Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 133
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! τελικα εκανα τις αλλαγες που ελεγα στο l2tp vpn server μου, εβαλα Ipsec ενεργο, αλλαξα username, pass, ipsec secret κτλ.
    Δεν συνδεοταν παλι και τελικα αλλαξα την κρυπτογραφηση στα ipsec peers και στο proposals, οταν εβαλα 3des δουλεψε και απο windows 7 Και xp αλλα και απο android!
    Ο φιλος που ηθελε τον server συνδεεται και απο mac os, ios, android 6 και win 7, εγω απο win xp της δουλειας, αλλα το κινητο μου που εχει 4,4 αρνειται μεσω του δικτυου cosmote W.U, ομως απο wifi VDSL γραμμης βλεπω τωρα οτι μπηκε κανονικα!!!

    Παρακατω δειχνω και φωτος με τι ρυθμισεις δουλεψε απο ΟΛΑ τα λειτουργικα! εχω δοκιμασει και με πελατη mikrotik...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2017-07-17_16-51-46.png  

    Screenshot_2017-07-17_16-51-30.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 17-07-17 στις 16:53.

  2. #32
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! προσφατα αλλαξα ROM στο κινητο μου Zopo 980 και εβαλα μια τροποποιημενη MIUI 9 Beta rom απο το Xiaomi redmi note, απο τοτε ενω κανω τις ιδιες ρυθμισεις με πριν δεν παιζει με τπτ το vpn αυτο, με 2 προγραμματα για Openvpn δεν εχω προβλημα ομως.
    Δεν εχω πειραξει τπτ αλλου, στον σερβερ και απο αλλα μηχανηματα παιζει κανονικα.
    Εχει τυχει σε κανενα με Xiaomi (Μiui rom) να μου πει? μηπως θελει κατι σχετικο με ασφαλεια γιατι γινεται χαμος μεσα σε αυτες τις roms?
    μηπως μου διαφευγει καποια ρυθμιση δλδ? και στο Mikrotik server δεν δειχνει logs για να δω!!!
    αρα κατι το κοβει προφανως απο πριν!

  3. #33
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! σε συνεχεια του θεματος εδω για να μην ειμαι οφτοπικ https://www.adslgr.com/forum/threads...ik-SSTP-server

    https://en.wikipedia.org/wiki/Layer_...l#L2TP.2FIPsec

    Because of the lack of confidentiality inherent in the L2TP protocol, it is often implemented along with IPsec. This is referred to as L2TP/IPsec, and is standardized in IETF RFC 3193. The process of setting up an L2TP/IPsec VPN is as follows:

    Negotiation of IPsec security association (SA), typically through Internet key exchange (IKE). This is carried out over UDP port 500, and commonly uses either a shared password (so-called "pre-shared keys"), public keys, or X.509 certificates on both ends, although other keying methods exist.
    Establishment of Encapsulating Security Payload (ESP) communication in transport mode. The IP protocol number for ESP is 50 (compare TCP's 6 and UDP's 17). At this point, a secure channel has been established, but no tunneling is taking place.
    Negotiation and establishment of L2TP tunnel between the SA endpoints. The actual negotiation of parameters takes place over the SA's secure channel, within the IPsec encryption. L2TP uses UDP port 1701.
    When the process is complete, L2TP packets between the endpoints are encapsulated by IPsec. Since the L2TP packet itself is wrapped and hidden within the IPsec packet, no information about the internal private network can be gathered from the encrypted packet. Also, it is not necessary to open UDP port 1701 on firewalls between the endpoints, since the inner packets are not acted upon until after IPsec data has been decrypted and stripped, which only takes place at the endpoints.

    A potential point of confusion in L2TP/IPsec is the use of the terms tunnel and secure channel. The term tunnel refers to a channel which allows untouched packets of one network to be transported over another network. In the case of L2TP/PPP, it allows L2TP/PPP packets to be transported over IP. A secure channel refers to a connection within which the confidentiality of all data is guaranteed. In L2TP/IPsec, first IPsec provides a secure channel, then L2TP provides a tunnel.

    μου φαινεται τα εχει ολα και συμφερει τελικα....αν και εχω εναν l2tp+ipsec στο RB109 στο κινητο μου δεν συνδεεται λογω αλλαγης rom!
    δουλευει ομως απο ολα τα αλλα και το εχω δοκιμασει και σε mikrotik client, και win xp, 7 client, αλλα και linux.
    ΠΡΟΣΟΧΗ χωρις ipsec εχει χειροτερη ασφαλεια ισως και απο το pptp, θελει ΠΑΝΤΑ και χρηση ipsec!

    Σχετικα με το κινητο τωρα για αρχη εγραφα λαθος το ddns name γιαυτο και δεν ειχα logs στο RB 109, εβαλα του ip cloud και εχει τωρα αλλα παλι δεν συνδεεται, εχει επιλογες που δεν θυμαμαι τι ειχα βαλει, λεει στο Αndroid, μυστικο L2TP, αναγνωριστικο IPSEC και ηδη κοινοχρηστο κλειδι IPSEC, σε αυτα τα τρια ειναι το λαθος. Γιατι το username και pass μετα ξερω ποια ειναι.
    Στο μενου ipsec peer στο mikrotik βρηκα το secret, στα αλλα 2 τι βαζω ειναι το θεμα!!!
    ξερει κανεις?
    εχω ρυθμισμενα username, password απο τα profiles στο PPP και στο ipsec peer εχω το secret στα αλλα τι? στο ηδη κοινοχρηστο κλειδι αν δεν βαλω τπτ δεν γινεται.

    και για τον android client γιατι η σελιδα στο 1ο ποστ δεν παιζει πλεον : https://www.privateinternetaccess.co...t/android-l2tp
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 05-11-17 στις 10:47.

  4. #34
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    l2tp είναι plaintext tunel. Δεν έχει καμία ασφάλεια από μόνο του. Την ασφάλεια την προσθέτει το ipsec.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #35
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    l2tp είναι plaintext tunel. Δεν έχει καμία ασφάλεια από μόνο του. Την ασφάλεια την προσθέτει το ipsec.
    καλημερα, αυτο ακριβως ειπαμε! παντου το λενε και στο wikipedia το γραφει. Χωρις ipsec ειναι τρυπιο σωβρακο....

    οπως εχω ξαναγραψει το εστεισα για να δινω awmn σε εναν φιλο, εχει mac os και ios και δεν θελει Openvpn που ειχα ετοιμα.
    Αλλιως δεν θα ασχολιομουν ποτε με αυτο το πραγμα, δεν το παω καθολου.
    Αλλα επειδη το εχω ηθελα να παιζει στο κινητο αν και δεν με καιει γιατι 2 προγραμματα clients openvpn που εχω δουλευουν αψογα.

  6. #36
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Νικηφόρε μπορείς σε παρακαλώ όταν βρεις χρόνο να φτιάξεις έναν οδηγό όλα μαζί με εικόνες ή και με εντολές ότι σε βολεύει για να το δοκιμάσω και εγώ?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  7. #37
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε μπορείς σε παρακαλώ όταν βρεις χρόνο να φτιάξεις έναν οδηγό όλα μαζί με εικόνες ή και με εντολές ότι σε βολεύει για να το δοκιμάσω και εγώ?
    το διαβασες το θεμα απο την αρχη? εκανα οτι λεει στο 1ο ποστ και μερικα που εβαλα μετα για το fw και κατι ρυθμισεις.
    Γιατι χρονος δεν θα υπαρξει ουτε αυτες τις μερες ουτε και γυρω στην πρωτοχρονια δυστυχως εχω πολλα να κανω + οικογενειακες υποχρεωσεις.
    Για να κανω τα βηματα πρεπει να τα διαβασω ξανα ολα απο την αρχη ή να τα ξανακανω και εγω γιατι δεν θυμαμαι απεξω τιποτα!

    εκτος αυτα στο 1ο ποστ, δες και στο #17 και #31 τα συμπληρωματικα. Κανε αυτα και αμα κολλησεις καπου το κοιταμε ή εγω ή οποιος αλλος μπορει και εχει τετοιο vpn.

    Παντως τωρα που εχω αλλαξει android rom στο κινητο μου με μια miui 9 δεν συνδεεται με τπτ πλεον το l2tp+ipsec και δουλευω μονο με openvpn.
    Πιστευω πως ειναι ρυθμισεις της Miui ROM γιατι εχει πολλες ρυθμισεις με ασφαλειες κτλ.
    Θα δουμε τωρα απο του χρονου που θα παρω ενα νεο κινητο της Xiaomi και θα δοκιμασω και εκει.
    Δεν με πολυαπασχολει ομως γιατι δουλευω με openvpn, το l2tp+ipsec το εχω βαλει στο 109 γιατι δινω σε εναν φιλο και εχει συσκευες της Apple με νεες εκδοσεις λειτουργικων της.

    Για τις εντολες μπορω να δωσω τα σχετικα exports ολα μαζι αυτο ειναι ευκολο. Λιγο αργοτερα ομως.

  8. #38
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Έγινε Νικηφόρε δεν πρόλαβα όλα να τα δω, είναι και οι μέρες περίεργες και οικογενειακές πάνω απο όλα και όλοι τρέχουμε. Ψάχνω να δω ποιο πρωτόκολλο είναι καλύτερο βασικά ποιό ασφελές στο mikrotik. Θα τα πούμε καλά να περνάς.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  9. #39
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγινε Νικηφόρε δεν πρόλαβα όλα να τα δω, είναι και οι μέρες περίεργες και οικογενειακές πάνω απο όλα και όλοι τρέχουμε. Ψάχνω να δω ποιο πρωτόκολλο είναι καλύτερο βασικά ποιό ασφελές στο mikrotik. Θα τα πούμε καλά να περνάς.
    επειδη και εγω δεν εχω χρονο φτιαχνω πολλα πραγματα εδω, προτεινω καταρχην πρωτα πανω απο ολα το openvpn (ΟVPN οπως το λεει η mikrotik), μετα το SSTP και ΤΕΛΟΣ το l2tp+ipsec.
    Οποτε δες αν μπορεις τα αλλα δυο καλυτερα, και εγω αμα δεν το ζητουσε ο φιλος δεν θα ασχολιομουνα ΠΟΤΕ με αυτο αφου εχει 2 πολυ καλυτερα!
    εχουμε και τα αντιστοιχα θεματα φυσικα.

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seatakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μετά απο δοκιμές που έκανα δεν κατάφερα να παίξει sstp +eoip. Δοκίμασα να παίξω με l2tp + ipsec και μου έπαιξε.
    Απλά θα ήθελα να δείτε αν είναι σωστά η ενεργοποίηση του ipsec έχω ανεβάσει φωτογραφίες.
    Συνημμένο Αρχείο 197800Συνημμένο Αρχείο 197801
    καλημέρα και από εδώ.
    Σωστο εμενα μου φαινεται, αλλα για να δω αναλυτικα θα ηθελα να ποσταρεις τα exports.
    Πρεπει παντα να χρησιμοποιούμε το ipsec στο l2tp γιατι από μονο του δεν είναι ασφαλες, ισως είναι και χειροτερο από το παλιο pptp.

    Με τι συνδεεσαι σε αυτό από PC?

  11. #41
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα και από εδώ.
    Σωστο εμενα μου φαινεται, αλλα για να δω αναλυτικα θα ηθελα να ποσταρεις τα exports.
    Πρεπει παντα να χρησιμοποιούμε το ipsec στο l2tp γιατι από μονο του δεν είναι ασφαλες, ισως είναι και χειροτερο από το παλιο pptp.

    Με τι συνδεεσαι σε αυτό από PC?
    l2tp είναι plain text. δεν έχει καμία ασφάλεια.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  12. #42
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    l2tp είναι plain text. δεν έχει καμία ασφάλεια.
    ακριβως γιαυτο θελει το ipsec!

    εδώ ένα πολύ καλο αρθρο με συγκρισεις https://www.howtogeek.com/211329/whi...psec-vs.-sstp/

    Αν δεν ηταν ενας φιλος να θελει σονυ και καλα κατι άλλο εκτος openvpn δεν θα ειχα ασχοληθεί ποτε με l2tp δεν το θεωρω καθολου καλο….
    καλυτερα από pptp βεβαια, αλλα εδώ και καιρο τα εχω γυρισει όλα τα vpn μου σε openvpn, και εκανα επιπλέον έναν Server στο RB109 σε l2tp+ipsec για αυτόν τον φιλο μου.

    Αν γινεται καλο είναι να αποφευγουμε τετοια vpn και να πηγαίνουμε σε καλυτερα.

  13. #43
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβως γιαυτο θελει το ipsec!

    εδώ ένα πολύ καλο αρθρο με συγκρισεις https://www.howtogeek.com/211329/whi...psec-vs.-sstp/

    Αν δεν ηταν ενας φιλος να θελει σονυ και καλα κατι άλλο εκτος openvpn δεν θα ειχα ασχοληθεί ποτε με l2tp δεν το θεωρω καθολου καλο….
    καλυτερα από pptp βεβαια, αλλα εδώ και καιρο τα εχω γυρισει όλα τα vpn μου σε openvpn, και εκανα επιπλέον έναν Server στο RB109 σε l2tp+ipsec για αυτόν τον φιλο μου.

    Αν γινεται καλο είναι να αποφευγουμε τετοια vpn και να πηγαίνουμε σε καλυτερα.
    νομίζω το είχα γράψει παλαιότερα. είχα pptp στο mtik μου και κάποια φάση είδα στα logs οτι πρακτικά καθημερινά κάποιος το παραβίαζε και αποκτούσε πρόσβαση στο lan μου.
    οπότε, βλέπουμε τα Logs, δεν τα έχουμε για να τα έχουμε. δεν έχουμε firewall μόνο στο router, αλλά και στα μηχανήματα. χρησιμοποιούμε πάντα DMZ ώστε να μην υπάρχει απευθείας πρόσβαση από έξω στα μηχανήματα μας.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  14. #44
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω το είχα γράψει παλαιότερα. είχα pptp στο mtik μου και κάποια φάση είδα στα logs οτι πρακτικά καθημερινά κάποιος το παραβίαζε και αποκτούσε πρόσβαση στο lan μου.
    οπότε, βλέπουμε τα Logs, δεν τα έχουμε για να τα έχουμε. δεν έχουμε firewall μόνο στο router, αλλά και στα μηχανήματα. χρησιμοποιούμε πάντα DMZ ώστε να μην υπάρχει απευθείας πρόσβαση από έξω στα μηχανήματα μας.
    ναι το ειχες πει και μετα από λιγο καιρο και εγω ειδα κατι και γιαυτο τα αλλαξα όλα σε OpenVPN! φυσικα και καλοστημενο firewall και επιτρέπουμε μονο δικα μας subnets κτλ οπου μπορούμε.

  15. #45
    Εγγραφή
    21-10-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998 /4997
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να φτιάξω με δυο mikrotik site to site vpn(ενα σπίτι μου και το άλλο εξοχικο) l2tp + ipsec.
    Στο σπίτι μου έχω
    192.168.2.1 modem (wan)
    10.200.10.1 mikrotik
    Στο εξοχικό
    192.168.1.1 modem (wan)
    10.201.10.1 mikrotik .

    Στο mikrotik του σπιτιού έχω ενεργοποιήσει το l2tp και έχω φτιάξει κωδικό για τον client.
    Επίσης μέσα απο στο secret έχω βάλει Local address:10.10.10.5 και Remote address:10.10.10.6

    Στην μεριά του client έχω βάλει κψδικούς και συνδέομαι.
    Απο την μεριά του εξοχικού (client) μπορώ να κάνω Ping στις ip του σπιτιού(server) κανονικά.
    Απο την μεριά του σπιτιου (server) προς την μεριά του client σε ping μου απαντάει μόνο το mikrotik , σε άλλες ip που έχω στο δίκτυο (κάμερες , liksys spa) δεν μου απαντάνε σε ping ούτε μπορώ να μπω στο web interface των συσκευών.
    Σάν rute του σπιτιού έχω φτιάξει
    10.201.10.0/24 με gateway 10.10.10.6
    και στο εξοχικού
    10.200.10.0/24 με gateway 10.10.10.5
    Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση για να βλέπω τις ip του client απο τον server?
    Ευχαριστώ

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mikrotik VPN Client Help
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-18, 01:53
  2. Αδυναμία απομακρυσμένης σύνδεσης σε MikroTik L2TP/IPSec server
    Από Cuore Sportivo στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-17, 17:37
  3. Setup VPN server & client AWMN only help
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-16, 18:44
  4. openVPN Mikrotik (client) + OpenWRT (server)
    Από cumulus στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-16, 16:24
  5. Mikrotik VPN Server
    Από puntomania στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-15, 11:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας