Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 58
  1. #16
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως θα γυρισω, γιατι 2η φορα καιγεται η καρτα στην καμπινα που παιρνω vdsl και 2η φορα ειμαι χωρις τηλεφωνο για 4 μερες.... οποτε...........
    Ναι αλλά στο 24/1 vdsl που λέει θα παίζεις πάλι μέσω αυτής της κάρτας απλά σε 24αρι profile αντί για 30/50αρι. Καμία διαφορά λοιπόν...

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κατ' αρχας ειναι πραγματι μια πανεξυπνη κινηση που γινετε ΜΟΝΟ για να επιτυχουν οσες περισσοτερες ανανεωσεις συμβολαιων μπορουν, μιας και ξερουν καλα πως χανουν πολλους πελατες απο φορητοτητα λογο τιμων. Εξαλλου ο ΟΤΕ δεν εχει και κανενα ιδιαιτερο κοστος απο την ιστορια αυτη.

    Ομως (μια και τωρα ζητησα διευκρινησεις απο την εξυπηρετηση πελατων) ΠΡΟΣΟΧΗ. Αυτο που δεν λενε, ειναι οτι (περα απο την αυτοματη ανανεωση της συμβασης) αν αποφασισεις να γυρισεις παλι σε ADSL, θα εχεις ΟΧΙ την (πιθανως μειωμενη) τιμη που πληρωνες, αλλα την τιμη του τωρινου ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥ του πακετου που εχεις. Εγω δηλαδη που πληρωνω για 24/απεριοριστα σταθερα/6 ωρες κινητα 30 ευρω τον μηνα λογω του οτι ειχα παρει το πακετο σε τηλεφωνικη προσφορα (που ο Θεος να την κανει...) θα πληρωνω μετα την δοκιμη και για 24 μηνες κατι λιγοτερο απο 35 ευρω.

    Επισης απ' οτι μου ειπε, στο τελος του τριμηνου της προσφορας, σε παιρνουν τηλεφωνο και ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΣΑΙ την τιμη του VDSL, αποφασιζοντας αναλογως το κοστος αν θα παραμεινεις η θα επιστρεψεις στις παλιες σου ταχυτητες...

  3. #18
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά στο 24/1 vdsl που λέει θα παίζεις πάλι μέσω αυτής της κάρτας απλά σε 24αρι profile αντί για 30/50αρι. Καμία διαφορά λοιπόν...
    ΓΙα αυτο ρωτησα πιο πριν αν ειναι σιγουρο αυτο και ενας απαντησε πως δεν ισχυει παντα αυτο. Αναλογα με την περιοχη κτλ...

  4. #19
    Εγγραφή
    31-01-2005
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Τα ψιλά γράμματα τα είδατε ή μπα? Είναι ξεκαθαρο στην σελίδα αλλά ποιος το κοιτάει.

  5. #20
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Επιστημονικη μεθοδος να χασει ο κοσμος τις συμφωνημενες προνομιακες τιμες και να παρει ανανεωση συμβολαιου για αλλα δυο χρονακια. Φουλ επιθετικη πολιτικη. Απο τη μια τους παραδεχομαι! Ειναι ο πιο ενεργος παροχος σημερα. Ολοι οι αλλοι εχουν βαλτωσει.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_10.jpg 
Εμφανίσεις:  107 
Μέγεθος:  50,5 KB 
ID: 176231

    εδώ μας λέει ο οτε δηλαδή... ότι πιάνουμε όσο συγχρονίζουμε? η το καταλαβαίνω λάθος?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  7. #22
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Προϋπόθεση νέα 18/24µηνη ελάχιστη διάρκεια παραµονής.
    Που το είδατε το "δοκιμάζεις"?

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το είδατε το "δοκιμάζεις"?
    To vdsl είναι για δοκιμή, αν στους 3 μήνες δεις οτι δεν το θέλεις επιστρέφεις στο adsl, ναι με 18/24μηνη διάρκεια

  9. #24
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To vdsl είναι για δοκιμή, αν στους 3 μήνες δεις οτι δεν το θέλεις επιστρέφεις στο adsl, ναι με 18/24μηνη διάρκεια
    Αυτό λέω, δεν είναι ακριβώς δοκιμάζεις. Μετά δένεσαι στο aDSL με εκ νέου 18/24μηνο. Θέλει μια μικρή σκέψη πριν προβεί κάποιος στην ενεργοποίηση.

  10. #25
    Εγγραφή
    17-06-2005
    Μηνύματα
    500
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_10.jpg 
Εμφανίσεις:  107 
Μέγεθος:  50,5 KB 
ID: 176231

    εδώ μας λέει ο οτε δηλαδή... ότι πιάνουμε όσο συγχρονίζουμε? η το καταλαβαίνω λάθος?
    Ότι συνέβη με το ADSL συμβαίνει και με το VDSL, εγώ πληρώνω 50/5 και έχω 35/5, το 5άρι upload έχει τεράστια διαφορά όταν μπαίνουν πολλά άτομα.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    306
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15165/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 25(dB)
    καλα ας βαλει σε ολη την Αθηνα ΟΤΕ vdsl πρωτα και μετα βλεπουμε.
    Διαφημιστικα τρικ , και απο υποστηριξη τπτ .
    Ειναι λογικο δημος σε αποσταση 5κμ απο το κεντρο της Αθηνας ........ το σπιτι στο πιο κατω οικοδομικο τετραγωνο στα 300μ απο το δικο μου να εχει vdsl και το δικο μου οχι . Ουτε στην Αφρικη δεν εχουν τετοιες υποδομες ........

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npil Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ας βαλει σε ολη την Αθηνα ΟΤΕ vdsl πρωτα και μετα βλεπουμε.
    Διαφημιστικα τρικ , και απο υποστηριξη τπτ .
    Ειναι λογικο δημος σε αποσταση 5κμ απο το κεντρο της Αθηνας ........ το σπιτι στο πιο κατω οικοδομικο τετραγωνο στα 300μ απο το δικο μου να εχει vdsl και το δικο μου οχι . Ουτε στην Αφρικη δεν εχουν τετοιες υποδομες ........
    Πρώτα να δώσει στο σπίτι μου και μετά βλέπουμε

    Στην Αφρική ναι δεν έχουν τέτοιες υποδομές

  13. #28
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Marios145 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι συνέβη με το ADSL συμβαίνει και με το VDSL, εγώ πληρώνω 50/5 και έχω 35/5, το 5άρι upload έχει τεράστια διαφορά όταν μπαίνουν πολλά άτομα.

    η ερμηνεία του οτε λέει: ότι έχεις την ταχύτητα που θα συγχρονίσεις... κάτι που δεν ισχύ στην πράξη όμως!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  14. #29
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.137
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ενδιαφέρουσα προσφορά, δεδομένου ότι ο ΟΤΕ η Cosmote δείχνει να έχει καταφέρει να πάρει ένα όχι-τόσο-ασήμαντο κομμάτι της αγοράς με vdsl μέχρι τώρα.

    καλα ας βαλει σε ολη την Αθηνα ΟΤΕ vdsl πρωτα και μετα βλεπουμε.
    Διαφημιστικα τρικ , και απο υποστηριξη τπτ .
    Ειναι λογικο δημος σε αποσταση 5κμ απο το κεντρο της Αθηνας ........ το σπιτι στο πιο κατω οικοδομικο τετραγωνο στα 300μ απο το δικο μου να εχει vdsl και το δικο μου οχι . Ουτε στην Αφρικη δεν εχουν τετοιες υποδομες ........
    Δεν υπάρχει λόγος να κρίνουμε υποκειμενικά την κάθε προσφορά και το κάθε προϊόν. Είναι λάθος ( κατά την ταπεινή μου γνώμη ) να έχουμε πέσει τόσο πολύ στον καταναλωτισμό που να θεωρούμε τουλάχιστον ενοχλητική τη μη συμπερίληψή μας σε όλα τα target groups. Ειδικά στο συγκεκριμένο προϊόν, αν και η κάλυψη δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη, σίγουρα δε μπορεί κάποιος να την πει μηδαμινή, τη στιγμή που μόνο οι vdsl πελάτες μετριούνται σε εκατοντάδες χιλιάδες.

    Λύση δεν είναι να κατακρίνουμε προσφορές χωρίς λόγο, ούτε να ζηλεύουμε τον έχοντα γείτονα.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  15. #30
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    306
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15165/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρουσα προσφορά, δεδομένου ότι ο ΟΤΕ η Cosmote δείχνει να έχει καταφέρει να πάρει ένα όχι-τόσο-ασήμαντο κομμάτι της αγοράς με vdsl μέχρι τώρα.



    Δεν υπάρχει λόγος να κρίνουμε υποκειμενικά την κάθε προσφορά και το κάθε προϊόν. Είναι λάθος ( κατά την ταπεινή μου γνώμη ) να έχουμε πέσει τόσο πολύ στον καταναλωτισμό που να θεωρούμε τουλάχιστον ενοχλητική τη μη συμπερίληψή μας σε όλα τα target groups. Ειδικά στο συγκεκριμένο προϊόν, αν και η κάλυψη δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη, σίγουρα δε μπορεί κάποιος να την πει μηδαμινή, τη στιγμή που μόνο οι vdsl πελάτες μετριούνται σε εκατοντάδες χιλιάδες.

    Λύση δεν είναι να κατακρίνουμε προσφορές χωρίς λόγο, ούτε να ζηλεύουμε τον έχοντα γείτονα.
    δεν ζηλευουμε κανενα γειτονα, αλλα απο τη στιγμη που θελει ο ΟΤΕ και η καθε εταιρεια να εχει τετοιες δυνατοτητες στους συνδρομητες της , θα πρεπει να εχει φτιαξει πρωτα τα βασικα (καλωδιωση σε ολη την ελλαδα κτλ) δεν γινεται σε ολες σχεδον τις χωρες της ευρωπης να υπαρχει vdsl η οτι καλυτερο απο adsl σε ολους τους συνδρομητες και εδω να εξαρτιωμαστε ακομα με τις καλωδιωσεις του 1950 , και να μετραμε το εκατοστο αν ειμαστε κοντα η μακρυα απο την ταδε γραμμη . Ποσα χρονια ειναι η τεχνολογια vdsl στην Ελλαδα ? και τι εχουνε γενικα κανει για να την επεκτεινουν . Τελος παντων , αλλα λογια να αγαπιομαστε ...απλα ειναι ειρωνικο να μας κοροιδευουν , και πληρωνουμε και αδρα .
    υγ. εγω και ο καθε σαν εμενα αν μπορουσαμε να ειχαμε τη vdsl να εισαι σιγουρος θα το σκεφτομασταν σοβαρα να την βαλουμε απο τον cosmote , δεν ειναι θεμα εταιρειας το σχολιο μου

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-16, 04:08
  2. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-16, 16:39
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 16:06
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-16, 21:49
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-16, 14:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας