Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 79
  1. #16
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns
    Επειδή όμως τουλάχιστον τπ-λινκ και devolo φορανε το ίδιο (ευρωπαικό) chip μπορούνε να παίξουνε μαζί. Είχα βρεί οδηγίες, σαν βλάκας τις έχασα
    Είδες τι τυχερός που είμαι;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns
    Επίσης τα προγράμματα διαχείρισης δικτύου είναι διαφορετικά. Χρησιμοποίησα το πρόγραμμα που ερχόταν με το master (dhcp) και δουλέψανε.
    Δε χρειάστηκε να τα παραμετροποιήσω μέχρι στιγμής από το interface τους ΓΙΑΤΙ το αρχικό πρόβλημά ήταν ότι το OTETV δεν έπαιζε παντού με το TP-Link (λόγω 3φασικού). Γι' αυτό χρειάστηκε το Devolo kit που δουλεύει σε όλες τις μπρίζες απροβλημάτιστα.

    Update:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams
    Δεν συζητάμε για λειτουργία σε σετ, ο ts ρωτάει αν χρειαστεί άλλο ένα
    α) αν αγορασω ενα Kit powerline και μετα χρειαστω και αλλη μπριζα πρεπει να ειναι το ιδιο μοντελο ή μπορω να παρω ότι μαρκα και μοντελο θελω;
    αν θα μπορεί να το προσθέσει, εκεί είναι το πρόβλημα και όχι στα σετ.

    Στην ίδια μάρκα μπορούμε να έχουμε ένα master και μετά προσθέτουμε πάνω σ' αυτό όσα θέλουμε (όσα επιτρέπει ο κατασκευαστής ποιο συγκεκριμένα).
    Κατανοητό και νομίζω ότι απάντησα στο ποστ σου να προτιμήσουμε την ίδια μάρκα. Μετά ανέφερα το δικό μου σεταπ για φιλολογικούς σκοπούς!
    Στο Tp-Link setup τώρα αν βάλω ένα powerline TpLink παίζει αυτόματα ως slave (μου έχουν δώσει αλλά 2 ξέχασα να γράψω)...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GeorgeH : 14-10-16 στις 18:09.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  2. #17
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων


    Κάπως δηκτικό το ποστ σου ή με έχει κουράσει η πολλή δουλειά παρασκευάτικα;
    Μην το παίρνεις στραβά. Για καλαμπούρι ήτανε
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    για να μην ανοιγω αλλο θεμα..ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο επιλογες...https://www.skroutz.gr/s/5420030/Dev...0-Duo-Kit.html και https://www.skroutz.gr/s/4423670/TP-...4020P-Kit.html
    ποιο απο τα δυο να επιλεξω?

  4. #19
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kαι τα δύο καλά είναι, το βασικό είναι να έχουν δοκιμαστεί στην δική σου ηλεκτρική εγκατάσταση και να σε ικανοποιούν, προσωπικά πάντως θα προτιμούσα τα Devolo αν και είναι ακριβότερα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #20
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι τα δύο καλά είναι, το βασικό είναι να έχουν δοκιμαστεί στην δική σου ηλεκτρική εγκατάσταση και να σε ικανοποιούν, προσωπικά πάντως θα προτιμούσα τα Devolo αν και είναι ακριβότερα.
    ευχαριστω για το χρονο σου...σε win 10 δε θα εχω προβλημα,σωστα?

  6. #21
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prometheus Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να μην ανοιγω αλλο θεμα..ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο επιλογες...https://www.skroutz.gr/s/5420030/Dev...0-Duo-Kit.html και https://www.skroutz.gr/s/4423670/TP-...4020P-Kit.html
    ποιο απο τα δυο να επιλεξω?
    Πάρε τα TP-Link με τα οποία θα κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά. Δοκιμασμένα και οικονομικά.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  7. #22
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις - συμβουλές.
    Επειδή δεν θελω να ακυρώσω μπρίζες και χρειάζομαι τρία κομμάτια (ένα ο ρουτερ , ένα στον υπολογιστή που βρίσκεται σε άλλο δωμάτιο και ένα για την Nova) βρήκα από τον skroutz το κάτωθι.
    https://www.skroutz.gr/s/3647121/TP-...pecs-container
    το θεωρείτε καλή επιλογή;

  8. #23
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lfc1969 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις - συμβουλές.
    Επειδή δεν θελω να ακυρώσω μπρίζες και χρειάζομαι τρία κομμάτια (ένα ο ρουτερ , ένα στον υπολογιστή που βρίσκεται σε άλλο δωμάτιο και ένα για την Nova) βρήκα από τον skroutz το κάτωθι.
    https://www.skroutz.gr/s/3647121/TP-...pecs-container
    το θεωρείτε καλή επιλογή;
    Νομίζω ότι θα έχεις conflict να περάσεις και Νόβα και ίντερνετ μαζί.

    Update: Για να μην ποστάρω ξανά, αυτό για να λυθεί (δηλαδή το ότι θα έχεις 2 διαφορετικά "δίκτυα") είτε θα πρέπει να έχεις ξεχωριστά σετ διαφορετικής εταιρείας ώστε να μην κάνουν pair μεταξύ τους (στο σετ που μοιράζει ιντερνετ θα μπορείς μελλοντικά να προσθέσεις κι άλλο/α powerline της ίδιας μάρκας για να έχεις ιντερνετ και σε άλλους χώρους) είτε να επιλέξεις ένα ποιοτικό σετ (καλύτερα είναι τα Devolo όπως έγραψε και ο Sweet Dreams) με τουλάχιστον 2 ethernet slots ώστε να περνάς ιντερνετ+TV αλλά θα πρέπει με κάποιον τρόπο να διασφαλίσεις ότι δε θα γίνεται confict με το dhcp της IPTV από το οποίο παίρνει αυτόματα ip ο αποκωδικοποιητής. Άρα θα πρέπει να δίνεις σε κάθε μηχάνημα manually ip και πύλη την ip του ρουτερ σου γιατί αλλιώς θα παίρνει αυτόματα ΛΑΘΟΣ ip & gateway από το dhcp. Δεν έχω ΝΟΒΑ αλλά φαντάζομαι δουλεύει αντίστοιχα με OTETV.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GeorgeH : 17-10-16 στις 18:34.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  9. #24
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    GeorgeH
    Αν σου πω οτι δεν καταλαβα τίποτα απο οσα εγραψες!!!!!

    Δηλαδη αν συνδεσω ενα powerline στο router και μετα με αλλο powerline συνδεθει o αποδικοποιτης της NOVA θα βλεπω ας πουμε ondemand ΝΟVA που χρειάζεται internet για να δω?
    Και αν συνδεσω με τριτο powerline το pc αυτο δε θα έχει internet?

  10. #25
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lfc1969 Εμφάνιση μηνυμάτων
    GeorgeH
    Αν σου πω οτι δεν καταλαβα τίποτα απο οσα εγραψες!!!!!

    Δηλαδη αν συνδεσω ενα powerline στο router και μετα με αλλο powerline συνδεθει o αποδικοποιτης της NOVA θα βλέπω ας πούμε on demand ΝΟVA που χρειάζεται internet για να δω?
    Και αν συνδεσω με τριτο powerline το pc αυτό δε θα έχει internet?
    Δε θα μπορούν να παίξουν και internet και IPTV λόγω conflict όπως είπα. Είτε το ένα θα παίζει είτε το άλλο με τον τρόπο που περιέγραψες, όποιο βάλεις πρώτα. Μαζί δε θα παίζει τίποτα.

    Για να παίξουν μαζί θα πρέπει να αγοράσεις ένα σετ πχ Devolo με το ένα Powerline στο ρούτερ και το άλλο στον αποκωδικοποιητή της Nova για IPTV ενώ το άλλο σετ άλλης μάρκας πχ TP-Link, το ένα Powerline σε μια έξοδο internet του ρούτερ και το άλλο όπου έχεις το PC ή όποια άλλη συσκευή θέλεις να βλέπει ίντερνετ.

    2η λύση, είναι να έχεις ένα Devolo με 2-3 ethernet (αλλιώς θες switch) από το ρούτερ και να κουμπώσεις τις εξόδους ίντερνετ και IPTV μαζί. Οπότε στο άλλο powerline θα έχεις και τα 2 δίκτυα. Όμως θα πρέπει να κλείσεις τον dhcp server του router και όποια συσκευή μπαίνει στο lan (πχ PC) να παίρνει manually IP (network adapter - tcp/ip settings - IP/Subnet/Gateway). Απλά κάθε device που μπαίνει στο δίκτυο θα θέλει fixed ip μετά, αυτό είναι ένα θέμα.

    3η λύση, με κάποιον τρόπο φτιάχνοντας στο ρούτερ διαφορετικά vlan id πχ για IPTV 836 τα περνάς και τα 2 από το ένα powerline (όπως και πριν) αλλά μετά χρειάζεσαι με κάποιον τρόπο να τα διαχωρίσεις με κάποιου τύπου "switch". Τα Devolo έχουν εξειδικευμένη εφαρμογή που μπορείς να δουλέψεις και να παραμετροποιήσεις αλλά από μια γρήγορη ματιά δεν έβγαλα άκρη σε σχέση με διαφορετικά vlan id.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  11. #26
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα μπορούν να παίξουν και internet και IPTV λόγω conflict όπως είπα. Είτε το ένα θα παίζει είτε το άλλο με τον τρόπο που περιέγραψες, όποιο βάλεις πρώτα. Μαζί δε θα παίζει τίποτα.

    Για να παίξουν μαζί θα πρέπει να αγοράσεις ένα σετ πχ Devolo με το ένα Powerline στο ρούτερ και το άλλο στον αποκωδικοποιητή της Nova για IPTV ενώ το άλλο σετ άλλης μάρκας πχ TP-Link, το ένα Powerline σε μια έξοδο internet του ρούτερ και το άλλο όπου έχεις το PC ή όποια άλλη συσκευή θέλεις να βλέπει ίντερνετ.

    2η λύση, είναι να έχεις ένα Devolo με 2-3 ethernet (αλλιώς θες switch) από το ρούτερ και να κουμπώσεις τις εξόδους ίντερνετ και IPTV μαζί. Οπότε στο άλλο powerline θα έχεις και τα 2 δίκτυα. Όμως θα πρέπει να κλείσεις τον dhcp server του router και όποια συσκευή μπαίνει στο lan (πχ PC) να παίρνει manually IP (network adapter - tcp/ip settings - IP/Subnet/Gateway). Απλά κάθε device που μπαίνει στο δίκτυο θα θέλει fixed ip μετά, αυτό είναι ένα θέμα.

    3η λύση, με κάποιον τρόπο φτιάχνοντας στο ρούτερ διαφορετικά vlan id πχ για IPTV 836 τα περνάς και τα 2 από το ένα powerline (όπως και πριν) αλλά μετά χρειάζεσαι με κάποιον τρόπο να τα διαχωρίσεις με κάποιου τύπου "switch". Τα Devolo έχουν εξειδικευμένη εφαρμογή που μπορείς να δουλέψεις και να παραμετροποιήσεις αλλά από μια γρήγορη ματιά δεν έβγαλα άκρη σε σχέση με διαφορετικά vlan id.
    Τα έχεις δοκιμάσει αυτά που γράφεις ?

    Χωρίς να τα έχω δοκιμάσει, έχω δεί ότι τα powerlines φτιάχνουν ένα δικό τους lan (subnet) Μου φαίνεται απίθανο να μην μπορείς να έχεις ότι είδους data θέλεις.

    Σαν να μου λες ότι στο δίκτυο του σπιτιού μου δεν μπορώ να διακινώ streaming και internet ταυτόχρονα

    Και τα tp-link έχουν δικιά τους εφαρμογή.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχεις δοκιμάσει αυτά που γράφεις ?

    Χωρίς να τα έχω δοκιμάσει, έχω δεί ότι τα powerlines φτιάχνουν ένα δικό τους lan (subnet) Μου φαίνεται απίθανο να μην μπορείς να έχεις ότι είδους data θέλεις.

    Σαν να μου λες ότι στο δίκτυο του σπιτιού μου δεν μπορώ να διακινώ streaming και internet ταυτόχρονα

    Και τα tp-link έχουν δικιά τους εφαρμογή.
    Αν είναι με διαφορετικά vc απο το Modem θα χρειαστεί και διαφορετικά poweline

    Του OTE tv πχ είναι σε διαφορετικό vc απο το modem, της Nova νομίζω πως οχι οπότε μάλλον θα παίζει

  13. #28
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχεις δοκιμάσει αυτά που γράφεις ?

    Χωρίς να τα έχω δοκιμάσει, έχω δεί ότι τα powerlines φτιάχνουν ένα δικό τους lan (subnet) Μου φαίνεται απίθανο να μην μπορείς να έχεις ότι είδους data θέλεις.

    Σαν να μου λες ότι στο δίκτυο του σπιτιού μου δεν μπορώ να διακινώ streaming και internet ταυτόχρονα

    Και τα tp-link έχουν δικιά τους εφαρμογή.
    Δεν είχα τι να κάνω και λέω δε γράφω 5 θεωρίες έτσι να χαμε να λέγαμε. Είχα γράψει για το σεταπ μου (με OTETV) και κορόιδευες ότι τα έχω βάλει σετ αντί να παίζουν και τα 4 μαζί.
    Δουλεύω την πρώτη λύση, η δεύτερη παίζει αλλά δεν μπορώ να έχω τον dhcp κλειστό (VoIP) ενώ την τρίτη δεν την έχω δοκιμάσει. Δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα data θα πρέπει με κάποιο τρόπο να ρυθμίσεις τα powerlines, το οποίο και δεν ξέρω αν γίνεται δηλαδή να ρυθμίζεις το κάθε ethernet του powerline τι θα περνάει.

    Όπως έγραψα και πριν, αν μπορούσες να πειράξεις τον αποκωδικοποιητή να πάρει πχ καρφωτή ip δε θα είχες κανένα θέμα, αλλά μπερδεύεται με το dhcp του STB. Δεν είπε κανείς ότι δεν μπορείς να διακινείς streaming και ίντερνετ ταυτόχρονα. Μπορείς απλά όχι με αυτόν τον τρόπο. Εκτός και αν τον βρεις εσύ, οπότε δοκίμασέ το και πες μας.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Βρε παλληκάρια το έχετε δοκιμάσει;
    Δεν έχω Nova μέσω διαδικτύου, αλλά έχει ένας γνωστός μου. Δεν δουλεύει όπως η αντίστοιχη υπηρεσία του OTETV και δεν έχει τους ίδιους περιορισμούς και απαιτήσεις. Εδώ δεν υπάρχει θύρα STB και δεν δουλεύει μέσω άλλου VC.
    Το μόνο που χρειάζεται είναι εκεί που θα τοποθετηθεί ο αποκωδικοποιητής να υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης στο διαδίκτυο. Αν γίνει κατευθείαν σε οποιαδήποτε θύρα του router, από powerline, switch ή ασύρματα μέσω ΑΡ ως client, είναι παντελώς αδιάφορο.

  15. #30
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Αν είσαι σίγουρος τότε ας πάρει το κιτάκι με τα 3 TP-Link που είναι και πιο οικονομικό να ξεμπερδεύει. Πήρα ως δεδομένο ότι δουλεύει αντίστοιχα με ΟΤΕ και το έγραψα.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προτάσεις για αγορά νέου switch/router
    Από Cuore Sportivo στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-16, 08:32
  2. Αγορά Value-for-money Powerline
    Από sadako στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 11:09
  3. Powerline και Wifi Clone
    Από pannos_85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-15, 19:40
  4. Router TP-LINK & Powerline adapters D-LINK
    Από zaxosm στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-15, 19:58
  5. Πτώση ταχύτητας με VDSL και Powerline
    Από immortalis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 19:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας