Σελ. 2 από 179 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 2685
  1. #16
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στην παρεα, μιας και εχω αρκετο καιρο να ασχοληθω με την αγορα κινητου θα ηθελα την βοηθεια σας,
    1ον ψαχνω κινητο με δυνατα χαρακτηρηστικα (ειχα s6 - Μ9) , σε γενικες γραμμες να ειναι καλο σε ολους τους τομεις , πανω κατω εως 350 ευρω ,ισως και 400 (κοιτω και το oneplus3) ,αν υπαρχει και φθηνοτερο με πολλες δυνατοτητες ακομη καλυτερα , θα προτιμουσα εως 5.2 ιντσες αλλα και 5,5 με μικρα μπεζελ και να εχει οποσδηποτε την 800 μπαντα στο 4G

    2ον ψαχνω ενα οικονομικο smartphone εως 5.2 οθονη για την γυναικα , θα την ενδιεφερε να εχει καλη φωτογραφικη και καλη μπαταρια

    Καθε προταση δεκτη ,επισης θα ηθελα να μου πειτε και απο που να κανω την αγορα ,αν ειναι ευκολο, ευχαριστω εκ των προτερων.
    εκτός από το 1+3 δες και το leeco le pro 3, ίσως και το le max 2
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  2. #17
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτός από το 1+3 δες και το leeco le pro 3, ίσως και το le max 2
    το Leeco Le pro 3 το βλεπω και σε πολυ καλη τιμη,το δοκιμασε κανεις; εχει ποιοτητα κατασκευης; λες να μην αξιζει να παρω το 1+3; διοτι 120+ ευρω ειναι ενα σεβαστο ποσο ,
    ευχαριστω @respoutiv

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που το παρήγγειλα από ebay, είναι ότι κάθε μικρό ή μεγάλο πρόβλημα παρουσιάστηκε στο ebay, λύθηκε πάραυτα. Όταν αγοράζεις από φυσικά καταστήματα, μιας και δεν έχουν το φόβο ούτε του ebay, αλλά ούτε της κακής βαθμολογίας, σου βγάζουν το λάδι όταν προκύψει θέμα.
    Εγώ έχω αρχίσει να τα παίρνω με το banggood...
    Παρήγγειλα κάτι μπαταρίες στις 16/9 χωρίς tracking number, αφού τις παρήγγειλα μου είπαν ότι θα τις στείλουν με καθυστέρηση μια που δεν τις είχαν άμεσα κλπ. Τους είπα ΟΚ και τις έστειλαν 30/9.

    Αφού δεν είχαν φανεί στις 3-4 βδομάδες, τους έγραψα (πράγματα που είχαν σταλεί την ίδια ημερομηνία αλλά και αργότερα είχαν φτάσει). Μου είπαν να περιμένω 5 βδομάδες από την ημερομηνία αποστολής (25 εργάσιμες μέρες).
    Περίμενα... Πέρασαν 5 βδομάδες και τους ξαναέγραψα. Μου είπαν να περιμένω άλλη μια βδομάδα & να τους γράψω... (χωρίς να προσδιορίζουν τι θα ζητήσουν να κάνω μετά, λες και είμαστε παιδάκια...)

    Τα παίρνω και ανοίγω case στο paypal (μια που το waiting period γίνεται λάστιχο όπως τους βολεύει).
    Μου απαντάνε στο paypal να πάω αν έχω την "ευγενή καλοσύνη" από το ταχυδρομείο να δω τι έγινε (εξαφανίστηκε το παραπάνω waiting period που ζητούσαν στα προσωπικά email).

    Τους είπα να πάνε να @@ (), ότι το σωστό delivery είναι δική τους δουλειά και θα πάω μόνο αν είναι απαίτηση του paypal για να μου κάνει refund...
    Και η γελοιότητα συνεχίζεται...
    Έκανα την παλικαριά να περάσω και από το ταχυδρομείο (απλώς για να μην αφήσω στο paypal κανένα περιθώριο για μη refund - μια που η διαδικασία δείχνει να είναι αυτόματη). Όπως περίμενα, δεν ήξεραν τίποτα. Το ανέφερα στο dispute στο paypal και η απάντηση του banggood ήταν να "περιμένω άλλη μια βδομάδα" (δλδ 2 παραπάνω από το max delivery time).

    Την Παρασκευή που λήγει η πρώτη βδομάδα παράταση από τις 5 βδομάδες που έχουν ως max delivery time, θα κάνω και escalate το dispute για να αναλάβει το paypal.

    Είναι γελοίοι οι τύποι & νομίζουν ότι απευθύνονται σε παιδάκια ή/και ότι τους έχεις υποχρέωση.
    Νομίζω ότι και εγώ θα προτιμώ το ebay όπου μπορώ επειδή εκεί χέζονται μη φάνε κανένα αρνητικό review και τρέχουν σαν τρελοί να σε εξυπηρετήσουν (βασικά όπως πρέπει να γίνεται).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 08-11-16 στις 19:18.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #19
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στην παρεα, μιας και εχω αρκετο καιρο να ασχοληθω με την αγορα κινητου θα ηθελα την βοηθεια σας,
    1ον ψαχνω κινητο με δυνατα χαρακτηρηστικα (ειχα s6 - Μ9) , σε γενικες γραμμες να ειναι καλο σε ολους τους τομεις , πανω κατω εως 350 ευρω ,ισως και 400 (κοιτω και το oneplus3) ,αν υπαρχει και φθηνοτερο με πολλες δυνατοτητες ακομη καλυτερα , θα προτιμουσα εως 5.2 ιντσες αλλα και 5,5 με μικρα μπεζελ και να εχει οποσδηποτε την 800 μπαντα στο 4G

    2ον ψαχνω ενα οικονομικο smartphone εως 5.2 οθονη για την γυναικα , θα την ενδιεφερε να εχει καλη φωτογραφικη και καλη μπαταρια

    Καθε προταση δεκτη ,επισης θα ηθελα να μου πειτε και απο που να κανω την αγορα ,αν ειναι ευκολο, ευχαριστω εκ των προτερων.
    Για το 1ο απαντησανε τα παιδια,γιατο 2ο κοιτα και αυτο http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-...n-5000mah.html Εχω ακουσει καλα λογια.
    Τωρα απο καταστηματα κοιτα banggood,vickmall,gearbest kai geekbuying και οποιο εχι φθηνοτερο παρτο
    Δεν εχει την 800αρα αυτο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill27 : 08-11-16 στις 19:24.

  5. #20
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το 1ο απαντησανε τα παιδια,γιατο 2ο κοιτα και αυτο http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-...n-5000mah.html Εχω ακουσει καλα λογια.
    Τωρα απο καταστηματα κοιτα banggood,vickmall,gearbest kai geekbuying και οποιο εχι φθηνοτερο παρτο
    Ευχαριστω @bill27 ,μαλλον αυτο θα της φανει μεγαλο, εως 5.2 ιντσες θελει

  6. #21
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Για το κινητό της Elephone που σας έλεγα, το έχω δει και στη σελίδα τους. elephone S7

    Το χρυσό που θέλει ενώ έλεγε ότι οι προπαραγγελίες θα ανοίξουν 5/11, τώρα λέει 15/11.

  7. #22
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Περιοχή
    Köln
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    836
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24.000/2.500
    ISP
    Telekom
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χω δει το case. Είναι για το redmi note 3 pro όχι για το special edition γι αυτό δεν ταιρίαζει γάντι. Αν θέλεις θήκη ρωτάς εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/ind...Kate/?pageNo=1 αν έχει μείνει καμία ή να μπεις για την επόμενη μαζική παραγγελία. Αλλιώς αν είναι θήκη για γυναίκα δες εδώ https://www.aliexpress.com/item/for-...753957979.html
    είναι smart wake αυτές? έχεις πάρει καμία?
    SY2BYG

  8. #23
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefterisTs Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.tinydeal.com
    Τα περασμένα Χριστούγεννα τόλμησα και έκανα αγορά για 2 κινέζικα τηλέφωνα ULEFONE POWER 5.5" FHD MTK6753 Octa-core 64-bit Android 5.1 4G Phone 13MP SONY 3GB RAM 6050mAh Gorilla Glass 3 P02-POWER
    http://www.tinydeal.com/ulefone-powe...-p-157811.html
    11 μήνες τώρα δουλεύουν άψογα και τα 2 και το τρελό ήταν η μπαταρία που τα συνόδευε SONY 6050mAh Battery η οποία με αρκετή χρήση βγάζει σχεδόν εβδομάδα. Και το νταλαβέρι με την Tinydeal έγινε σωστά και δέχτηκαν πληρωμή με Paypal από Prepaid κάρτα και η αποστολή έγινε στην όρα τους με Tracking number.
    Ζητώ συγγνώμη αν έκανα λάθος στο προηγούμενο θέμα, αλλά με τόσα που έχουν δει τα μάτια μου, είμαι αρκετά δυσπιστος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το κινητό της Elephone που σας έλεγα, το έχω δει και στη σελίδα τους. elephone S7

    Το χρυσό που θέλει ενώ έλεγε ότι οι προπαραγγελίες θα ανοίξουν 5/11, τώρα λέει 15/11.
    Εμείς πάντως σε προειδοποιησαμε, αν θέλεις να ρισκάρεις, ΟΚ...

  9. #24
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητώ συγγνώμη αν έκανα λάθος στο προηγούμενο θέμα, αλλά με τόσα που έχουν δει τα μάτια μου, είμαι αρκετά δυσπιστος.
    Δεν έχεις άδικο να είσαι δύσπιστος μιας και η παρουσία ή μη referral link δεν είναι απαραιτητη συνθήκη. Αλλά καλό είναι να μην ειμαστε και καχύποπτοι ειδικά οταν κάτι έχει γίνει μόνο μια φορά και δεν είναι 100% σίγουρο.

  10. #25
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω @bill27 ,μαλλον αυτο θα της φανει μεγαλο, εως 5.2 ιντσες θελει
    Κοίτα και το Huawei Honor 5C

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η γελοιότητα συνεχίζεται...
    Έκανα την παλικαριά να περάσω και από το ταχυδρομείο (απλώς για να μην αφήσω στο paypal κανένα περιθώριο για μη refund - μια που η διαδικασία δείχνει να είναι αυτόματη). Όπως περίμενα, δεν ήξεραν τίποτα. Το ανέφερα στο dispute στο paypal και η απάντηση του banggood ήταν να "περιμένω άλλη μια βδομάδα" (δλδ 2 παραπάνω από το max delivery time).

    Την Παρασκευή που λήγει η πρώτη βδομάδα παράταση από τις 5 βδομάδες που έχουν ως max delivery time, θα κάνω και escalate το dispute για να αναλάβει το paypal.

    Είναι γελοίοι οι τύποι & νομίζουν ότι απευθύνονται σε παιδάκια ή/και ότι τους έχεις υποχρέωση.
    Νομίζω ότι και εγώ θα προτιμώ το ebay όπου μπορώ επειδή εκεί χέζονται μη φάνε κανένα αρνητικό review και τρέχουν σαν τρελοί να σε εξυπηρετήσουν (βασικά όπως πρέπει να γίνεται).
    Είναι γενικότερη νοοτροπία. Πριν 2+ (!) μήνες έστειλα το ZUK Z1 στο gizchina.com λόγω προβλήματος με τη φόρτιση (υπ' όψη τους το είχα ξαναστείλει λόγω προβλήματος με την οθόνη για το οποίο έφταιγα εγώ ). Αποστολή στη Σλοβενία που έχουν την Ευρωπαϊκή αποθήκη. Από εκεί έκαναν 1 (!) μήνα για να το στείλουν στη ZUK στην Κίνα. Για να μην τα πολυλογώ, μετά από αλλεπάλληλα emails μου λένε «έχεις ανοίξει το κινητό -> άκυρη η εγγύηση -> $30 για τη μπαταρία και $25 για να στο στείλουμε πίσω». Αφού τους έριξα ένα χεσίδι κάνοντας copy και τον ιδιοκτήτη του gizchina (είναι Άγγλος που ζει στην Κίνα απ' ότι έχω καταλάβει) αναγνώρισαν το «λάθος» τους (εν τω μεταξύ πήρα το Lenovo Vibe P1 γιατί 1,5 μήνα βαρέθηκα να είμαι με τη μπακατελο-γκουμούτσα το tablet).

    Ποτέ ξανά αγορά από αυτούς τους απατεώνες (και δεν αναφέρομαι στο gizchina συγκεκριμένα)!! Και να φανταστείς ότι το ZUK το πήρα από το gizchina λόγω Ευρωπαϊκής αποθήκης και επειδή το τρέχει ο Άγγλος (συν ότι έπαιζε και κάποιος διαγωνισμός). Tο Lenovo Vibe P1 το πήρα από το Βρετανικό ebay και μάλιστα έτυχε να είναι κανονικό κατάστημα κοντά στο Λονδίνο και όχι Κινέζος με Βρετανικό ΑΦΜ που λειτουργεί την επιχείρηση από την Κίνα.

    Σε μια παρόμοια περίπτωση πήρα ένα μικρό security light με PIR motion sensor. Ο Κινέζος έλεγε ότι το προϊόν είναι στο Λονδίνο, αλλά ο απατεώνας την επόμενη μου έστειλε (αυτόματο) email ότι έφυγε από Κίνα και θα κάνει ~4 εβδομάδες για να παραδοθεί! Και καλά πάει στην ευχή, £4 προϊόν. Αλλά για κινητό, ποτέ ξανά, ποτέ ξανά από δαύτους!

    Καταλαβαίνω ότι η διαφορά στις τιμές είναι σημαντικές σε σχέση με Ελλάδα, αλλά για μένα εδώ πάνω στο νησί οι πιθανότητες τέτοια προϊόντα όπως τα κινητά (και όχι μόνο) να περάσουν τελωνείο είναι μεγάλη. Ο έλεγχος είναι πολύ πιο αυστηρός. Οπότε δεν αξίζει να ασχολούμαι με το κάθε banggood και gearbest και vickmall και to2c και το κακό συναπάντημα. My 2c.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 08-11-16 στις 22:30.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  11. #26
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.314
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από χθες χρησιμοποιώ το Meizu M2 Note με τη custom ROM CM 12.1 με Android 5.1.1. Για όποιον θέλει να τη περάσει, click εδώ.

    Κατά την εγκατάσταση αντιμετώπισα μόνο δύο προβλήματα: 1) την εγκατάσταση του TWRP μέσω SP Flash tools που τη πρώτη φορά κι ενώ η διαδικασία έδειξε να έχει ολοκληρωθεί κανονικά, στη πραγματικότητα δε συνέβη τίποτα. Με την επανάληψη διορθώθηκε και 2) δε μου αναγνώρισε αμέσως τη κάρτα SIM κάτι που λύθηκε με restart - ευτυχώς.

    Βασικοί λόγοι να τη περάσει κάποιος έναντι του Flyme OS:
    • Πλήρες integration των Google Play Services*
    • AOSP εμπειρία
    • Ελαφρώς νεότερη έκδοση Android (5.1.1 έναντι 5.1) και μάλλον security patches


    Βασικοί λόγοι να μη τη περάσει κάποιος:
    • Διάρκεια μπαταρίας - χαοτική διαφορά υπέρ του Flyme OS
    • Επιπλέον λειτουργίες που προσφέρει η Flyme ROM
    • Κίνδυνος να μετατρέψει τη συσκευή σε press papier


    Screenshots:

    Συνημμένο Αρχείο 176381 Συνημμένο Αρχείο 176380

    Συνημμένο Αρχείο 176382 Συνημμένο Αρχείο 176383

    Συνημμένο Αρχείο 176378 Συνημμένο Αρχείο 176379

    * λόγω κάποιας νομικής διαμάχης μεταξύ Meizu & Google, η πρώτη δε μπορεί να ενσωματώνει στη ROM της τις Google Play Services. Αυτές εγκαθίστανται μέσω εφαρμογής που συνοδεύει το λειτουργικό και ο χρήστης έχει το σύνολο των υπηρεσιών της Google διαθέσιμες αλλά όχι πλήρως ενσωματωμένες. ΠΧ η φωνή για το Google Now λειτουργεί μόνο μέσω της ομώνυμης εφαρμογής, Smart Lock ούτε καν κ.α.

    Αυτά. Αν ενδιαφέρεται κάποιος, ευχαρίστως να βοηθήσω.
    Καλά κάνεις και πειραματιζεσαι.
    Επιπλέον επιβεβαιώνεις πόσο μπροστά είναι το FlymeOs που αν και κινέζικο δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από άποψη απόδοσης και αυτονομίας σε σχέση με το διεθνώς αναγνωρισμένο Cyanogen.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #27
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    το Leeco Le pro 3 το βλεπω και σε πολυ καλη τιμη,το δοκιμασε κανεις; εχει ποιοτητα κατασκευης; λες να μην αξιζει να παρω το 1+3; διοτι 120+ ευρω ειναι ενα σεβαστο ποσο ,
    ευχαριστω @respoutiv
    από ποιότητα κατασκευής τα letv είναι κορυφή.
    rom κυκλοφορούν για κάθε μοντέλο. ένας ιταλός βγάζει καλές λένε.
    το x600 που χα πάρει για 1 ξάδερφο ήταν πολύ δυνατό, και το άφησε με την εργοστασιακή του rom καθώς κάνει αρκετά απλή χρήση. με το hardware που χει, μια χαρά τρέχει κι ας παίρνει βελτίωση στο μαμίσιο software

    με το 1+3 απ την άλλη είναι γνωστό το τι παίρνεις. κοστίζει λίγο παραπάνω η σιγουριά του.

    για μένα μη φοβηθείς το le pro 3
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  13. #28
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα και το Huawei Honor 5C

    - - - Updated - - -
    ok ευχαριστω, μαλλον θα παω σε πιο φθηνη επιλογη


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    από ποιότητα κατασκευής τα letv είναι κορυφή.
    rom κυκλοφορούν για κάθε μοντέλο. ένας ιταλός βγάζει καλές λένε.
    το x600 που χα πάρει για 1 ξάδερφο ήταν πολύ δυνατό, και το άφησε με την εργοστασιακή του rom καθώς κάνει αρκετά απλή χρήση. με το hardware που χει, μια χαρά τρέχει κι ας παίρνει βελτίωση στο μαμίσιο software

    με το 1+3 απ την άλλη είναι γνωστό το τι παίρνεις. κοστίζει λίγο παραπάνω η σιγουριά του.

    για μένα μη φοβηθείς το le pro 3
    ok ,να σου πω την αληθεια το μονο που με προβληματιζουν και τα δυο ειναι οι επισημες αναβαθμισεις ,και τα 1+ μεχρι σημερα ηταν αγνωστα για μενα

  14. #29
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά κάνεις και πειραματιζεσαι.
    Επιπλέον επιβεβαιώνεις πόσο μπροστά είναι το FlymeOs που αν και κινέζικο δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από άποψη απόδοσης και αυτονομίας σε σχέση με το διεθνώς αναγνωρισμένο Cyanogen.

    Στην απόδοση δε βρίσκω καμία διαφορά. Βρίσκω σαφώς στις επιπλέον λειτουργίες που εμπλουτίζουν την εμπειρία χρήσης και ναι, στην αυτονομία.

    Για μια out of the box απροβλημάτιστη εμπειρία, δε θα πρότεινα σε κανέναν να περάσει τη CM12.1.

    Τωρα δοκιμάζω εκ νέου την απόδοση της μπαταρίας για να έχω απολύτως σίγουρα συμπεράσματα που απλώς θα μου δείξουν πόσο χειρότερη είναι η κατάσταση έναντι του Flyme.

    Αυτό όμως που κάνει μπαμ είναι το θέμα των Play Services. Πρέπει να το λύσουν επιτέλους στη Meizu.

  15. #30
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.314
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην απόδοση δε βρίσκω καμία διαφορά. Βρίσκω σαφώς στις επιπλέον λειτουργίες που εμπλουτίζουν την εμπειρία χρήσης και ναι, στην αυτονομία.

    Για μια out of the box απροβλημάτιστη εμπειρία, δε θα πρότεινα σε κανέναν να περάσει τη CM12.1.

    Τωρα δοκιμάζω εκ νέου την απόδοση της μπαταρίας για να έχω απολύτως σίγουρα συμπεράσματα που απλώς θα μου δείξουν πόσο χειρότερη είναι η κατάσταση έναντι του Flyme.

    Αυτό όμως που κάνει μπαμ είναι το θέμα των Play Services. Πρέπει να το λύσουν επιτέλους στη Meizu.
    Για πες, για ποιο πρόβλημα λες ;
    Στο Μ1 δεν έχω παρατηρήσει κάτι.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 2 από 179 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κινέζικο κινητό - Meizu, Xiaomi, ZTE, Coolpad κ.ά.
    Από psolord στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 14346
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 17:16
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 12:45
  3. Κινητο με επιλεκτικη φραγη εισερχομενων κλησεων
    Από KingLuther στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-16, 02:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας