Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 84
  1. #46
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι μπορει να κανει ο ΟΤΕ (κι ο καθε ΟΤΕ) για αυτο και δεν το κανει;
    Να βαλει γεννητρια πετρελαιου στα καφαο;


    Θα μπορούσαν να βάλουν powerbanks με φωτοβολταϊκό πανελ

  2. #47
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βομβαρδιζόμαστε καθημερινά με τα "50Mbps με 5.5€", ενώ έχουμε στη γειτονιά μας 15 καμπίνες VDSL, τοποθετημένες μεν από το Σεπτέμβρη του 2016(!), ΧΩΡΙΣ ηλεκτροδότηση δε! Δηλαδή νεκρές σαν αγάλματα! Τι μοναδικό και ακατανόητο θέμα είναι αυτό; Οι 15 καμπίνες μπορούν να δώσουν γρήγορο Internet σε 3000 πελάτες του ΟΤΕ και βέβαια να εισπράττει και τα αντίστοιχα ποσά! Αυτός όμως αδιαφορεί. Σε συνεχείς διαμαρτυρίες μου απάντησαν ότι μέχρι τέλους του 2017 θα έρθει το VDSL στην περιοχή μας! Μετράμε έτσι άλλους τουλάχιστον 8 μήνες αναμονή, ενώ όταν τοποθετούσαν τις καμπίνες μας έλεγαν ότι σε 2(!) μήνες θα έχουμε γρήγορο Internet στο σπίτι μας!
    Maravegias και εσυ εν συνεχεία βομβαρδίζεις το forum με το ίδιο θεμα!

    Απο πολύ επίσημη πηγή, οτι λεει ο Symos αληθεύει. Ο Τοξότης ευθύνεται για τις καθυστερήσεις των καμπινών. Αντι να στέλνεις στον ΟΤΕ στέιλε στην ΔΕΔΔΗΕ, ΤΟΞΟΤΗ και ότι άλλο ακολουθεί για την ηλεκτροδότηση των καμπινών...

    Καλή τύχη.

  3. #48
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Tεχνικους ο ΔΕΔΔΗΕ δεν εχει δικους του?
    Αλλα τι ρωταω εεε? ΔΗΜΟΣΙΟ FOREVAH
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  4. #49
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Μια χαρά έχει, αλλά τις μικρές παροχές τις κάνει ο εργολάβος, όταν ο ΔΕΔΔΗΕ έχει να του δώσει υλικά, όπως για παράδειγμα καλώδιο ...
    Bad to the Bone

  5. #50
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tεχνικους ο ΔΕΔΔΗΕ δεν εχει δικους του?
    Αλλα τι ρωταω εεε? ΔΗΜΟΣΙΟ FOREVAH
    Αρκετοι τεχνικοι του ΔΕΔΔΗΕ μεταφερθηκαν σε εργολαβους.

  6. #51
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά έχει, αλλά τις μικρές παροχές τις κάνει ο εργολάβος, όταν ο ΔΕΔΔΗΕ έχει να του δώσει υλικά, όπως για παράδειγμα καλώδιο ...
    Αν δεν ειχε αποθεμα καλωδιου δεν θα γινοταν καμμια ηλεκτροδοτηση,οχι μερικες ναι και αλλες οχι ειτε στο ιδιο ΑΚ ειτε σε διαφορετικα!!!
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  7. #52
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Αναφέρω, αγαπητέ φίλε, ένα θέμα που "τζούζει", μια ολόκληρη περιοχή με χιλιάδες πελάτες του ΟΤΕ! Δεν νομίζω ότι είναι τόσο ενοχλητικό. Έχω τονίσει και σε άλλες περιπτώσεις ότι από το Internet πολλοί βγάζουν το ψωμί τους και τους καίει η πολύ μικρή ταχύτητά του. Όσο για τον ΔΕΔΔΗΕ του έχω στείλει 3 e-mail, χωρις να λάβω καμμία απάντηση

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Maravegias και εσυ εν συνεχεία βομβαρδίζεις το forum με το ίδιο θεμα!

    Απο πολύ επίσημη πηγή, οτι λεει ο Symos αληθεύει. Ο Τοξότης ευθύνεται για τις καθυστερήσεις των καμπινών. Αντι να στέλνεις στον ΟΤΕ στέιλε στην ΔΕΔΔΗΕ, ΤΟΞΟΤΗ και ότι άλλο ακολουθεί για την ηλεκτροδότηση των καμπινών...

    Καλή τύχη.
    Γερ.Μαραβέγιας

  8. #53
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Καλημέρα, πριν λίγο πέρασα από τον ηλεκτρικό του Περισσού από πάνω πλευρά και έχουν σκάψει από την κολόνα της ΔΕΗ μέχρι την καμπίνα σχεδόν οπότε πιθανότατα να ξεκίνησαν τα έργα για την ευρύτερη περιοχή

  9. #54
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρω, αγαπητέ φίλε, ένα θέμα που "τζούζει", μια ολόκληρη περιοχή με χιλιάδες πελάτες του ΟΤΕ! Δεν νομίζω ότι είναι τόσο ενοχλητικό. Έχω τονίσει και σε άλλες περιπτώσεις ότι από το Internet πολλοί βγάζουν το ψωμί τους και τους καίει η πολύ μικρή ταχύτητά του. Όσο για τον ΔΕΔΔΗΕ του έχω στείλει 3 e-mail, χωρις να λάβω καμμία απάντηση
    Τον ΟΤΕ τον ενδιαφερει πιο πολυ απο σενα να ενεργοποιηθουν οι καμπινες, να 'σαι σιγουρος για αυτο.
    Απλα ειναι και καποιο παρασκηνιο που δεν γνωριζετε και δεν καταλαβαινετε.

  10. #55
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Το παρασκήνιο είναι ότι περιμένουμε από μία συγκεκριμένη κατασκευαστική εταιρεία, τον Τοξότη, να υλοποιήσει το έργο της ηλεκτροδότησης των καμπινών για λογαριασμό του ΔΕΔΗΕ.

    Το "θεματάκι" που φαίνεται να υπάρχει, είναι ότι ο Τοξότης ανήκει στον ομίλο Καλογρίτσα, ο οποίος πήγε να πάρει στα μουλωχτά τηλεοπτική άδεια με αντάλλαγμα βοσκοτόπια κάπου στο πουθενά, και τελικά έχασε τα τρία εκατομμύρια ευρώ της εγγυητικής επιστολής που είχε καταθέσει.

    Αν συνυπολογίσουμε το ότι ο "δανεισμός με αέρα" του ομίλου Καλογρίτσα από την τράπεζα Αττικής έχει σταματήσει οριστικά εδώ και αρκετούς μήνες, και ότι ο χρεοκοπημένος όμιλος αφήνει απλήρωτους τους εργαζόμενους για μήνες και δίνει ακάλυπτες επιταγές στους μικρότερους εργολάβους στους οποίους αναθέτει έργα, φτάνουμε αβίαστα στο συμπέρασμα στο γιατί λέμε "Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι", για το πότε θα έχουμε VDSL στα σπίτια μας...

  11. #56
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρω, αγαπητέ φίλε, ένα θέμα που "τζούζει", μια ολόκληρη περιοχή με χιλιάδες πελάτες του ΟΤΕ! Δεν νομίζω ότι είναι τόσο ενοχλητικό. Έχω τονίσει και σε άλλες περιπτώσεις ότι από το Internet πολλοί βγάζουν το ψωμί τους και τους καίει η πολύ μικρή ταχύτητά του. Όσο για τον ΔΕΔΔΗΕ του έχω στείλει 3 e-mail, χωρις να λάβω καμμία απάντηση
    Δεν έχει να κάνει αν είναι ενοχλητικό ή οχι, ούτε με πειράζει. Εχεις ξοδέψει πολύ "φαιά" ουσία για το θέμα και δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχεις τίποτα, το πρόβλημα είναι δεδομένο και συγκεκριμένο. Μην νομίζεις οτι δεν με καίει και εμένα να μπει στην περιοχή μου γρήγορο Internet. Με καίει και με παρακαίει, και μόλις ξεκίνησαν. Περιμένω και εγώ λοιπόν να δω πότε θα "ανάψουν" οι καμπίνες στην περιοχή μου....

    Υπομονή φίλε Maravegias, το νερό έχει μπει στο αυλάκι, και δεν ήθελα να σε προσβάλω, τουναντίον, να διακωμωδήσουμε το θέμα.

  12. #57
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Να δει και το δικό μου post να τρελαθεί λιγάκι γιατί μάλλον άρχισαν τα έργα

  13. #58
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρασκήνιο είναι ότι περιμένουμε από μία συγκεκριμένη κατασκευαστική εταιρεία, τον Τοξότη, να υλοποιήσει το έργο της ηλεκτροδότησης των καμπινών για λογαριασμό του ΔΕΔΗΕ.

    Το "θεματάκι" που φαίνεται να υπάρχει, είναι ότι ο Τοξότης ανήκει στον ομίλο Καλογρίτσα, ο οποίος πήγε να πάρει στα μουλωχτά τηλεοπτική άδεια με αντάλλαγμα βοσκοτόπια κάπου στο πουθενά, και τελικά έχασε τα τρία εκατομμύρια ευρώ της εγγυητικής επιστολής που είχε καταθέσει.

    Αν συνυπολογίσουμε το ότι ο "δανεισμός με αέρα" του ομίλου Καλογρίτσα από την τράπεζα Αττικής έχει σταματήσει οριστικά εδώ και αρκετούς μήνες, και ότι ο χρεοκοπημένος όμιλος αφήνει απλήρωτους τους εργαζόμενους για μήνες και δίνει ακάλυπτες επιταγές στους μικρότερους εργολάβους στους οποίους αναθέτει έργα, φτάνουμε αβίαστα στο συμπέρασμα στο γιατί λέμε "Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι", για το πότε θα έχουμε VDSL στα σπίτια μας...
    Δεν είναι τόσο "απλά" τα πράγματα δυστυχώς, με την έννοια ότι το πρόβλημα δεν περιορίζεται στον Τοξότη.

    Δες τους τίτλους της πρώτης σελίδας και διάβασε και μερικά άρθρα:
    https://www.google.gr/search?q=χρεοκ...obile&ie=UTF-8

    Τα πράγματα δυστυχώς είναι πολύ σοβαρά και δύσκολα.

  14. #59
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ πολύ, φίλε Pokas, για την τελευταία παράγραφο! Όσοι γράφουμε στο φιλόξενο αυτό forum, έχουμε αγάπη για το διαδίκτυο και προαπαθούμε να βελτιώσουμε την πράγματι πολύ χαμηλή ταχύτητά του. Το θέμα της μη ενεργοποίησης των καμπινών έχει πάρει πανελλαδικές διαστάσεις και το γνωρίζουν και η Διοίκηση της COSMOTE και το αρμόδιο υπουργείο. Το γιατί δεν κάνουν τίποτα, από ότι έχω συμπεράνει ύστερα από 8 μήνες ψάξιμο, οφείλεται στην προώθηση του Vectoring! Πιστεύω όλα αυτά να βρουν τη λύση τους μέχρι τέλος του έτους, γιατί το κακό παράγινε...
    Για τον φίλο Hetfield, θα τον παρακαλούσα να ανακαλέσει τα περί "δεν γνωρίζετε και δεν καταλαβαίνετε", διότι δεν γνωρίζει το πνευματικό επίπεδο αυτών στους οποίους απευθύνεται, χωρίς φόβο και πάθος! Όλοι μας για τα ίδια πράγματα παλεύουμε.
    Γερ.Μαραβέγιας

  15. #60
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Προχθες ειχα παει στο πατρικο μου στην Ηλιουπολη. Απ εξω ειναι η καμπινα...
    Εβαλα το κεφαλι μου κοντα...μελωδια στα αυτια μου ο ηχος οτι δουλευει...

    Μετα γυρισα σπιτι...ιδια κινηση στην καμπινα κοντα μου...η απολυτη σιωπη

    :P
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-16, 19:58
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 19:41
  3. G.Vector σε VDSL από καμπίνα ΟΤΕ [Vodafone/HOL]
    Από nOiz στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 13:01
  4. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 20:14
  5. Νέο pop up κανάλι OTE CINEMA 007 από τον ΟΤΕ TV
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 21:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας