφήθηκε από τις εταιρίες
    τέσπα δεν είναι ανάγκη να μαλώνουμε για κάτι τέτοιο
    παραπίσω έδωσα λινκ με στατιστικά μου δείχνουν πως επί 43 μήνες έχουμε αποπληθωρισμό στις τιμές των προιόντων στην Ελλάδα





    γελάει ο κόσμος







    λες και ψεμματάκια ε;
    από εδώ http://www.adslgr.com/forum/archive/...?t-489259.html



    και η δική σου ειδική απάντηση



    Verba volant, scripta manent

    - - - Updated - - -



    καταγγελία στην ΕΕΤΤ με ώρα, θέση, ονοματεπώνυμο αυτού που στο είπε
    η κλαψούρα σε φόρουμ δεν θα βοηθήσει στην λύση του συμβολαίου
    Δε θα καταλάβω ποτέ γιατί να μην τους πληρώσεις λεφτά που παρανόμως σου ζητάνε και ας πάνε αυτοί να κάνουν τη καταγγελία. Καθε φορά που μπλέκεις με εταιρεία κινητής και σε κλέβει να τρέχεις από την ΕΕΤΤ;

  11. #281
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα καταλάβω ποτέ γιατί να μην τους πληρώσεις λεφτά που παρανόμως σου ζητάνε και ας πάνε αυτοί να κάνουν τη καταγγελία. Καθε φορά που μπλέκεις με εταιρεία κινητής και σε κλέβει να τρέχεις από την ΕΕΤΤ;
    Δε χρειάζεται καταγγελία στη συγκεκριμένη περίπτωση. Απλώς δεν επιστρέφεις τίποτα και τους αγνοείς πλήρως.

    Η ΕΕΤΤ γνωρίζει πολύ καλά τη κατάσταση ούτως ή άλλως.

  12. #282
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grpol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα καταλάβω ποτέ γιατί να μην τους πληρώσεις λεφτά που παρανόμως σου ζητάνε και ας πάνε αυτοί να κάνουν τη καταγγελία. Καθε φορά που μπλέκεις με εταιρεία κινητής και σε κλέβει να τρέχεις από την ΕΕΤΤ;
    ο πελάτης χρεώνεται αδίκως, γιατί να τρέξουν αυτοί να βρουν το δίκιο τους
    ο αδικημένος ψάχνει να βρει την άκρη
    Επιπλέον το ανέφερα ξανά
    Πριν χρόνια ναι ήταν τρέξιμο να στείλεις αίτηση/καταγγελία στο δημόσιο
    Τώρα, ειδικά στην ΕΕΤΤ, που είναι το θέμα
    Από το pc σου τα ανεβάζεις όλα στην ΕΕΤΤ κάνοντας το τσιγάρο σου, πίνοντας καφέ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε χρειάζεται καταγγελία στη συγκεκριμένη περίπτωση. Απλώς δεν επιστρέφεις τίποτα και τους αγνοείς πλήρως.

    Η ΕΕΤΤ γνωρίζει πολύ καλά τη κατάσταση ούτως ή άλλως.
    1. για να σβήσουν το χρέος
    2. να φάνε πρόστιμο

  13. #283
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    @no_logo όσον αφορά την ΕΕΤΤ λένε τα παιδιά ότι ποιείν την νήσσαν. Και δεν αμφιβάλω για αυτό ότι μπορεί να γίνεται.
    Ομως όπως είπα και προηγουμένως ένα άδικο δεν διορθώνεται με άλλο άδικο. Αυτό δεν είναι το ίδιο με όταν ζητάνε πχ την έκπτωση που θα ειχες. Αυτό ειναι άλλη περίπτωση. Ζητάνε κάτι που δεν δικαιούνται, δεν τους δίνεις τίποτα, και άστους να κόψουν τον λαιμό τους. Αλλα προσέχετε τα ψιλά γράμματα...

  14. #284
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    @no_logo όσον αφορά την ΕΕΤΤ λένε τα παιδιά ότι ποιείν την νήσσαν. Και δεν αμφιβάλω για αυτό ότι μπορεί να γίνεται.
    αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα κάνεις αυτό που πρέπει
    να κοινοποιήσεις δηλαδή το ζήτημα στον αρμόδιο φορέα

  15. #285
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ω ναι
    μεγάλο κομμάτι του φπα απορροφήθηκε από τις εταιρίες
    τέσπα δεν είναι ανάγκη να μαλώνουμε για κάτι τέτοιο
    παραπίσω έδωσα λινκ με στατιστικά μου δείχνουν πως επί 43 μήνες έχουμε αποπληθωρισμό στις τιμές των προιόντων στην Ελλάδα
    Ναι το είδαμε. Όπως απορόφησαν και το τέλος κινητής και σταθερής τηλεφωνίας.
    Σταμάτα να γράφεις ότι να'ναι μας διαβάζουν.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    γελάει ο κόσμος
    Δεν βλέπω κάποιον να γελάει. Ίσως μόνο εσύ,επειδή ζεις στην δική σου φούσκα.
    όλοι οι υπόλοιποι που ζουν στην πραγματικότητα προβληματίζονται ή κλαίνε.





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    λες και ψεμματάκια ε;
    από εδώ http://www.adslgr.com/forum/archive/...?t-489259.html



    και η δική σου ειδική απάντηση



    Verba volant, scripta manent

    - - - Updated - - -



    καταγγελία στην ΕΕΤΤ με ώρα, θέση, ονοματεπώνυμο αυτού που στο είπε
    η κλαψούρα σε φόρουμ δεν θα βοηθήσει στην λύση του συμβολαίου
    Επειδή διαβάζεις μόνο ότι θέλεις και δεν αναφέρεις ακριβώς το τι ειπώθηκε εκεί,4 χρόνια πριν,
    η απάντηση μου σε σένα ίδαι με την σημερινη:
    To επικύνδινος δεν κατάλαβα. Καλό είναι αν δεν ξερεις δεν απαντάς. Μην γράφεις ότι να'ναι
    Δεν έχεις δει μητρική βουτηγμένη στο λάδι; Θες ένα PC ενυδρείο. Αλλά θα σου κοστίσει
    Αλλά όπως είπα καλό είναι να βγεις από την "φούσκα" σου. Υπάρχει και πραγματικός κόσμος.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

Σελ. 19 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-15, 12:34
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 22:10
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:37
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-15, 00:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας