Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο πραγμα το πηξιμο σε επιπεδο isp, αλλο σε επιπεδο της δικης σου γραμμης-dslam μεχρι το bras του isp σου.
    Επισης, αλλο πραγμα τα dslam στα μεγαλα αστικα κεντρα που συνηθως εχουν μπολικο bandwidth με τον bras, και αλλο η ελληνικη περιφερεια
    που συνδεεται συγκριτικα "φτωχα" και η αναβαθμιση κοστιζει.

    Οταν το προβλημα ειναι σε συγκεκριμενο dslam τοτε απλα επηρεαζει οσους ειναι συνδεδεμενους εκει και η προσβαση ΠΑΝΤΟΥ ειναι αργη κατα τις ωρες αιχμης, ενω το ping ανεβαινει, με την γραμμη σου αδεια.
    Το συγκεκριμμένο dslam και οι χρήστες στήν Ελληνική περιφέρεια όπως αναφέρεις φίλε μου δέν έχει να κάνει με τό πόσοι είναι συνδεδεμένοι αλλά με τό πόσο μπορεί να υποστηρίξει η έν λόγω wind τό bandwith τίς ώρες αιχμής...Δυστυχώς επειδή είναι όλα αυτά τσεκαρισμένα ο ΟΤΕ εκείνες τίς ώρες δέν έχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα στό streaming.

  2. #32
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Ενημερωτικά δείχνει να έχει φτιάξει εδώ και μερικές μέρες. Για να δούμε.

  3. #33
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Επανέρχομαι για να αναφέρω ότι το θέμα για μένα όχι απλά υφίσταται αλλά τις τελευταίες μέρες έχει χειροτερέψει κατά πολύ. Αυτή τη στιγμή σε speedtest με ελληνικό σέρβερ έχω αυξημένο ping (από 17 είναι σχεδόν 40) και ταχύτητα 10(!) mbps. Το streaming είναι ανύπαρκτο σε αρκετά ξένα σαιτ και στο kodi. Αν θες να δεις κάτι εκτός από youtube απλά δεν γίνεται από το buffering. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

  4. #34
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggos_fromhell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι για να αναφέρω ότι το θέμα για μένα όχι απλά υφίσταται αλλά τις τελευταίες μέρες έχει χειροτερέψει κατά πολύ. Αυτή τη στιγμή σε speedtest με ελληνικό σέρβερ έχω αυξημένο ping (από 17 είναι σχεδόν 40) και ταχύτητα 10(!) mbps. Το streaming είναι ανύπαρκτο σε αρκετά ξένα σαιτ και στο kodi. Αν θες να δεις κάτι εκτός από youtube απλά δεν γίνεται από το buffering. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;
    Αν έχεις όρεξη, εκμεταλλεύσου τις τιμολογιακές αλλαγές που αναφέρονται στον τελευταίο λογαριασμό και άλλαξε πάροχο δωρεάν... Μόνο αν είσαι σίγουρος πως να το κάνεις.

  5. #35
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.134
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7974/ 1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggos_fromhell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι για να αναφέρω ότι το θέμα για μένα όχι απλά υφίσταται αλλά τις τελευταίες μέρες έχει χειροτερέψει κατά πολύ. Αυτή τη στιγμή σε speedtest με ελληνικό σέρβερ έχω αυξημένο ping (από 17 είναι σχεδόν 40) και ταχύτητα 10(!) mbps. Το streaming είναι ανύπαρκτο σε αρκετά ξένα σαιτ και στο kodi. Αν θες να δεις κάτι εκτός από youtube απλά δεν γίνεται από το buffering. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;
    Speedtest κάνε κατεβάζοντας μεγάλο αρχείο από γρήγορο server και όχι από τα διάφορα site μέσω browser. Πχ κατέβασε ένα αρχείο με drivers από nVidia ή AMD. (τουλάχιστον εγώ εκεί πάντα πιάνω το μέγιστο, ενώ στα διάφορα speedtest ποτέ)
    CPU: AMD Phenom ΙΙ X4 955, CPU Fan: CoolerMaster Hyper T4, MoBo: ASUS M3A78-T, RAM: 2x2GB Kingston Hyper-X + 2x2GB 800MHz, GPU: Gigabyte GTX 750 TI 2GB Windforce, Case: CoolerMaster HAF 922, PSU: SEASONIC G-550 GOLD 550W

  6. #36
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Speedtest κάνε κατεβάζοντας μεγάλο αρχείο από γρήγορο server και όχι από τα διάφορα site μέσω browser. Πχ κατέβασε ένα αρχείο με drivers από nVidia ή AMD. (τουλάχιστον εγώ εκεί πάντα πιάνω το μέγιστο, ενώ στα διάφορα speedtest ποτέ)
    το speed test το αναφέρω ενδεικτικά. Αυτό που βλέπω είναι έλλειψη bandwidth τις ώρες αιχμής σε βαθμό που το streaming είναι αδύνατο. Ειλικρινά δεν θα με ενοχλούσε να έχω μειωμένη ταχύτητα αλλά τουλάχιστον λειτουργικό ίντερνετ. Τις καθημερινές το πρόβλημα παρατηρώ να ξεκινάει μετά τις 7 ενώ σαββατοκύριακο από τις 5 κάτι που δείχνει φορτο δικτύου.

  7. #37
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggos_fromhell Εμφάνιση μηνυμάτων
    το speed test το αναφέρω ενδεικτικά. Αυτό που βλέπω είναι έλλειψη bandwidth τις ώρες αιχμής σε βαθμό που το streaming είναι αδύνατο. Ειλικρινά δεν θα με ενοχλούσε να έχω μειωμένη ταχύτητα αλλά τουλάχιστον λειτουργικό ίντερνετ. Τις καθημερινές το πρόβλημα παρατηρώ να ξεκινάει μετά τις 7 ενώ σαββατοκύριακο από τις 5 κάτι που δείχνει φορτο δικτύου.
    Ακριβως το ιδιο θεμα εχω και γω με την wind.Τελικα βρεθηκε λυση στο προβλημα απο την wind η οχι??

  8. #38
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 567agdop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως το ιδιο θεμα εχω και γω με την wind.Τελικα βρεθηκε λυση στο προβλημα απο την wind η οχι??
    Μη το ματιάξω αλλά εδώ και 1 χρόνο είναι μια χαρά ειδικά στο σαιτ που κάνω streaming το πρόβλημα έχει λυθεί. Από τη πλευρά μου δεν έκανα κάτι έφτιαξε μόνο του.

  9. #39
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggos_fromhell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη το ματιάξω αλλά εδώ και 1 χρόνο είναι μια χαρά ειδικά στο σαιτ που κάνω streaming το πρόβλημα έχει λυθεί. Από τη πλευρά μου δεν έκανα κάτι έφτιαξε μόνο του.
    Και γω απο τον Απριλιο που ειμαι στην wind δεν ειχα κανενα θεμα.Το προβλημα ξεκινησε αρχες Σεπτεμβρη και απο οτι μου εχουν πει κι αλλοι που ηταν η ειναι στην wind το προβλημα αυτο ερχεται ανα περιοδους και φευγει.βεβαια κανεις δεν μπορει να γνωριζει ποσο θα κρατησει και ενοειτε οτι εναι πολυ σοβαρο

  10. #40
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Hell is my home
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.732
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 567agdop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω απο τον Απριλιο που ειμαι στην wind δεν ειχα κανενα θεμα.Το προβλημα ξεκινησε αρχες Σεπτεμβρη και απο οτι μου εχουν πει κι αλλοι που ηταν η ειναι στην wind το προβλημα αυτο ερχεται ανα περιοδους και φευγει.βεβαια κανεις δεν μπορει να γνωριζει ποσο θα κρατησει και ενοειτε οτι εναι πολυ σοβαρο
    τι να πω σε μένα προσωπικά έχει να εμφανιστεί από τέτοια εποχή πέρσι αλλα αν δω ότι επανέρχεται θα αποχωρήσω μιας και δεν έχω δέσμευση.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Συμβόλαιο με Wind
    Από alive στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-16, 16:02
  2. Παράξενο πρόβλημα με powerline.
    Από peragialos στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-16, 11:19
  3. ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΕ WIND
    Από mitsaki στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-16, 15:30
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-16, 14:05
  5. Πρόβλημα με Wind
    Από Fanfaras στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 14:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας