Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 133
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    https://www.nasa-security.net/mikrot...tp-with-ipsec/

    καλησπέρα! βρήκα τον παραπάνω οδηγό και είπα να το δοκιμάσω, επειδή ήδη έχω pptp vpn server για να γλιτωσω μερικο κοπο δηλωσα στον server το προφιλ εκεινο και στις υπηρεσιες στο secrets εχω any αντι ακριβως τι υπηρεσια ειναι.
    Το subnet που εχω κοψει στο ip pool μαζι με την αρχικη και τελικη ip δινει 8 νουμερα.
    Επισης λογικα και ο κανονας ΝΑΤ ειναι ο ιδιος εφοσον εχουμε το ιδιο subnet.

    και σχετικα links απο το επισημο forum :
    http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=111772
    http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=2&t=112189

    https://www.steveneppler.com/blog/20...and-l2tp-ports ειναι οντως ετσι?

    και βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=j37Tm1wdvzM

    στο ip-firewall-filter rules προστεθηκαν τα παρακατω συμφωνα με το βιντεο και ΔΕΝ χρειαζεται να ανοιχτουν και πορτες στο ΝΑΤ :

    Κώδικας:
    /ip firewall filter
    add action=accept chain=input comment="L2TP port traffic" dst-port=1701 protocol=udp
    add action=accept chain=input comment="L2tp internet key exchange" dst-port=500 protocol=udp
    add action=accept chain=input comment="IPSec Network Address Translation (NAT-T) " dst-port=4500 protocol=udp
    add action=accept chain=input protocol=ipsec-ah
    add action=accept chain=input protocol=ipsec-esp
    και για android client http://www.vpngate.net/en/howto_l2tp.aspx#android

    απο τα εικονικα win xp με κληση στο noip ονομα μου παιζουν κανονικα και το pptp και το l2tp over ipsec βεβαια οπως φαινεται συνδεεται τοπικα και οχι μεσω ιντερνετ.

    To δοκιμασε φιλος με mac OS τελευταια εκδοση λειτουργικου http://www.apple.com/gr/macos/sierra/ και παιζει αψογα!!!
    χμμμμ κακη Apple! https://support.apple.com/el-gr/HT206844

    Σήμερα το δοκιμασε ο ιδιος φιλος απο iphone 5 ή 6 με IOS 10 και επισης παιζει.
    Εμενα δυστυχως δεν μου παιζει ουτε απο τον android client, ουτε και απο pc win xp απο αλλου, κατι κανω λαθος με τις ρυθμισεις των clients γιατι ο server ειναι οκ προφανως.

    Αν εχει δοκιμασει κανεις με client windows και περισσοτερο με νοιαζει απο android ας γραψει γιατι κανω λαθος κατι και δεν συνδεεται καν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 17-10-16 στις 08:39.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-05-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Εγώ παίζω κανονικά με android client βασισμένος στα post που αναφέρεις κι εσύ...

    Οι ρυθμίσεις που έχω βάλει είναι στο VPN profile είναι:
    Κώδικας:
    Type: L2TP/IPSec PSK
    Server address: ένα που έχω στο dtdns
    IPSec pre-shared key: αυτό που έβαλα στον ΜΤ
    Forwarding routes: 192.168.1.0/24 (το δίκτυο μου πίσω από το MT)
    Τωρά εκτός από τους κανόνες που έχεις στο firewall εσύ εγώ έχω προσθέσει και 2 κανόνες accept για input και forward για το συγκεκριμένο Src. Address class που έχω δηλώσει στο VPN pool...

    Τέλος και από Windows που έχω δοκιμάσει δουλεύει κανονικά... Το VPN type που έχω βάλει κι εκεί είναι L2TP/IPSec with Pre-shared key...

    Ελπίζω να σε βοήθησα.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, ευχαριστω για την απαντηση, τα εχω κανει ολα αυτα και παλι δεν συνδεεται.
    Μην ξεχνας οπως ειπα οτι ενας φιλος με mac laptop απο το σπιτι του αλλα και με iphone ακομα και απεξω αμα ειναι συνδεεται κανονικα.
    Αρα δε νομιζω να ειναι κατι απο τον server.
    Επειδη εχω και pptp vpn εχω το ιδιο ip pool δλδ εχουν κοινες ips και εχω δηλωσει στο firewall τους κανονες που λες.
    Το pptp vpn δουλευει κανονικα τοσο απο windows απο αλλο pc αλλου, οσο και απο android συσκευες.
    Εχω και openvpn server με αλλο subnet και επισης παιζει κανονικα.
    Δεν καταλαβαινω τι ζορι τραβαει το l2tp με το ipsec.
    Στα logs βλεπω κινηση στην πορτα 500 και μετα τπτ αλλο ολο εκει μεχρι που σταματαει ο client να προσπαθει, οποτε μαλλον εχει σχεση με την 500.

    https://www.steveneppler.com/blog/20...and-l2tp-ports
    To allow Internet Key Exchange (IKE), open UDP 500.

    εκτος απο τους κανονες στα filters που εδειχνε το βιντεο δοκιμασα και να ανοιξω ολες τις σχετικες πορτες στο ΝΑΤ αλλα τα ιδια...

  4. #4
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμμ κακη Apple! https://support.apple.com/el-gr/HT206844
    Η Apple επειδή είναι μπροστά δεν επιτρέπει τρύπιες vpn συνδέσεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Apple επειδή είναι μπροστά δεν επιτρέπει τρύπιες vpn συνδέσεις.
    Καλημερα, και γιατι δεν επιτρεπει το openvpn τοτε? ή το επιτρεπει και δεν το ηθελε το φιλαρακι μου?
    γιατι εγω δεν ασχολουμε με "μασημενα" μηλα.... το λεω για το σημα της Apple μην παρεξηγηθουμε οντως το pptp δεν ειναι οτι καλυτερο γιαυτο αλλωστε προτιμω το openvpn. Εχω ομως και pptp για καβατζα.
    δεν το ειπα ε? για ενα φιλο τα εστεισα αυτα βασικα οχι για μενα αλλα στο 109 μου. Απλα εχει apple πραγματα αυτος γιαυτο. Εγω εχω openvpn και παιζει αψογα.
    απλα μου την σπαει ταμαλα που του παιζει σε mac OS και IOS ενω σε android και winxp ΟΧΙ!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, και γιατι δεν επιτρεπει το openvpn τοτε? ή το επιτρεπει και δεν το ηθελε το φιλαρακι μου?
    γιατι εγω δεν ασχολουμε με "μασημενα" μηλα.... το λεω για το σημα της Apple μην παρεξηγηθουμε οντως το pptp δεν ειναι οτι καλυτερο γιαυτο αλλωστε προτιμω το openvpn. Εχω ομως και pptp για καβατζα.
    δεν το ειπα ε? για ενα φιλο τα εστεισα αυτα βασικα οχι για μενα αλλα στο 109 μου. Απλα εχει apple πραγματα αυτος γιαυτο. Εγω εχω openvpn και παιζει αψογα.
    απλα μου την σπαει ταμαλα που του παιζει σε mac OS και IOS ενω σε android και winxp ΟΧΙ!!!
    Που αναφέρει η Apple ότι δεν επιτρέπει το openvpn ; Γιατί βλέπω το OpenVPN Connect και το link που έδωσες χαρακτηρίζοντας την Apple κακή αναφέρει ότι παίζει το OpenVPN.

    Παραθέτω κάποια link που μιλάνε για bug του Android με το IPSEC σε περίπτωση που πέσει κάποιος στην περίπτωση να τα δει

    πηγή https://forums.oneplus.net/threads/v...ritzbox.65920/
    The in 4.4.2 a VPN BUG existed, just with IPSEC PSK XAuth we know now, and it should be fixed in 4.4.3 as well.
    Does not the yes in 4.4.4 a new bug returns with the same effect.

    Does anyone have a thread opened in CyanogenMod forum?


    http://www.wanda25.de/fritz.html

    The configuration file is made for a Fritz!Box with default IP settings on the LAN side. You will have to change the IP addresses accordingly if you have changed your internal network. Other options you will need to modify:

    name = "My_DNS_here"; You will probably have a dynamic IP, so you will need to configure DynDNS and insert your A record here.

    key_id = "MyKeyID"; This is the IPsec ID in vpnc terminology. IMPORTANT: If you plan to connect from an Android device with the builtin IPsec (i.e. without VPNCilla or other additional apps), DO NOT USE ANY SPECIAL CHARACTERS HERE AT ALL, OTHERWISE THE CONNECTION WILL FAIL. No "@", no ".", no "-", etc.. Only an alphanumeric ID will work with Android for whatever reason. AVM has a guide for Android, but it does not mention this.

    key = "Put_your_secret_PSK_here"; This should be a long key with special characters, upper / lower case etc..

    username = "My_Username"; This is the Xauth username. No special requirements.

    passwd = "My_Password"; The Xauth password, should be secure (special characters, upper / lower case etc.).


    Εδώ το θέμα 7390 VPN που είχα συναντήσει εαν θέλει κάποιος να διαβάσει περισσότερα.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καταρχην οπως ειπα δεν εχω σχεση με IOS και αν και εχω mac mini ειναι πολυ παλιος ειναι G4 εκει παιζει το pptp vpn.
    Ο φιλος μου που εχει τα νεα OS της ειπε οτι παιζει ΜΟΝΟ με l2tp και ipsec εγω ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!
    οταν την χαρακτηρισα κακη εδειξα ενα συγκεκριμενο αρθρο https://support.apple.com/el-gr/HT206844 που λεει οτι δεν υποστηριζουν πλεον pptp vpn ΔΕΝ αναφερομουν φυσικα σε openvpn, καποτε που ειχα iphone 3gs και 4 ειχα και ξερω οτι επαιζε! εξαλου το PPTP μας νοιαζει γιατι ο αλλος αυτο εχει!
    τονιζω ομως οτι μπορει ο φιλος μου να μην το ανεφερε γιατι πχ δεν το γουσταρει δεν ξερω.
    Επειδη δεν εχω κατι με τετοιο OS της δεν μπορω να δω αν παιζει ή οχι, αλλα η συζητηση ηταν για το pptp vpn αλλωστε και οχι για openvpn!
    δλδ για να καταλαβαινομαστε τι λεμε ο φιλος εχει pptp vpn δικα του και δεν παιζει τπτ μετα τις αναβαθμισεις, γιαυτο μου ειπε να κανω το l2tp.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Διάβασες ή δοκίμασες αυτό που αναφέρει στο τελευταίο μισό του μηνύματος;
    Spoiler:
    http://www.wanda25.de/fritz.html

    The configuration file is made for a Fritz!Box with default IP settings on the LAN side. You will have to change the IP addresses accordingly if you have changed your internal network. Other options you will need to modify:

    name = "My_DNS_here"; You will probably have a dynamic IP, so you will need to configure DynDNS and insert your A record here.

    key_id = "MyKeyID"; This is the IPsec ID in vpnc terminology. IMPORTANT: If you plan to connect from an Android device with the builtin IPsec (i.e. without VPNCilla or other additional apps), DO NOT USE ANY SPECIAL CHARACTERS HERE AT ALL, OTHERWISE THE CONNECTION WILL FAIL. No "@", no ".", no "-", etc.. Only an alphanumeric ID will work with Android for whatever reason. AVM has a guide for Android, but it does not mention this.

    key = "Put_your_secret_PSK_here"; This should be a long key with special characters, upper / lower case etc..

    username = "My_Username"; This is the Xauth username. No special requirements.

    passwd = "My_Password"; The Xauth password, should be secure (special characters, upper / lower case etc.).

  9. #9
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν ασχοληθηκα πολυ με το android δεν εχω ουτε special characters ουτε τιποτα.
    και οκ πες οτι εχω κανει λαθος και δεν μπαινει ουτε ο μαμα client ουτε και το VPNCilla.
    Πως γινεται windows xp στο σπιτι που ειναι ο server απο τα εικονικα να συνδεονται κανονικα ενω απο την δουλεια κανει τα ιδια με του android?
    και τονιζω οτι στο mikrotik στα logs δειχνει την ιντερνετ εξωτερικη ip απο το αλλο ακρο να προσπαθει να συνδεθει στην δικια μου στην πορτα UDP 500 που ειναι το ipsec internet key exchange.
    Να πω οτι φιλος μου με mac OS (σε laptop) και απο iphone με τις τελευταιες εκδοσεις IOS και ΜΑC OSX συνδεεται κανονικοτατα! οποτε ξερω τι username, pass και key pass θελει.
    Βασικα δεν ψαχνομαι το εχω παρατησει, εχω χασει απειρο χρονο που δεν εχω για το τιποτα....εξαλου οπως ειπα για δικια του χρηση το εστεισα επειδη στις τελευταια εκδοση των λειτουργικών της η Apple απαγορευσε εντελως την χρηση PPTP VPN και το openvpn δεν τον βολευει.
    Οπως ειπα ξανα εχω openvpn που νομιζω ειναι καλυτερο και κανω μια χαρα την δουλεια μου, για ξενα μηχανηματα μονο εχω και vpn pptp.
    Βεβαια μιας και το εχω στημενο ηδη δεν θα με πειραζε να δουλευε και για μενα!
    Ας δουλεψει απο win xp και μετα το ψαχνουμε το android, στο android δουλευω και openvpn σε ξενο pc δεν λεει για ευνοητους λογους και θα ηθελα κατι καλυτερο απο pptp που αναγκαζομαι να το εχω μονο για αυτο τον λογο!
    Δεν καταλαβαινω ομως γιατι με τις ΙΔΙΕΣ ακριβως ρυθμισεις απο εικονικα win xp μπαινει ενω απο την δουλεια με ιδιο λειτουργικο οχι? τι ειναι αυτο που δεν το αφηνει?
    καταλαβαινω οτι επειδη ειναι τοπικα μπορει να γραφω το ονομα που εχω απο το noip αλλα να περναει απο την ip απευθειας, αλλα δεν ειναι θεμα firewall γιατι και τα παντα να κανω disable δεν αλλαζει τιποτα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 24-10-16 στις 20:20.

  10. #10
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χθές δοκίμασα τον οδηγό του Νικηφόρου για L2TP/IPsec VPN σύνδεση.


    Η σύνδεση VPN γινόταν ενεργή (εκανε κανονικά connect) όμως δεν μπορούσα να μπώ σε καμία συσκευή του δικτύου.

    Μαλλον κάτι δεν πήγαινε καλα με την διεύθυνση που πέρνει στο εσωτερικό δίκτυο το κινητό όταν συνδέεται μέσω του VPN.

    Τώρα θα το ψάξω πάλι σήμερα μήπως βγάλω ακρη.

    Ουτε browsing μπορούσα να κάνω όταν είχα συνθεθεί μεσω vpn από άλλο δίκτυο wifi! Όχι το δικό μου

  11. #11
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, καλο ειναι να μας πεις με τι συσκευες δοκιμαζεις. Δεν καταλαβαινω ετσι.
    Σε τι μηχανημα ειναι ο server? σε τι μηχανημα δοκιμαζεις τον client? μηχανημα και λειτουργικο και αν υπαρχει αλλο προγραμμα ποιο ειναι αυτο?

    Εμενα ομως ειπα απλα δεν κανει συνδεση δεν εχω βρει γιατι.
    Στο τοπικο δικτυο που ειναι ο server (109 RB ROS current) απο εικονικα windows 7 μπαινει κανονικα.
    Αν δοκιμασω απο την δουλεια με XP δεν μπαινω.
    Απο android συσκευες τα ιδια δεν μπαινω ουτε και απο τοπικο δικτυο.
    Δεν θυμαμαι τι λενε τα logs τωρα.
    Μοιαζει σαν κατι να μην το αφηνει, μυριζομαι ΝΑΤ κανονα γιατι το firewall και να το κλεισω παλι τα ιδια κανει.

    Αν και προτιμω openvpn που το θεωρω καλυτερο και ασφαλεστερο ισως και να ειναι, θα ηθελα ετσι για το γμτ που λεμε να μου δουλευε και αυτο.
    Ο φιλος που εχει μονο mac computers και ipad-iphone μου λεει παιζει απο παντου....
    για την ιστορια αυτο το VPN δινει AWMN ips (απο το δικο μου subnet που μου εχουν δωσει) μεσω ιντερνετ.

  12. #12
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δίκτυο αποτελείται απο τα εξής:
    Tp link Vr400: 192.168.1.0/24
    mikrotik 951G: 192.168.88.0/24 (σύνδεση με κλήση PPPoE)

    Βάζω στο 951G να παίξει σαν L2TP server με τον οδηγό που έβαλες Nικηφόρε.

    και έβαλα στο iphone τις ρυθμίσεις που προτείνονται για να συνδεθεί. Χρησιμοποιώ Ios 10.

    Όταν είμαι σε άλλο wifi εκτός σπιτιού και ανοίξω το vpn να συνδεθώ στο δίκτυο του σπιτιού μου, το vpn μένει σταθερό που σημαίνει ότι συνδέεται κανονικά. Αυτό το επιβεβαιώνει και η ενδειξη vpn που ανάβει σταθερά στο πάνω μέρος της οθόνης (είναι connected). Παραθέτω και σχετικό screenshot απο το κινητό.

    Οταν έχω ενεργοποιημένο το vpn και πατήσω να μπώ μέσω του browser στην εσωτερική ip του rasperry 192.168.88.254:9091 δεν ανοίγει το interface του raspberry.

    Επίσης ακόμα και στο browser του κινητού να βάλω διεύθυνση δεν ανοίγει καμία σελίδα.Πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με τις ρυθμίσεις Ip, subnet και Gateway που πέρνει το κινητό κατα την vpn σύνδεση. Γιατι σαν connection δουλεύει.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_4367.PNG 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  94,9 KB 
ID: 182925
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gfdimopo : 04-05-17 στις 14:23.

  13. #13
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Το προβλημα που περιγραφεις μοιαζει με ελειψη ή λαθος δηλωση κανονα ΝΑΤ, τα εχεις φτιαξει αυτα?
    δεν ειμαι και σπιτι τωρα να δω το δικο μου.
    αλλα δεν μπορω να δοκιμασω και τπτ καθως τα δουλευει ενας φιλος μου με Apple συσκευες, εμενα δεν μου συνδεετε καν.
    δλδ ο λογος που μπηκα στον κοπο ειναι να εξυπηρετησω τον φιλο καθως η Apple εκοψε στο νεοτερο Ios και Μac OS τα PPTP VPN και ο φιλος δεν ηθελε να πλεξει με openvpn καθως το θεωρει παρα πολυ δυσκολο στο σεταρισμα του.

  14. #14
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόνο τους κανόνες στο firewall πέρασα για τις πόρτες. Τπτ αλλο. Χρειαζεται κάτι άλλο?

  15. #15
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Απο τη στιγμη που εχεις 2 δικτυα χρειαζεσαι και NAT.
    Άλλα Ντάλλα....

Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mikrotik VPN Client Help
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-18, 01:53
  2. Αδυναμία απομακρυσμένης σύνδεσης σε MikroTik L2TP/IPSec server
    Από Cuore Sportivo στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-17, 17:37
  3. Setup VPN server & client AWMN only help
    Από PROGRAMMERPC στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-16, 18:44
  4. openVPN Mikrotik (client) + OpenWRT (server)
    Από cumulus στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-16, 16:24
  5. Mikrotik VPN Server
    Από puntomania στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-15, 11:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας