Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Στις 15 Σεπτεμβρίου έκανα τηλεφωνικά αίτηση στη wind για σταθερή τηλεφωνία και Ίντερνετ(νέα γραμμή). Στις 19/9 με ενημέρωσαν με SMS ότι η αίτηση μου έγινε δεκτή. 2 μέρες αργότερα με ειδοποίησαν ότι υπάρχει προσωρινή έλλειψη δικτύου στην περιοχή μου και ότι θα ενημερωθώ. Μετά από αυτό τους ενόχλησα 2 φορές λέγοντας του ότι θα υπαναχωρησω αν δε βρεθεί λύση και στις 9/10 μου στέλνουν SMS ότι η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης είναι η 14/10 και ότι πιθανόν να έρθει τεχνικός του ΟΤΕ στις 11/10. Ο τεχνικός μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει ποτέ και μου έχουν στείλει 6 φορές SMS από τη wind για ενεργοποίηση υπηρεσίας και ερχομό τεχνικού. Επειδή εργάζομαι μου είναι πολύ δύσκολο να μένω σπίτι για τα ραντεβού που μου κλείνουν και υποχρεώνομαι σε συγγενικά πρόσωπα να περιμένουν την έλευση των τεχνικών χωρίς αυτό να γίνεται ποτέ. Η wind λέει ότι ευθύνεται ο ΟΤΕ για την κατασκευή νέου βροχου. Στον ΟΤΕ που πήρα δεν ξέρουν τίποτα και μου λένε να μιλήσω με τη WIND. Όποτε παίρνω στη wind μου λένε ότι την επόμενη φορά θα έρθουν σίγουρα και αυτό δε γίνεται ποτέ. Έχει καταλάβει κάποιος τι παίζει; Μήπως με δουλεύει η wind και υπάρχει ακόμη έλλειψη δικτύου και απλά το καθυστερεί όσο μπορεί; Εγώ πάντως έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από υπομονή;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι αίτηση υπαναχώρησης και στην συνέχεια αίτηση για γραμμή και σύνδεση στον ΟΤΕ

  3. #3
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό και τους το είπα,αλλά μου λένε επειδή πέρασαν 14 μέρες από τη στιγμή που έκανα αίτηση τώρα δε γίνεται και θα πληρώσω 170 ευρώ και κάτι τέτοια. Ισχύει;

  4. #4
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    170€ για τελη αποσυνδεσης???
    αμα δεν σε εχουν συνδεσει ακομα?

  5. #5
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Όποτε με λίγα λόγια με δουλεύει η wind ότι έχει οριστεί ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης. Αυτό δηλαδή που περιμένω είναι να κάνει αναβάθμιση ο ΟΤΕ ή να βρεθεί ενεργή γραμμή;

  6. #6
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest

  7. #7
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Έστειλα δήλωση ακυρωσης με φαξ σήμερα. Για να δούμε πότε και αν θα ξεμπερδεψω.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Τελικά ήρθε σήμερα ο τεχνικός του ΟΤΕ και κατασκεύασε τον νέο βρόχο και αύριο πρωί έρχεται ο τεχνικός της WIND.Απο ότι μου φάνηκε για όλη αυτήν την καθυστέρηση φταίει τελικά ο ΟΤΕ και όχι η WIND.

  9. #9
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tryf3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ήρθε σήμερα ο τεχνικός του ΟΤΕ και κατασκεύασε τον νέο βρόχο και αύριο πρωί έρχεται ο τεχνικός της WIND.Απο ότι μου φάνηκε για όλη αυτήν την καθυστέρηση φταίει τελικά ο ΟΤΕ και όχι η WIND.
    Κλασσικά πράγματα ο ΟΤΕ ακόμα να αλλάξει αν και έχει βελτιωθεί στους χρόνους αναμονής, φίλος στα Χανιά, μου περιέγραψε την σημερινή του ιστορία. Έχει κάνει αίτηση για νέο αριθμό εδώ και ένα μήνα και κάτι. Του ήρθε μύνημα από Wind ότι θα περάσει τεχνικός στις 31/10/16 τελικά εκείνη την ημέρα έβρεχε δεν πάτησε κανείς. ΤΟυ ήρθε καινούργιο μύνημα πως θα περάσει ο ΟΤΕ στις 3/11 (αύριο), σήμερα το πρωί είδε συνεργείο του ΟΤΕ κάτω από το σπίτι να συνδέει σε ένα άλλο διαμέρισμα γραμμή. Τους μίλησε και τους είπε, η απάντηση ... δεν ήξεραν τι και πως και λένε δεν βλέπουν ονόμα και αριθμούς μόνο συντεταγμένες.... ότι να ναι

  10. #10
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Και επιτέλους σήμερα έχω Ίντερνετ! Δεν ξέρω να είναι θέμα βελτίωσης του ΟΤΕ ή ηθελημένη τακτική για να ξανακερδίσει πίσω πελάτες..

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλαγή παρόχου από Wind--->OTE
    Από George98 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-16, 22:55
  2. ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΕ WIND
    Από mitsaki στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-16, 15:30
  3. Προσφορά 2play από WIND
    Από kogos στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-16, 15:09
  4. Ταλαιπωρία με wind
    Από Borelli στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-16, 00:35
  5. Απίστευτη ταλαιπωρία
    Από madsteeve στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-15, 22:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας