Σελ. 22 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 2694
  1. #316
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest

  2. #317
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    ...you might as well skip the Xmas celebration completely, and instead
    sit in front of your linux computer playing with the
    all-new-and-improved linux kernel version."
    (By Linus Torvalds)

    Best english in the world..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #318
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.818
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leros2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγειες, φαίνεται τίμιο κινητό !
    Απο μπαταρία πως τα πάει ?
    Φαίνεται να θέλει calibration πρώτα, γιατί το ποσοστό πέφτει γρήγορα σε μερικά σημεία και μετά απλώς κάθεται στο ίδιο για πολλή ώρα. Επίσης, το έβαλα το πρωί να φορτίσει με 11% μπαταρία και σε λίγα δευτερόλεπτα, πήγε στο 46%!

    Μόλις κάνω το calibration, θα σας πω.

  4. #319
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.572
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως και οχι, προχωρησα την παραγγελια και η ισοτιμια ειναι αυτη.
    Αυτοί πάντως υποστηρίζουν οτι υπολογίζουν τις τιμές σε δολάρια. Προφανώς εχει πρόβλημα το σύστημα τους και δεν παίρνει την σωστή ισοτιμία, αλλα όπως και να έχει με γεια σου.

    https://support.gearbest.com/faq/faq/view?id=509


    Pricing and Currency notice

    The price displayed on an individual product page, regardless of currency denomination, is the current price you are liable to pay to Gearbest.com, excluding shipping.
    Pricing of products sold by GearBest .com is based upon figures calculated in U.S. Dollars (US$). Prices displayed in other currencies are converted from U.S. Dollars according to the most up to date conversion rates. Due to fluctuating currency values, prices displayed in non-U.S. denominations of currency on the Site, other than on the individual product page, may not be the most current. Areas of the Site where non-U.S. denominations of currency might be inaccurate include, but are not limited to, promotional banners, promotional pages, and information on product category pages.

  5. #320
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.091
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δείτε το σκορ του AnTuTu, από το δικό μου Gigaset ME!


    https://postimg.org/image/el9qiubz7/


    Μπήκε στο Top 40!

    https://postimg.org/image/yxlk2oux9/

    Σου εβγαλε κερματα?
    PC1:12400f, 4070ti, 32GB, z690, PC2:8600k, 3060ti, 32GB, z370, PC3:2700k, GTX 1070, 16GB, P67
    PC4:4770k, RX 6600, 16GB, Z97, PC5:2500k, R9 290 X, 16GB, P67, PC6:Lenovo Thinkcentre M71E
    Spares: HD7950, HD5850, HD3870, Work PC, 13500, GTX 970, 32GB, B660
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  6. #321
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    14.470
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται να θέλει calibration πρώτα, γιατί το ποσοστό πέφτει γρήγορα σε μερικά σημεία και μετά απλώς κάθεται στο ίδιο για πολλή ώρα. Επίσης, το έβαλα το πρωί να φορτίσει με 11% μπαταρία και σε λίγα δευτερόλεπτα, πήγε στο 46%!

    Μόλις κάνω το calibration, θα σας πω.
    Συγγνώμη, αλλα καινούριο κινητο και:
    - ακούγονται γρατζουνιές κατά την ομιλία
    - η μπαταρία θέλει καλιμπραρισμα
    - το. WiFi είναι αδύναμο
    - ποιος ξέρει τι αλλο θα βγει μετά από λίγες μέρες

    Και συνεχίζεις να το προτείνεις;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #322
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ναι αλλά δεν έχει σκάσει ακόμα σαν κάποιους κάποιους


  8. #323
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.818
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου εβγαλε κερματα?
    Μόνο αυτό του λείπει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη, αλλα καινούριο κινητο και:
    - ακούγονται γρατζουνιές κατά την ομιλία
    - η μπαταρία θέλει καλιμπραρισμα
    - το. WiFi είναι αδύναμο
    - ποιος ξέρει τι αλλο θα βγει μετά από λίγες μέρες

    Και συνεχίζεις να το προτείνεις;
    1) Την ώρα που μιλάω, ακούγεται ένα "κριτς-κριτς-κριτς" από το τηλέφωνο, αλλά αυτός ο θόρυβος ακούγεται τόσο σιγά, που είναι σχεδόν ασήμαντος. Δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με την επικοινωνία (προς το παρόν).

    2) Σχεδόν όλα τα Κινέζικα κινητά που έχω παραλάβει, ήθελαν καλιμπράρισμα στην μπαταρία εξαρχής.

    3) Το Wi-Fi είναι αδύναμο μεν, αλλά στους χώρους που μ' ενδιαφέρει λειτουργεί κανονικά, οπότε... Όταν κατέβω επαρχία, θα το δω και στα σπίτια μας εκεί.

    Δε νομίζω ότι το πρότεινα με άμεσο τρόπο σε κανέναν. Απλά είπα πως είμαι ευχαριστημένος. Όλα τα κινητά έχουν αρνητικά, κανένα δεν είναι τέλειο, ούτε καν αυτά με τα 1000€ (που σκάνε)...

  9. #324
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    752
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο αυτό του λείπει.

    - - - Updated - - -



    1) Την ώρα που μιλάω, ακούγεται ένα "κριτς-κριτς-κριτς" από το τηλέφωνο, αλλά αυτός ο θόρυβος ακούγεται τόσο σιγά, που είναι σχεδόν ασήμαντος. Δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με την επικοινωνία (προς το παρόν).

    2) Σχεδόν όλα τα Κινέζικα κινητά που έχω παραλάβει, ήθελαν καλιμπράρισμα στην μπαταρία εξαρχής.

    3) Το Wi-Fi είναι αδύναμο μεν, αλλά στους χώρους που μ' ενδιαφέρει λειτουργεί κανονικά, οπότε... Όταν κατέβω επαρχία, θα το δω και στα σπίτια μας εκεί.

    Δε νομίζω ότι το πρότεινα με άμεσο τρόπο σε κανέναν. Απλά είπα πως είμαι ευχαριστημένος. Όλα τα κινητά έχουν αρνητικά, κανένα δεν είναι τέλειο, ούτε καν αυτά με τα 1000€ (που σκάνε)...
    είσαι αυτός που του έκαναν λάθος και του έστειλαν κινέζικη έκδοση που δεν πιάνει 3G ή 4G ????
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  10. #325
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.818
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    είσαι αυτός που του έκαναν λάθος και του έστειλαν κινέζικη έκδοση που δεν πιάνει 3G ή 4G ????
    Όχι, εμένα πιάνει κανονικά 4G.

    https://postimg.org/image/bnh35jo4z/

  11. #326
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.758
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Μητσο,η καμερα τι λεει???

  12. #327
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    14.470
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Την ώρα που μιλάω, ακούγεται ένα "κριτς-κριτς-κριτς" από το τηλέφωνο, αλλά αυτός ο θόρυβος ακούγεται τόσο σιγά, που είναι σχεδόν ασήμαντος. Δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με την επικοινωνία (προς το παρόν).

    2) Σχεδόν όλα τα Κινέζικα κινητά που έχω παραλάβει, ήθελαν καλιμπράρισμα στην μπαταρία εξαρχής.

    3) Το Wi-Fi είναι αδύναμο μεν, αλλά στους χώρους που μ' ενδιαφέρει λειτουργεί κανονικά, οπότε... Όταν κατέβω επαρχία, θα το δω και στα σπίτια μας εκεί.

    Δε νομίζω ότι το πρότεινα με άμεσο τρόπο σε κανέναν. Απλά είπα πως είμαι ευχαριστημένος. Όλα τα κινητά έχουν αρνητικά, κανένα δεν είναι τέλειο, ούτε καν αυτά με τα 1000€ (που σκάνε)...
    Δεν ξέρω τι κινητά παίρνεις, αλλα αν είναι όλα στα 50-100€ με τέτοια θέματα με μπαταρίες, ηχο κλπ, τότε δεν μπορείς με τίποτα να γράφεις τέτοιες γενικές απόψεις για τα Κινέζικα.

    Σαν να λέμε ότι κάποιος που οδηγεί μονο Fiat , σχολιάζει γενικά για όλα τα Γερμανικά αμάξια.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #328
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι κινητά παίρνεις, αλλα αν είναι όλα στα 50-100€ με τέτοια θέματα με μπαταρίες, ηχο κλπ, τότε δεν μπορείς με τίποτα να γράφεις τέτοιες γενικές απόψεις για τα Κινέζικα.

    Σαν να λέμε ότι κάποιος που οδηγεί μονο Fiat , σχολιάζει γενικά για όλα τα Γερμανικά αμάξια.
    γενικεύσεις για "τα κινέζικα" έκανες κι εσύ εξαιρώντας φυσικά την ακατανόμαστη

    Μήτσο συνέχισε να δοκιμάζεις συσκευές και μη μασάς. είσαι κεφάλαιο για το forum
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  14. #329
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.818
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι κινητά παίρνεις, αλλα αν είναι όλα στα 50-100€ με τέτοια θέματα με μπαταρίες, ηχο κλπ, τότε δεν μπορείς με τίποτα να γράφεις τέτοιες γενικές απόψεις για τα Κινέζικα.

    Σαν να λέμε ότι κάποιος που οδηγεί μονο Fiat , σχολιάζει γενικά για όλα τα Γερμανικά αμάξια.
    Είχα ένα ECOO E04 Plus (165€), ένα UMi e-Max Mini (αξίας 130€, αλλά το κέρδισα σε διαγωνισμό), ένα HomTom HT3 Pro (από 75€, το πήρα 50 με GB πόντους), ένα BlackView BV2000s (37€ για 2ο) και ένα Ulefone Be X (75€ για την ανήλικη αδερφή μου).

    Σε όλα τα κινητά, το 90% των προβλημάτων τα εντόπισα μέσα σε 3 μέρες και χρειάστηκα 2 εβδομάδες για να φτάσω στο 100%. Το Gigaset ME (120€) μέσα σε 3 μέρες, δε μου έχει εμφανίσει τίποτα το περίεργο, γι' αυτό το θεωρώ και την καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Έκανα calibration τη μπαταρία και θα σας πω σε λίγες μέρες το αποτέλεσμα. Η κάμερα, από το λίγο που τη δοκίμασα, βγάζει καλές φωτογραφίες σε χώρους με επαρκή φωτισμό και έχει γρήγορο focus, αλλά οι σκοτεινές έχουν λίγο "θόρυβο". Ο φακός πίσω έχει ένα άσπρο κι ένα κίτρινο LED. Το Wi-Fi είναι λίγο αδύναμο, γιατί μάλλον επηρεάζεται από τη μεταλλική κατασκευή του κινητού, αλλά δουλεύει καλά. Έπιασα ακόμα και 5 GHz ασύρματο με καλό σήμα, από γείτονα (δεν ξέρω ποιος είναι). Η οθόνη του ME είναι φοβερή και με ζωντανά χρώματα, έχει δυνατό ηχείο και δυνατά handsfree (στο κουτί), έχει 39 αισθητήρες, το GPS κλειδώνει σε 2-3 δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι και με πράσινο σήμα (σε πλοήγηση δεν το δοκίμασα ακόμα) κλπ κλπ...

    Είναι με διαφορά το καλύτερο κινητό που μπορείς να πάρεις από Κίνα, με 120€. Δε θα το "βαφτίσω" με το ζόρι σκάρτο, επειδή έτσι φαίνεται σε όσους δεν το έχετε δοκιμάσει (ή έτσι θέλετε να πιστεύετε πως είναι). Εγώ αναφέρω όλα τα αρνητικά που έχουν οι συσκευές μου, γιατί είμαι ακομπλεξάριστος και φυσικά παραδέχομαι, αν η αγορά τους ήταν λάθος μου.

    Εσείς με τα Xiaomi και τα Meizu, πόσα ψιλο-προβλήματα έχετε εντοπίσει και τα κρύβετε, δίνοντας παράλληλα σε όλους την εντύπωση ότι είναι τέλεια;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 18-12-16 στις 18:25.

  15. #330
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα ένα ECOO E04 Plus (165€), ένα UMi e-Max Mini (αξίας 130€, αλλά το κέρδισα σε διαγωνισμό), ένα HomTom HT3 Pro (από 75€, το πήρα 50 με GB πόντους), ένα BlackView BV2000s (37€ για 2ο) και ένα Ulefone Be X (75€ για την ανήλικη αδερφή μου).

    Σε όλα τα κινητά, το 90% των προβλημάτων τα εντόπισα μέσα σε 3 μέρες και χρειάστηκα 2 εβδομάδες για να φτάσω στο 100%. Το Gigaset ME (120€) μέσα σε 3 μέρες, δε μου έχει εμφανίσει τίποτα το περίεργο, γι' αυτό το θεωρώ και την καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Έκανα calibration τη μπαταρία και θα σας πω σε λίγες μέρες το αποτέλεσμα. Η κάμερα, από το λίγο που τη δοκίμασα, βγάζει καλές φωτογραφίες σε χώρους με επαρκή φωτισμό και έχει γρήγορο focus, αλλά οι σκοτεινές έχουν λίγο "θόρυβο". Ο φακός πίσω έχει ένα άσπρο κι ένα κίτρινο LED. Το Wi-Fi είναι λίγο αδύναμο, γιατί μάλλον επηρεάζεται από τη μεταλλική κατασκευή του κινητού, αλλά δουλεύει καλά. Έπιασα ακόμα και 5 GHz ασύρματο με καλό σήμα, από γείτονα (δεν ξέρω ποιος είναι). Η οθόνη του ME είναι φοβερή και με ζωντανά χρώματα, έχει δυνατό ηχείο και δυνατά handsfree (στο κουτί), έχει 39 αισθητήρες, το GPS κλειδώνει σε 2-3 δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι και με πράσινο σήμα (σε πλοήγηση δεν το δοκίμασα ακόμα) κλπ κλπ...

    Είναι με διαφορά το καλύτερο κινητό που μπορείς να πάρεις από Κίνα, με 120€. Δε θα το "βαφτίσω" με το ζόρι σκάρτο, επειδή έτσι φαίνεται σε όσους δεν το έχετε δοκιμάσει (ή έτσι θέλετε να πιστεύετε πως είναι). Εγώ αναφέρω όλα τα αρνητικά που έχουν οι συσκευές μου, γιατί είμαι ακομπλεξάριστος και φυσικά παραδέχομαι, αν η αγορά τους ήταν λάθος μου.

    Εσείς με τα Xiaomi και τα Meizu, πόσα ψιλο-προβλήματα έχετε εντοπίσει και τα κρύβετε, δίνοντας παράλληλα σε όλους την εντύπωση ότι είναι τέλεια;;;
    Ε καλά μια βόλτα να κάνεις στο xiaomi site και βλέπεις αν όλα είναι τέλεια... Απλά εκεί υπάρχει κόσμος & θέληση για διόρθωση των προβλημάτων...

    Έχεις διαβάσει αν θα υπάρξει αναβάθμιση σε 6.0 (έστω και unoffical)?

Σελ. 22 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κινέζικο κινητό - Meizu, Xiaomi, ZTE, Coolpad κ.ά.
    Από psolord στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 14346
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 17:16
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 12:45
  3. Κινητο με επιλεκτικη φραγη εισερχομενων κλησεων
    Από KingLuther στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-16, 02:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας