Σελ. 7 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 2686
  1. #91
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeyMaKeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν να μη μας τα λέει καλά το banggood. Την προηγουμένη παραγγελία έκανε να την στείλει περίπου ένα μηνά. Την νέα υποτίθεται ότι την έχει στείλει πριν μια βδομάδα με το ελβετικό ταχυδρομείο χωρίς να εμφανίζεται τίποτα στην αναζήτηση. Πρέπει να φτάσει Ελβετία ή άπλα μας δουλεύουνε οι Κινέζοι;
    Πρέπει να παεί πρώτα Ελβετία

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    το banggood χάλασε άσχημα.
    δες την εμπειρία του Φανερού, μια απ τα ίδια κι εγώ, πάρε και τα δικά σου. στέλνει όποτε θυμάται και δεν έχει εξυπηρέτηση πελατών που χε κάποτε.
    μόνο τον Rasta εξυπηρετούν για να μην τους βρίσει
    Θα διαφωνήσω, είναι το ίδιο όπως ήτανε πάντα, καλύτερο απο κάποια άλλα κινέζικα αλλά παραμένει κινέζικο κατάστημα

  2. #92
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτήν την περίπτωση καλό είναι να επιστρέφετε τα χρήματα.
    Κάπως έτσι έχουν μπαναριστεί ολόκληρες χώρες από το eBay.
    Μαζί σου.

    Αλλά δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω ή δε διάβασα κι ενώ απέστειλα μήνυμα (δύο φορές μάλιστα), δεν έλαβα ποτέ απάντηση.

    Δυστυχώς πάει καιρός για να θυμάμαι επακριβώς αλλά μιλάμε για ένα ποσό κάτω των 6 ευρώ.

    Κρίμα όπως και να έχει.

  3. #93
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένεις με τέτοιες τιμές, την ακρίβεια στην παράδοση του Αμαζον;
    Χέστα Rasta. Τσάμπα έγραψα και το κατεβατό. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο σε κανέναν άλλο.
    Χαίρομαι που και το paypal διαφωνεί μαζί σου και συμφωνεί με εμένα.

    υγ: είναι αστείο να βάζεις στην ίδια γραμμή/παράγραφο την εξυπηρέτηση πελατών του amazon με αυτή του banggood
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #94
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.313
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Συναγωνιστή Φανερέ Πράκτορα, αν και συμφωνώ σε γενικές γραμμές, όπως και με το παραπάνω σεντόνι, θα διαφωνήσω στη σύγκριση με το ebay (στο post σου στο προηγούμενο thread που κουοτάρεις, από όπου ξεκίνησε η όλη συζήτηση). Με το banggood και το κάθε banggood ξέρεις με ποιον έχεις να κάνεις. Το προτιμώ (και άλλα 2-3 κινεζομάγαζα) για πολλούς λόγους:
    - Δεν υπάρχει θέμα απάτης (ανικανότητας ναι, απάτης όχι)
    - Δίνουν πάντα τη δυνατότητα αποστολής με συστημένο, τις περισσότερες φορές με μικρή ή μηδενική χρέωση, στο ebay το κάνει η μειοψηφία των πωλητών (και μπράβο τους)
    - Στην τελική, είναι λιγότερα τα περιστατικά που κάτι πάει στραβά
    - Σε περιπτώσεις στραβής, συνήθως δίνουν γρήγορα μια ικανοποιητική λύση
    - Ακόμα και όταν δεν δώσουν (όπως στην περίπτωσή σου) έχεις από πίσω το Paypal. Έχει αναφερθεί ουκ ολίγες φορές ότι τα συγκεκριμένα μαγαζιά δεν θέλουν να μπλέκουν με paypal, αλλά υπάρχει πάντα σαν λύση.

    Το banggood ειδικά φαίνεται να πειραματίζεται με διάφορα ταχυδρομεία κατά καιρούς, αυτό δεν το κατάλαβα, τα ελβετικά που αναφέρθηκαν σίγουρα δεν είναι καλή επιλογή, αργούν πολύ (από Ευρωπαϊκά, από όσες χώρες μου έχει έρθει κάτι, τα πιο αργά είναι ιταλικά, βέλγικα, ελβετικά, τα πιο γρήγορα εγγλέζικα (όταν δεν απεργούν), γερμανικά, πολωνικά/τσέχικα). Όπως και να έχει, για μας αυτό σημαίνει αβεβαιότητα. Συν ότι πλέον για να πάρεις κάτι από τις ευρωπαϊκές αποθήκες του πρέπει να σκάσεις 18 ευρώ μεταφορικά.

    Προσωπικά, μεγάλες καθυστερήσεις από banggood είχα μόνο πριν μερικούς μήνες που είχαν φεστιβάλ τιμών για τα γενέθλιά τους, η διαφορά τιμών άξιζε για την καθυστέρηση στις αποστολές.
    hnesne

  5. #95
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χέστα Rasta. Τσάμπα έγραψα και το κατεβατό. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο σε κανέναν άλλο.
    Χαίρομαι που και το paypal διαφωνεί μαζί σου και συμφωνεί με εμένα.

    υγ: είναι αστείο να βάζεις στην ίδια γραμμή/παράγραφο την εξυπηρέτηση πελατών του amazon με αυτή του banggood
    Άκυρο το ποστ σου και προφανώς δεν καταλαβαίνεις τι γράφουμε.
    Δεν διαφώνησα με κανένα PayPal, το οποιο καλά έκανε την δουλειά του.
    Διαφωνώ με την λογική του Ελληναρα που τρέχει στο PayPal, γιατί δεν μπορει να περιμένει 1-2 βδομάδες παραπάνω, την στιγμή μάλιστα που δεν πληρωσε για καμία ταχεία αποστολή.
    Επίσης, αστείο θα είναι όταν θα έρθει το πακέτο και δεν θα έχεις τα παντελόνια να ενημερώσεις το μαγαζι ότι το παρελαβες για να δώσεις και τα λεφτά πίσω.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #96
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Δεν πειράζει Ράστα. Κάτσε εσύ να σε πιάνουν Κώτσο και να βαράς προσοχή στα κινεζάκια.

    Επιπλέον αν στραβο@@ (ή δεν @@ καθόλου) δεν σου φταίμε εμείς.
    Μάθε να απαντάς σαν άνθρωπος
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #97
    Εγγραφή
    29-09-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ακούστε και την περίπτωση που κάποιος περίμενε 2 εβδομάδες ακόμα, δλδ την δική μου.
    Αγορά απο banggood, που όταν άργησε υπερβολικά πολύ, επικοινώνησα μαζί τους, χωρίς να κάνω κάποια κίνηση στο Paypal.
    Μου είπαν περίμενε και περίμενα. Οκ σκέφτηκα, απο Κίνα έρχεται οι καθυστερήσεις λογικές. Αμ δε.
    Οταν πέρασαν και οι 2 ακόμα εβδομάδες τους έγραψα πάλι και ζήτησα να μου το ξαναστείλουν έστω. Η αξία του προιόντος ήταν 10 ευρώ.
    Τίποτα εκείνοι...μου ζήτησαν να περιμένω κι άλλο. Πόσο πια στο περίμενε. Ηδη είχε περάσει πολύς καιρός.
    Τους απάντησα, ότι καλό είναι να μην βάλουμε το paypal στη μέση, γιατί εκεί με οδηγούν, αλλά με γράψανε κανονικά.
    Τελικά πήρα τα λεφτά μου απο το paypal και το προϊόν μου δεν έφτασε ποτέ.

  8. #98
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dynamic woman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούστε και την περίπτωση που κάποιος περίμενε 2 εβδομάδες ακόμα, δλδ την δική μου.
    Αγορά απο banggood, που όταν άργησε υπερβολικά πολύ, επικοινώνησα μαζί τους, χωρίς να κάνω κάποια κίνηση στο Paypal.
    Μου είπαν περίμενε και περίμενα. Οκ σκέφτηκα, απο Κίνα έρχεται οι καθυστερήσεις λογικές. Αμ δε.
    Οταν πέρασαν και οι 2 ακόμα εβδομάδες τους έγραψα πάλι και ζήτησα να μου το ξαναστείλουν έστω. Η αξία του προιόντος ήταν 10 ευρώ.
    Τίποτα εκείνοι...μου ζήτησαν να περιμένω κι άλλο. Πόσο πια στο περίμενε. Ηδη είχε περάσει πολύς καιρός.
    Τους απάντησα, ότι καλό είναι να μην βάλουμε το paypal στη μέση, γιατί εκεί με οδηγούν, αλλά με γράψανε κανονικά.
    Τελικά πήρα τα λεφτά μου απο το paypal και το προϊόν μου δεν έφτασε ποτέ.
    αυτό έκανε κι ο Φανερός, αυτό κάνουμε κι όλοι
    λογικό διάστημα αναμονής είναι ο μήνας. όταν περάσει πρέπει να φεύγει το 1ο μήνυμα. σε 1 βδομάδα dispute και σε άλλη 1 claim. σε 45 μέρες max πρέπει να χει ολοκληρωθεί η συναλλαγή. στο ali είναι ακόμα τραγικότεροι, που ζητάν 60-90... σιγά μην παραγγείλω το χειμώνα ανοιξιάτικα. ο Μπίγαλης είμαι;


    ειδικά όταν μιλάμε για τηλέφωνα, σε 2 μήνες θα χει βγει νέο μοντέλο. δλδ η αξία αυτού που αγόρασες θα χει ήδη πέσει λόγω της καθυστέρησης, χωρίς να αποζημιωθείς. ο χρόνος είναι χρήμα και καλό είναι να το χουν υπ όψιν τους οι large με το χρόνο των άλλων
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  9. #99
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dynamic woman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούστε και την περίπτωση που κάποιος περίμενε 2 εβδομάδες ακόμα, δλδ την δική μου.
    Αγορά απο banggood, που όταν άργησε υπερβολικά πολύ, επικοινώνησα μαζί τους, χωρίς να κάνω κάποια κίνηση στο Paypal.
    Μου είπαν περίμενε και περίμενα. Οκ σκέφτηκα, απο Κίνα έρχεται οι καθυστερήσεις λογικές. Αμ δε.
    Οταν πέρασαν και οι 2 ακόμα εβδομάδες τους έγραψα πάλι και ζήτησα να μου το ξαναστείλουν έστω. Η αξία του προιόντος ήταν 10 ευρώ.
    Τίποτα εκείνοι...μου ζήτησαν να περιμένω κι άλλο. Πόσο πια στο περίμενε. Ηδη είχε περάσει πολύς καιρός.
    Τους απάντησα, ότι καλό είναι να μην βάλουμε το paypal στη μέση, γιατί εκεί με οδηγούν, αλλά με γράψανε κανονικά.
    Τελικά πήρα τα λεφτά μου απο το paypal και το προϊόν μου δεν έφτασε ποτέ.
    Χωρίς tracking, χάνονται εύκολα τα δέματα...

  10. #100
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Πως μπορουμε να βλεπουμε τα flash sale price στο Gearbest??Βγαζει πολυ καλες προσφορες μερικες φορες.Σημερα ειχε αυτο κατω απο 60 ευρω

  11. #101
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.018
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    E και τώρα 66 έχει, σιγά τη διαφορά. Αλλά το θέμα είναι ότι έχει πολύ παλιό επεξεργαστή, 6591Τ, ξάδερφο του 6592, Cortex A7 και με χαμηλό ρολόι και με παλιό Android.

    Με λίγα χρήματα παραπάνω παίρνεις Homtom HT17 pro, 2/16, Android 6, Cortex A53, πολύ πιο σύγχρονο γενικώς. Δεν αξίζει να τα γλυτώσεις αυτά τα λεφτά, γιατί θα το πληρώνεις κάθε μέρα σε έλλειψη εμπειρίας χρήσης.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  12. #102
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Ναι το γνωριζω,δεν ειναι για μενα,για φιλο ειναι που δεν ασχολειται και ηθελε μονο 8πυρινο(με 60 ευρω ) και κανει απλη χρηση viber-fb-msg...Δεν νομιζω να τον πειραζε η εκδοση android
    Αλλωστε και εγω που πηρα τηλ. πριν 10 μερες με μπατζετ 70 ευρω,το ht17 pro πηρα και
    δεν ασχοληθηκα καθολου με τα ''8πυρινα'' του 2014
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill27 : 16-11-16 στις 10:42.

  13. #103
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Το 3T της OnePlus το είδατε;

    Me wants it now

  14. #104
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 3T της OnePlus το είδατε;

    Me wants it now
    δεν έχει μεγάλη διαφορά απ το 1+3
    εξαιρετικά τηλέφωνα αλλά η τιμή τους τσούζει
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  15. #105
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Νομίζω ότι αξίζει και το τελευταίο cent - είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην υπερβώ τα 250€ ever again, αλλά από την άλλη είχα υποσχεθεί και να κόψω το κάπνισμα (λέω είχα γιατί ναυάγησε το σχέδιο)
    Θα μου το κάνω δώρο Χριστ/ων, γιατί μου αξίζει και ήμουν και (σχετικά) καλό παιδί this year

Σελ. 7 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κινέζικο κινητό - Meizu, Xiaomi, ZTE, Coolpad κ.ά.
    Από psolord στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 14346
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 17:16
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 12:45
  3. Κινητο με επιλεκτικη φραγη εισερχομενων κλησεων
    Από KingLuther στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-16, 02:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας