Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι και σίγουρο όμως ότι κάποιος θα την αγοράσει... Οι Κύπριοι μπορεί να ελπίζουν σε κάτι τέτοιο όμως η "αγορά" ίσως προτιμήσει να την αφήσει να πτωχεύσει και να της πάρουν τους πελάτες "τσάμπα"...
    Δεν το νομίζω αυτό το σενάριο καθώς το πελατολόγιο θα διασκορπισθεί και μεγάλο μέρος θα επιστρέψει στον ΟΤΕ μετά από ενδεχόμενο κλείσιμο της εταιρείας.Επιπλέον,οι υποδομές και το δίκτυο είτε θα τεθούν σε αχρηστία,είτε θα τα πάρει όλα ο ΟΤΕ αφού βρίσκονται στα τηλεφωνικά κέντρα.Στη χειρότερη θα κατασχεθούν ως περιουσιακά στοιχεία από τις τράπεζες.
    Το πιθανότερο σενάριο είναι να εξαγοραστεί από τη wind εξολοκλήρου,ή εξ ημισείας με τη vodafone,δίνοντας τη δυνατότητα στους πελάτες να παραμείνουν σε μια από τις 2 ή να πάνε nova ή cosmote.

  2. #17
    Εγγραφή
    26-07-2016
    Περιοχή
    Κουκακι
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1021-14156
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    technicolor
    SNR / Attn
    7(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το νομίζω αυτό το σενάριο καθώς το πελατολόγιο θα διασκορπισθεί και μεγάλο μέρος θα επιστρέψει στον ΟΤΕ μετά από ενδεχόμενο κλείσιμο της εταιρείας.Επιπλέον,οι υποδομές και το δίκτυο είτε θα τεθούν σε αχρηστία,είτε θα τα πάρει όλα ο ΟΤΕ αφού βρίσκονται στα τηλεφωνικά κέντρα.Στη χειρότερη θα κατασχεθούν ως περιουσιακά στοιχεία από τις τράπεζες.
    Το πιθανότερο σενάριο είναι να εξαγοραστεί από τη wind εξολοκλήρου,ή εξ ημισείας με τη vodafone,δίνοντας τη δυνατότητα στους πελάτες να παραμείνουν σε μια από τις 2 ή να πάνε nova ή cosmote.
    Με τα 20 25 ευρώ που δίνουν οι 350000 πελάτες της σιγά μην πάνε στο φαρμακείο του οτε

  3. #18
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που φαίνεται είναι ότι λογικά θα μείνουν 3 μεγάλοι όπως και στην κινητή...
    Οπότε επιστροφή στην εποχή των παγετώνων.

    Να πω κι εγώ την αμαρτία μου, ποτέ δε συμφωνούσα πως μόνο 2-3 παρόχους σηκώνει η αγορά μας, και φαινόταν πως θα επαληθευόμουν. Και μετά ήρθε η κρίση.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  4. #19
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Όπως είπε κάποτε και ένας γκουρού της οικονομίας, πρώην ευτραφής πρωθυπουργός, η αγορά θα ρυθμιστεί μόνη της....Τα αποτελέσματα εύκολα προβλέψιμα.
    Ελεύθερος.

  5. #20
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109957kbps/10996kbps
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ 267Ν
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 5.9(dB)
    Σαν εργαζόμενος στην εν λόγω εταιρεία έχω να πω πως ανησυχώ αν μη τι άλλο..

    Τι να πω;

  6. #21
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Η καθημερινή της Κύπρου εδώ και 2 χρόνια κάνει σενάρια για πώληση / κλείσιμο. Γιατί καμμία άλλη εφημερίδα δεν έγραψε τίποτα??
    Μέχρι να γίνει κάτι στην πραγματικότητα, εγώ κρατάω μικρό καλάθι. Τους μόνους που λυπάμαι σε περίπτωση πώλησης / κλεισίματος, είναι οι συνάδελφοι του κλάδου (όχι τα στελέχη φυσικά)...

  7. #22
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Braveheart1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν εργαζόμενος στην εν λόγω εταιρεία έχω να πω πως ανησυχώ αν μη τι άλλο..

    Τι να πω;
    Σας έχουν γίνει μειώσεις μισθών ή απολύσεις;

  8. #23
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109957kbps/10996kbps
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ 267Ν
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 5.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας έχουν γίνει μειώσεις μισθών ή απολύσεις;
    Ναι, αλλά πολύ μικρές και σε λογικά πλαίσια

  9. #24
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Όταν πρωτοέβαλα adsl το 2005, είχα γραμμή ΟΤΕ και πάροχο 4net (τιμημένες εποχές με γραμμή 384 )

    Εν συνεχεία κάποια στιγμή το 2007 πήγα στη ΝετΟνε από την οποία ήμουν υπερευχαριστημένος και από την τιμή, και το πακέτο, και την τεχνική εξυπηρέτηση.
    Όταν εξαγοράστηκε από την Cyta ήμουν αρχικά ανήσυχος αλλά όλα εξελίχθηκαν άψογα και όλα αυτά τα χρόνια παραμένω ένας ευχαριστημένος πελάτης της.

    Λυπάμαι που το λέω αλλά πλέον αυτές οι ειδήσεις με λυπούν και με τρομάζουν συνάμα γιατί με εξαίρεση τον ΟΤΕ όλοι οι υπόλοιποι πάροχοι ειναι για τα πανηγύρια τόσο από παρεχόμενες υπηρεσίες όσο και το κυριότερο από τεχνική εξυπηρέτηση και after sales. Τρέμω την ημέρα που μπορεί να εξαγοράσει η Wind την Cyta.

    Πάντως αν δεν κάνω λάθος η Cyta ως virtual πάροχος κινητής χρησιμοποιεί το δίκτυο της Voda. Άρα ίσως την εξαγοράσει η Voda. Επιπλέον το καλοκαίρι με είχαν προσεγγίσει τηλεφωνικά συνεργάτες της Voda, χωρίς να γνωρίζουν σε πιο πάροχο είμαι και τι πακέτο έχω/τι πληρώνω και μου πρόσφεραν σχεδόν πανομοιότυπο πακέτο με την Cyta, με διαφορά τιμής 0,50 ευρώ και δώρο καμία 200 ευρώ κουπόνια για το σουπερμάρκετ. Μήπως προετοιμάζεται η Βοντα και θέλει να έχει παραπλήσια πακέτα ώστε όταν απορροφηθούν τυχόν πελάτες να μην υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις και αναπροσαρμογές που θα οδηγήσουν στην έξοδο πολλούς?

  10. #25
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν πρωτοέβαλα adsl το 2005, είχα γραμμή ΟΤΕ και πάροχο 4net (τιμημένες εποχές με γραμμή 384 )

    Εν συνεχεία κάποια στιγμή το 2007 πήγα στη ΝετΟνε από την οποία ήμουν υπερευχαριστημένος και από την τιμή, και το πακέτο, και την τεχνική εξυπηρέτηση.
    Όταν εξαγοράστηκε από την Cyta ήμουν αρχικά ανήσυχος αλλά όλα εξελίχθηκαν άψογα και όλα αυτά τα χρόνια παραμένω ένας ευχαριστημένος πελάτης της.

    Λυπάμαι που το λέω αλλά πλέον αυτές οι ειδήσεις με λυπούν και με τρομάζουν συνάμα γιατί με εξαίρεση τον ΟΤΕ όλοι οι υπόλοιποι πάροχοι ειναι για τα πανηγύρια τόσο από παρεχόμενες υπηρεσίες όσο και το κυριότερο από τεχνική εξυπηρέτηση και after sales. Τρέμω την ημέρα που μπορεί να εξαγοράσει η Wind την Cyta.

    Πάντως αν δεν κάνω λάθος η Cyta ως virtual πάροχος κινητής χρησιμοποιεί το δίκτυο της Voda. Άρα ίσως την εξαγοράσει η Voda. Επιπλέον το καλοκαίρι με είχαν προσεγγίσει τηλεφωνικά συνεργάτες της Voda, χωρίς να γνωρίζουν σε πιο πάροχο είμαι και τι πακέτο έχω/τι πληρώνω και μου πρόσφεραν σχεδόν πανομοιότυπο πακέτο με την Cyta, με διαφορά τιμής 0,50 ευρώ και δώρο καμία 200 ευρώ κουπόνια για το σουπερμάρκετ. Μήπως προετοιμάζεται η Βοντα και θέλει να έχει παραπλήσια πακέτα ώστε όταν απορροφηθούν τυχόν πελάτες να μην υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις και αναπροσαρμογές που θα οδηγήσουν στην έξοδο πολλούς?
    Τόσο φοβερή είναι η υποστήριξη στη Cyta; Υπερβάλλεις... Δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά βλέπω πολλούς συνδρομητές να διαμαρτύρονται, επειδή βγαίνουν οι λογαριασμοί "φουσκωμένοι", επειδή βγαίνουν online τελευταία στιγμή (σχεδόν την ημέρα της λήξης), επειδή σε άκυρες μέρες/ώρες μένουν χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ (βλάβη αποκλειστικά της Cyta) και όταν καλούν την εξυπηρέτηση, δεν ξέρει κανείς τι έχει γίνει... Επίσης, πήγα να βάλω Φοιτητικό Cyta στον αδερφό μου στη Μυτιλήνη και μου λένε ότι η Cyta δεν έχει διαθεσιμότητα!!! Σε πόλη 40.000 κατοίκων! Όλα αυτά, δείχνουν εταιρία σε διάλυση.

    Από τους εναλλακτικούς, μόνο η Vodafone "λέει" σε εξυπηρέτηση. Οι υπόλοιπες είναι όντως "for the festivals" (μαζί με τη Cyta)...

  11. #26
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο φοβερή είναι η υποστήριξη στη Cyta; Υπερβάλλεις... Δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά βλέπω πολλούς συνδρομητές να διαμαρτύρονται, επειδή βγαίνουν οι λογαριασμοί "φουσκωμένοι", επειδή βγαίνουν online τελευταία στιγμή (σχεδόν την ημέρα της λήξης), επειδή σε άκυρες μέρες/ώρες μένουν χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ (βλάβη αποκλειστικά της Cyta) και όταν καλούν την εξυπηρέτηση, δεν ξέρει κανείς τι έχει γίνει... Επίσης, πήγα να βάλω Φοιτητικό Cyta στον αδερφό μου στη Μυτιλήνη και μου λένε ότι η Cyta δεν έχει διαθεσιμότητα!!! Σε πόλη 40.000 κατοίκων! Όλα αυτά, δείχνουν εταιρία σε διάλυση.

    Από τους εναλλακτικούς, μόνο η Vodafone "λέει" σε εξυπηρέτηση. Οι υπόλοιπες είναι όντως "for the festivals" (μαζί με τη Cyta)...
    Οχι δεν ισχυει αυτο. Η εξυπηρετηση τους ειναι καλη.

  12. #27
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    1. 16€ τον μήνα πληρώνω. Δεν ξέρω να υπάρχει καλύτερη τιμή.
    2. Φοβερή εξυπηρέτηση, όποτε είχα πρόβλημα ασχολήθηκαν με τηλέφωνα, e-mail, δοκίμασαν τα πάντα.
    3. Ελάχιστα προβλήματα (2 - 3 θυμάμαι), που είχαν ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα τους.
    4. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με λογαριασμό (όπως αναφέρθηκε). Βάζω υπενθύμιση στο κινητό και πάντα υπάρχει ο λογαριασμός όποτε μπαίνω μέσα (έχω ακυρώσει την εκτύπωση).

    Μνημονιακή υποχρέωση στην Κύπρο η πώληση της CYTA Hellas
    http://www.sigmalive.com/news/local/...po-to-mnimonio

    Έτσι, πάμε δυνατά. Βουρ για ολιγοπώλια.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  13. #28
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Φύγαμε από τον κακό μονοπωλιακό δημόσιο ΟΤΕ και σε κοντεύουμε να γυρίσουμε στον κακό μονοπωλιακό ιδιωτικό ΟΤΕ.

  14. #29
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συμφωνω οτι εχουμε καρτελ στην κινητη, αλλα εμενα μια καρτα των €10 με βγαζει 2-3 μηνες με χρηση πακετων. Απαραδεκτες οι χρεωσεις ανα λεπτο, οποτε μονο με πακετα συμφερει.

    Αν ειναι να αποκτησουμε καρτελ και στην σταθερη και να δινουμε ενα λογικο fixed ποσο καθε μηνα, τοτε δεν ειναι τοσο τραγικο, αρκει να δουμε επενδυσεις FTTx σε ολη την χωρα λογω οικονομιας κλιμακας.

  15. #30
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τόσο καιρό ακουγόταν οτι πάει για πούλημα, κάποια στιγμή θα γινόταν. Λογικό είναι αφού κάνουν και οι Κύπριοι αποκρατικοποιήσεις. Πρακτικά για εμάς -1 παίκτης στην αγορά. Με 3 θα μείνουμε όπως στην κινητή (που είναι στην ουσία 2).

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-16, 19:14
  2. [Other] Πως κάνω reset τα username και password στο adb router της Cyta;
    Από Foad στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-16, 23:33
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 10:49
  4. Αλλαγή prg 2401g με άλλο router της Cyta
    Από Haruspex στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-16, 14:18
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-16, 10:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας