Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 94
  1. #16
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υπενθυμήσω ότι η Forthnet/Nova έχει περάσει στον έλεγχο τον τραπεζών μετά την πρόσφατη κεφαλαιοποίση των δανείων της.
    Που μας κόστισε 70 εκ ευρώ και θα μπορούσε να έχει την τύχη του mega channel αν οι τράπεζες δεν έβαζαν τα χρήματα...

  2. #17
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που μας κόστισε 70 εκ ευρώ και θα μπορούσε να έχει την τύχη του mega channel αν οι τράπεζες δεν έβαζαν τα χρήματα...
    Τα υπόλοιπα 325 εκ. που τα πας; Ο μ@λ@κ@ς ο Έλληνας!

    Αναφορικά με το θέμα μας, δεν πιστεύω πως θα κλείσει, απλά μια τέτοια εξέλιξη θα διευκολύνει την πώλησή της.

  3. #18
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι αρκετά σίγουρος πως η cyta θα βρει αγοραστή, καθότι δεν είναι τόσο μεγάλη όσο η Forthnet ούτε τόσο προβληματική και χρεωμένη. Επίσης η Cyta έχει έναν ιδιοκτήτη (και όχι πολλούς όπως η Forthnet).

    Άρα δεν νομίζω πως θα κλείσει, ούτε θα έχει την τύχη της On/vivodi. Αρκεί η μητρική εταιρεία να μην χάσει το παράθυρο χρόνου που έχει.

  4. #19
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχαν ήδη γίνει συζητήσεις με Wind. Αν συνδιασουμε ότι η wind αντλησε κάτι εκατομμύρια ευρώ πριν μερικές μέρες....

  5. #20
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreenFloyd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κριμα για το προσωπικο της εταιριας και αλλο ενα παραδειγμα οτι η χωρα μας παει κατα διαολου.
    Μπα, μνημονιακός όρος για την ΚΥΠΡΟ είναι (όχι για την Ελλάδα) να ιδιωτικοποιήσουν την κρατική (θυγατρική τους) CYTA Hellas. Καμμία σχέση με Ελλάδα. Πως χάσαμε εδώ τον κερδοφόρο ΟΤΕ και την πήρανε οι «χαζοί» Γερμανοί; Πως δώσαμε τα αεροδρόμια αφορολόγητα στους «χαζούς» Γερμανούς; Έ, κάτι τέτοιο κάνουν τώρα και στην Κύπρο.

    (τώρα πως κάποιοι ισχυρίζονται πως η Κύπρος βγήκε από το μνημόνιο ενώ ακόμη θερίζουν.. είναι ένα από τα θαύματα της «αντικειμενικής ενημέρωσης»)

    Η χώρα μας πάει κατα διάολου εδώ και δεκαετίας για άλλους λόγους, όχι για την Κυπριακή Cyta Hellas που ιδιωτικοποιείται.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  6. #21
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι αρκετά σίγουρος πως η cyta θα βρει αγοραστή, καθότι δεν είναι τόσο μεγάλη όσο η Forthnet ούτε τόσο προβληματική και χρεωμένη. Επίσης η Cyta έχει έναν ιδιοκτήτη (και όχι πολλούς όπως η Forthnet).

    Άρα δεν νομίζω πως θα κλείσει, ούτε θα έχει την τύχη της On/vivodi. Αρκεί η μητρική εταιρεία να μην χάσει το παράθυρο χρόνου που έχει.
    Νωρίτερα διάβασα πως έχουν γίνει και συζητήσεις με την PCCW Global. Είναι πιο "εύκολη" στην πώληση η Cyta μιας και είναι ένας μικρός πάροχος.

    Όσοι νομίζετε πως με τα 22-25€ που δίνετε μηνιαίως στην Cyta, τους ταΐζετε με χρυσά κουτάλια, αναθεωρήστε τις απόψεις σας, για κάθε 20άρικο σας, μπαίνει μέσα άλλα τόσα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #22
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεός φυλάξοι, μακριά από μας! Έχω ακούσει πως αν ανοίξεις το κεφάλι στελέχους θα βγουν από μέσα δαιμόνια και καλικάντζαροι.
    Άλλος φίλος μου είπε πως έχει δει με τα μάτια του στέλεχος να καταβροχθίζει παιδάκια!
    O λόγος που ανέφερα ότι δεν θα στεναχωρηθώ για τα στελέχη, είναι γιατί κατά την τελευταία μείωση μισθών που έγιναν στην Cyta, πολλά στελέχη πήρανε αυξήσεις...
    Επίσης, το περιβάλλον εργασίας και η διοίκηση, έγινε πολύ σκληρή προς το προσωπικό τα τελευταία χρόνια. Έχω πάρα πολλούς φίλους / πρώην συναδέλφους που δουλεύουν στην εταιρία και ξέρω πολύ καλά το τι γίνεται. Αλλά δεν θα πάω και πολύ μακριά, μιας και τα ίδια χάλια έχουμε και στον Πάροχο που εργάζομαι...

  8. #23
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Ποιος είναι ,αν επιτρέπεται;Αλήθεια τι εργατικές συνθήκες επικρατούν στον οτε;

    - - - Updated - - -

    Τους πιέζουν και εκεί ή επειδή το δημόσιο έχει τα 5 από τα 11 μέλη του ΔΣ τα πράγματα είναι καλύτερα;

  9. #24
    Εγγραφή
    18-03-2009
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5293/894
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 48.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως ένα μεγάλο θέμα είναι ότι στα συνδυαστικά πακέτα 20-30 ευρώ οι εταιρείες από ότι φαίνεται δυσκολεύονται πολύ . Το ερώτημα που προκύπτει είναι αν όντως αυτό το εύρος τιμής είναι μη κερδοφόρο οπότε καλά κάνει ο ΟΤΕ που είναι πιο ακριβός ή αν κάτι κάνουν λάθος εκείνοι. Είναι περίεργο δε πως η υπεκμίσθωση θα μπορούσε να είναι κερδοφόρα όντας πιο φτηνή από την ίδια την μίσθωση.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως ένα μεγάλο θέμα είναι ότι στα συνδυαστικά πακέτα 20-30 ευρώ οι εταιρείες από ότι φαίνεται δυσκολεύονται πολύ . Το ερώτημα που προκύπτει είναι αν όντως αυτό το εύρος τιμής είναι μη κερδοφόρο οπότε καλά κάνει ο ΟΤΕ που είναι πιο ακριβός ή αν κάτι κάνουν λάθος εκείνοι. Είναι περίεργο δε πως η υπεκμίσθωση θα μπορούσε να είναι κερδοφόρα όντας πιο φτηνή από την ίδια την μίσθωση.
    είναι γνωστό οτι πουλάνε κάτω του κόστους, οι τιμές είναι κάτω του κοστους ή οριακά με τις τιμές καταλόγου που και πάλι είναι ποιο φθηνές, όταν ξεκινάνε και οι προσφορές όπως καταλαβαίνεις μπαίνεις μέσα.
    Για αυτό τον λόγο κλείσανε τόσοι, ετοιμάζονται άλλοι τόσοι.

  11. #26
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Ποιος πάροχος μπορεί να μου δώσει δύο νούμερα όπως έχω στη cyta?

  12. #27
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως έχω βαρεθεί τη κινδυνολογία ότι θα κλείσει μία ο ένας & μία ο άλλος.
    Τα ίδια γράφονταν πριν χρόνια & για τη Wind.
    Δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν, αλλά οι εταιρίες ακόμα λειτουργούν.
    Εδώ υπάρχει ακόμα η Altec !

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος πάροχος μπορεί να μου δώσει δύο νούμερα όπως έχω στη cyta?
    Cosmote, vodafone, wind, forthnet, κάποιες σε πακέτα office κάποιες σε Home

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως έχω βαρεθεί τη κινδυνολογία ότι θα κλείσει μία ο ένας & μία ο άλλος.
    Τα ίδια γράφονταν πριν χρόνια & για τη Wind.
    Δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν, αλλά οι εταιρίες ακόμα λειτουργούν.
    Εδώ υπάρχει ακόμα η Altec !
    η wind πουλήθηκε, η acn έκλεισε, η μητρική altec έκλεισε και πήγανε όλα στην Unisoft που άλλαξε όνομα και πλέον ήταν μόνο software, και πάλι αλλάζει όνομα και ξαναγίνεται unisoft η acn όμως δυστυχώς δεν ξαναβγαίνει.

    teledome, vivodi, netone, on, acn, sparknet, telepassport για να θυμηθούμε κάποιες,
    Forthnet αν δεν κάνω λάθος πέρασε στις τράπεζες, η Hol πήγε στην vofafone

  14. #29
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μακάρι να βρεθεί επενδυτής που να μην είναι ήδη στην τηλεπικοινωνιακή αγορά της χώρας. Αλλά αυτό είναι εντελώς απίθανο. Κάποιος απο τους υπάρχοντες θα την πάρει και ο ανταγωνισμός θα μικρύνει ακόμα περισσότερο.

  15. #30
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Τώρα που οι vodafone/wind έχασαν το μεγαλύτερο ποσοστό τους στην νοβα ίσως να ενδιαφερθούν.

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 13:03
  2. Μια ιδέα απο CytaVision (aka Cyta Τηλεόραση)
    Από Gianniskriti στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-16, 14:46
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-16, 21:49
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 17:53
  5. Cyta: αυξήσεις κόστους κλήσεων από 1/3/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 01:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας