Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 84
  1. #31
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως παιδιά στα υπόλοιπα θέματα πανω και κάτω, βλέπω ότι ενεργοποιούνται κάποιες καμπινες vdsl.Αν μπορούν να μας ενημερώσουν αν οι καμπίνες αυτές είναι και για vectoring μελλοντικά.
    Αν ναι, τοτε μπορούμε να διαπιστώσουμε ότι δεν περιμένουν την διορία του vectoring για να δώσουν vdsl.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμη και να συμφωνήσουμε ότι ισχύει αυτό, δηλαδή ότι παρέχεται VDSL από καμπίνα που είναι στον προγραμματισμό να δώσει αργότερα vectoring, από που τεκμαίρεται ότι ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος να το εφαρμόσει παντού και σε ποιον έχει να δώσει λόγο αν δεν το εφαρμόσει σε άλλες περιοχές;
    Δεν γράφω κάτι αν έχει να δώσει λόγο ο ΟΤΕ. Μια γενική διαπίστωση έκανα.
    Καλή Ανάσταση σε όλους.

  2. #32
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ιδιωτική εταιρεία κάνει επένδυση αναβάθμισης του δικτύου της σε κάποιες περιοχές της χώρας. Χωρίς να έχει ανακοινώσει ποτέ (εκτός του vectoring) ακριβές χρονοδιάγραμμα, αρχίζουμε την μουρμούρα ως κλασσικοί έλληνες. Από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι ο ΟΤΕ υποχρεούται να δώσει λόγο σε μας και βάσει ποιου προγραμματισμού έχει καθυστερήσει; Ποιες είναι οι συμβατικές υποχρεώσεις που έχει προς τους πολίτες αυτής της χώρας και το αναμασάμε συχνά;

    Καλή Ανάσταση.
    Eχω αρχισει να πιστευω οτι πισω απο το ψευδονυμο jkoukos μπορει να κρυβεται μεχρι και ο Μιχαλης Τσαμαζ!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ιδιωτική εταιρεία κάνει επένδυση αναβάθμισης του δικτύου της σε κάποιες περιοχές της χώρας. Χωρίς να έχει ανακοινώσει ποτέ (εκτός του vectoring) ακριβές χρονοδιάγραμμα, αρχίζουμε την μουρμούρα ως κλασσικοί έλληνες. Από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι ο ΟΤΕ υποχρεούται να δώσει λόγο σε μας και βάσει ποιου προγραμματισμού έχει καθυστερήσει; Ποιες είναι οι συμβατικές υποχρεώσεις που έχει προς τους πολίτες αυτής της χώρας και το αναμασάμε συχνά;

    Καλή Ανάσταση.
    Υποχρεωση του ειναι να μου δωσει το πακετο VDSL 50 το οποιο πληρωνω εδω και 3 μηνες γιατι ετσι μου προτεινε ο υπαλληλος του στο καταστημα.Ειτε να μου δωσει vdsl ειτε να απολυσει εναν υπαλληλο του που δεν ξερει τι του γινεται...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥ στην προσωπικη μου υποθεση.
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  3. #33
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υποχρέωσή του είναι να σου δώσει υπηρεσία για την οποία έχεις κάνει συμβόλαιο, σε διαφορετική περίπτωση έχει υποχρέωση να σε αποδεσμεύσει αζημίως (εφόσον το ζητήσεις) ή να σε γυρίσει σε χαμηλότερη ταχύτητα ακόμη και σε ADSL.
    Το γιατί δεν είναι ενεργοποιημένη η δικιά σου καμπίνα, κανείς μας δεν το γνωρίζει εκτός της εταιρείας, αλλά δεν είναι η πρώτη φορά ούτε και η τελευταία.
    Απαντήσεις για την κλάψα σε διάφορα νήματα του φόρουμ, εκτός από μένα έχεις πάρει και από άλλα μέλη. Πιθανόν να είμαστε όλοι υπάλληλοι της εταιρείας κάνοντας διαφήμιση.

  4. #34
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποχρέωσή του είναι να σου δώσει υπηρεσία για την οποία έχεις κάνει συμβόλαιο, σε διαφορετική περίπτωση έχει υποχρέωση να σε αποδεσμεύσει αζημίως (εφόσον το ζητήσεις) ή να σε γυρίσει σε χαμηλότερη ταχύτητα ακόμη και σε ADSL.
    Το γιατί δεν είναι ενεργοποιημένη η δικιά σου καμπίνα, κανείς μας δεν το γνωρίζει εκτός της εταιρείας, αλλά δεν είναι η πρώτη φορά ούτε και η τελευταία.
    Απαντήσεις για την κλάψα σε διάφορα νήματα του φόρουμ, εκτός από μένα έχεις πάρει και από άλλα μέλη. Πιθανόν να είμαστε όλοι υπάλληλοι της εταιρείας κάνοντας διαφήμιση.
    Και τι περιμενεις να κανω; Να ευλογαω τα μουσια του ΟΤΕ οπως κανεις εσυ; Εσενα αν στην περιοχη σου ενεργοποιουσαν ολες τις καμπινες εκτος απο την δικια σου και 1 ακομα δεν θα τα επαιρνες κρανιο;Τι θες να καιομαι να λεω; Αχ τι καλος που ειναι ο ΟΤΕ μου με συνδεσε με Καιρο και οχι με VDSL.Περα απο τις κλαψες και το κοντο και το μακρυ που γραφει ο καθενας πρεπει τουλαχιστον να αναγνωριζεται η αναλγησια του πΟΤΕ.Στα τετοια μου τι κανει ο ΔΕΔΔΗΕ φιλε.Εγω με τον ΟΤΕ εχω κανει συμβολαιο και απο τη μερια μου (πληρωμες) το τηρω κανονικοτατα και ας μην παιρνω ολα οσα υποσχεθηκε το υπαλληλακι στο καταστημα.Αληθεια ρε συ jkoukos τι ταχυτητες εχεις εσυ;

  5. #35
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Φίλε TorinoGR, νομίζω ότι χάνεις τα λόγια σου. Με αυτόκλητους υπερασπιστές του ΟΤΕ, δεν βγάζεις άκρη...
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  6. #36
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν σταματάτε λίγο τις προσωπικές επιθέσεις χρονιάρες μέρες που είναι;

  7. #37
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι περιμενεις να κανω;
    ...
    Αληθεια ρε συ jkoukos τι ταχυτητες εχεις εσυ;
    Να κάνεις ότι σε φωτίσει ο Παντοδύναμος, πέραν της μουρμούρας στο φόρουμ που δεν σε βοηθά.

    Στον ΟΤΕ είμαι μόλις 13 μήνες έχοντας την ίδια ταχύτητα με τα προηγούμενα 6 χρόνια στην HOL και η οποία αναφέρεται στο προφίλ μου.

  8. #38
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνεις ότι σε φωτίσει ο Παντοδύναμος, πέραν της μουρμούρας στο φόρουμ που δεν σε βοηθά.

    Στον ΟΤΕ είμαι μόλις 13 μήνες έχοντας την ίδια ταχύτητα με τα προηγούμενα 6 χρόνια στην HOL και η οποία αναφέρεται στο προφίλ μου.
    Οποτε κατα τα δικα σου λεγομενα η μουρμουρα δεν κανει καλο,ας τα αφησουμε ολα στην ησυχια τους και οπου βγαλουν εεε? Καπως ετσι κινηθηκε και ο αγαπημενος (σου) ΟΤΕ τοσα χρονια παλευοντας με νυχια και με δοντια για τον χαλκο του και δες που ειμαστε εν ετη 2017,να "τσακωνομαστε" - συζηταμε για καμπινες VDSL οταν σε αυτο εδω το forum υπαρχουν νηματα που κανουν λογο για Gbit συνδεσεις στην ακουσον ακουσον Βουλγαρια και Ρουμανια.
    Aπο αυτα που γραφεις στο προφιλ σου θα σεβαστω μοναχα την ηλικια σου αγαπητε καθως ειμαι μικροτερος.Οσο για τη μουρμουρα,σε καθε νημα που υπαρχει για παραπονα κλπ θα αναγκαστεις να βλεπεις τις τοποθετησεις μου και σε καθε νεο αναλογο που πιθανον να ανοιγει,θα ειμαι η δευτερη τοποθετηση και αυτο γιατι η πρωτη θα ειναι αυτου που ανοιξε το νεο thread γιατι πρωτον εχουμε δημοκρατια και κατα δευτερον στο δικο μου μυαλο αυτη ειναι και η σημαντικοτερη δουλεια του οποιου forum

    @sdikr sorry αγαπητε αν ξεφευγω ωρες ωρες αλλα δεν μπορω τετοιες διπλωματικες,με το γαντι φιλΟΤΕικες τοποθετησεις,ανεβαζω πιεση 20.Δεχομαι ευχαριστως την επιπληξη και δεν θα επαναληφθει η οποια προσωπικη αντιπαραθεση,εκτος και αν μου την "πεσει" καποιος σε προσωπικο επιπεδο.

    ΥΓ:Χριστος ανεστη και χρονια πολλα σε ολους τους φιλους του adslgr
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  9. #39
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ToninoGR γιατι παραπονιεσαι για τον ΟΤΕ και οχι για κανενα εναλλακτικο παροχο;
    Σε πληροφορω επισης οτι ο jkoukos ειναι αντικειμενικος και οχι ΟΤεικος οπως αναφερεις.

    Εγω απο την αλλη ομως ειμαι ΟΤΕικος, και ο λογος ειναι οτι ειναι ο μοναδικος παρος που κανει επενδυσεις δισεκατομυριων οταν οι αλλοι παροχοι το μονο που εχουν κανει μεχρι προτεινως ειναι να πολεμανε τον ΟΤΕ με νυχια και με δοντια να μην αναπτυχθει, να μεινει η χωρα πισω.

    Αν το καλοσκεφτεις εχει οργωσει ολη την Ελλαδα να βαλει οπτικες ινες παντου. Μιλαω παντα για την μετα δημοσια ζωη του ΟΤΕ.

  10. #40
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ToninoGR γιατι παραπονιεσαι για τον ΟΤΕ και οχι για κανενα εναλλακτικο παροχο;
    Σε πληροφορω επισης οτι ο jkoukos ειναι αντικειμενικος και οχι ΟΤεικος οπως αναφερεις.

    Εγω απο την αλλη ομως ειμαι ΟΤΕικος, και ο λογος ειναι οτι ειναι ο μοναδικος παρος που κανει επενδυσεις δισεκατομυριων οταν οι αλλοι παροχοι το μονο που εχουν κανει μεχρι προτεινως ειναι να πολεμανε τον ΟΤΕ με νυχια και με δοντια να μην αναπτυχθει, να μεινει η χωρα πισω.

    Αν το καλοσκεφτεις εχει οργωσει ολη την Ελλαδα να βαλει οπτικες ινες παντου. Μιλαω παντα για την μετα δημοσια ζωη του ΟΤΕ.
    Δεν το εγραψα γιατι δεν ηθελα να το παω εκει το θεμα,αλλα αφου το ανακινεις θα προσθεσω οτι τα παραπονα περι ΟΤΕ ειδικα για τους χαλκους που αναφερομαι εχουν να κανουν με την περιοδο του αργοσχολου δημοσιου βιου του.Αν τοτε ειχαν γινει αυτα που γινονται τωρα που ειναι ιδιωτικος,αυτη την στιγμη αφου θα ειχαν περασει 5-10 χρονια VDSL θα ειμασταν και εμεις σε φαση πληρης αναπτυξης δικτυων FTTH κλπ κλπ οπως οι υπερδυναμεις Βουλγαρια,Ρουμανια,Σλοβακια για να μην μιλησω για Σκανδιναβικες χωρες.
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  11. #41
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχω αρχισει να πιστευω οτι πισω απο το ψευδονυμο jkoukos μπορει να κρυβεται μεχρι και ο Μιχαλης Τσαμαζ!!!

    - - - Updated - - -


    Υποχρεωση του ειναι να μου δωσει το πακετο VDSL 50 το οποιο πληρωνω εδω και 3 μηνες γιατι ετσι μου προτεινε ο υπαλληλος του στο καταστημα.Ειτε να μου δωσει vdsl ειτε να απολυσει εναν υπαλληλο του που δεν ξερει τι του γινεται...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥ στην προσωπικη μου υποθεση.
    Εκατοντάδες χιλιάδες πελάτες του ΟΤΕ είναι εξοργισμένοι ειλικρινά με τις εξαιρετικά χαμηλές ταχύτητες του Internet, σε πάρα πολλές περιοχές της Ελλάδας, με κορυφή το Λεκανοπέδιο Αττικής! Ο ΟΤΕ ξεχνάει ότι πολλοί Έλληνες βγάζουν το ψωμί τους από το διαδίκτυο, οπότε η ταχύτητά του επηρεάζει άμεσα τα έσοδα και τη δουλειά τους! Συνεπώς, άσχετα αν ο ΟΤΕ είναι ιδιωτική εταιρεία δεν μπορεί γειτονικοί Δήμοι να έχουν ταχύτητες ο ένας 43-50Mbps και ο διπλανός 5-12Mbps! Ας αφήσουμε τον εκνευρισμό που μας προκαλεί ο βομβαρδισμός διαφήμισης του VDSL από την τηλεόραση, όταν περιμένουμε 8 μήνες να ενεργοποιηθούν οι KV VDSL καμπίνες! Έλεος πια...
    Γερ.Μαραβέγιας

  12. #42
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Λέμε τα ίδια και τα ίδια και είναι κουραστικό. Φτιάχνεις ένα σπίτι και δεν σου φέρνουν τα κουφώματα παρότι τα έχεις πληρώσει και δεν μπορείς να τα αγοράσεις από αλλού, μπορεί να σου δώσουν τα χρήματα σου πίσω, μπορεί να πληρώσουν και ρήτρα αλλά εσύ κουφώματα δεν θα έχεις. Αντιστοίχως, κάνει ο ΟΤΕ και ο κάθε ΟΤΕ μια επένδυση και προφανώς θέλει να ξεκινήσει να χρησιμοποιεί την υποδομή που έχει πληρώσει αλλά λόγω άλλων παραγόντων δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Όταν έχεις να κάνεις με Ελληνικό δημόσιο είναι λογικό και επόμενο και δη με την ΔΕΔΗΕ.

    Ο κάθε πάροχος που πληρώνει και φτιάχνει μια υποδομή θέλει πολύ περισσότερο από εσένα να ενεργοποιηθεί. Τέλος, πλήν της συμβατικής υποχρέωσης από την ΕΕΤΤ για το vectoring όλα τα άλλα γίνονται από ''καλή πίστη'' και δεν μπορεί κανένας να έχει απαιτήσεις.

  13. #43
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Βομβαρδιζόμαστε καθημερινά με τα "50Mbps με 5.5€", ενώ έχουμε στη γειτονιά μας 15 καμπίνες VDSL, τοποθετημένες μεν από το Σεπτέμβρη του 2016(!), ΧΩΡΙΣ ηλεκτροδότηση δε! Δηλαδή νεκρές σαν αγάλματα! Τι μοναδικό και ακατανόητο θέμα είναι αυτό; Οι 15 καμπίνες μπορούν να δώσουν γρήγορο Internet σε 3000 πελάτες του ΟΤΕ και βέβαια να εισπράττει και τα αντίστοιχα ποσά! Αυτός όμως αδιαφορεί. Σε συνεχείς διαμαρτυρίες μου απάντησαν ότι μέχρι τέλους του 2017 θα έρθει το VDSL στην περιοχή μας! Μετράμε έτσι άλλους τουλάχιστον 8 μήνες αναμονή, ενώ όταν τοποθετούσαν τις καμπίνες μας έλεγαν ότι σε 2(!) μήνες θα έχουμε γρήγορο Internet στο σπίτι μας!
    Γερ.Μαραβέγιας

  14. #44
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βομβαρδιζόμαστε καθημερινά με τα "50Mbps με 5.5€", ενώ έχουμε στη γειτονιά μας 15 καμπίνες VDSL, τοποθετημένες μεν από το Σεπτέμβρη του 2016(!), ΧΩΡΙΣ ηλεκτροδότηση δε! Δηλαδή νεκρές σαν αγάλματα! Τι μοναδικό και ακατανόητο θέμα είναι αυτό; Οι 15 καμπίνες μπορούν να δώσουν γρήγορο Internet σε 3000 πελάτες του ΟΤΕ και βέβαια να εισπράττει και τα αντίστοιχα ποσά! Αυτός όμως αδιαφορεί. Σε συνεχείς διαμαρτυρίες μου απάντησαν ότι μέχρι τέλους του 2017 θα έρθει το VDSL στην περιοχή μας! Μετράμε έτσι άλλους τουλάχιστον 8 μήνες αναμονή, ενώ όταν τοποθετούσαν τις καμπίνες μας έλεγαν ότι σε 2(!) μήνες θα έχουμε γρήγορο Internet στο σπίτι μας!
    Και τι μπορει να κανει ο ΟΤΕ (κι ο καθε ΟΤΕ) για αυτο και δεν το κανει;
    Να βαλει γεννητρια πετρελαιου στα καφαο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 27-04-17 στις 11:27.

  15. #45
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βομβαρδιζόμαστε καθημερινά με τα "50Mbps με 5.5€", ενώ έχουμε στη γειτονιά μας 15 καμπίνες VDSL, τοποθετημένες μεν από το Σεπτέμβρη του 2016(!), ΧΩΡΙΣ ηλεκτροδότηση δε! Δηλαδή νεκρές σαν αγάλματα! Τι μοναδικό και ακατανόητο θέμα είναι αυτό; Οι 15 καμπίνες μπορούν να δώσουν γρήγορο Internet σε 3000 πελάτες του ΟΤΕ και βέβαια να εισπράττει και τα αντίστοιχα ποσά! Αυτός όμως αδιαφορεί. Σε συνεχείς διαμαρτυρίες μου απάντησαν ότι μέχρι τέλους του 2017 θα έρθει το VDSL στην περιοχή μας! Μετράμε έτσι άλλους τουλάχιστον 8 μήνες αναμονή, ενώ όταν τοποθετούσαν τις καμπίνες μας έλεγαν ότι σε 2(!) μήνες θα έχουμε γρήγορο Internet στο σπίτι μας!
    Και σε μας τα ίδια.

    Εγώ πιστεύω πως το θέμα έχει να κάνει με τον Τοξότη, δηλαδή την εταιρεία του Καλογρίτσα που έχει αναλάβει το έργο. Το πρόβλημα είναι πως οι εργαζόμενοι στον Τοξότη απεργούν, γιατί είναι απλήρωτοι.
    Δεν ξέρω αν είναι απλήρωτοι γιατί ο Τοξότης δεν πληρώνεται από τη ΔΕΗ ή τον ΔΕΔΔΗΕ, ούτε αν οι απεργίες είναι μόνιμες ή γίνονται κατά διαστήματα και σταματάνε, αλλά το αποτέλεσμα είναι πως πολλά έργα καθυστερούν.

    Έχω γνωστούς που έχουν κάνει αίτηση για να βάλουν νέο ρολόι ρεύματος στο σπίτι τους και εδώ και 3 μήνες σχεδόν περιμένουν χωρίς να έχει γίνει τίποτα. Κι αυτό στις αρμοδιότητες του Τοξότη είναι και δεν προχωράει, για τους παραπάνω λόγους.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-16, 19:58
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 19:41
  3. G.Vector σε VDSL από καμπίνα ΟΤΕ [Vodafone/HOL]
    Από nOiz στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 13:01
  4. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 20:14
  5. Νέο pop up κανάλι OTE CINEMA 007 από τον ΟΤΕ TV
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 21:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας