Σελ. 173 από 235 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.581-2.595 από 3514
  1. #2581
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satyros Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον σε χρεώνουν επειδή αφορά μέρος της καλωδίωσης για το οποιο η ΝΕΤΟΝΕ δεν φέρει ευθύνη
    Λογικο ακουγεται...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sparkie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσάμπα λεφτά θα δώσεις την δουλειά που έπρεπε να κάνεις την έκανες το μόνο που μένει είναι να συνδέσεις το router σου πάνω στο εξωτερικό καλώδιο που έχεις τραβήξει.Αυτό θα το κάνεις βάζοντας ένα φυσάκι RJ11 στην άκρη του καλωδίου που φτάνει σπίτι σου. Έκανες έλενγο στις πρίζες του σπιτιού σου ...?

    Εβαλα μια απλη συσκευη πανω στην υποδοχη της πριζας που κατεληγε το εξωτερικο καλωδιο αντι για το router αλλα δεν ειχε σημα.

    Φιλικά Γιάννης

  2. #2582
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    (Up/Down): 1.001 / 8.453
    DSLAM
    Net One - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    speedtouch
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 36,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικο ακουγεται...





    Εβαλα μια απλη συσκευη πανω στην υποδοχη της πριζας που κατεληγε το εξωτερικο καλωδιο αντι για το router αλλα δεν ειχε σημα.
    Βάλε το router πάνω αντί την τηλεφωνική συσκευή και μετά πάνω στο router βάλε την συσκευή.Το τηλέφωνο είναι Voip δεν έχει καμμία σχέση με το τηλέφωνο που είχες παλιά απο τον ΟΤΕ!!!
    Δες το και αν ανάβουν τα λαμπάκια του Router και συνχρονίσει θα είσαι μια χαρά Trust me.!!!

  3. #2583
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sparkie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε το router πάνω αντί την τηλεφωνική συσκευή και μετά πάνω στο router βάλε την συσκευή.Το τηλέφωνο είναι Voip δεν έχει καμμία σχέση με το τηλέφωνο που είχες παλιά απο τον ΟΤΕ!!!
    Δες το και αν ανάβουν τα λαμπάκια του Router και συνχρονίσει θα είσαι μια χαρά Trust me.!!!
    Φοβαμαι να το κανω μηπως γινει καμμια "στραβη" και μεινω χωρις τηλεφωνο εστω μια μερα και μου ειναι απολυτως απαραιτητο αυτες τις μερες...

    Φιλικά Γιάννης

  4. #2584
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    (Up/Down): 1.001 / 8.453
    DSLAM
    Net One - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    speedtouch
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 36,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβαμαι να το κανω μηπως γινει καμμια "στραβη" και μεινω χωρις τηλεφωνο εστω μια μερα και μου ειναι απολυτως απαραιτητο αυτες τις μερες...

    Καλά κάνεις και δεν με πιστεύεις .....εμείς τι θα κάνουμε κλέφτες θα γίνουμε

  5. #2585
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβαμαι να το κανω μηπως γινει καμμια "στραβη" και μεινω χωρις τηλεφωνο εστω μια μερα και μου ειναι απολυτως απαραιτητο αυτες τις μερες...
    μαλλον δεν εχεις καταλαβει?

    την κεντρικη γραμμη θα την συνδεσεις πανω στο ρουτερ της ΝΕΤΟΝΕ και εκει πανω θα συνδεσεις τις τηλεφωνικες συσκευες σου στο PHONE 1 και PHONE 2 η τηλεφωνια που δινει η ΝΕΤΟΝΕ ειναι VOIP οχι PSTN ωστε να συνδεσεις σε πριζα τηλεφωνικη συσκευη και να σου δουλευει.

  6. #2586
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον δεν εχεις καταλαβει?

    την κεντρικη γραμμη θα την συνδεσεις πανω στο ρουτερ της ΝΕΤΟΝΕ και εκει πανω θα συνδεσεις τις τηλεφωνικες συσκευες σου στο PHONE 1 και PHONE 2 η τηλεφωνια που δινει η ΝΕΤΟΝΕ ειναι VOIP οχι PSTN ωστε να συνδεσεις σε πριζα τηλεφωνικη συσκευη και να σου δουλευει.

    Καταλαβα αλλα ειναι αργα τωρα....Τα χερια μου "δεν πιανουν" και απο αυριο και για μια βδομαδα δεν μπορω εγω να ασχοληθω λογω οικογενειακων υποχρεωσεων...

    Φιλικά Γιάννης

  7. #2587
    Το avatar του μέλους anergos13
    anergos13 Guest
    Παιδιά υπάρχει κάποιος απο Χολαργό με Νetone shared για εντυπώσεις ( ποιότητα-ταχύτητα internet,τηλεφωνίας,customer service)

    Ευχαριστώ

  8. #2588
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τειλικα τραβηχτηκε το καλωδιο ΑΛΛΑ οταν κατεβηκαμε με την ηλεκτρολογο στο κουτι της πολυκατοικιας και συνδεαμε ενα απλο τηλεφωνο στα καλωδια που πηγαιναν στο δικο μου σπιτι δεν ειχε σημα....Αν τα συνδεαμε με ζευγος που πηγαινε σε αλλο διαμερισμα λειτουργουσε κανονικα.

    Πηρα τηλ την netone και ζητησα να ερθει τεχνικος (40 ευρω η χρεωση) και μου ειπαν οτι θα με ενημερωσουν ποτε θα ερθει.


    Ιδωμεν !!!

    Αλαλουμ!!!Αλαλουμ !!!!

    Ξαναπηρα τηλ πριν λιγο και μιλησα με ενα ευγενικο κυριο (εχει αναφρεθει το ονομα του εδω αλλα με παρεμβαση moderator σβηστηκε...) και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καταχωρημενο αιτημα μου για τεχνικο στο σπιτι !!!! Ευτυχως θυμομουν το ονομα της κυριας που μιλησα αλλα αυτο δεν βοηθησε βεβαια...

    Μου ειπε οτι ειχα δηλωσει προβληαμα με συναγερμο.Ειπα οτι ειχα ξαναπαρει και οτι ειχε διορθωθει απο εμενα αλλα δεν εβλεπε κατι τετοι στο "συστημα" !!!

    Για τις αποσυνδεσεις που ειχα δηλωσει μου ειπε οτι με εχουν κλειδωσει στα 7165 και ειμαι ΟΚ....Ειπα οτι εχω ξαναδωσει το προβημα αλλα ουτε αυτο ηταν καταχωρημενο!!!

    Με ρωτησε απο ποτε εχω αποσυνδεσεις και του ειπα απο την πρωτη μερα (19/11/07).Και το αποκορυφωμα... Με εβλεπε ενεργοποιημενο απο 25//11 κα οχι απο 19/11 !!!! Μετα απο επιμονη μου για την ημερομηνια σε αλλο "συστημα " με ειδε στις 19/11/07 !!!

    Τελος μου ειπε να "το αφησω πανω του" και θα με ενημερωσουν χωρις να δεσμευεται για το ποτε...

    Τι αλλο να πω ????

    Φιλικά Γιάννης

  9. #2589
    Εγγραφή
    30-01-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    4600/600
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson Speedtouch 780 wl
    ρε παίδες για ρίξτε μια ματια στα στατιστικά μου.Είχα πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις δώσανε βλάβη στον ΟΤΕ η γραμμή για μια μέρα συγχρονισε στα 14 κ εδώ κ μια βδομάδα που φτιάχτηκε κατεβαίνει συνέχεια.Δικαιολογείται η ταχύτητα που κλειδώνει απο τα στατιστικά????
    για λεπτομέρειες οσον αφορά το ιστορικό δείτε το θέμα που άνοιξα κ προσέξτε πότε το άνοιξα κ αν έχει απαντηθει.

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=149740

    Link Information

    Uptime: 1 day, 7:04:30
    Modulation: G.992.5 annex A
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 780 / 6.375
    Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 2,52 / 1,95
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,5
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 7,0 / 16,5
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 9,5 / 13,0
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 4 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 70 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 464.903 / 18.215
    CRC Errors (Up/Down): 2.352.824 / 260
    HEC Errors (Up/Down): 499.098 / 230

  10. #2590
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Γειά σας παιδιά,
    Είμαι "ενεργοποιημένος" εδώ και 15 μέρες, αλλά σήμερα μου παρουσιάστηκε το εξής.
    Στην γραμμή 211... το τηλέφωνο κολάει. Μόλις βγάλω το καλώδιο από τον router και το ξαναβάλω, τότε ανοίγει η γραμμή κανονικά και κάνω κλήση. Μόλις όμως τελειώσει η κλήση, το τηλέφωνο ξανακολάει και πρέπει να το ξαναβγάλω από το router και να το ξαναβάλω. Αυτό συμβαίνει μόνο στο 211.
    Ιντερνέτ έχω κανονικά.
    Από το service με έχουν στο περίμενε...
    DreamBox 7020s
    Gibertini 1,40m
    Invacom 0,3 db
    Positioner V-box II Diseqc 1,2
    Gemini 2,70

  11. #2591
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satyros Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παίδες για ρίξτε μια ματια στα στατιστικά μου.Είχα πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις δώσανε βλάβη στον ΟΤΕ η γραμμή για μια μέρα συγχρονισε στα 14 κ εδώ κ μια βδομάδα που φτιάχτηκε κατεβαίνει συνέχεια.Δικαιολογείται η ταχύτητα που κλειδώνει απο τα στατιστικά????
    για λεπτομέρειες οσον αφορά το ιστορικό δείτε το θέμα που άνοιξα κ προσέξτε πότε το άνοιξα κ αν έχει απαντηθει.

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=149740

    Link Information

    Uptime: 1 day, 7:04:30
    Modulation: G.992.5 annex A
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 780 / 6.375
    Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 2,52 / 1,95
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,5
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 7,0 / 16,5
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 9,5 / 13,0
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 4 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 70 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 464.903 / 18.215
    CRC Errors (Up/Down): 2.352.824 / 260
    HEC Errors (Up/Down): 499.098 / 230
    Τα στατιστικα σου ειναι εξαιρετικα! Σηκωνεις ανετα 20mbit παρολο που κλειδωσες στα 6! Ομως εχεις πολλα σφαλματα στη γραμμη.
    Πιστευω πως θα φταιει η κατασκευη του βρογχου, για αυτο δηλωθηκε βλαβη στον ΟΤΕ!

  12. #2592
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.345
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα στατιστικα σου ειναι εξαιρετικα! Σηκωνεις ανετα 20mbit παρολο που κλειδωσες στα 6! Ομως εχεις πολλα σφαλματα στη γραμμη.
    Πιστευω πως θα φταιει η κατασκευη του βρογχου, για αυτο δηλωθηκε βλαβη στον ΟΤΕ!
    Οταν στα 6Mbps έχει SNR 13, πως "σηκώνει άνετα 20Mbps";
    Παρότι με attenuation 16,5 απέχει μόλις 1200 μέτρα από το αστικό κέντρο, η γραμμή του φαίνεται να έχει υπερβολικό θόρυβο, πιθανόν από πρόβλημα της καλωδίωσης από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα ή στις καλωδιώσεις του διαμερίσματος ή από το ΚΑΦΑΟ στον κατανεμητή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 04-12-07 στις 23:58.

  13. #2593
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν στα 6Mbps έχει SNR 13, πως "σηκώνει άνετα 20Mbps";
    Παρότι με attenuation 16,5 απέχει μόλις 1200 μέτρα από το αστικό κέντρο, η γραμμή του φαίνεται να έχει υπερβολικό θόρυβο, πιθανόν από πρόβλημα της καλωδίωσης από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα ή στις καλωδιώσεις του διαμερίσματος ή από το ΚΑΦΑΟ στον κατανεμητή.
    Ουπς! Νομιζα οτι ειδα αλλο snr! Εχεις δικιο

  14. #2594
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλαλουμ!!!Αλαλουμ !!!!

    Ξαναπηρα τηλ πριν λιγο και μιλησα με ενα ευγενικο κυριο (εχει αναφρεθει το ονομα του εδω αλλα με παρεμβαση moderator σβηστηκε...) και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καταχωρημενο αιτημα μου για τεχνικο στο σπιτι !!!! Ευτυχως θυμομουν το ονομα της κυριας που μιλησα αλλα αυτο δεν βοηθησε βεβαια...

    Μου ειπε οτι ειχα δηλωσει προβληαμα με συναγερμο.Ειπα οτι ειχα ξαναπαρει και οτι ειχε διορθωθει απο εμενα αλλα δεν εβλεπε κατι τετοι στο "συστημα" !!!

    Για τις αποσυνδεσεις που ειχα δηλωσει μου ειπε οτι με εχουν κλειδωσει στα 7165 και ειμαι ΟΚ....Ειπα οτι εχω ξαναδωσει το προβημα αλλα ουτε αυτο ηταν καταχωρημενο!!!

    Με ρωτησε απο ποτε εχω αποσυνδεσεις και του ειπα απο την πρωτη μερα (19/11/07).Και το αποκορυφωμα... Με εβλεπε ενεργοποιημενο απο 25//11 κα οχι απο 19/11 !!!! Μετα απο επιμονη μου για την ημερομηνια σε αλλο "συστημα " με ειδε στις 19/11/07 !!!

    Τελος μου ειπε να "το αφησω πανω του" και θα με ενημερωσουν χωρις να δεσμευεται για το ποτε...

    Τι αλλο να πω ????

    Τελικα κατα τις 11 το βραδυ με πηρε παλι ο ευγενικος κυριος στο κινητο (μαλλον ειχε πεσει ο router) και μου ειπε οτι θα με παρουν τηλεφωνο να στειλουν τεχνικο.

    Ποτε ομως απροσδιοριστο.

    Φιλικά Γιάννης

  15. #2595
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anergos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά υπάρχει κάποιος απο Χολαργό με Νetone shared για εντυπώσεις ( ποιότητα-ταχύτητα internet,τηλεφωνίας,customer service)

    Ευχαριστώ
    Έχεις pm.

Σελ. 173 από 235 ΠρώτηΠρώτη ... 153163168171172173174175178183193 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 661
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-09, 23:35
  2. Μηνύματα: 1685
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-08, 19:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας