Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1nf3rn0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάποια στιγμή πρέπει ν αντιδράσουμε...αν εσείς το βρίσκετε σωστό τότε πάσο...εγώ όχι δεν θέλω να μου τον πιάνουν...συγνώμη για τον τόνο αλλά έχω βγει έξω από τα ρούχα μου...δεν είναι δυνατόν να έχω υπογράψει για 0,03/λεπτό και να με χρεώνουν το δεκαπλάσιο και από την άλλη να πρέπει να μπαίνω και κάθε μήνα στο site τους μήπως και ξύπνησαν και άλλαξαν τιμολογιακή πολιτική...ε όχι αυτό δε θα περάσει αν ο nnn και ο κάθε nnn το βρίσκει φυσιολογικό εγώ δε το δέχομαι είδη ετοιμάζω και φόρμα παραπόνων στην ΕΕΤΤ και τη διάφορα δεν υπάρχει περίπτωση να τους την πληρώσω....ΕΛΕΟΣ ΩΣ ΕΔΩ....
    Φυσιολογικό δεν είναι, ούτε ηθικό, ούτε υπάρχει κάποια δικαιολογία για αυτές τις χρεώσεις όταν τα τέλη διασύνδεσης είναι πολύ χαμηλά.

    Από την στιγμή που ενημέρωσαν όμως αρκετό καιρό πριν, είναι καλυμμένοι. Είναι υποχρέωση του καθενός να διαβάζει τον λογαριασμό του ή την ιστοσελίδα της εταιρίας. Εγώ δηλαδή πως το ήξερα από την πρώτη στιγμή χωρίς καν να είμαι συνδρομητής τους;

    Ειδικά όταν παρακολουθείς και το forum μας, δεν υπάρχει καμία δικαιολογία

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, νομιζω οτι με καλυψαν και οι υπολοιποι αλλα υπηρχε γρηγορη, νωριτερη και σαφως αριστη ενημερωση περι τουτου....
    εκτος το forum το εγραφε στον λογαριασμο απο πριν και φυσικα το ελεγε και στην σελιδα.
    Νομιζω οταν εχουμε καποια παροχή και εφοσον εχουμε και ιντερνετ μπορουμε να τα διαβαζουμε τα νεα στην σελιδα, πως διαβαζουμε οτι αλλο μας ενδιαφερει δλδ? εφημεριδες, περιοδικα κτλ.
    Αν ηταν κανα ποδοσφαιρο ολα θα τα μαθαινε καποιος που ασχολειτε....
    ας μην ειμαστε τοσο επικριτικοι αδικα! δεν μπορει ο καθε παροχος ειτε σταθερο, κινητο, ιντερνετ κτλ να παιρνει τηλ τον καθε πελατη!

  3. #18
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.405
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Ναι αλλά σε μένα λογαριασμός δεν έρχεται. Και στο nova account δεν βγήκε κάποια ενημέρωση. Θα μπορούσαν να στείλουν mail μιας και είναι μαζικό και ανέξοδο.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά σε μένα λογαριασμός δεν έρχεται. Και στο nova account δεν βγήκε κάποια ενημέρωση. Θα μπορούσαν να στείλουν mail μιας και είναι μαζικό και ανέξοδο.
    καλησπερα, οι λογαριασμοι ειναι στο nova account σε μορφη pdf και εφοσον εχεις επιλεξει να μην ερχεται σε χαρτι σου ερχεται email και sms οταν εχει βγει αρκετες μερες πριν.
    Βεβαια και εγω τωρα που τους εψαξα ολους δεν το λενε πανω τους, αλλα σου λενε να πας στην σελιδα τους στον τιμοκαταλογο για να δεις τις χρεωσεις, χωρις ομως να αναφερει οτι αλλαξαν οι τιμες!
    υποθετω οτι ο φιλος ποιο πριν δειχνει εντυπο λογαριασμο που δεν ειναι ιδιος με τον ηλεκτρονικο σε pdf.
    Bεβαια επειδη εχω 720λεπτα προς ολα τα κινητα και πανε και χαμενα δεν ασχολουμε με τετοιες χρεωσεις που δεν με αφορουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 08-11-16 στις 17:40.

  5. #20
    Εγγραφή
    11-08-2016
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ότι ανέφερε ο spsomas και εγώ έχω επιλέξει να μην μου έρχονται οι λογαριασμοί και ούτε στο nova account έχει βγει κάποια ενημέρωση και επίσης στην ηλεκτρονική τους μορφή δεν αναφέρει τίποτα στους τελευταίους 4 λογαριασμους...έτσι για να μην λέμε από κάποιους ότι θέλουμε...τέλος πάντων φάγανε δρόμο να μην το κουράζουμε το θέμα....

  6. #21
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    Γέρακας
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    SNR / Attn
    16,3(dB) / 8(dB)
    Όχι, να το κουράσουμε λίγο το θέμα, μιας και είναι ημέρα Μαραθωνίου, και δεν θέλω να αφήνουμε εντυπώσεις ότι "λέμε ότι θέλουμε".

    Το αντίγραφο του λογαριασμού που ανέβασα δεν είναι σκαναρισμένο αντίγραφο λογαριασμού που μου έστειλαν ταχυδρομικά.

    Είναι λογαριασμός σε μορφή pdf που κατέβασα από το Nova Account, αφού και εγώ δεν λαμβάνω πια τους λογαριασμούς ταχυδρομικά.

    Ο συγκεκριμένος λογαριασμός έχει ημερομηνία έκδοσης 30/07/2016 και αφορά την περίοδο 29/07/2016 με 28/09/2016.


  7. #22
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το κουράζετε πολύ το θέμα και ψάχνετε να ρίξετε το φταίξιμο σε καπιον άλλο εκτός από εσάς.
    Η εταιρία ενημέρωσε πολλούς μήνες πριν.
    Αν τώρα εσείς δεν διαβάσατε καμία ανακοίνωση, η εταιρία δεν ευθύνεται. Και από την στιγμή που διαβάζετε και το ADSLGR, τότε πραγματικά δεν έχετε καμία δικαιολογία ότι δεν ενημερωθήκατε.
    Εγώ το ξέρω από την πρώτη μέρα και δεν είμαι καν συνδρομητής τους.

  8. #23
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Περιοχή
    κεντρο
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Βαλε ενα προγραμματακι με απεριοριστα κινητα και νοβα και εισαι κομπλε>!!!

    - - - Updated - - -

    Ωραιος εισαι με τα απεριοριστα κινητα..... βαζεις και νοβα κ εχεις καλο πακετακι.... Ειναι και μερικοι πολυ γκρινια!!!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι κάνετε αυτή τη στιγμή;
    Από ipo στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 13176
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-21, 11:11
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-16, 10:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-16, 19:10
  4. Work and travel στη Νεα Ζηλανδία - Ερωτήσεις
    Από thane στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-16, 15:23
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-15, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας