Σελ. 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 38111213
Εμφάνιση 181-185 από 185
  1. #181
    Εγγραφή
    02-08-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    196
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18db(dB) / 9db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SeaFlapFlap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις για vdsl κοντα παπαγου με συνταγματος κοντα? Ευχαριστω εκ των προτερων
    Έχει διαθεσιμότητα 100Mbs η Cosmote

  2. #182
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    παιδια προσεξα οτι στην περιοχη καματερου σε ενδιαμεσα διαστηματα απο τα vdsl καφαο εχουν βαλει κατι νεα μικρα τι ειναι αυτα?

  3. #183
    Εγγραφή
    23-09-2014
    Περιοχή
    ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    757/9225
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    12.5(dB) / 15.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ ακόμα περιμένω αναβάθμιση στο καφαο

    1559-217 1559 ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 23,729139 38,046639 Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ Δ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ Δ. Αγίων Αναργύρων - Καματερού ΚΑΜΑΤΕΡΟ

  4. #184
    Εγγραφή
    04-03-2022
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδιά, ξέρω ότι το θέμα είναι παλιό αλλά ζω ένα δράμα.
    Έκανα μεταφορά γραμμής Wind 100Mbps (111 έπιανε η ρουφιάνα), από Νέα Σμύρνη στο Καματερό τον Σεπτέβριο 2021, λόγω μετακόμισης.
    Μετά από 3 μήνες αναμόνή, όπου η Wind δεν έβρισκε γραμμή να μου δώσει, έκανα αίτημα COSMOTE στις 3 Δεκέμβρη 2021, μπας και ξεκολλήσουμε...
    Μέχρι σήμερα δεν μου βρίσκουν γραμμή ούτε αυτοί ! Άλλοι 3 μήνες στον κουβά !!!

    Ένα ρούτερ που καβάντζωσα από άλλο όροφο και γραμμή Wind (που τους την πληρώνανε για 100άρα , ενώ δεν έχει γραμμές πάνω απο 50Mpbs η περιοχή !) ,
    είναι χαλασμένο το απερχόμενο καλώδιο του ΟΤΕ και αποσυγχρονίζει δέκα φορές τη μέρα... Δεν μπορούν να το φτιάξουν , λέει, είναι θέμα του ΟΤΕ.
    Vodafone που είχαν πριν αυτοί, τα ίδια, μεγάλο θέμα με αποσυγχρονισμούς.
    Επειδή έχουμε και ΑΜΕΑ άνθρωπο, τους έκανα υποβάθμιση σε ADSL 24 , τουλάχιστον να έχει μόνιμα σταθερό τηλέφωνο, για ώρα ανάγκης, ενώ περιμένω την δικιά μου γραμμή.

    Η περιοχή είναι κοντά στον Άτταλο αλλά δεν ξέρω πως να βρώ το ΚΑΦΑΟ μου, μια βοήθεια εδώ , αν μπορείτε.
    Είδα επίσης ότι περνάνε γραμμές στην Λεωφόρο Καματερού εδώ και κανα μήνα αλλα δεν ξέρω αν είναι κάτι που με αφορά.
    FTTH δε δικαιούμαι στην διεύθυνση που δίνω, αν και το Καματερό σαν ταχυδρομικός κώδικας είναι μέσα στην επέκταση με voucher.

    Τι άλλες επιλογές έχω ρε παιδια? Τραβάω μεγάλο όγκο δεδομένων , λόγω δουλειάς πληροφορικής, και 6 μήνες μετά τραβάω τα μαλλιά μου.
    Για DOUBLE PLAY SIM, ούτε λόγος, ξεπερνάω τα 100GB το μήνα για πλάκα.
    (Μέχρι τώρα μου δίνουν δωρεάν Gb στο κινητό και το κάνω Hotspot να τραβάει το PC... Τους παίρνω 2-4 φορές το μήνα και παίζω την κασσέτα.)

    Έχω απελπιστεί. Γνωρίζει κάποιος κάτι, πότε θα δώσουνε γραμμές, νέα ΚΑΦΑΟ κλπ? Καμμιά άλλη πρόταση?

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  5. #185
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Leon_300 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, ξέρω ότι το θέμα είναι παλιό αλλά ζω ένα δράμα.
    Έκανα μεταφορά γραμμής Wind 100Mbps (111 έπιανε η ρουφιάνα), από Νέα Σμύρνη στο Καματερό τον Σεπτέβριο 2021, λόγω μετακόμισης.
    Μετά από 3 μήνες αναμόνή, όπου η Wind δεν έβρισκε γραμμή να μου δώσει, έκανα αίτημα COSMOTE στις 3 Δεκέμβρη 2021, μπας και ξεκολλήσουμε...
    Μέχρι σήμερα δεν μου βρίσκουν γραμμή ούτε αυτοί ! Άλλοι 3 μήνες στον κουβά !!!

    Ένα ρούτερ που καβάντζωσα από άλλο όροφο και γραμμή Wind (που τους την πληρώνανε για 100άρα , ενώ δεν έχει γραμμές πάνω απο 50Mpbs η περιοχή !) ,
    είναι χαλασμένο το απερχόμενο καλώδιο του ΟΤΕ και αποσυγχρονίζει δέκα φορές τη μέρα... Δεν μπορούν να το φτιάξουν , λέει, είναι θέμα του ΟΤΕ.
    Vodafone που είχαν πριν αυτοί, τα ίδια, μεγάλο θέμα με αποσυγχρονισμούς.
    Επειδή έχουμε και ΑΜΕΑ άνθρωπο, τους έκανα υποβάθμιση σε ADSL 24 , τουλάχιστον να έχει μόνιμα σταθερό τηλέφωνο, για ώρα ανάγκης, ενώ περιμένω την δικιά μου γραμμή.

    Η περιοχή είναι κοντά στον Άτταλο αλλά δεν ξέρω πως να βρώ το ΚΑΦΑΟ μου, μια βοήθεια εδώ , αν μπορείτε.
    Είδα επίσης ότι περνάνε γραμμές στην Λεωφόρο Καματερού εδώ και κανα μήνα αλλα δεν ξέρω αν είναι κάτι που με αφορά.
    FTTH δε δικαιούμαι στην διεύθυνση που δίνω, αν και το Καματερό σαν ταχυδρομικός κώδικας είναι μέσα στην επέκταση με voucher.

    Τι άλλες επιλογές έχω ρε παιδια? Τραβάω μεγάλο όγκο δεδομένων , λόγω δουλειάς πληροφορικής, και 6 μήνες μετά τραβάω τα μαλλιά μου.
    Για DOUBLE PLAY SIM, ούτε λόγος, ξεπερνάω τα 100GB το μήνα για πλάκα.
    (Μέχρι τώρα μου δίνουν δωρεάν Gb στο κινητό και το κάνω Hotspot να τραβάει το PC... Τους παίρνω 2-4 φορές το μήνα και παίζω την κασσέτα.)

    Έχω απελπιστεί. Γνωρίζει κάποιος κάτι, πότε θα δώσουνε γραμμές, νέα ΚΑΦΑΟ κλπ? Καμμιά άλλη πρόταση?

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Cosmote Gigamax Unlimited με απεριόριστα δεδομένα (από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα, στους λογαριασμούς αναφέρουν όριο 100TB, πολύ μεγάλο νούμερο, δύσκολα θα το πιάσεις) μέσω 4G/5G, αρκεί να έχει καλό σήμα η Cosmote. https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...unlimited.html

Σελ. 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 38111213

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-18, 21:29
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-16, 22:31
  3. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  4. Adsl Καματερο
    Από tomyb στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 12:25
  5. Wind Vdsl FastPath
    Από DigiMasTer στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-15, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας