Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 41
  1. #16
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μετατροπή υπάρχουσας υπηρεσίας σε υπουργείο δε συνεπάγεται μαζικές προσλήψεις, απλώς αναβάθμιση του τίτλου των επικεφαλής.
    Αυτό που λέγανε στο δημόσιο, 9 διευθυντές και ένας υπάλληλος ?
    Μόνο που το "διευθυντικό επίδομα" ήτανε 500 € μηνιαίως

    Υποθέτω με την κρίση θα πέσανε οι τιμές

    Αλλά τι να τους κάνεις τους υπαλλήλους ? Καλύτεροι οι διευθυντές
    Κι ο μ@λάκας που δουλεύει. Αυτόν θα απολύσουνε, αμα χρειαστεί
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #17
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποχρεωτικά μας δίνουν άδεια.
    Αλλά φαίνεται το πρόβλημα σου: τι θα κάνεις το παιδί σου. Για πάρκινγκ το έχεις το σχολείο. Σκασίλα σου για τη μόρφωση του.
    Συγνώμη αλλά ξέρεις ότι υπάρχει και κάτι που λέγετε προγραμματισμός.
    Στέλνω τα παιδιά μου σχολείο για να μορφωθούν και ταυτόχρονα ξέρω πως από τις 08.00-16.00 θα είναι στο σχολείο και εγώ στη δουλειά μου, για να μπορέσω να τα ταΐσω, να τα ποτίσω και να πληρώσω τους φόρους μου για να πληρωθούν οι δάσκαλοι που θα τα μορφώσουν.
    Αν μου το ανατρέψεις αυτό με πήδηξες!!!
    Και ισχύει και το παραπάνω: γιατί όχι απογεύματα ή ΣΚ? Ναι, έχεις κάνει και εσύ τον προγραμματισμό σου και δεν έχεις τι να κάνεις τα παιδιά σου απογεύματα και ΣΚ, το δέχομαι. Άρα έρχεσαι στη θέση μου

  3. #18
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ μην τα παραμορφώσετε.

    Βέβαια, υποχρεωτικά, δια νόμου η άδεια, αλλιώς @ρχίδια συνδικαλιστές έχετε

    Οσο για τα παιδιά μου, είναι 21 και 26 γλυτώσανε αυτά από το σχολείο (?) κι εμεις από τους εκ-παιδευτικούς

    Σκασίλα μου ? Εκπαιδευτικοί τα ξύνανε στο λύκειο και τους λέγανε (το πρωί) " μην σας κουράσουμε, θα σας τα πούνε στο φροντιστήριο (το απόγευμα)"

    Αλλωστε είναι γνωστό ότι κανένας "εκπαιδευτικός" σχολείου δεν κάνει ιδιαίτερα ή δουλεύει σε φροντιστήρια το απόγευμα

    Είναι αυτό που λέμε, "στάση ζωής"

    Θίχτηκες ? Πες στους φίλους σου εκπαιδευτικούς να ξεκλειδώσουν τις αίθουσες με τους υπολογιστές γιατί "Αμα τα παιδιά τους χαλάσουνε, ποιός θα τους ξανα-σετάρει, δεν πληρώνουν και υπερωρίες"

    Και όταν δώσανε tablets χειρίστης ποιότητας στα παιδιά, άκουγα "εκπαιδευτικό" να λέει, εμάς δεν μας επιδοτήσανε laptop, σιγά μην φέρω το δικό μου"

    Εσας σας υποχρεώσανε κι εσείς μας "υποχρεώσατε"

    Καληνύχτα

    ΥΓ Οταν διαβάζω αυτά που γράφεις, αναρωτιέμαι γιατί οι εκπαιδευτικοί διαμαρτύρονται για το φακελλάκι στους γιατρούς ? (και πιθανόν οι γιατροί για την εκπαίδευση των παιδιών τους)
    Φυσικά και δεν θίχτηκα. Τι με νοιάζει?
    Εγώ μια χαρά είμαι. Είναι γνωστό ότι σε καιρούς κρίσης υπάρχει αλληλοφάγωμα μεταξύ των ανθρώπων. Εγώ μια χαρά έχω ξεφύγει από την κρίση και μπορώ να ξεφύγω και από αυτην την χώρα που καλλιεργεί τέτοιες νοοτροπίες όποτε θέλω. Δεν δίνω δεκάρα για το τι γνώμη έχουν οι άλλοι για μένα.

    Και σκασίλα μου για τους συνδικαλιστές μας. Με την πολιτική μόνο οι ανίκανοι και οι αποτυχημένοι ασχολούνται.
    Και εγώ δεν είμαι τίποτα από τα δύο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων

    Συγνώμη αλλά ξέρεις ότι υπάρχει και κάτι που λέγετε προγραμματισμός.
    Στέλνω τα παιδιά μου σχολείο για να μορφωθούν και ταυτόχρονα ξέρω πως από τις 08.00-16.00 θα είναι στο σχολείο και εγώ στη δουλειά μου, για να μπορέσω να τα ταΐσω, να τα ποτίσω και να πληρώσω τους φόρους μου για να πληρωθούν οι δάσκαλοι που θα τα μορφώσουν.
    Αν μου το ανατρέψεις αυτό με πήδηξες!!!
    Και ισχύει και το παραπάνω: γιατί όχι απογεύματα ή ΣΚ? Ναι, έχεις κάνει και εσύ τον προγραμματισμό σου και δεν έχεις τι να κάνεις τα παιδιά σου απογεύματα και ΣΚ, το δέχομαι. Άρα έρχεσαι στη θέση μου
    Εκεί ειναι το πρόβλημά μου. Οτι δεν δίνεις δεκάρα για το άν χάσουν ή όχι το μάθημα, παρά μόνο το πώς θα τα "προγραμματίσεις".
    Και εν πάση περιπτώσει δεν στο ανατρέπω εγώ. Στο ανατρέπουν οι συνδικαλιστές μας που εμείς οι εκπαιδευτικοί τους έχουμε γραμμένους.
    Αν το έκαναν ΣΚ δεν θα πήγαινε κανείς μας φυσικά.

    Σταμάτα λοιπόν την γκρίνια. Δεν φταίμε εμείς για το χάλι. Εμείς οι εκπαιδευτικοί δεν δουλεύουμε με το ωράριο (διότι αυτό που κάνουμε δεν μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε υπάλληλος γραφείου). Δουλεύουμε με την ουσία και την ποιότητα της δουλειάς και ειμαστε ΥΠΕΡ της αξιολόγησης και το να σουταριστούν όλοι οι ανίκανοι από το δημόσιο.

    Μόνο που εγώ προσωπικά αν ήταν στο χέρι μου θα σούταρα και όλους αυτούς τους "γονείς" που έχουν εγκαταλείψει τα παιδιά στα χέρια μας (περιμένοντας να κάνουμε τις νταντάδες) και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πώς θα τους πάρουν ένα τάμπλετ για να τα ξεφορτωθούν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος turboirc : 02-11-16 στις 12:01.

  4. #19
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί ειναι το πρόβλημά μου. Οτι δεν δίνεις δεκάρα για το άν χάσουν ή όχι το μάθημα, παρά μόνο το πώς θα τα "προγραμματίσεις".
    To πρόβλημά μου είναι ότι μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα.
    Έγραψα να με προγραμματίσω και όχι να τα προγραμματίσω, γιατί ξέρεις έχω και ένα αφεντικό πάνω από το κεφάλι μου που λίγο τον νοιάζει αν τα παιδιά σήμερα είναι με τον γείτονα ή μαζί μου, εκείνος εμένα θέλει μαζί του.
    Το αν φταίνε οι συνδικαλιστές ή όχι (που πιστεύω ότι αυτοί φταίνε) δεν είναι δικό μου θέμα, αλλά αυτών που δεν τους πετάνε από το παράθυρο με τις κλωτσιές.
    Και ούτε θεωρώ νταντάδες τους δασκάλους, ούτε έκρινα αρνητικά τη δουλειά τους, ούτε τάμπλετ τους έχω και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν γκρίνιαξα, μια παρατήρηση έκανα στο ότι τα ισοπεδώνεις όλα και μας θεωρείς κακούς γονείς που απλά παρκάρουμε τα παιδιά μας.

  5. #20
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που εγώ προσωπικά αν ήταν στο χέρι μου θα σούταρα και όλους αυτούς τους "γονείς" που έχουν εγκαταλείψει τα παιδιά στα χέρια μας (περιμένοντας να κάνουμε τις νταντάδες) και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πώς θα τους πάρουν ένα τάμπλετ για να τα ξεφορτωθούν.

  6. #21
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων

    To πρόβλημά μου είναι ότι μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα.
    Έγραψα να με προγραμματίσω και όχι να τα προγραμματίσω, γιατί ξέρεις έχω και ένα αφεντικό πάνω από το κεφάλι μου που λίγο τον νοιάζει αν τα παιδιά σήμερα είναι με τον γείτονα ή μαζί μου, εκείνος εμένα θέλει μαζί του.
    Το αν φταίνε οι συνδικαλιστές ή όχι (που πιστεύω ότι αυτοί φταίνε) δεν είναι δικό μου θέμα, αλλά αυτών που δεν τους πετάνε από το παράθυρο με τις κλωτσιές.
    Και ούτε θεωρώ νταντάδες τους δασκάλους, ούτε έκρινα αρνητικά τη δουλειά τους, ούτε τάμπλετ τους έχω και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν γκρίνιαξα, μια παρατήρηση έκανα στο ότι τα ισοπεδώνεις όλα και μας θεωρείς κακούς γονείς που απλά παρκάρουμε τα παιδιά μας.
    Το να σουταρουμε καποιον δεν ειναι απλο, πρεπει να βρεις αντικαταστατη.
    Ειναι ακριβως το ιδιο με την πολιτικη. Εχεις να επιλεξεις μεταξυ ενος ματσου ανικανων. Οποτε δεν ασχολεισαι διοτι το αποτελεσμα το ιδιο θα ειναι.

  7. #22
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να σουταρουμε καποιον δεν ειναι απλο, πρεπει να βρεις αντικαταστατη.
    Ειναι ακριβως το ιδιο με την πολιτικη. Εχεις να επιλεξεις μεταξυ ενος ματσου ανικανων. Οποτε δεν ασχολεισαι διοτι το αποτελεσμα το ιδιο θα ειναι.
    Είναι ακριβώς το ίδιο με την πολιτική; Δε νομίζω γιατί τους πολιτικούς εσύ τους ψηφίζεις. Στην περίπτωση των καθηγητών είναι απλό πραγματικά, άρση της μονιμότητας και αξιολόγηση. Να δεις αν θα άλλαζε τίποτα; Ο ικανός δε θα είχε κανένα πρόβλημα ενώ ο ανίκανος θα έπαιρνε πόδι. Εξαιρετικά απλό.
    Ως προς τους πολιτικούς δεν αντιλαμβάνομαι πώς δέχεσαι να σε κυβερνάνε και να ορίζουν την τύχη τη δική σου και της οικογένειας σου ανίκανοι και αποτυχημένοι. Αν δεχόμουν το αξίωμά σου αυτό, θα έβαζα υποψηφιότητα (προθέσεις & προσπάθεια έντιμες μεν, δεν ξέρω για το αποτέλεσμα).
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  8. #23
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ακριβώς το ίδιο με την πολιτική; Δε νομίζω γιατί τους πολιτικούς εσύ τους ψηφίζεις. Στην περίπτωση των καθηγητών είναι απλό πραγματικά, άρση της μονιμότητας και αξιολόγηση. Να δεις αν θα άλλαζε τίποτα; Ο ικανός δε θα είχε κανένα πρόβλημα ενώ ο ανίκανος θα έπαιρνε πόδι. Εξαιρετικά απλό.
    Ως προς τους πολιτικούς δεν αντιλαμβάνομαι πώς δέχεσαι να σε κυβερνάνε και να ορίζουν την τύχη τη δική σου και της οικογένειας σου ανίκανοι και αποτυχημένοι. Αν δεχόμουν το αξίωμά σου αυτό, θα έβαζα υποψηφιότητα (προθέσεις & προσπάθεια έντιμες μεν, δεν ξέρω για το αποτέλεσμα).

    Η πρωτη προταση που εκανες δειχνει οτι δεν εχεις καμια επαφη με το δημοσιο διοτι κανενας πραγματικα ικανος δεν θα καθοταν να αξιολογηθει με τον τροπο που θελουν. Η αξιολογηση θα γινοταν με κομματικα κριτηρια που εξαλλου επιδιωκει η ιδια η κοινωνια. Οι ικανοι δημοσιοι υπαλληλοι σε αυτη την περιπτωση θα εφευγαν για αλλου και θα απεμεναν οι αχρηστοι. Εγω προσωπικα ομως δεν εχω κανενα προβλημα να με αξιολογησει ενας ανωτερος σε προσοντα.
    Οχι καποιο παιδι του κομματικου σωληνα.

    Ως προς το δευτερο, δεν μπορω αλλα ουτε θελω να κανω τιποτα, εχουμε δημοκρατια και πρεπει να συμφωνησω με αυτο που θελουν οι πολλοι. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να αποκτησω οπλα για να αμυνθω.
    Και το εχω κανει ηδη με την τεχνογνωσια στους τομεις που με ενδιαφερουν και που ειναι περιζητητοι.

  9. #24
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Οι σημερινές εκλογές δεν είναι συνδικαλιστικές, για τα σωματεία (ΕΛΜΕ) αλλά για την ανάδειξη των εκπροσώπων των εργαζόμενων στα υπηρεσιακά συμβούλια που είναι όργανα δημόσιας διοίκησης. Γίνονται κάθε ΔΥΟ χρόνια, δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγική απώλεια η μια μέρα. Το ίδιο γίνεται παντού στο δημόσιο τομέα.
    Η συμμετοχή αιρετών έχει και καλά (εμποδίζονται ή καταγγέλλονται αυθαιρεσίες της διοίκησης) και κακά (κλίκες και βύσματα).
    Για το θέμα του προγραμματισμού, καταλαβαίνω το πρόβλημα, αλλά πρέπει να πω ότι έχει γραφτεί σε εφημερίδες και στο διαδίκτυο εδώ και 10 μέρες τουλάχιστον. (Και τα σχολεία πρέπει κανονικά να ενημέρωσαν έγκαιρα).
    Τέλος καλό είναι να θίγονται τα κακώς κείμενα, αρκεί να αποφεύγονται οι γενικεύσεις, οι ταμπέλες και το τσουβάλιασμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 02-11-16 στις 16:14.

  10. #25
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Οι εκπρόσωποι όμως κατεβαίνουν συνήθως με κομματικές ταυτότητες.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εκπρόσωποι όμως κατεβαίνουν συνήθως με κομματικές ταυτότητες.
    Σίγουρα. (Γι' αυτό και συνήθως απέχω). Το έγραψα για να φανεί ότι είναι υπηρεσιακή διαδικασία και γι΄αυτό εξηγείται (τυπικά τουλάχιστον) η μη λειτουργία των σχολείων.

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τελικά με το υπουργείο τι γίνεται;

  13. #28
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Δεν ξέρω, μπορεί να μπεί υπουργός κανένας Κουβέλης.

  14. #29
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι από τα πρώτα μέτρα που θα περάσουν θα είναι για την προστασία των πνευματικών δικαιωμάτων;

  15. #30
    Εγγραφή
    12-02-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων

    Φυσικά και δεν θίχτηκα. Τι με νοιάζει?
    Εγώ μια χαρά είμαι. Είναι γνωστό ότι σε καιρούς κρίσης υπάρχει αλληλοφάγωμα μεταξύ των ανθρώπων. Εγώ μια χαρά έχω ξεφύγει από την κρίση και μπορώ να ξεφύγω και από αυτην την χώρα που καλλιεργεί τέτοιες νοοτροπίες όποτε θέλω. Δεν δίνω δεκάρα για το τι γνώμη έχουν οι άλλοι για μένα
    Τοτε ρε φιλε γιατι δεν φευγεις? Μας τα εχετε πρηξει οσοι "μπορειτε" να ξεφυγετε αλλα στην τελικη καθεστε εδω με τους πληβείους. Δηλαδη εισαι καθηγητης και εχεις τετοια αντιμετωπιση για την χωρα η οποια σου δινει δουλεια? Μονο στην μπανανια Ελλας αυτα.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-16, 23:37
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-16, 00:14
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-16, 22:15
  4. [Gennet] Router της Vodafone για χρήση σε άλλο πάροχο
    Από chbatsis στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-16, 10:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας